Start griepvaccinatie 2010 Uitwaaien op Terschelling HM 1 1OO TUNING Onbekende beelden Arke Opvallende gebeurtenis in video van de dag Loop geen vertraging op door files Henk Spaan Eindelijk iets goeds Nieuwe blik op WOU Een prijs winnen was nog nooit zo eenvoudig woensdag 6 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen Gouwe Koerier pagina 53 In het nieuws Paparazzi aan ‘t werk Verkeersinformatie www.dewee.kkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl Column Lezersactie Altijd actueel: de weekkrant.nl voor twee personen! Vanaf slechts 99 per persoon, normaal 139 Prik beschermt ook tegen Mexicaanse griep Win 100% Tuning kaarten FOTO PETER ELENBAAS FOTO: HANS OOSTRUM Prijs per persoon per arrangement (o.b.v. minimaal 2 personen): Vertrek Prijs p.p. €99 €129 €59 ga snel naar Bent u 60 jaar of ouder? Of heeft u een chronische ziekte zoals astma, diabetes, een nierziekte of een hartaandoe- ning? Dan is het verstandig om de griepprik te halen. U krijgt een uitnodiging van uw huisarts om in oktober of november een griepprik te halen. Griep wordt veroorzaakt door het griepvirus, ook wel influen zavirus genoemd. Griep gaat ge makkelijk over van de ene mens op de andere, bijvoorbeeld door hoesten, niezen of praten, of door elkaar een hand te geven. Voor de meeste mensen is griep ‘slechts’ een vervelende ziekte die vanzelf overgaat. Maar griep is niet altijd zo onschuldig als het soms lijkt. Jaarlijks overlijden 100 tot 2000 mensen aan griep, vooral ouderen. Bent u 60 jaar of ouder, dan loopt u extra risico omdat uw af weer ook veroudert. De gevolgen van griep kunnen dan ernstiger zijn. Dat geldt ook voor mensen met een chronische ziekte of met een verminderde afweer door ziekte of medicijnen. De ziekte kan verergeren door de griep en daardoor tot ziekenhuisopname leiden. Als u jaarlijks een uitnodiging krijgt voor de griepprik van wege een chronische ziekte én u bent zwanger, dan is dit een extra reden om de griepprik te gaan halen. tospektakel Ahoy Rotterdam 9 en 10 oktober 2010 die komende winter het meest voor zullen komen. Op basis daarvan wordt de samenstelling Ontdek Cranberry eiland Terschelling. Geniet van prachtige natuur, schone lucht, zeehonden, gezellige dorpjes en pure verwen nerij in de luxe 4-sterren WestCord hotels. U kunt kiezen uit een verblijf in Hotel Schylge, aan de ha ven, of een luxe appartement in de bossen, in Residentie Boschrijck. Griep door griepprik? De griepprik kan geen griep veroorzaken. U kunt van de griepprik de eerste dag wat pijn, roodheid of een lichte zwelling hebben op de plaats van de prik, in de bovenarm. Dit gaat vanzelf over binnen één tot twee dagen. Sommige men sen voelen zich na de griepprik een aantal dagen wat minder lekker. Elk jaar? Het griepvirus verandert regel matig. Daardoor kunt u elk jaar opnieuw griep krijgen. Het vac- Het arrangement is inclusief: 2 x Overnachting in hotelkamer of appartement 2 x Uitgebreid ontbijtbuffet 1 x Winterse maaltijd Koffie, thee of warme chocomel met eiland lekkernij Upgrade naar luxe kamer indien beschikbaar Gratis gebruik van zwembad, sauna en Turks stoombad 50 Korting op gebruik solarium Kortingsbonnen boekje voor o.a. restaurants en musea Niet inbegrepen: Toeristenbelasting (ter plaatse te betalen) Reserveringskosten 15,- per online-boeking; 27,50 per telefonische- of reisbureauboeking. cin is gemiddel een half tot een heel jaar werkzaam. En daarom is ook elk jaar een nieuwe griep prik nodig, zodat het lichaam nieuwe afweerstoffeh aan kan maken. Waar? Als u in aanmerking komt voor de gratis griepprik, dan krijgt u automatisch een uitnodiging voor de griepprik van uw huis arts. Het is verstandig deze te halen, maar het is niet verplicht. Voor meer informatie kunt u kijken op www.rivm.nl/griepprik. Voor informatie en boekingen kijk op www.arke.nl/wegener, of bel met Arke tel. 0900-8847 0,15 cpm) of ga langs bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. Wegener-Terschelling arrangement. Op deze reis zijn de SGR- en ANVR-voorwaarden van toepassing. Voor het eerst in twintig jaar heb ik genoten van een amuse mentsprogramma op de televisie. Ik was niet de enige. Bijna drie miljoen mensen keken naar The Voice of Holland. Nu al heb ik de pest in dat vrijdagavond het Nederlands elftal speelt. Oranje zal worden weggevaagd door de kijkcijfers van het zangtalent op RTL 4. Wat is er zo goed aan dit programma, de zoveelste talenten jacht, waarvoor RTL aanvankelijk zijn neus ophaalde? Ze hadden het wel gehad met dat soort shows. Hoe is Talpa er toch in geslaagd de afgelikte boterham van een zangwedstrijd zijn frisheid terug te geven? Er is die gimmick van de omgedraaide stoelen, een idee van Van Velzen, vertelde John de Mol in De Wereld Draait Door. Pas als de stem goed genoeg wordt bevonden, wenden een of meer juryleden zich tot het podium. Daarna mag de kandi daat, en dit is een in psychologisch opzicht schitterende vondst en volgens mij essentieel voor de eerste rondes, bepalen wie van de juryleden hem of haar zal begeleiden naar de finale. De zojuist beoordeelde gaat oordelen. De juryleden worden zelf, kandidaat en eikaars concurrent, een prachtige draai. In de jury zitten geen lekkende vuilniszakken als Gordon, Jo- link of Henk Jan Smits. Zelfs Angela Groothuizen stelt zich niet aan. Nick en Simon zingen niet, maar praten over ander mans zang, een verademing. Er is geen presentator! Ik durf allang niet meer langs de kanalen van de publieke omroep te zappen, uit angst om op Rob Kamphuis, Yvonne Jaspers, of Frits Sissing te stuiten. Dan moet ik onmiddellijk Lansoprazol slikken voor mijn maag. De commerciële zenders spreken ons al sinds de oprichting toe alsof we zwakbegaafd zijn, net slim genoeg om een advertentie van Dreft te snappen. Hier laten ze die jongen van Krabbé af en toe een vraag stellen aan de broer van de kandidaat en enthousiast ‘wow’ roepen. Meer spreektijd heeft hij niet. De Mol gooit twintig camera’s in de strijd en onbeperkte mon- tagetijd. Hij schijnt voor niks aan te leveren. Het maakt niet uit. Hij heeft weer een programma waar de hele wereld om vecht. 9-10 t/m 14-10 31-10 t/m 16-12 02-01 t/m 17-02 27-02 t/m 28-04 15-10 t/m 30-10 17- 12 t/m 01-01 18- 02 t/m 26-02 Verlenging per nacht O.b.v. logies ontbijt 9-10 t/m 29-04 Mexicaanse griep De jaarlijkse griepprik be schermt tegen de meest voorko mende griepvirussen. Elk voor jaar maken deskundigen een inschatting van de griepvirussen van de griepprik vastgesteld. Dit jaar beschermt de prik ook tegen Nieuwe Influenza A, ook wel Mexicaanse griep genoemd. U hoeft dit jaar dus maar één prik te halen. De hotels beschikken over een bar, een culinair res taurant, overdekt zwembad, sauna, Turks stoombad en solarium. De kamers zijn modem inge richt met tv en zitje en hebben een badkamer en balkon. AHOY ROTTERDAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 53