Mooi resultaat voor Floreant in derby I I Sport T "ëf I Ook Soccer Boys te sterk voor Floreant Geen goals bij wed strijd ASW-Cabauw I - 1. Ijsclub Otweg Korbis verliest Verlies Be Fair Bekerzege ïerc De derby Floreant-Be Fair begon weinig sprankelend, maar dit verander de in de loop van de wedstrijd. Uiteindelijk gingen de Boskopers er met de over winning vandoor: 2-0; een uitslag die veel hoger had kunnen uitkomen. WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP BOSKOOP WADDINXVEEN I WADDINXVEEN BOSKOOP/WADDINXVEEN loreant heeft zaterdag in de derby tegen Be Fair een mooi resul taat neergezet. Op ei gen veld, voor een volle tribune en drukbezette 'zijlijnen’ werd Be Fair met 2-0 verslagen. Na een nederlaag, gelijkspel, de eer ste overwinning voor de Bos kopers dit seizoen. Een uitslag die hoger had kunnen uitval len als in de spectaculaire eind fase, met de achterdeur van Be Fair wagenwijd open, er nog een paar waren ingevlogen. Vijf, zes - nul had zo maar gekund. Het begin was niet echt spran kelend. Van beide kanten niet. Bovendien eiste de scheidsrech ter, een Pietje Precies, te na drukkelijk de hoofdrol op met Foto: Sjaak Blaazer Door Ton van Bemmel I I derom Alexander Schot uit een strafworp. ZDHC kwam nog dichtbij een gelijkspel met de 8-9, maar dichter bij kwam het niet. De Gou we wist zonder echt te over tuigen te winnen. Volgende week moet De Gouwe een plek in de tweede ronde vei lig stellen, wanneer ZDHC op bezoek komt. als ‘hoogtepunt’ een gele kaart voor Floreants doelman Rol and Vooijs vanwege ‘tijdrekken’, al na een kwartiertje spelen Trainer Ed de Jong, reagerend omdat het spel doorging toen Gert Jan de Groot zich blesseer de, werd door de leidsman ver maand. Er waren in de begin fase en in de rest van de eerste helft over en weer wel wat mo gelijkheden voor beide ploegen, maar daarbij ging dan steeds wel iets mis. Zo waren Florea- nen-kansjes voor Kharie Ahdid, Jorik Spruijt en Tim Tempelaars niet aan hen besteed. Pech aan Be Fair-zijde was er voor Mo El Azzoutti. Hij knalde op de paal. En op slag van rust schoot Bos koper Wouter van den Burg, vrij voor Be Fair-kiep Schone- veld, te zacht in. Na rust lieten Ahdid en Mo El Azouitti ‘ze’ weer liggen. Be Fair schoot ook nog bijna in ei gen doel. Het was het allemaal net niet. De situatie verander de toen in de 75 e minuut Flore- ant-spits Bram van der Klaauw werd ingebracht. Er ontstond meteen een kans voor Ahdid. Deze legde de bal af op Van der Klaauw en het was raak: 1- 0. Een gouden wissel heet dat. Het begin van een kansenfesti val voor Floreant omdat er, met Be Fair op jacht naar de gelijk maker, bij de achterdeur van de Waddinxveners ineens veel ruimte ontstond. Het leverde nog slechts één goal op en wel van de voet van Khairi Ahdid na een geweldige assist van achter uit van Thomas de Bruijn. Eind stand: 2-0. Over de hele wed strijd genomen dik verdiend, zeker gezien de kansverhoudin- Toen er eindelijk wel werd ge scoord - de scheidsrechter wees naar de middenstip - ging het feest niet door. De assistent dwong 'buitenspel' af. ASW zwijnde nog een keer. Kuiper greep goed in. Vijf minuten voor tijd leek Faber hem te maken, maar hij werkte de bal over het doel. Trainer De Bruin: "Er had meer in gezeten. Positief is dat we kansen hebben gecreëerd en de nul hebben ge houden.” Aankomende zondag, 26 september, wacht voor ASW ESTO in Bodegraven. Voor een volle bak liet ASW tegen Cabauw genoeg goeds zien. Alleen kreeg het niet de verdiende beloning: uitslag 0- 0. De Waddinxveners hadden eerst weinig te vertellen. Kee- per Breedijk voorkwam een ach- terstand. ASW herpakte zich, maar dat leverde geen goals op. Fennema schoot in de handen van de kee- per en Verlaan miste twee keer van dichtbij. Na rust draaide het beter al raakte Fennema nu de paal. Zowel het eerste als het tweede damesteam van vol leybalvereniging Be Fair is er afgelopen week niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de volgende ronde in de be- kercompetitie. Dames 1 ver loor onder leiding van de nieuwe trainer/coach Gerrit Bogaard met 3-2 van Atalan ta dames 1 in Vinkeveen. In een verdienstelijke wedstrijd verloor het jeugdige team niet zonder strijd. Atalan- te was het afgelopen seizoen de nummer 3 van de promo tieklasse Noord-Holland en had alle moeite met het be perkte team van Be Fair met slechts zeven speelsters. On danks het verlies was trainer Bogaard toch tevreden met de prestatie van zijn krappe selectie. Het tweede damesteam van Flam Haarden speelde afge lopen zaterdag thuis tegen Move dames 1 uit Volendam met bekende namen als Tol en Schilder in het veld. Uit eindelijk verloor het team met 18-25. Vrijdag 24 sep tember start dames 2 met de competitiewedstrijd tegen UW/Sphynx 1 uit Utrecht en zaterdag 25 september speelt dames 1 om 16.30 uur thuis tegen USV/Protos da mes 2 eveneens uit Utrecht. Floreant is ook na zondag nog zonder punten. Op Boskoops grondgebied bleek Soccer Boys een te lastige horde: 2-4. Ti mothy Stekkinger zette de Bos kopers nog wel op voorsprong. Hij was trefzeker na een hoek schop. Voor de onderbreking bogen de bezoekers die achterstand ech ter om in een 1-2 voorsprong. Na rust kregen de Boskopers een flinke tegenvaller te ver werken. Waar de ploeg op zoek ging naar de gelijkmaker, liep Ter afsluiting van het skeelersei- zoen streden maandagavond 13 september ruim zeventig jeug- leden van Ijsclub Otweg en De Gouwe Streek óm het jaarlijk se clubkampioenschap. Er werd geskeelerd in diverse catagori- en op het parkeerterrein bij de beurshal op het ITC terrein. Deze avond was de afsluiting van een leerzaam seizoen van een tiental lessen, georganiseerd door de Waddinxveense en Bos- koopse schaatsverenigingen. "De voortgang bij de kinderen is enorm gedurende een paar maanden”, aldus trainer Kitty van de Velde. "Als trainersgroep proberen wij elke week geva rieerde oefeningen te geven, waarbij ook het nodige plezier wordt gemaakt.” Ieder jaar komen een aantal ta lentjes bovendrijven. Zoals in de jongste categorie Ofke Teekens en bij de 8-jarigen Marielle van Kleef. “Skeeleren en schaatsen zijn twee aparte sporten, maar hebben natuurlijk wel veel over eenkomsten. De kampioenen in de hoogste leeftijdsklassen, Tom Beukenkamp, Rosanne Hooft- man, Aron Bosman, Jur Zijlstra en Tobias Vergeer, schaatsen al lemaal al een aantal jaren; dat zie je duidelijk aan de techniek en aan de gereden tijden.” De medailles werden uitge reikt door Leonie Hooftman, voorzitter jeugdcommissie Ijs club Otweg, en Hans Andela, voorzitter De Gouwe Streek. Alle uitslagen zijn te vinden op www.ijsclubotweg.nl. Hier kan men ook informatie vinden over het schaatsseizoen dat be gin oktober begint. Bij Ijsclub Otweg zijn dit jaar zeven trai ningsgroepen actief. De jongste groep op De Silverdome in Zoe- termeer en de overige groepen in de heropende Uithof in Den Haag. Bij de pupillentrainings groep is nog ruimte voor plaat sing. Belangstellenden kunnen contact opnemen via de website van de ijsclub. Soccer Boys al snel uit naar 1-3. Denny Houtman bracht de spanning nog wel terug in de wedstrijd. Met slechts een doelpunt verschil, leek er voor het eerst meer dan een nederlaag in te zitten voor de thuisploeg. De arbiter van dienst bleek echter doof voor penalty claims van Houtman en Mitch Hassing. In de slot minuut maakte Soccer Boys aan alle twijfel een einde: 2- 4. Zondag gaat Floreant op bezoek bij Cabauw. Na een lange zomerstop begon het seizoen 2010-2011 afgelopen zaterdag voor het eerste heren team van Zwem- en Polovereni- ging De Gouwe uit Waddinx- veen met een bekerwedstrijd tegen ZDHC 1 uit Den Haag. Thiemo Geleijnse opende de score nog uit een manmeer, maar daarna was De Gou we even de weg kwijt. ZDHC kwam door tweemaal een man meer, een strafworp en een schot tot een 4-1 voorsprong. Via een schot van Bas Pronk en eentje van Joep van Straalen in het eindsignaal van de eerste pe riode kwam De Gouwe terug tot 4-3. In de tweede periode gaf De Gouwe vol gas en kwam via snelle acties tot een voorsprong. Met driemaal Alexander Schot en eenmaal Thiemo Geleijnse liep De Gouwe uit naar 5-7. Dat de Gouwe in de derde pe riode niet verder uitliep had te maken met onrust en ge brek aan scherpte en concen tratie achterin. Daardoor kon ZDHC bijblijven en bleef het verschil bij één doelpunt. Na een goal van Alexander Schot uit de manmeer werd de derde periode afgesloten met een 7-8 voorsprong. In de laatste perio de kwam de Gouwe op een 7-9 voorsprong na een goal van we- Afgelopen zaterdag stond voor Korfbalvereniging Kor bis 1 de uitwedstrijd tegen Madjoe op het programma. Voor Korbis was het van be lang om in het spoor van koploper DKV en concur rent Fluks te blijven. De eer ste aanval van Madjoe werd direct doeltreffend afgerond. Via 2-2 kwam Korbis tien mi- nuten voor rust op een 7-3 achterstand, wat nog enigs zins kon worden rechtge trokken door in de laatste minuut van de eerste helft de 7-5 aan te laten tekenen. Het veldspel van Korbis was, i net als vorige week, niet van het niveau waarop Kor bis hoort te spelen. Het bal tempo lag laag en de afron ding was niet secuur genoeg. Daarentegen scoorde Mad joe wel in de eerste helft, waardoor Korbis in de twee de helft wist wat het moest doen. De tweede helft startte pri ma voor Korbis, door direct de eerste aanval doeltreffend af te ronden. Met een 10-10 stand braken de vijf spannen de minuten aan, waarin Kor bis de meeste kansen had, maar Madjoe als enige de korf wist te vinden. Met dit 11-10 verlies doet Korbis slechte zaken in de race om de bovenste plek ken. Een plaats in de mid denmoot is momenteel dat gene waar Korbis genoegen mee moet nemen. Floreant wint op eigen veld van Be Fair. Het is voor de Boskopers de eerste overwinning van dit seizoen. gen, reageerde Ed de Jong na af loop van de derby. “Zij hebben een aardige ploeg die probeert te voetballen, maar ze hebben weinig kansen gecreëerd. De in zet en de beleving bij ons was erg goed. Wij hebben veel kan sen gekregen, maar daaruit he laas te weinig gescoord. Ik ben blij dat we eindelijk gewonnen hebben en hopelijkgeéft dit ver trouwen voor de komende wed strijden.” Zijn collega Mark Weel zegt: “Wij hebben gepro beerd om met veel druk vooruit te spelen. Floreant deed dit slim mer en beter. Na rust begonnen we feller, maar vooral in de om schakeling ging het vaak mis. Floreant maakte daar goed ge bruik van." Komende zaterdag gaat Floreant in Valkenburg op ‘Valken'jagen. Be Fair krijgt Ka- merik op bezoek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/GOUWE KOERIER I OQ Woensdag 22 september 2010 I Szjz

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 39