Impuls Greenport I gevmgsloket m löophamer geopend Wonen boven het centrum fez O® Raadpleeg voor vertrek verkeers informatie Lederen tas met kaarthouder Ook voor jou is er een leuke baan Als je toe bent aan een nieuwe uitdaging Met een bedrag van 1,8 miljoen moeten de plannen gerealiseerd worden. Inloopdag Centrum trekt veel kijkers woensdag 6 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwe vacatures Alles bij de hand Op pad Andere baan www.deweekkrant.nl/banen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/banen Rommelmarkt Jarig Dierendal a ‘Zeventien partijen leveren een bijdrage in uren of euro’s’ Activiteiten Paddestoel Waddinxveen Waddinxveen Waddinxveen Boekenmarkt Investeren in kennis, inno vatie en onderwijs. Die drie speerpunten staan centraal in het project Kennis Inno vatie Impuls Greenport Regio Boskoop. Met een bedrag van 1,8 miljoen euro moeten de plannen gerealiseerd worden. Twintig innovaties en twintig kennisdossiers voor de boom kwekerij, dat is het uiteindelijke doel. De komende maanden worden ideeën geïnventariseerd en op papier gezet. Projectleider René van Tol en programmamanager van de Stichting Greenport Regio Boskoop, Carla Prins, houden zich intensief bezig met het pro ject Kennis Innovatie. “Wat dit project zo bijzonder maakt, is dat maar liefst zeventien par tijen een bijdrage - in uren of euro’s - leveren. Bij elkaar heb ben partijen uit de regio, waar onder Wageningen Universiteit, Kamer van Koophandel Den Haag en het Wellantcollege, bij elkaar 700.000 euro bijeenge bracht. De Europese Unie heeft ons een subsidie gegeven van 1,1 miljoen euro”, legt Carla Prins uit. “Die zeventien par tijen zijn bereid geweest om een aanzienlijke bijdrage te leveren. Dat geeft aan dat het draagvlak groot is.” waar boomkwekers gemakkelijk informatie kunnen inwinnen over verschillende onderwer pen en advies en ondersteuning kunnen krijgen. Dat willen we doen door het opzetten van een Kennis Innovatie loket”, stelt René van Tol verder. “Dat loket moet nog voor het einde van dit jaar ingericht zijn.” van volgend jaar zal worden verleend. Wethouder Kees de Jong was ook ingenomen met de grote belangstelling en de positieve reacties over het Centrumplan. “Volgende week wordt er weer zand ge stort voor voorbelasting en worden de bomen gekapt. Het is goed, dat er nu con crete beweging komt in de realisatie van ons Centrum, want het heeft al veel te lang geduurd. In 1969 zijn al de eerste plannen gepresenteerd, maar nu moet het er echt van komen. Daar zal dit College zich volledig voor inzetten”, zegt de doortastende wethou der. Meer informatie: www. centrumwaddinxveen.nl Opvallend veel oudere bezoekers toonden belangstelling voor de woningen, die boven de winkels in het Centrum worden gebouwd. “Er is nog te weinig informatie over hoe hét er precies uit gaat zien, maar het is goed te weten welke mogelijkheden er zijn,” aldus één van de bezoekers in het informatiecentrum. FOTO: RIEKELT BEZEMER. Door Ruud Groot Waddinxveen De informatiebijeenkomst voor het nieuwe Centrum trok zaterdag veel belangstel ling. Naast enkele kritische reacties waren vooral veel positieve geluiden te horen over de nieuwbouwplannen, zoals die werden getoond middels een maquette en een animatiefilm. Uit de reacties bleek dat het wonen boven het win kelcentrum vooral ouderen erg aanspreekt, omdat bij eventuele beperkte mobili teit de winkels gemakkelijk bereikbaar zijn. De toekom stige bewoners krijgen ook speciale faciliteiten zoals een PIANO’S GITAREN St. Victorplein 2, W’veen www.mosenspefter.nl Op 1 oktober is omgevingsvergunning in werking getreden waarmee zo’n 25 vergunningen, zoals bouwvergunning en sloopver gunning samen, samen gevoegd zijn. Vrijdag opende burgemeester Cremers hiervoor het speciale Omgevingsloket in het Gemeen tehuis. Symbolisch gebruikte hij daarvoor de sloophamer. FOTO: RIEKELT BEZEMER. Waddinxveen Op zaterdag 9 oktober vindt er een boekenmarkt in de Sint Victorkerk plaats. Van 10.00 tot 15.00 uur kan men er terecht voor een grote sor tering boeken. Ook is er een groot aanbod van kinderboe ken, videobanden, cd’s, lang speelplaten en singles. Daar naast worden ook de bekende Victorwijn, jam en kaarsen te koop aangeboden. De Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk levert een grote materiële bijdrage aan de technische instandhou ding van dit fraaie Wad- dinxveense monument. Een bezoek aan de boekenmarkt geeft tevens de mogelijkheid om te genieten van het mooie interieur van de kerk. Voor meer informatie over deze boekenmarkt of andere activiteiten van de Victor Ac tiviteiten Commissie: Magda Sirre, telefoon 615137. Klaverjassen: vrijdag 8 ok tober is er de maandelijkse kaartavond. Er worden vier ronden gespeeld volgens het Rotterdams systeem. Aanvang 20.00 - 23.00 uur. Voor meer informatie tel: 0182 618 689. Nintendo DS Club: Maandag 11 oktober is er de Nintendo DS- Club. De Nintendo DS Club is er elke tweede en vierde maan dag van de maand. Aanvang 18.30 20.00 uur. Darten: donderdag 7 oktober is er darten. Op deze weke lijkse activiteit is iedereen vanaf 14 jaar van harte wel kom om een spelletje darts, mee te spelen. Aanvang 14- 16 jaar: 20.00 - 21.30 uur. Volwassenen: 20.00 - 23.00 uur. 3D kaarten maken: op dinsdag 12 oktober zijn twee enthousiaste medewerksters van de vereniging aanwezig om de kinderen te helpen bij het maken van mooie 3D kaarten. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 18.30 - 20.00 uur. Zaterdag 9 oktober is er weer een Rommelmarkt in het Zuidhonk, aan de Zuidpla- slaan 552. De Rommelmarkt is van 9.30 tot 14.00 uur en de toegang is gratis. Er is een groot aanbod van spul len, van kinder- en volwas- senkleding, speelgoed, maar ook boeken, curosia en klein antiek. Het aanbod is groot, maar de prijzen zijn klein. De bar is open voor koffie of thee of een kop soep. Kinderboerderij Dierendal viert zaterdag 9 oktober haar 1 le verjaardag. Tussen 11.00 en 16.00 uur is iedereen van harte welkom dit te komen vieren en de dieren te knuf felen en te feliciteren. De verjaardag speelt in op het succesvolle TV programma Boer zoekt Vrouw met het thema ‘Boertjes en Boerin netjes’. Er worden voor deze feestelijke dag Boertjes en Boerinnetjes gezocht. De kinderen kunnen verkleed komen. Ook vindt er op deze dag een feestelijke klompen dans workshop plaats. Wie jarig is trakteert en daarom zijn er op deze dag vele leuke activiteiten te doen, alles met het Oud Hollands thema. Er zullen Oude Am bachten te bewonderen zijn en er staan verspreid over het terrein Oud Hollandse spelletjes om met elkaar te spelen. Je kunt je eigen li monade melken bij de koe of springen op Berta, de lucht koe. Daarnaast kan er weer gezellig geknutseld worden in de kinderboerderij. De kids kunnen naar hartenlust een pollepel versieren of een eierdopje oppimpen. Boer Oscar zorgt voor een gezel lige noot tijdens deze dag en er lopen twee reuze Boeren rond die de kinderen zullen verrassen met iets leuks of lekkers. Natuurlijk mag er ook geholpen worden met het verzorgen van de dieren door de kleine Boertjes en Boerin netjes. De vrijwilligers van Dierendal zullen de kinderen uitleg geven over de verzor ging van de vele dieren die in Dierendal wonen. De geitjes, de konijntjes, de vogeltjes, ze zijn allemaal van de partij op 9 oktober. En natuurlijk trakteert de Kinderboerderij de bezoekers op een lekkere versnapering. Op deze dag wordt er een kleine bijdrage gevraagd van 4,50. Dieren dal is blij het 11 jarig bestaan te kunnen vieren, maar kan niet blijven bestaan zonder steun. Meer informatie op www.dierendal.nl Door Marieke Markus Boskoop W' r “Een van die dossiers zou bij voorbeeld kunnen gaan over de baggerproblematiek”, zegt Van Tol. “Er is al heel veel informa tie beschikbaar voor de boom kwekerij. Maar wij willen ervoor zorgen dat er straks één punt is eigen parkeergarage en grote af gesloten binnentuinen. Volgens makelaar Peter de Pater zijn er nog veel vragen over de indeling en de oppervlakte van de wonin gen, maar zo ver is het nog niet, want er is nu nog alleen sprake van gebiedspromotie. “Toch kunnen belangstellenden zich al aanmelden, zodat ze op de hoogte worden gehouden van de ontwikkelingen”, aldus De Pater. Ook Take Hannessen, ontwikke- lingsmanager ASR, zegt dat men zich vrijblijvend kan inschrijven, zodat men geïnformeerd blijft wanneer er concreet gebouwd gaat worden. Het wachten is nu op de bouwvergunning, die naar verwachting in de loop

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11