‘Gedrag jongeren afhankelijk van onderling contact’ 4 I Ailannsj ‘ïk vind ‘m zo gaaf!' Duizend pagina’s complotten Volg het nieuws uit binnen- en buitenland Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen I Bekende in het vizier Dag van Respect moet sociale cohesie, respect en multiculturele acceptatie bevorderen Duitse verdedigingslinies in het Groene Hart Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxueen pagina 3 Paparazzi actie Niets missen Nieuws www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.weekkrant.nl Alzheimercafé Mantelzorgdag Cultuurfestival Waddinxveen Waddinxveen B gemeente vraagt niet veel aan óns. Vroeger wel. We worden pas betrokken bij de plannen als ze al in een uitvoerend stadium verkeren. Bovendien werden de raadsleden van de JAR vroeger door de burgemeester geïnstal leerd en nu door de wethouder. Het geeft voor ons toch iets van wat afnemende interesse van de overheid voor ons advies werk aan. We hebben als ad viesraad voorstellen bij de ge meente gedaan om de overlast met Luilak wat af te nemen. De gemeente heeft daar niets mee gedaan”, zegt een wat teleurge stelde, maar zeker strijdvaardige Kirsten Schippers. Waddinxveen “Excessen be palen vaak het beeld, maar dat is onterecht”. Uren in spanning Waddinxveen www.deweekkrant.nl/webwinkel - - Voor de jongeren waren er divere activiteiten in en rond het Coenecoopcollege. FOTO: RIEKELT BEZEMER. “Waddinxveen is zo leuk met al die verschillende mensen. Laten we elkaar met die verschillen waarderen”. Door deze zin op de ‘Respectmuur’ te schrijven, opende wethou der Dorenda Gerts donderdag ‘De dag van Respect’ op het Coenecoop College. Door Ruud Groot Waddinxueen zebroek vult aan: “Excessen be palen vaak het beeld, maar dat is onterecht. Er zijn veel initia tieven opgestart die het samen leven in de wijk bevorderen en daardoor is er zeker sprake van afname van de vernielzucht”. Ook Jongerenwerker Daniël Korver vindt dat de overlast lieerde landing op de kust tot de mogelijkheden ging behoren. De linies waren bedoeld om in het geval van een landing de aan valler te stoppen of te vertragen. De bekendste lag langs de kust en kreeg op den duur de naam Atlanticwall. Maar ook achter de kust en verder in het binnenland tot zelfs achter de Gelderse IJssel waren verdedigingslinies. Ook in het Groene Hart lagen twee linies, die beiden versterkt waren door middel van inundaties. Ten behoeve van deze onderwa- terzettingen werden kaden aan gelegd. Landgenoten uit deze regio moesten ‘Spitten voor de Moffen’, zoals Lou de Jong het uitdrukte. Eén van deze linies lag net ten Westen van Wad dinxveen. In de voordracht zal het gehele Duitse verde- digingsstelsel in ons land aan de orde komen met de na druk op beide linies, die ook bekend staan als ‘Vordere en Hintere Wasserstellung’. Archieven Voor de lezing is onder meer gebruik gemaakt van schet sen en tekeningen van de Ondergrondse,luchtfoto’s van de Geallieerde lucht macht, Duitse kaarten en gegevens uit archieven, waar onder die van de gemeente Waddinxveen. Verscheidene tekeningen, kaarten en foto’s zullen worden getoond en toegelicht. De toneelgroepen Kameleon, Toi Toi en Maskerade organi seren op vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober voor de negende keer het Waddinxveens Cul tuurfestival. Op vrijdagavond om 19.45 uur opening door Aad Koremans. Op vrijdag Toneelgroep “Maskerade” met de éénakter ‘Verboden te kauwen’ en Toneelgroep “Toi Toi” met de éénakter, “Belladoc” Op zaterdag To neelgroep “Kameleon” met “Liefde en Afscheid”. Aan vang programma 20.00 uur. Entree: 8 per avond en 13 voor beide avonden. Kaarten bij Adri Nieuwerf Itel. 614020 of aan de zaal. Informatie op www.toneelgroepkameleon. nl Op woensdag 13 oktober is er weer een Alzheimer Café in het Anne Frankcentrum, aanvang 19.00 uur. Het pro gramma start om 19.30 tot circa 21.00 uur. De toegang is gratis. Het onderwerp op deze avond is ‘Wat is de rol van de huisarts’ De avond is bedoeld voor alle mensen met een vorm van dementiè, hun partners en familieleden. Er is gelegenheid om te praten met elkaar en met deskundigen over hun er varingen en problemen met deze ziekte. Van de Stichting Alzheimer Nederland zijn er voorlichtingsboeken en bro chures aanwezig. Amanda van Mourik (19) was de gelukkige winnares van de Pour Vous-scooter die Parfumerie Mieke verlootte onder haar klanten. “Ik wilde ‘m heel graag winnen, ik vind ‘m zo gaaf! aldus een trotse Amanda die binnenkort haar rijbe wijs hoopt te halen. Eigenaar Marius Verboom is tevreden over de actie. “Er zijn heel veel kaartjes ingevuld.” PIANO’S GITAREN St. Victorplein 2, W’veen. www.mosenspetter.nl nodigd, maar helaas zijn er maar een paar gekomen.” De wijkagenten Erwin van Lin gen en Gerard Hazebroek zien dat er bij een kleine groep spra ke is van weinig respect voor goederen van een ander. “Vaak ontstaat dit doordat er te weinig communicatie is met elkaar” Op 10 november organiseert de gemeente Waddinxveen in samenwerking met de Nederlandse Patiënten Ver eniging en Palet Welzijn de landelijke Dag van de Man telzorg. Waddinxveners die langdurig voor een chronisch zieke of gehandicapte in hun omgeving zorgen, worden op 10 november door de ge meente getrakteerd op een middag en avond vol theater en gezelligheid. De Dag van de Mantelzorg vindt plaats in de accommodatie van Be Fair, waar voldoende par keergelegenheid is. Het ge bouw is rolstoeltoegankelijk door middel van een lift. Mantelzorgers die nog niet bij de gemeente geregi streerd zijn, kunnen dit bij het Zorgloket in het gemeen tehuis alsnog laten doen. Het gemeentehuis is bereikbaar op telefoonnummer 0182- 624624. Alle geregistreerde Mantelzorgers krijgen me dio oktober een uitnodiging thuisgestuurd. Tijdens een eerder gehouden discussiebijeenkomst op het gemeentehuis hebben jongeren aangegeven dat er meer aandacht moet komen voor de sociale cohesie, waarin sociale samen hang, respect en multiculturele acceptatie sleutelwoorden zijn. Vorige week donderdag werd in aanwezigheid van de wethouder, gemeenteraadsleden en belang stellenden op het schoolplein van het Coenecoop College voor jongeren hierover een middagbij- eenkomst georganiseerd. Binnen werd door middel van films het thema respect nader toegelicht, terwijl buiten op een informatie markt, politie en jongereninstel lingen de jeugd informeerden hoe ze met dit thema omgaan. Op een speciale ‘Respectmuur’, die door wethouder Gerts of ficieel in gebruik werd gesteld, kon iedereen een eigen reactie kwijt over samen leven, respect en acceptatie. Op verzoek van de gemeente had Saïd Adda van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden Holland samen met Coenecoop leerlingen Joey aldus Van Lingen. Gerard Ha- Moerings, Layla el Hakkouri en Remi Boekworst deze bij eenkomst georganiseerd. “De bedoeling van deze bijeenkomst is om Waddinxveners dichter bij elkaar te brengen. Jongeren worden volwassen en aandacht voor respect begint dus hier. We hebben veel organisaties uitge- in de Zuidplas is afgenomen, doordat er meer respect is voor elkaar. “Het gedrag van jonge ren is afhankelijk van het feit of je contact met elkaar hebt. Ook moet er blijvend geïnvesteerd worden in de wijken, waarbij maatwerk het sleutelwoord is.” Op de stand van de Jeugdad- viesraad (JAR), waar ook een afvaardiging aanwezig was van litTA^Mcofiwn! Het Historisch Genootschap Waddinxveen nodigt belang stellenden uit voor een lezing met diabeelden over de Duit se verdedigingslinies in het Groene Hart, verzorgd door de heer T.de Kruijf redactie lid van ons kwartaalblad ‘Het dorp Waddinxveen’. De lezing wordt gehouden op woensdag 13 oktober in de Rijnlandzaal (zij-ingang) van hotel-café-restaurant ‘De Unie’. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de Tweede We reldoorlog heeft de Duitse bezetter in Nederland ver scheidene verdedigingslinies laten aanleggen toen hem duidelijk werd dat een Geal- de Brede School, werden jon geren opgeroepen om zich in te zetten bij het opstarten van activiteiten voor jongeren. Vol gens Kirsten Schippers willen veel individuele jongeren best wel meer bij de raad betrokken worden, maar is er in groeps verband schaamte om be stuurlijk betrokken te raken bij politieke zaken. “Als JAR heb ben we een zwembadactiviteit opgezet en een spelactiviteit in het Gouwebos, maar het blijft moeilijk om jongeren te berei ken”, vindt Kirsten. Ook is er vanuit de Jeugdadviesraad toch nog enige kritiek te bespeuren naar de lokale overheid. “De 7 X Tjt---.—J .A. Si A

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3