Wat voert de overheid nü weer uit? Romantiek aan de Moezel k F Vuurwerk op het altaar Tien dagen feest bij jarige Kaldi losarwEKEiijke ikke i Win VIP première kaarten voor 'Verschrikkelijke ikke’ voor 4 personen! www.pharosreizen.nl/weekkrant We geven onder meer een Jura espressomachine weg op 10-10-10! Driedaags arrangement, vanaf €99,- p.p. I i 1 - COIIIMN I HFNK SPAAN F7FRSACTIF I PHAROS RFI7FN VAN ANWR ACTIE 1 QLICK WIN. .nsov Kaldi Koffie Thee bestaat tien jaar en dat willen we graag met u vieren! Let op: van 1 tot en met 10 oktober profiteert u van geweldige aanbiedingen. Als klap op de vuurpijl geven we op 10 oktober in elke vesti ging onder meer een Jura espressomachine weg! koffieformule met vestigingen in China. Maar de ambitie van Ons succes hebben we te dan ken aan onze klanten die al Renze Brouwer, de win naar in 2009 Prijzen 18/09-28/10 29/10-22/12 Prijzen in p.p. 2-pk (zo-do) 2-pk (vrij-za) 125 105 In het niemandsland tus sen twee snelwegen zie je in Frankrijk soms waslijnen tussen de wagens, smeu lende vuurtjes, spelende kinderen in het vuil: Roma. Of wat de Franse president Sarkozy Roma noemt. Op de snelweg rijden ze in colonne: Roma in hun campers, paraboolantenne op het dak. De kans dat ze kijkgeld betalen acht ik niet groot. Ze zijn onderweg in F0T0: PETER ELENBAAS zichtbare onzichtbaarheid, ongeregistreerd misschien, ontsnap pend aan de bureaucratie van ons dagelijks leven. Hopelijk zijn er nog Roma die nooit een formulier hebben ingevuld. Zij zou den het romantische idee voeden van wat wij vrijheid noemen. Als kind kwam ik wel eens op een woonwagenkamp. Mijn vader deed zijn best de kinderen van woonwagenbewoners te leren lezen en schrijven. Zo konden ze hun ouders helpen met het invullen van formulieren. Het waren geen zigeuners, hoorde ik thuis, hoewel sommigen van hen wel over ‘zigeunerbloed'be schikten. Nog een paar families trokken rond in de vroege jaren zestig van woonwagenkamp tot woonwagenkamp. Ze deden seizoenarbeid, bijvoorbeeld in de suikerfabriek van Halfweg. (De bietencampagne is zojuist in het hele land van start gegaan. Polen?) De meeste wagens stonden toen al stil, de wielen ver zonken in beton. Toch noemden de bewoners de mensen aan de overkant van de weg ‘burgers’. Zij waren dat niet. Slechts onder dwang wensten ze formulieren in te vullen. Woonwagenbewoners waren bewust onmaatschappelijk en dus in zekere zin angstaanjagend. Een keer hadden de pater, de maatschappelijk werkers en de onderwijzers een nachtmis georganiseerd op het kamp. Kerstmis 1962, of daaromtrent. Op het hoogtepunt van de mis, als de wijn en het brood volgens gelovigen veranderen in het lichaam en bloed van Jezus, gooiden een paar jongens vuurwerk op het altaar. De weldoeners waren ontzet, ik was vol ontzag. Wie zoiets durfde, betekende iets. Eerbied werd op het kamp niet met de paplepel ingegoten. Het wordt tijd dat Carla Bruni haar grote gouden oorbellen in doet, een lange rok aantrekt en haar man een lesje in onmaat schappelijkheid gaat geven. Dat ze optreedt met het nummer ‘Gypsies, Tramps and Thieves’ in alle kampen van Frankrijk. Mensen zomaar deporteren kunnen we allemaal. Informatie Reserveringen Betuwelijn, Hanzelijn, Noord-Zuid- lijn. Ingewikkelde en dure projecten met weinig draagvlak. Had betere informatie geholpen? Waarschijnlijk wel. Heldere publiekssamenvat- tingen van beleidsnota’s dragen bij aan begrip voor wat de overheid ‘uitvoert’. Dit is dan ook het thema van de Schrijfwedstrijd voor ambte naren 2010. Meedoen? Op deover- heidschrijftstukkenbeter.nl vindt u alle richtlijnen. Wilt u als lezer zit ting nemen in de jury? Stuur dan een e-mail met korte motivatie naar schrijfwedstrijd@intolet.ru.nl. Het is een hele kunst om in een notendop te beschrijven wat een 30 Bent u klaar voor een schitterende vakantie aan de Moezel? Hier is het alle seizoenen genieten, maar zeker in de kleurrijke herfst, wanneer de drui ven worden geoogst. En ook in de winter is het hier bijzonder sfeervol, met verlichte vakwerkhuisjes en soms zelfs besneeuwde heuvels. ga snel naarwww.deweekkrant.nl/actie Inbegrepen 2x overnachting met ontbijtbuffet, 2x driegangenkeuzediner, lx wijnproeverij gratis gebruik wellnesscentrum, incl. badjas en handdoeken ANWB Extra Reisgids Moezel Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. overheidsproject behelst - wat de aanleiding is, hoe de uitvoering en planning eruit zien, wat we er als burgers beter van worden. Een publieks- samenvatting die de essentie leesbaar en begrij pelijk weergeeft, is van grote waarde. Immers als we weten waarom en hoe, zullen we de eventuele overlast sneller accepteren. Hier ligt een grote verantwoordelijk heid bij ambtenaren die zich hebben bekwaamd in schrifte lijke publieksvoorlichting. Tot 1 november kunnen deze ambtenaren een bestaande sa menvatting met bijbehorende nota indienen via www.deover- heidschrijftstukkenbeter.nl. Een vakjury buigt zich over de kwa liteit. Tijdens de finale, begin december, kiest de jury uit vijf genomineerden de ‘best schrij vende ambtenaar van 2010’. Deze ontvangt de Gouden Veer en nog tal van andere atten ties. Tijdens de finale vindt een interactief debat plaats over de vraag of het schrijven van heldere stukken een ‘ambtelijke plicht zou moeten zijn. Het publiek heeft hierbij nadrukkelijk een rol. Dus ook kunt zich tijdens de finale in het debat mengen! VIP arrangement Kaldi reikt verder. We willen na- voor u als dank voor de afgelo- melijk groeien van winkel naar pen jaren. merk. Een van onze innovaties, die u misschien al eens heeft zien staan, is de Kaldi koffie jaren genieten van onze koffie Piaggio. Deze mobiele koffie- en thee en andere aan koffie ge bat komt u steeds vaker tegen relateerde producten. Met deze op vaste punten, evenementen, tiendaagse willen we iets terug- bedrijfsopeningen, bruiloften doen. Daarom is het tijd om dit en wat al niet meer. Het ultieme feest goed te vieren. We doen genot van het perfecte kopje dit maar één keer in de tien jaar, koffie op elke plek die u wilt. Zo zorg dus dat je er bij bent op introduceert Kaldi steeds meer zondag 10 oktober! koffie in het straatbeeld! Voor Om tien minuten over tien gaan meer informatie verwijzen we u we open, waarna de grote finale graag naar onze website www. plaatsvindt: het weggeven van kaldi.nl. onder meer een Jura espresso- De aanbiedingen zijn speciaal machine! U verblijft op een bijzonder strategische locatie, geschikt voor uitstapjes naar alle be roemde hoogtepunten in de omgeving van Trier tot Co chem en van Bemkastel-Kues tot het punt waar de Moezel en de Rijn samenvloeien. Hotel U verblijft in het gezellige familiehotel Pollmanns. Het hotel ligt direct aan de Moe zel, op ca. 6 km van het stadje Cochem. Hotel Pollmanns heeft een sfeervol restaurant, waar loka le gerechten en seizoensspe- cialiteiten worden geserveerd. Het mooie wellnesscentrum heeft o.a. sauna, stoombad, Sanarium, massage aro- matherapie en cosmeti sche behandeling Kamer Uw kamer is voorzien van een tweepersoonsbed, satelliet-tv en een kluisje. Badkamer met douche, toilet, föhn. Er zijn of via 0900 -365 65 65 kamers met balkon. 20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 20242 Een grote diversiteit aan pro ducten gaat tien dagen lang voor enorm lage prijzen over de toonbank. Naast koffiema chines, zijn onder meer pads, dubbelwandige glazen en an dere accessoires eenmalig afge prijsd. Iedere klant die een pro duct in deze tien dagen koopt, krijgt een entreebewijs voor 10 oktober wanneer we diverse producten en espressomachi nes gratis weggeven. Met ons tienjarig bestaan willen we laten zien dat we zijn uitge groeid van één vestiging naar de grootste Koffie Thee for- is Kaldi de enige Nederlandse mule van Nederland met bijna veertig vestigingen. Daarnaast 0 3^ Reageren op de column? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan 7 109 99 EN BE REST KAN STIKKE Locatie: Pathé Tuschinski, Amsterdam 3x1 r? re -yt' - - -3*"* -- - -- -

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 35