Centrumbouw gefaseerd ‘BRANDWONDEN GOOIEN JE HELE LEVEN OVERHOOP.’ I Staan er files? Voorspelling van weerman Piet Paulusma Vind werk en collega’s die bij jou passen Bekijk en plaats foto’s 1 woensdag 6 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 15 Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwe collega’s Land vol paparazzi Het weer Verkeersinformatie Wandeltocht Bingo HET VERHAAL VAN MARLON: ‘HEB JE BRANDWONDEN, DAN BEN JE PUBLIEK BEZIT.’ 10 - 16 oktober 2010 Collecteweek Brandwonden Stichting Waddinxveen Centrum in cijfers Waddinxveen Vü j kebben braxdworvfen en gaan door- 5 1 I Na twee en een halve maand geïsoleerde verpleging mocht ik ein delijk mijn dochter weer zien. Ik was zo bang dat ze me niet zou herkennen... ‘Papa heeft korte haartjes,’ riep ze toen ze naar me toe kwam. Ik smolt. En was zó opgelucht. 31 www.deweekkrant.nl/banen www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/weerbericht www.deweekkrant.nl Eerst overleven u Steun van familie en vrienden ‘Ineens staat je leven in het teken van ope- Trots op mezelf ‘Voor bijna elke tegenslag die je pad kruist als je brandwonden hebt, is er een project van de Brandwonden Stichting. Zonder die hulp was ik nog lang niet zo ver als ik nu ben. Meer dan een jaar na het ongeluk werd der corrigeerde haar niet, nee, zij lachte mee. Dan kook ik van binnen.’ Collecteweek Brandwonden Stichting ‘Van 10 tot en met 16 oktober 2010 is de collecteweek van de Brandwonden Stich- Ontwikkelaar ASR heeft het centrumplan aangepast. Het plan is in fases opgedeeld waarbij in de eerste fase een kwart van de winkels en ruim tien procent van de woningen worden gebouwd. Pas in een latere fase volgen de overige winkels en woningen. De winkeliers werden hier vorige week over bijgepraat. Tijdens de bijeenkomst werden brochures uitgedeeld waarop vier huurders al waren ingevuld; Albert Heijn, C&A en twee dochters van opticienketen Bril- mij: de Pearle en de Eye Wish. Verder gaf ASR aan in gesprek te zijn met: AS Watson (Kruid vat), Blokker, Hema, C1000, Aldi, Lidl, Charles Vögele, Zee man, Bruna en Van Haren. Die zelfde week zouden gesprekken volgen met ondermeer Bakker Bart, Kinderkledingketen Intres, Faunaland, Pet Place, Primera en Nelson schoenen. Verder gaf Albert Eijkelhoff, hoofd Verhuur Door Carina Bergman k" Waddinxveen bij ASR, aan dat er betaald par keren wordt ingevoerd maar dat de eerste twee uren gratis zijn. Als alles volgens plan verloopt zou halverwege 2012 gestart moeten worden met de bouw, en volgt de oplevering van de win kels eind 2012. Uitgangspunt daarvoor is de onherroepelijke bouwvergunning begin 2011 en voldoende verhuurde winkels halverwege volgend jaar. OVW-voorzitter Henk de Bas was “ingetogen blij.” “Eindelijk gebeurt er wat, maar ik hoop dat fasering niet nodig blijkt te zijn. Verder ben ik blij dat de naam Waddinxkwartier van tafel is.” Op dinsdag 12 oktober is er een bingo-avond in wijkge- bouw Zonnig-Zuid aan de St. Victorstraat. Aanvang 20.00 uur. Een enkel boekje kost 10 euro, een dubbel boekje kost 15 euro. Er zijn weer diverse cadeaubonnen te winnen. Toegang is gratis. Ontwikkelaar ASR zette vo rige week voor de winkeliers nog even de cijfers van het nieuwe centrum op een rijtje. In het oorspronkelijke plan was sprake van 21.000 m2 winkels, 1.600m2 diensten, 1.500 m2 voor de bibliotheek, 3.800 m2 kantoorruimte, 1.4000 m2 horeca, 232 ap partementen, 81 dekwonin- gen en 44 grondgebonden woningen. Daarnaast is er ruimte voor de weekmarkt, wordt het centrum autovrij en is er een park met kinder boerderij. In het nieuwe gefaseerde plan is sprake van 5.800 m2 com mercieel inclusief de biblio theek, 12 appartementen, 8 dekwoningen en 30 grond gebonden woningen. Zes tien dekwoningen zullen niet meer gerealiseerd worden. De plannen zijn gereed. Het wachten is op het bestem mingsplan, waarover vorige week een zitting bij Raad van State plaats vond en de on herroepelijke bouwvergun ning waarvoor in de loop van 2011 een zitting bij Raad van State zal plaats vinden. Waddinxveen Op maandag 11 oktober or ganiseert het Seniorenwerk een wandeltocht van ruim 6 kilometer voor senioren. Vooraf opgeven is niet no dig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frankcentrum. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar de golfbaan bij het Hitlandbos te Nieuwerkerk. Kosten voor deelname be dragen 3,15 inclusief 1 kopje koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt bo vendien een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd (max. 1,-). Voor meer infor matie: telefoon (0182) - 63 19 32. de brandweer boven. Tot die tijd voelde ik niks. Maar door de lamp op de helm van In grote getalen waren de winkeliers naar de informatiebijeenkomst van ASR gekomen. te mogen rekenen. Want de Brand wonden Stichting krijgt geen steun van de overheid en is dus afhankelijk van particu liere giften. Uw bijdrage komt ten goede aan onderzoek, preventie, ondersteuning van de zorg en projecten voor mensen met brand- raties, verminkingen, veranderingen in je ting. Als ambassadeur hoop ik uiteraard op wonden. Alvast hartelijk dank voor uw gift!’ gezin, relatie en werk. Je weet meteen: het wordt nooit meer zoals het was. De con frontatie met de buitenwereld is moeilijk. Natuurlijk, ik voel me gesterkt door de steun van familie en vrienden. Maar normale din gen als zwemmen of een terrasje pakken, doe ik niet meer. Heb je brandwonden, dan ben je publiek bezit. Mensen kunnen zo kwetsend zijn. Laatst was er een meisje dat me aankeek en begon te lachen. Haar moe- Brandwonden Stichting gegaan. Daarna verbrande lijf. Dat was zo’n schok. Daarna Het ongeluk had mijn heerlijke leventje in wilde ik die altijd aanwezige schaamte en ging het snel. Ik werd bij de buren onder de één klap verwoest. De brandwonden ver- het gevoel van machteloosheid aanpakken. douche gezet. De ambulancebroeder minkten een groot deel van mijn lijf en De cursus Verder met littekens' hielp hier- bracht een infuus in. ‘Ik voel m’n neus niet,’ gezicht en stelden me fysiek en mentaal bij. Maar ook andere (lotgenoot)projecten enorm op de proef. Ik verloor mijn baan en heb ik met beide handen aangegrepen, belandde in een rechtszaak met de woning- 'Scartrek' (wandelen met lotgenoten) en de bouwcorporatie over de schuldvraag van Brandwondendag gaven mij handvatten om de gasexplosie. Het kostte me allemaal sterker en weerbaarder te worden. Als je zoveel energie. Van onafhankelijke, gezonde bedenkt wat ik allemaal heb bereikt sinds man veranderde ik in een afhankelijke pa- het ongeluk... Dan kan ik oprecht zeggen tiënt. Niks kan je nog zelf. Die machteloos- dat ik heel trots op mezelf ben!’ heid is zó verschrikkelijk.’ Meeleven is niet genoeg. Help ons in de strijd Nederlandse tegen de littekens. Geef aan de collectant BRANDWONDEN of word donateur via www.brandwondenstichting.nl. STICHTING t ‘Na een lange dag werken, was ik op de was het laatste wat ik dacht voordat de nar- bank in slaap gevallen. Rond half zes 's och- cose zijn werk deed.’ tends werd ik wakker. Ineens was daar die ontstellend harde klap. In nog geen secon de had een gasexplosie alles verwoest. In ‘In de maanden die volgden was mijn enige de diagnose post traumatische stress een ravage van dikke zwarte rook, stof en missie: overleven. Het overleven van de tal- stoornis (PTSS) gesteld. Ik sliep slecht, had vlammen bluste ik de brand. Plotseling was loze operaties, de pijnlijke verbandwisselin- angsten en nachtmerries en raakte in gen, een levensbedreigende infectie en de paniek als ik een ambulance hoorde. Ik ben heimwee naar mijn gezin. Ik moest en zou in traumatherapie bij de psychologe van de één van de brandweermannen, zag ik mijn snel herstellen! Na een half jaar was ik thuis. Het ongeluk had mijn heerlijke leventje in ver minkten een groot deel van mijn lijf en

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15