ii Geen adviezen, wel tips ‘l Surfen in de Computerplusbus Vliegensvlugge illustrator li Selectie op vier dvd’s Piet Paulusma weet wat voor weer het wordt Nu met twee gratis bordjes 9 De belangrijkste nieuwsfeiten op een rij .jif *4 11 tw 'College en Raad moeten boven zichzelf uitkijken om een oordeel te vellen/ woensdag 13 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 15 Altijd actueel: de weekkrant.nl - High Tea servies Weersvoorspelling Willy en Willeke Blijf op de hoogte www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl Bingo senioren Jeugddisco ‘Je moet niet aan een kalkoen vra gen, wat ie met kerst wil eten’ Waddinxveen Waddinxveen tbk Motorrijder verongelukt Nieuwegein Activiteiten ‘De Paddestoel’ Nieuw programma RTW Lange fiets tocht senioren Waddinxveen I i V Lv Lv w v* w - Éi k WWw ii De Kinderboekenweek staat dit jaar in het teken van il lustraties. Op de Koningin Julianaschool kwam een echte illustrator op bezoek. Eline en Julia, uit groep 8, lazen het sprookje De Gouden Gans voor en daarbij tekende hij vlie gensvlug prachtige illustraties. Kinderen hielpen een handje door zich te verkleden als de hoofdrolspelers. FOTO: PR. Vervolg voorpagina Schelberg is niet van plan om Waddinxveen van advies te voorzien over in te nemen standpunten in de arhi-proce- dure. Wel geeft hij als tip alvast mee dat college- en raadsleden boven zichzelf uit moeten kijken om een oordeel over de fusie te vellen. “Ik ken Waddinxveen onvoldoende om een mening te geven, maar je kan onmogelijk over je eigen opheffing oorde len. Het spreekwoord ‘je moet niet aan een kalkoen vragen wat ‘ie met kerst wil eten,’ is daarop van toepassing. De truc is om je heen te kijken. Welke rol wil je in de regio spelen en hoe is het bedrijfsleven georiënteerd? Sluit daar bij aan.” Als oud-burgemeester van Oud- Beijerland is Bart van der Hart ook een ervaringsdeskundige. Hij maakte een gedwongen fu sieproces mee die werd afge broken. Om aan bestuurskracht te winnen, startte de Provincie Zuid-Holland een fusieproces op waarbij zes gemeenten - Oud-Beijerland, Binnenmaas, Cromstrijen, ’s-Gravendeel, Korendijk en Strijen - zouden opgaan in één fusiegemeente Hoeksche Waard. Mede door uitslagen van lokale referenda werd uiteindelijk afgezien van de fusie van zes. “Het bleek dat er onvoldoende draagvlak is voor samenvoeging,” zo oordeelde de Tweede Kamer. Er werd een verregaande, niet- vrijblijvende samenwerking op- De afdeling Seniorenwerk van stichting Vonk, orga niseert veel activiteiten om senioren in de gelegenheid te stellen, elkaar te ontmoe ten. De meeste activiteiten worden overdag gehouden, maar er zijn ook avondacti- viteiten. Zo is men op dins dag 19 oktober welkom op de bingoavond in het Anne Frankcentrum. De gezel ligheid staat voorop maar er zijn ook prijzen te winnen. Vooraf opgeven is niet no dig. Kosten 2,80 euro voor één en 3,60 euro voor twee plankjes. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo be gint om 20.00 uur. Voor meer informatie over deze activiteit: telefoonnummer 631932. Wie gebruik wilt maken van het vervoer via de GroeneHartHopper om naar deze bingoavond te gaan, kan de rit bestellen via het telefoonnummer 0800 - 022 09 00. De activiteit is om circa 22.00 uur afgelopen. Op vrijdag 15 oktober is er een disco voor de jeugd in Wijk- en Speeltuinvereni ging De Paddestoel. De leef tijd is van 9 t/m 15 jaar en de aanvang van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is 1.50 euro inclusief consumptie en een verloting. Een 23-jarige motorrijder uit Waddinxveen is vrijdagavond op de A2 bij Nieuwegein verongelukt. De man verloor rond tien uur bij de afslag de macht over het stuur en botste tegen de vangrail. Hij raakte daardoor zeer zwaar gewond. Direct na het ongeluk werd de snelweg tijdelijk afgeslo ten om een helikopter met een trauma-arts ruimte te geven, maar die hulp mocht niet meer baten. De weg is daarna enige tijd afgesloten geweest voor onderzoek. Wat er precies is gebeurd, is nog niet duidelijk. Het is niet waarschijnlijk dat er andere weggebruikers bij het onge luk betrokken zijn. Vorige week donderdag bezocht de Computerplusbus Waddinxveen. De hele dag stond de bus bij het Anne Frankcentrum en konden senioren kennis maken met computers, internet, email en andere digitale zaken. Veel Waddinxveense senioren, waaronder mevrouw van Os, kwamen een kijkje nemen. FOTO: RIEKEIT bezemer. Waddinxveen Donderdag 14 oktober is er darten. Op deze wekelijkse activiteit is iedereen vanaf 14 jaar van harte welkom om een spelletje darts mee te spelen. Aanvang 14- 16 jaar: 20.00 - 21.30 uur. Volwasse nen: 20.00 - 23.00 uur. Op dinsdag 19 oktober is er de wekelijkse activiteit 3D kaarten maken. Tijdens deze wekelijkse activiteit zijn twee enthousiaste medewerksters van de vereniging aanwezig om de kinderen te helpen bij het maken van mooie 3D kaarten. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 18.30-20.00 uur. Op dinsdag 19 oktober is er de wekelijkse activiteit hand- werkclub voor volwassenen. Het is wel de bedoeling eigen materiaal mee te brengen. Aanvang 20.15 - 22.00 uur. Het Seniorenwerk organi seert met grote regelmaat activiteiten die senioren de mogelijkheid bieden in bewe ging te komen of om gezellig met elkaar te genieten van de mooie omgeving en het ge zelschap van elkaar. Op 19 oktober wordt de laatste lange fietstocht (40 km) van dit seizoen gere den. Vanaf 9.15 uur kan men zich inschrijven in het Anne Frankcentrum en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. De tocht gaat richting ‘Het Scholle- bos’ waarbij men langs de ‘Hollandse IJssel’ fietst. De koffiestop vindt plaats bij ‘Het Pannenkoekenhuis.’ Kosten voor de fietstocht bedraagt 3,65 euro inclu sief 3 koffie/thee. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informa tie daarover kan men die dag vanaf 9.00 uur bellen met het Seniorenwerk op telefoonnummer (0182) -631932. De volgende lange fietstocht staat gepland voor april. 1 Waddinxveen Op 14 oktober start een nieuw programma bij RTW FM, De Polder Top 10. Een Nederlandstalige Top 10 met in het voorprogramma de tip 5. Te beluisteren elke donder dag van 19.00 tot 20.00 uur. De presentatie en redactie is in handen van Jan Spoel. ’33a ar óögg getuigd. Onder de naam Com missie Hoeksche Waard wordt nu bovengemeentelijk beleid ontwikkeld. Nadat duidelijk werd dat de Arhi-procedure niet werd voortgezet, ging burgemeester Van der Hart met vervroegd pensioen. Oud-minister Tineke Netelenbos volgde hem op als waarnemend burgemeester. Duidelijk is dat er tijdens de themaraad twee verschillende verhalen te horen zullen zijn. Adviezen zullen er niet gegeven worden, maar tips en ervaringen worden wel gedeeld. ERKEND Tapijt Gordijnen Bezoek ook onze website wmr.menjinlerieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij n thuis. frrede krwuts gtdc service jtüste ^js/iunliteitsverhcwdi»g vrijblijvende offerte Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 infofèmenfinterieur.nl Zei-enhuizen L Telefoon 0180-6327.03 Fax 0180-328434 WINDOW FASHIONS

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15