‘Gezelschap voor iedereen’ V Schipper KOZIJNEN I Altijd actuele verkeers informatie Digitaliseer oude platen De belangrijkste nieuwsfeiten op een rij US7 Drie Koning Bobbel- boeken DE VERANTWOORD VOORDEELDAGEN i Voordeel tot wel €1.000,- met de unieke Verantwoord Wonen-cheque woensdag 6 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 57 Klik en win Blijf rijden ION platenspeler Blijf op de hoogte ‘Tijd voor een praatje of een kopje koffie is er vaak niet’ Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl Olaf Boezelijn startte een bemiddelingsbureau voor gezelschapsdiensten. FOTO: RUUD GROOT. Twee maanden geleden is Olaf Boezelijn gestart met een bemiddelingsbureau voor gezelschapsdiensten. Het bu reau verleent thuishulp waar de reguliere zorg vaak niet meer aan toe komt, zoals sa men een kopje koffie drinken of hulp bij het opruimen. De 44 jarige Olaf Boezelijn heeft een jarenlange ervaring in de zorg en was met name betrokken bij de begeleiding van verstande lijk gehandicapten. Doordat hij regelmatig geconfronteerd werd met de vele bureaucratische re gelgeving is hij een andere weg ingeslagen en autorijschoolin- structeur geworden. Ondernemersgeest Toch heeft de zorg hem nooit helemaal losgelaten, waarbij hij zich vooral tot de ouderenzorg Door Ruud Groot Waddinxveen aangetrokken voelde. Na een gedegen voorbereiding is Olaf Boezelijn met een gezonde dosis ondernemersgeest een bemidde lingsbureau gestart dat mensen helpt, die behoefte hebben aan gezelschap, aandacht of bege leiding. “De reguliere thuis zorg doet de meest noodzake lijke dingen, maar tijd voor een praatje, een kopje koffie of even wandelen is vaak niet mogelijk”, vindt Boezelijn. Hij heeft het be middelingsbureau ‘Gezelschap voor iedereen’ opgezet om die taak verder invulling te geven. Gedacht moet worden aan een praatje, een spelletje doen, hulp bij het ordenen van papieren, vervangen van een mantelzorger die even weg wil, oppasdiensten voor dementerende ouderen, een bioscoop- of museumbezoek en zovoort. Het bureau heeft een vaste groep medewerkers van dames en he ren van veertig jaar en ouder, die ingezet kunnen worden zodra een vraag zich aandient. Deze mensen waren voorheen ook veelal actief in de thuiszorg. Bij een aanvraag wordt eerst een intakegesprek gehouden, waar voor geen kosten in rekening worden gebracht. Daarna worden de afspraken over de dienstverlening en de kosten die eraan zijn verbonden schriftelijk vastgelegd. Er zijn geen wachttijden en aan een vraag voor hulp of steun kan vrijwel direct opvolging worden gegeven. Vereenzaming Het bemiddelingsbureau, dat in eerste instantie gericht is op Waddinxveen en de omliggen de plaatsen, rekent twintig euro per uur. “Ik wil het eerst goed lopend krijgen in deze regio en daarna zie ik wel verder”, zegt de jonge ondernemer. Hij is deze dienstverlening gestart om de toenemende vereenzaming te gen te gaan en mensen te helpen die hulp nodig hebben, eenzaam zijn of gewoon behoefte hebben aan gezelschap of een praatje. Voor meer informatie: www.ge- zelschapvooriedereen.nl Meer dan tien procent van alle mensen heeft last van ernstige eenzaamheid. In Nederland voelt ongeveer een derde van de 65-plus- sers, circa 1,3 miljoen ou- Eenzaamheid is een steeds groter wordend probleem deren, zich vaak eenzaam. Ruim 250.000 ouderen zeg gen zelfs extreem eenzaam te zijn. Eenzaamheid kan leiden tot depressie en ziekte. Bron: Gezelschap voor Iedereen. Tijdelijk 6% btw-regeling Opmeer: Gouda: Donderdag 7 en vrijdag 8 oktober, 10:00 - 21:00 uur Zaterdag 9 en zondag 10 oktober, 10:00 - 16:00 uur WoodLine’-kozijnen zonder meerprijs Op deze cheque staan drie producten uit ons Verantwoord Wonen-assortiment. Stuk voor stuk zorgen die voor nóg betere isolatie, dus nog minder energieverbruik. Zo spaart u het milieu én uw portemonnee. Kom tijdens de Verantwoord Voordeeldagen naar een van onze showrooms, maak een afspraak voor een koste loze offerte en ontvang de Verantwoord Wonen-cheque voor een korting tot duizend euro! W/nnaar West/riese MVO prijs 2009 Profiteer tijdens de Verantwoord Voordeeldagen ook nog van de drie bovenstaande acties! Laat u nformeren door onze adv iseurs. Nu nog subsidie op HR++-beglazing De Veken 201 0226 - 36 04 14 Amstelveen: Binderij 14a (Bovenkerk) 020 - 441 81 95 James Wattstraat 5 (Gouwestroom) 0182 - 52 70 89

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 57