Startsein senioren Aldus Olieman lunch in de Sandwitch Klein maar fijn gebaar' Colofon De ander kan je geen ruk schelen Ladies Night bij van der Linden Groep Wandeltocht Kapvergunning centrumlocatie Bouwstenen i Bijbelschool WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDNXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Vorige week donderdag gaf Wethouder Gerts het officiële startsein voor de Senioren- i lunch bij lunchroom De Sandwitch in de Passage. "Ik vind het heel mooi dat een on- i dernemer dit goede initiatief van de Seniorenraad heeft opgepakt." Door Carina Bergman Foto: Riekelt Bezemer. Door Richard Avontuur Kantoor Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen De kosten bedragen circa 80 euro per seizoen voor materia len, zaalhuur en koffie/thee tij dens de avonden. Aanmelding bij Elze Bos, tel. 0180-684776, e-mail: arend. elze@planet.nl Meer informa tie: http://goo.gl/apOy Adrie Nieuwets. Dertig jaar ge leden gaf de Waddinxveen- se zich tijdens de braderie in de Dorpsstraat op als collectant. 'Sindsdien loop ik elk jaar een biefstukje heeft gekozen. “Ik kom hier zon twee a drie keer per week om koffie of thee te drinken en een krantje te lezen. Ik heb hier nog niet zo vaak ge geten maar ik vind het een goed initiatief. Anders zitje altijd al- een te eten, met je bord voor de Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) cq. de betreffende auteur. Redactie Carina Bergman. Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626. Fax 0182-631088 E-mail verkoopgkw@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Op dinsdag 28 september staat een wandeltocht van 12 kilo meter op het programma bij het Seniorenwerk. Inschrij ven vanaf 9.30 uur in het Anne Frankcentrum. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s richting Schoonhoven. De wan- Bij de Raad van State is geen ho ger beroep aangetekend tegen de kapvergunning ten behoe ve van de centrumbouw. Dit houdt in dat de kapvergunning nu definitief is en er gestart kan worden met de kap van bomen tussen de voormalige Be Fair- voetbalvelden en het Wamaar- plantsoen. Het hoger beroep te gen de bouwvergunning kan nog een halfjaar in beslag ne men. Het College kijkt inmidels naar de mogelijkheid om deel te nemen aan de vierde tranche van de Stimuleringsregeling. Hoe lees ik de Bijbel, hoe bid ik, wie is de Heilige Geest? Alle- maal vragen die aan bod komen op de Bouwstenen Bijbel School die de wijkgemeente De Rank in Waddinxveen willen starten. Het is een cursus van 16 avon- den per seizoen en duurt twee seizoenen, als een soort 'disci- pelschool’ van mensen die meer willen groeien in hun geloof en dat van anderen. Bij voldoende belangstelling zal er medio oktober gestart wor- den. Exacte data, tijden en loca- tie volgen zo spoedig mogelijk. Voorzitter Ton van den Hondel en wethouder Dorenda Gerts zien uit naar een lekker biefstukje tijdens de feestelijke start van de Seniorenlunch. Een autoshowroom waar wordt gemasseerd en een werkplaats die meer naar parfum ruikt dan naar smeerolie, het kon al lemaal bij de Van der Linden groep. Meer dan achthonderd vrouwen uit de regio kwamen af op alweer de tweede Ladies Night. Op de beneden en boven verdieping van de Hyundai en Seat dealer stonden kraampjes met sieraden, woonaccessoires, bloemen, kleding en lekkernij en als wijn, kaas en koffiespecia- liteiten. Ook schoonheidsspeci- officieus begonnen en er wordt nu mondjesmaat gebruik van gemaakt. Met dit startsein ho pen we er meer bekendheid aan te geven." Eén van de gasten die de weg al gevonden heeft, is Annie Eer- land, die deze middag voor het Looijesteijn, coördinator van de Nierstichting afdeling Wad dinxveen, uit. “Als we het jaar lijks zouden doen, gaat het maar om een klein groepje men sen. Daarom dus iedere vijfjaar en hebben we nu ruim veertig mensen om te huldigen.” De jubilarissen ontvangen, af hankelijk van het aantal 'dienst jaren,’ zilveren collectebusjes, een hangertje met een zilveren niertje, een dasspeld of een oor konde. “Het is een klein, maar fijn ge baar," zegt Nieuwets. “Het is één week in het jaar dat ik de collecte loop. Niet veel tijd, maar het is wel fijn om te voe len dat die inzet gewaardeerd wordt. En het is natuurlijk ge zellig, zo’n avond met alle col lectanten.” collecterondje,” vertelt Nieu wets, die een oorkonde voor haar bewezen diensten kreeg. “Iedere vijfjaar huldigen we onze vrijwilligers,” legt Aad alisten, pedicures, kapsters, nagelstylistes en kleur- en stijladviseuses toonden hun vaardigheden. Het hart van alle activiteiten vormde de workshop praktische auto- kennis die in de werkplaats door de monteurs werd ge geven. Er stonden in de werkplaats 12 auto’s klaar die door de vrouwen on der handen werden geno men. Voor meer informa tie en foto impressies van de avond kijk op: www.van- derlinden-groep.nl I n mijn weekendkrant las ik een stuk over verhufte- I ring. Filosoof Bas van Stokkom maakt hier een on- I derscheid tussen verruwing en verharding. Bij ver- I ruwing gaat het om het elkaar plat schelden, om de twee zinnen ‘kut’ zeggen, met de vuisten klaar staan, de middelvinger bij het minste geringste omhoog. Of ge woon standaard op je hoedenplank een plastic hand mon teren met opgestoken vinger richting iedereen die achter je rijdt zoals ik vorige week op de Peter Zuidlaan mocht ervaren. Bij verharding gaat het om het toppunt van individuali sering, waarbij we allemaal naast elkaar leven en geen rekening meer houden met de ander. Oftewel: de ander kan je gewoon geen ruk schelen. Volgens van Van Stok kom veel erger omdat dit gedrag veel moeilijker te ver anderen is. Ik moest denken aan een opvoedkundig tv-programma dat ik eens zag. Hier werd gezegd dat kinderen vanaf hun zevende jaar een geweten kunnen ontwikkelen. Met de nadruk op kunnen, wantje moet het wel aangeleerd krij gen. Plotseling krijgen ze door dat wanneer ze met hun brandweerauto op het hoofd van hun vriendje slaan, dat bij dit vriendje net zoveel pijn doet als wanneer ze dat op hun eigen hoofd doen. Die ander is dus net zo goed een persoon met gevoelens (emotioneel en fysiek) als jij zelf. Je leert rekening te houden met de ander. Het lijkt wel of dat stukje gewetensvorming bij veel men sen mislukt, of later weer verdwenen is. Als je door rood rijdt - geachte automobilist dinsdagmiddag op de Oran jelaan - neem je het risico om een overstekend kind aan te rijden voor lief. Blijkbaar. Je haaltje schouders er over op en wie jou er op aanspreekt krijgt de wind van voren. Maar stel nu eens dat het jouw kind was, dat daar liep, en een andere automobilist dacht er net zo over? Haal je dan ook je schouders op? Die wederkerigheid is er vaak niet meer. 'Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook een ander niet’ zegt een spreekwoord. Het klinkt wat ou derwets maar we zouden ons zelf best eens wat vaker af kunnen vragen: ‘hoe zou ik het zelf vinden als...' Huiswerkopdracht voor Gedeputeerde Staten: hoe zou ik het vinden als het Rijk ons wil samenvoegen met Noord- Holland, ongevraagd, en daarbij de regie op zich neemt? deling voert naar Willige Lan- gerak alwaar bij natuurmuse um ‘De Wielewaal’ kan worden genoten van een kopje koffie of thee. Bij terugkomst is er in het Anne Frankcentrum nog ge legenheid om met elkaar na te praten. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten v<Jor deelname bedragen 3,15, inclusief 1 kopje koffie/thee tij dens de koffiestop. Bij gebruik van auto’s wordt aan de deelne mers die meerijden bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd, maximaal 1,00. Voor meer informatie over de wandeltochten: telefoon (0182) - 631932. tv. Dat doe ik al tien jaar en daar is niks aan. Voor zes euro kun je hier goed eten.” Annie komt graag in de Sandwitch: “Het is betaalbaar, gezellig, het perso neel is leuk en je komt nog eens bekenden tegen met wie je even een praatje maakt.” W W an dinsdag tot en met K vrijdag, tussen 12.00 en 14.00 uur. kunnen ■V ouderen hier terecht voor een betaalbare warme lunch,’’vertelt Rob de Graaf, ei genaar van de Sandwitch. "Elke dag kunnen ze een keuze ma ken uit twee menu’s. Vandaag kan er bijvoorbeeld gekozen worden uit biefstuk met Pom- mes Duchesse en salade of kip filet met groente en aardappel- gratin.” Allebei lekker volgens de aanwezige bestuursleden van de Seniorenraad die maar moei lijk konden kiezen. Wethouder Dorenda Gerts prees het initiatief van de Senio renraad. “Heel mooi dat de on dernemer dit heeft opgepakt. Die kant moeten we opgaan, datje met ondernemers dingen voor elkaar krijgt voor de bur gers.” “Het initiatief komt van de werkgroep Zorg van de Senio renraad,” lichtte voorzitter Ton van den Hondel toe. “Ik ben er heel blij mee hoe zij dit ontwik keld hebben.” Rób de Graaf: “We zijn in juli al W K ele honderden collec- W K tanten gaan jaarlijks één week op pad na- mens de Nierstich ting. Geld inzamelen in de ei gen woonwijk en plaats. Als blijk van dank daarvoor huldigt de Nierstichting haar collectan ten iedere vijfjaar. Vorige week waren vijftig Waddinxveense vrijwilligers aan de beurt. In de kantine van tennisvereniging Gouwesmash aan de kanaaldijk werden zo’n veertig vrijwilli gers in het zonnetje gezet. De ene collectant loopt vijfjaar voor de Nierstichting, de an dere ruim tien. Eén van de langst actieve collectanten die in het zonnetje werd gezet, was Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 088-0131831. De redactie behoudt het recht voor om ingezonden berichten zonder opgaaf van reden te wei geren of in te korten. Adrie Nieuwets is één van de collectanten die in het zonnetje werden gezet door de Nierstichting. Foto: Riekelt Bezemer. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 16.750 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 22 september 2010 Jy

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3