I* Feestelijke toetertocht geliefd bij deelnemers en toeschouwers J Boerenfeestje Dierendal Dvd-box van BBC-serie Kijk op de buienradar van Piet Paulusma Nieuws uit binnen- en buitenland Aldus Olieman Win een verblijf in Zwitserland HL De bekende en zonovergoten optocht trok meer kijkers dan ooit. Geen omeletje ‘brugstof op horecaboulevard Waddinxveen woensdag 13 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxueen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Gratis vakantie Actueel Gaat het regenen? www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel ‘Alle mensen zwaaiden en de chauffeur was heel erg aardig’ VORLD rfWtNE World of Wine if j JU Chauffeurs en bijrijders hadden een gezellige rit met elkaar. FOTO; RIEKELT BEZEMER. Onder een stralend zonnetje werd zaterdag weer de tradi tionele Toetertocht door Wad- dinxveen georganiseerd. De tocht is bedoeld om lichame lijk en geestelijk gehandicap ten een onvergetelijke dag te bezorgen. Luid toeterend reden de vrachtwagens door het dorp, waarbij burgemees ter Cremers in een oude open vrachtwagen voorop ging. Door Ruud Groot Waddinxueen vrolijke zeemansliederen te gehore en op het terrein bij de Dreef is een vuurspuwer actief en een DJ zorgt voor de muzi kale omlijsting. Op het Zuid- plashof speelt het draaiorgel en bij terugkomst in de Coenecoop zorgen de clowns en de vrolijke muziek voor een gezellige sfeer. “Machtig mooi”, roept Jan spontaan. “Alle mensen zwaai den naar ons en de chauffeur was heel erg aardig”, zei Gerda direct na terugkomst. En net als alle anderen, had ook Petra in de ‘blauwe’ genoten van de Toeter tocht. Niet alleen voor de deelne mers was het een geslaagde dag, ook de organisatie was uiterst voor voetgangers twee zoge naamde consoles, uitbreidingen aan weerszijde van de brug, wor den aangebracht. Dit biedt op de huidige brug meer ruimte voor het auto- en fietsverkeer. Ook wordt de oprijdbrug verbreed in de richting van de Theo Thijs- senschool en de Brugkerk en niet, zoals in eerdere plannen was voorzien, richting de win kels aan de andere kant van de oprijdbrug. Tijdens de werkzaamheden, waarbij de hefbrug en de Kerk- weg Oost vijf maanden worden afgesloten, wordt lokaal autover keer omgeleid via de Boskoopse hefbrug en de Coenecoopbrug. Ook komen er omleidingen van af de A12 en A20. tevreden. “Zoveel blije gezich ten en dan ook nog een heerlijk zonnetje erbij”, mooier kan niet zegt Bert van Noort. Ook Gert Huizer was ingenomen met zo- veel chauffeurs die hun vrije dag hier toch maar voor opofferden en met de vele vrijwilligers, die allemaal mee hebben geholpen om deze dag tot een succes te maken. Trijnie Slootweg coör- Voor voetgangers en fietsers komt er, zo’n 100 meter in Boskoopse richting, een tij delijke veerpont. Ter hoogte van het tankstation langs de Gouwe komt een opstelplaats waar vandaan gebruikers van de veerpont met tijdelijke stoplichten kunnen overste ken. De pont zal ’s ochtends op tijd z’n eerste vaart maken en tot middernacht over blij ven steken. Vanaf januari worden de werkzaamheden rond de hef- en oprijdbrug bij een aanne mer ondergebracht. In april 2012 wordt gestart met het afstralen van de verf en het slopen van de oprijd brug. verslagen ten gehore gebracht. Ron Zandvliet ontvangt Nikki ten Zijthof van de Stichting Na tionale Feestdagen, dj Ricardo, chauffeurs en bedrijven die deze dag voor velen tot een onverge telijke hebben gemaakt. Wie nog iets leuks te melden heeft betref fende deze dag kan tijdens de uitzending bellen: 0182-610379. Wie wil meepraten kan mailen naar: avonduren@rtw.nl. RTW FM is te ontvangen via de ether 105.8 Fm, kabel 103.4 Fm en wereldwijd via www.rtw.nl Op 9 oktober vierde Kinderboerderij Dierendal in Wad- dinxveen haar elfde verjaardag. Alle kinderen uit Wad- dinxveen werden uitgenodigd voor een boeren- en boe rinnenfeestje met poffertjes, klompendansen, eierdopjes verven en mini-kruiwagens duwen. Veel kinderen kwamen dineerde de aanmeldingen van de gehandicapten. “Al vele jaren organiseer ik evenementen voor gehandicapten. Ik w’eet dat ze hier heel erg naar toe hebben geleefd. Ze zijn er al weken over bezig en ze vinden het schitte rend”, zegt Trijnie. Zij kent de meeste deelnemers, want ze is ook nauw betrokken bij de va kantiereizen, die elk jaar worden gehouden. “Het is een uit de hand gelopen hobby, maar het is zo dankbaar werk om dit te kun nen doen”, aldus een gelukkige Trijnie Slootweg. RTW tussen 15.00 en 17.00 een terugblikuitzending over de toetertocht. Hier worden de opgenomen interviews en sfeer- Radio Op zaterdag 16 oktober is er bij Vrouwenkwa..aaltjes Vrouwenorganisaties buitelen over elkaar want alweer staat er straks een overwegend mannenkabinet op het bor des naast de koningin. Zelfs Neelie Kroes, onze eigen Iron Lady, sprak haar partij genoot er op aan. Mark Rutte haastte zich te zeggen dat het echt alleen om kwaliteiten gaat en niet om sexe. In eer ste instantie was ik geneigd hem gelijk te geven. Tot ik me realiseerde dat Mark Rutte,, als vrijgezel pur sang, maar weinig kaas gegeten heeft van vrouwenkwaliteiten. Als het je al niet lukt om tus sen alle Nederlandse vrou wen, toch wel een paar mil joen, eentje als grote liefde te kwalificeren, zal een vrou welijk minister kiezen ook niet makkelijk zijn. Dat had hij misschien beter aan een meer ervaren collega over kunnen laten. Wij noemen geen namen... Overigens rijst dan toch wel de vraag waarom Rutte geen vrouwen naast zich duldt. Niet in zijn privé-leven en liever ook niet in zijn kabinet. Kan het zijn dat Rutte bij het horen van het woord ‘vrou- wenkw'aliteiten’ automatisch het woord ‘vrouwenkwaal tjes’ hoort? Of denkt hij bij vrouwen gelijk aan kinderen: ze krijgen ze (dus 4 maanden zwangerschapsverlof) of ze hebben ze al (en rennen bij elke verkoudheid van hun ge liefde kroost linea recta naar huis). Bovendien zijn vrouwen natuurlijk hartstikke emoti oneel. Rutte heeft dat in de Kamer herhaaldelijk gezien, zoals bij Elske ter Veld. En ja, wat moet je als man met vrouwentranen? Troosten, naar huis sturen, negeren, of haar problemen oplossen - zoals mannen graag doen? Vrouwenemoties zijn een mijnenveld voor alle mannen maar zeker voor een. onerva ren man als Rutte. De Nederlandse topvrou wen zijn dan wel niet in tranen maar toch wel zwaar teleurgesteld. Zodra het re geerakkoord er doorheen was, begon het gezoem op de vrouwenfora: welke vrou wen vinden wij geschikt als bewindspersoon. Karla Pe- ijs, Pauline Krikke en Pamela Boumeester waren veelge hoorde namen. En zelf had ik eerlijk gezegd Annemarie Jorritsma wel in Ruttes bal boekje verwacht. Het masto dontenkabinet wordt de club van Mark Rutte inmiddels genoemd door de teleurge stelde topvrouwen. Klinkt archaïsch maar kan door sommige macho’s nog als geuzennaam worden ge zien ook. Zeker als je simpelweg de voorkeur geeft aan man nen. Misschien heeft Mark gewoonweg weinig oog voor kwaliteitsvrouwen maar des te meer voor de vrouwelijke Maar liefst 110 vrachtwagens stonden klaar om de bijna even zo vele deelnemers rond te rij den. Naast de prachtig beschil derde bedrijfswagens van de transporteurs reden pok enkele brandweervoertuigen en wa gens van de EHBO mee en ook dit keer ontbraken de oldtimers, zoals een Mack, een Bedford, een Oude Scania en een MAN diesel, niet. De Toetertocht, die met mede werking van vele sponsors door de Stichting Nationale Feestda gen werd georganiseerd, begon bij Toyota Van Leeuwen in de Coenecoop. Terwijl het draaior gel vrolijk speelde en een aantal drukgebarende clowns het ver keer regelden, kon men aan de gespannen gezichten aflezen dat de gehandicapten het machtig mooi en erg imposant vonden. “Ik wil een blauwe vrachtwa gen, want dat is mijn lievelings kleur”, roept Petra. Het instap pen neemt enige tijd in beslag en natuurlijk is er een ‘blauwe’ voor Petra. Luid toeterend zet de optocht in drie groepen zich in beweging en zwaaiend naar het publiek wordt de route afgelegd. Langs de route zijn verschil lende activiteiten opgesteld. Bij het Koningin Wilhelminaplein brengt het Vlister Chantykoor Om te voorkomen dat gas ten van de horeca langs de Gouwe in de zomer van 2011 een omelet met ‘brugstoF of een cocktail met verfresten krijgen voorgeschoteld, wor den de werkzaamheden aan de hefbrug uitgesteld tot het voorjaar van 2012. Dit was hef belangrijkste nieuwtje dat Provincie en gemeente presenteerden op de tweede inloopavond, maandag in het gemeentehuis. Sinds de vorige presentatie, in juni dit jaar, kreeg de Pro vincie veel reacties van met name voetgangers, fietsers en omwonenden. Inmiddels is duidelijk dat er

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3