Vierde editie Rijnplein ice Event Op D.V 14,15 en 16 oktober "/a- - b Mosterdmolenweg 2B 3417 XM Montfoort 0348-470222 Werkgroep Verrassing De ijsbaan op het Rijnplein in het stadshart van Alphen aan den Rijn is inmiddels een echte winter se traditie geworden. Voor het vierde jaar wordt de ijsvloer eind november gelegd. De baan blijft vijf weken in bedrijf en wordt in die tijd veel gebruikt door scholieren, bedrijven en 'losse' bezoekers. Schoolschaatsen ALPHEN Dru Proef de sfeer en ervaar de warmte. bru Milo ienhaardenenkachelsnl fenhaardenenkachels.nl Bezoek vrijblijvend onze open huis dagen, en laat u inspireren door de allernieuwste gas, hout en elektrische haarden welke brandend staan opgesteld in onze showroom. Nog nooit was vuur zo mooi! Foto: Riekelt Bezemer vereniging Rijnplein. „Ik wil de meer reuring op het plein en vooral de naamsbekend heid vergroten”, zegt Sjoerd Vlietstra, voorzitter. „Dat wil de ik niet met veel kleine dinge tje door het hele jaar, maar juist met een heel groot evenement.” En zo werd de Alphense ijsbaan geboren. Die ijsbaan is inder daad heel groot: wel zevenhon- ke dingen voor de mensen’ ge organiseerd. Er zijn kindermid- dagen en een curlingcompetitie. Maar er worden ook Winterspe len gehouden. Speciaal voor be drijven, want steeds meer be drijven boeken een avond of een middag op de ijsbaan. „Het be drijfsuitje op de ijsbaan is onge kend populair aan het worden”, zegt Alers. „Het is toch ook ge zellig: jij kunt netwerken, de kinderen staan op de ijsvloer en je partner heeft het ook leuk in Die Stube." En inderdaad Die Stube, de horecavoorziening op de baan zelf, is ongekend popu lair. Ingericht als vreselijk foute Tiroler hut, is het in de 'houten’ barak - compleet met potkachel en ouderwetse kleedjes - altijd warm. netwerk Rijnstreek. Zij houdt zich ook bezig met verzekerin gen, juridische zaken en spon soring. Ook Koen Olders houdt zich bezig met sponsoring. Hoe wel nieuw in de werkgroep, is Olders zeker niet nieuw in de wereld van de sponsors. Hij is actief voor ARC de Triomphe, de businessclub van Topklasse voetbalclug ARC De werkgroep bestaat uit: Toob Alers, voorzitter; Erik de Groot, faciliteiten; Dennis Wigche- rink, programmering; Stefano Fanunza, horeca; René Rutten, horeca; Bart Olders, financi ën; Carla Alers, secretariaat; Iris Meijer-Hilhorst, sponsoring en Koen Olders, sponsoring. „We hebben veel geleerd de af gelopen jaren. Wat we dit jaar anders hebben gedaan, is in een heel vroeg stadium contact zoe ken met de gemeente. We zijn voor de zomer al in overleg ge gaan op ambtelijk niveau. Dat heeft ook geresulteerd in een goede samenwerking met bur gemeester De Gelder en wet houder Du Chatinier. Toch is het moeilijk om gemeentelij ke subsidie te krijgen”, vertelt Alers. Voor dit soort belangrij ke contacten is een nieuw lid aan de werkgroep toegevoegd: Iris Meijer-Hilhorst van Mun- neke Lourens advocaten en te vens voorzitter van Vrouwen- De opbouw van de baan kost een kleine week. Direct na de aankomst van Sinterklaas op het Rijnplein wordt met de bouw begonnen. Na die week staat er een vlakke ijsvloer van zeven honderd vierkante meter met de gezellige Stube. De ijsbaan is voorzien van een omheining en van verlichting. Het openingsfeest is nog een verrassing. „We gaan iets vre selijk leuks neerzetten voor alle Alphenaren', belooft Alers. „We introduceren overigens een heel leuk nieuwtje: gebruikers van moderne telefoontoestellen, zo als blackberry en i-phone kun nen een apps krijgen gekoppeld aan het evenement. Daar staat alle informatie op." bruikers schoolkinderen. Voor al in de eerste drie weken die voor de kerstvakantie vallen. Dit jaar willen we proberen om ook de iets oudere jeugd meer te interesseren. We denken aan het draaien van ‘hun’ muziek in de vroege avonduren.” Natuurlijk worden er in de vijf weken dat de enorme baan op het Rijnplein staat heel veel ‘leu- derd vierkante meter. De ge bruikers zijn vooral kinderen. Nog voor de ijsbaan editie 2009- 2010 de deuren sloot en werd afgebroken, stonden de eer ste scholen te dringen om voor 2010-2011 te boeken. „Je kunt al leen in onze werkgroep func tioneren als je een zwak voor kinderen hebt”, vindt Alers. „Overdag zijn bijna al onze ge- NAJAARSBIJLAGE Q Oktober 2010 y Natuurlijk is het rond krijgen van de financiering een belang rijke zaak. Maar veel belangrij- ker is het idealisme van de orga nisatoren. Het initiatief is ooit gekomen vanuit de winkeliers- oewel het Rijnplein Ice Event pas 26 no- vember opengaat, zijn de voorbereidin gen al een aantal maanden in volle gang. Toob Alers, voorzit ter van de werkgroep, heeft er al een fors aantal gesprekken op zitten. De laatste weken vooral met potentiële sponsors. „De financiën moeten rond ko men”, zegt Alers opgewekt. „Er moet flink aan getrokken wor den - iedereen heeft nog steeds last van de crisis - maar: het gaat lukken!” De hoofdsponsor is dit jaar de Rabobank. Ande re sponsors die al hebben toege zegd zijn: Winkeliersvereniging Rijnplein, Hans Severs BMW en BDO. RNG Nieuwsbladen, uit gever van onder meer Alphens Nieuwsblad, is mediapartner. „Met de gemeente Alphen aan den Rijn zijn we in gesprek over subsidie, dat is moeizaam. Zij hebben wel toegezegd facilitei ten zoals de aansluiting van de toiletten te verzorgen.” De opening van het Rijnplein Ice Event is voor dit jaar nog een verrassing. Vorig jaar werd een spetterende ijsshow neergezet. 11111/111

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 29