Grootste golfbaan van Zuid-Holland IS OOK KLANT GEWORDEN BIJ..... EN DAAR ZIJN WIJ BEST TROTS OP!!! www.rosemarieswonen.nl I LANDELIJK WONEN De aanleg van het Bentwoud, het natuurgebied tussen Zoetermeer, Rijnwoude, Waddinxveen en Boskoop is in volle gang. Naast een groot bosgebied komt hier ook de grootste golfbaan van Zuid-Holland. De contouren van 27-holes wedstrijdbaan tekenen zich steeds zichtbaarder af. Kinderbomenbos Grootste Openbaar Duurzaam REGIO 1 z KONINKLIJK HUIS gelegd. In het Jubileumjaar 2007 leverde de Stichting Nationa le Boomfeestdag al vijftigjaar een bijdrage aan een groene, gezonde wereld voor, door en met kinderen. Daarom hebben Staatsbosbeheer en Dienst Lan delijk Gebied een speciaal pro ject aangeboden: het Nationaal KinderBomenBos. Het wordt het eerste bos in ons land, waar in Geboortebomen en Gedenk- bomen voor kinderen groei en. Deze bomen gaan groeien in vijf Bomenkamers: twee Ge- boorteboom-kamers en drie Ge- denkboom-kamers. De vijf Bo menkamers staan symbool voor de vijf zintuigen: horen, zien, ruiken, proeven en voelen en getracht wordt om dit ook uit de beelden in het aan te planten plantsoen. In het najaar vindt de eerste plantdag plaats in dit Kin derBomenBos. tenwand wordt in de zomer het teveel aan warmte afgevoerd. In het winterseizoen werkt de dubbele gevel als serre. Binnen komende zonnewarmte wordt dan gebruikt voor dé opwar ming van het gebouw. Het ontwerp van het gebouw is van ZILT architecten uit Am sterdam. tWWw». Ook is in het Bentwoud het Na tionale Kinderbomenbos aan- In een ander gedeelte van het Bentwoud wordt de Golfbaan Bentwoud aangelegd. Nadat in Op Golfbaan Bentwoud wordt één golfclub actief. Golfclub Bentwoud. Deze club is officieel opgericht in juli 2010 en zal een van de gebruikers van de baan worden. De club functioneert volledig los van de baan en is geen mede-eigenaar. Behalve bij de grootste banen wil Golfbaan Bentwoud bij de voordeligste banen uit de regio horen. De greenfee zal daarom concurrerend zijn. Ook is de Golfbaan openbaar. Anders dan op sommige andere golfbanen is iedereen welkom op Golfbaan Bentwoud, ook golfers zonder lidmaatschap of golfvaardigheidsbewijs. Het wordt volgens de initiatiefne mers een openbare baan, waar beginnende golfers de sport on der de knie kunnen krijgen en gevorderden voldoende uitda ging vinden. Bovendien kan ie dere recreant terecht op Golf baan Bentwoud voor een hapje’ of een drankje. Meer informatie over golfbaan en golfclub: www.golfbaan- bentwoud.nl juni 2009 de aanlegvergunning voor Golfbaan Bentwoud werd verleend en vervolgens in febru ari 2010 de gronden in erfpacht werden verworven, stond niets meer in de weg om de aanleg te starten. Op 22 april van dit jaar werd de start van de aanleg fees telijk ingeluid met het hijsen van de vlag door Kees van Velzen, voormalig wethouder van de gemeente Rijnwoude. Zoals het er nu uitziet, zal het eerste deel van de baan medio 2011 open gaan. Golfers kun nen dan terecht op een korte en een lange 9-holes baan. Be gin 2012 zal de volledige baan af zijn. Dan telt Golfbaan Bent woud 36 holes, verdeeld over een 27-holes wedstrijdbaan en een korte 9-holes baan (par 3 en 4). Met de drivingrange en verdere oefenfaciliteiten wordt Golfbaan Bentwoud de groot ste golfbaan van Zuid-Hol land. Dit najaar gaat ook de bouw van het golfgebouw beginnen. Er komt een opvallend pand met glazen gevels met daarin een restaurant, een vergader- en clubruimte, een caddystalling, een winkel, magazijn, kantoor en dienstwoning. Wat het gebouw bijzonder maakt is de duurzame oplos sing van verwarming in de win ter en verkoeling in de zomer. Via de spouw tussen de glazen binnenwand en de glazen bui- v-c - dSB ;ooo&o’( T'~ ■- ■- De aanleg van de grootste Golfbaan vsan Zuid-Holland is in volle gang. Hoewel er nog geen gras groeit, is het karakteristieke uiterlijk van een golfbaan al zichtbaar. Foto: Riekelt Bezemer. et bosplan Bent- woud werd in 1996 I provinciaal be- I leid. Het bos- en na tuurgebied zal, als alles gereed is, 1300 hectare groot zijn met maar liefst 3, miljoen bomen. Provincie Zuid-Holland is op drachtgever van het project Bentwoud en werkt samen met de Dienst Landelijk Gebied (ver antwoordelijk voor de aankoop en inrichting), Staatsbosbeheer, de gemeenten Waddinxveen, Rijnwoude, Zoetermeer en Bos koop en het Hoogheemraad schap van Rijnland. Op dit moment is ongeveer 600 hectare verworven, waarvan 240 hectare is ingeplant. Het hele gebied moet in 2016 aange legd zijn, in 2030 kan het Bent woud volgroeid zijn. In 1999 werden de eerste twee kavels aangeplant. Dit gebied, waar al gewandeld kan worden, ligt aan de Hogeveensweg tus sen Boskoop en Rijnwoude. Tijdens Boomplandag 2009, werd in het Waddinxveense ge deelte van het Bentwoud de eer ste aanplant gedaan door Wad dinxveense scholieren. NAJAARSBIJLAGE I HA Oktober 2010 ZDJ vag 'iv- Ai-wgQttsxxnoe Wwww»»»*. If

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 49