I Een nieuw plafond in 1 dag! Oud-burgemeester Kees van der Linden (78) overleden 1 Hans van Breukelen BN’ers I poseren graag Voorspelling van weerman Piet Paulusma Aart, Wieteke en Joost PLBMECO PI Af ONDS Showroom Welke foto’s en filmpjes vind jij de leukste WwA De man achter de woonwijk Zuidplas, bedrijventerrein Coenecoop en Park Triangel Reinier van den Berg bij Vrouwen van Nu Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 oktober 2010 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 11 Stratemaker Het weer Populaire paparazzi Paparazzi actie www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant. n I Let-it-Swing Peutermuziek - ‘Achter het bureau heb ik geen cent verdiend’ Waddinxveen Passage kluis gekraakt Waddinxveen www.deweekkrant.nl h Waddinxveen d- pi 1 A f Burgemeester Kees van der Linden ‘schoot’ Rep Reklame van Frans Rahms officieel open. FOTO: ARCHIEF - SJAAK NOTEBOOM. (1964-1968) de ambtsketting omgehangen. Naast de gebruikelijke vriendelij ke woorden, viel het afstandelijke betoog van loco-burgemeester Anne van Gent (PvdA) op. Na het nodige beraad had toenmalig minister Ed van Thijn van Bin nenlandse Zaken namelijk heel verrassend besloten dat nummer twee op de voordracht - en dat was de toen de 49-jarige Kees van der Linden - het Gouwe- dorp moest gaan besturen. Anne van Gent, later zelf bur- Door Bert J. Woudenberg Waddinxveen gemeester van Zevenhuizen, noemde de reacties op de komst van Kees van der Linden “vrij dering. De spreker en de Vrou wen van Nu staan dan stil bij de vraag of het tij nog wel te keren is, als het allemaal echt gebeurt. Of kunnen ze er zelf een groen steentje aan bijdragen? Deze (PvdA) zich af of Waddinxveen zich voelde achtergesteld nu de zoon van een minister (Bert Smallenbroek) werd ingeruild voor een zoon van een gemeen tesecretaris in Vlaardingen. In die uitdagende sfeer begon Kees van der Linden, getrouwd met de Friezin Sytske Taekema en vader van vier kinderen, aan zijn stormachtige en succesvolle boeiende en actuele avond wordt gehouden in zorgcen trum Souburgh. De aanvang is 20.00 uur. Belangstellen den zijn van harte welkom; entree is 3,50 euro. cent verdiend. Je moet er op uit. Van mijn bourgondische levens stijl is Waddinxveen veel wijzer De voormalige keeper van het Nederlands Elftal, Hans van Breukelen, hield vorige week vrijdag een presentatie voor de leden van de Businessclub ‘t Suyt van voetbalvereniging Be Fair. Anderhalf uur wist hij het publiek - ruim honderd aanwezigen - te boeien met zijn voetballevensverhaal. FOTO RIEKELT BEZEMER. benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en tijdens zijn groots gevierde afscheid be loond met het ereburgerschap van Waddinxveen. De gemeente waarvan hij zich nooit meer he lemaal los heeft kunnen maken, ondanks zijn verhuizing van de Piasweg naar het Friese Oude- schoot. Zo was hij nog enkele ja- ren voorzitter van het Historisch Genootschap Waddinxveen (HGW)Donderdagmiddag 14 oktober wordt hij begraven in Heerenveen-Nieuweschoot. Waddinxveen Op woensdag 27 en vrijdag 29 oktober, starten de cur sussen Muziek op Schoot en Peutermuziek, de dreumesen om 9.15 uur en de peuters om 10.15 uur. De cursus bestaat uit 8 lessen en vindt plaats in gebouw Kreater. Informatie en aanmelding: tel. 0182-614422 of info@ stichtingvonk.nl Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182-391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl “Majesteit heeft mij doen weten, dat ik op 7 december aanstaande 65 jaar word en dat ik (derhalve?) het veld moet ruimen. Dat is uiteraard zielig, maar aan de andere kant ook weer prachtig in goede gezondheid zo’n ver jaardag te kunnen vieren met familie en vrienden.” Op 9 oktober werd voor de tweede maal door Rotary Waddinxveen een muziek evenement georganiseerd in de aula van het Coenecoop- college met als titel ‘Let-it- Swing’ De opbrengst van de avond werd beschikbaar gesteld aan ‘Care for Family’”, de Inter nationale Rotary actie ‘End Polio now’ en directe hulp bij rampen. Dat gul werd gegeven bleek mede uit het feit dat binnen zeer korte tijd ruim veertig sponsoren wer den gevonden die de actie spontaan wilde ondersteu nen. Mede dank zij hen werd ‘Let-it-Swing’ een financieel succes. Na aftrek van alle kosten werd ruim 7000 euro opgehaald voor de steun aan de goede doelen. De avond werd muzikaal omlijst door de bluesband Champagne Charley en Intersound drive - in discotheek. Een foto van dit evene ment staat op www.week- bladwaddinxveen.nl Zo nodigde oud-burgemeester Kees van der Linden, die zater dagmorgen vroeg in zijn Friese woonplaats Oudeschoot op 78- jarige leeftijd overleed, in 1996 de mensen die hem lief waren uit voor zijn laatste verjaardag als burgemeester. Dat was na 15 jaar lang op een intense en actieve manier de ambtsketting van het Gouwedorp te hebben gedragen. Na burgemeester te zijn geweest van Koudekerk aan den Rijn (1968-1975) en van Haastrecht, Stolwijk en Vlist (1975-1981) werd hij officieel op 1 januari 1981 eerste burger van Waddinxveen. Tijdens een bui tengewone raadsvergadering op 7 januari 1982 kreeg de voorma lig ambtenaar van de provincie Friesland (1956-1960), van de gemeente Haarlem (1961-1964) en van de provincie Overijssel nuchter, afstandelijk, niet jui chend”. Zijn eigen reactie was: “Ik hoop dat het iemand is die niet al te behoudend over zal ko men.” Volgens Anne van Gent gaf ook zijn christen-democra- tische collega Paul van Schie “er geen blijk van, dat dat nu de man was waarop wij zaten te wach ten.” In het boek ‘Burgemees ter in het Groene Hart’, waarin het bestuurlijke leven en werk van Kees van der Linden posi- tief-kritisch wordt beschreven, vraagt de schrijver en oud-wet- houder dr. Martin Kraaijestein periode. Hij mocht direct aan de slag met de portefeuille ruimte lijke ordening. En met groot suc ces. De hervormde CDA-er van geworden.” In 1990 werd hij CHU-huize stampte in een eco nomisch moeilijke tijd de nieuwe woonwijk Zuidplas uit de grond, maakte van het bedrijvenpark Coenecoop (en later van Doel- wijk) een groot regionaal suc ces voor de werkgelegenheid en legde de basis voor het Park Triangel. Als een kleurrijke en innemende man, levensgenieter en geslaagd lobbyist kreeg hij veel voor el kaar, want onbegaanbare paden bestonden er niet voor hem. “Achter het bureau heb ik geen Afgelopen zaterdag stond winkelcentrum de Passage in Waddinxveen in het te ken van een ‘kraak de kluis actie’ ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Alle winkeliers van de Win keliersvereniging hadden mooie prijzen beschikbaar gesteld van kadobonnen en fotolijsten tot boodschap pen en sportartikelen. Dat de actie aansloeg bij de consument bleek wel uit de rij die de hele middag voor de kluis stond. Onder het motto altijd prijs, kregen de deelnemers van wie de sleutel geen toegang gaf tot de kluis en lekker pakje goudsche stroopwafels van Gebackerij Van den Berg. Ook werden de winnaars van het letterspel gehuldigd. Uit de ruim 200 inzendin gen werden Remco Wijnen, Nick Heuvelman en Sophie Uitbeijerse als winnaars door het Passage bestuur in het zonnetje gezet, zij ontvingen Passage Kado Bonnen'. De volgende actie is op 30 oktober wanneer men de Pas sage kan komen ‘proeven’. Een foto van de tuinnaars staat op www.weekbladwad- dinxveen.nl Op dinsdag 19 oktober be licht weerman Reinier van den Berg op duidelijke wijze de stand van de huidige in zichten over de klimaatveran- V'

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11