Gemeente Nieuws week Bouwzaken Groen Ruimtelijke ordening Verkeers- besluiten omgevings loket geopend Bezwaar Informatieavond Controleurs honden belasting Bestemmings plan Alblas Rubriek Gemeentenieuws uit waddinxveen ALGEMENE GEHANDI CAPTENPARKEERPLAATS ZUIDPLASHOF BESTEMMINGSPLAN ACCOMMODATIE DE SNIEP VASTGESTELD STRAATKOLKEN VOORNEMEN TOT VERLE NEN ONTHEFFING AANVRAAG BOUWVER GUNNING AANVRAAG SLOOPVERGUNNING VERLEENDE BOUWVERGUN NINGEN GERESERVEERDE GEHANDI CAPTENPARKEERPLAATS Besloten is een bestaand parkeer vak nabij de woning Elzenhorst 82 aan te duiden als een gereser veerde gehandicaptenparkeer plaats met onderbord (kenteken). Tegen bovenstaande beslui ten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Als u een be zwaarschrift heeft ingediend, kunt u een voorlopige voorzie ning aanvragen bij de Recht bank 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag, tel. 070-3813815). Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. AANPASSEN BUSHALTES De gemeente gaat op vijf plaatsen bushaltes aanpas sen in het kader van Toegan kelijk Openbaar Vervoer. De volgende haltes worden aan gepast: Koningin Wilhelmi- nasingel (2), Kerkweg-West (1), Esdoomlaan (1) en aan de Chopinlaan (1). Het perron van deze haltes wordt ver hoogd zodat men zonder op stap de bus in kan stappen. De werkzaamheden starten op 11 oktober 2010. VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de me dewerkers kunnen zich voor bereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. AANVRAAG KAPVERGUNNING ling van het genoemde bestem mingsplan. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA 's-Graven- hage. Voor het in behandeling nemen van het beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan treedt in wer king daags na afloop van voor melde beroepstermijn. Tevens kan een verzoek om voorlopi ge voorziening worden inge diend bij de voorzitter van de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Indien dit ge beurt binnen de beroepstermijn, treedt het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor het in behande ling nemen van het verzoek om voorlopige voorziening is griffie recht verschuldigd. den. Afgelopen jaar heeft de or ganisatie hard gewerkt om de nieuwe wet te implementeren. Een fysieke verandering is het Omgevingsloket. Hier kunnen mensen terecht voor vragen over de omgevingsvergunning. Burgemeester Bert Cremers opende vanochtend het Omge vingsloket. Symbolisch gebruik te hij daarvoor de sloophamer. aanbouw met opbouw. 20100080 Noordeinde 144, het vergrotenvan een ga- rage/berging door middel van een serre. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd, nadat ont heffing is verleend van het ter plaatse geldende bestemmings plan als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke orde ning. De conceptbesluiten met bijbehorende stukken liggen met ingang van donderdag 7 oktober t/m woensdag 17 november 2010 tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Mon deling is ook mogelijk via een af spraak of telefonisch op werk dagen van 8.30 tot 12.30 uur op nummer 624 500. dering en een boete voorkomen door uw hond vóór de controle aan te geven. Snel een hond aanmelden? Dat kan op vier verschillende manieren. U hoeft er zelfs de deur niet voor uit. - Elektronische aangifte met Di- giD. Dit kan via www.waddinx- veen.nl. Via de digitale balie webwinkel hond aanmelden voor hondenbelasting voeg toe aan uw bestelling vindt u het aangifteformulier voor de hondenbelasting. Met uw DigiD is vervolgens elektronische aan gifte van uw hondfcn) mogelijk. - Een aangifteformulier down loaden. Heeft u geen DigiD, dan kunt u het formulier down loaden via digitale balie for mulieren belastingen en ver volgens invullen, printen en opsturen of afgeven/posten bij het gemeentehuis. - Het aangifteformulier telefo nisch aanvragen. Dit kan via te lefoonnummer 624500. Ook dan is het een kwestie van in- vullen en opsturen of afge ven/posten bij het gemeen tehuis. - Persoonlijke aangifte. U doet aangifte bij de Publieks balie van het gemeentehuis. Het tarief voor de honden belasting bedraagt voor het belastingjaar 2010 73,20 voor één hond. Een tweede hond kost ook€ 73,20, maar elke volgende hond wordt fors duurder. Voor een der de hond betaalt u het dub bele tarief 146,40. Belas tingplichtigen die één hond houden en in aanmerking komen voor kwijtschel ding van de afvalstoffenhef fing, komen tevens in aan merking voor kwijtschelding hondenbelasting. verzoek ingediend door fysiothe- rapiepraktijk Zuidplas voor de bereikbaarheid van de praktijk voor gehandicapten. nigd. Veel brandgangen zijn in beheer van de woningbouw verenigingen en/of particulie ren. Deze worden niet gedaan. De werkzaamheden zullen zo'n 6 werkweken in beslag nemen en worden uitgevoerd door Fa. Teeuwissen rioolreiniging. Wij verzoeken u hier zoveel als mo gelijk rekening mee te houden door geen auto's boven de kol ken te parkeren. Voor vragen/ opmerkingen kunt u contact op nemen met dhr. E. Vervoom (toezichthouder). bedekking in diverse vertrekken (30-09-2010) 20100177 Piasweg 32 en 34, het slopen van 2 ingestor te woningen en 2 schu ren (29-09-2010) Op 1 oktober is de WABO in werking getreden. De omge vingsvergunning voegt zo'n 25 vergunningen, zoals bouwver gunning en sloopvergunning samen. Daarmee is de vergun ningverlening, het toezicht en de handhaving een stuk efficiën ter en klantvriendelijker gewor- B&W hebben besloten tot het instellen van een algemene ge handicaptenparkeerplaats op de Zuidplashof ter hoogte van Zuidplashof426. Hiervoor is een De gemeenteraad heeft op 22 september 2010 het bestem mingsplan 'Accommodatie De Sniep' gewijzigd vastgesteld. De wijziging heeft betrekking op de begripsomschrijving van “na schoolse opvang”. Het plan heeft als doel de bouw van een nieuwe sportaccommodatie op Sport park De Sniep, gelegen aan de Sniepweg, planologisch moge lijk te maken. De accommoda tie is bedoeld voor de gefuseer de sportclubs W Waddinxveen en WSE; tevens wordt naschool se opvang op de locatie mogelijk gemaakt. De bestaande accommodatie van W Waddinxveen wordt gesloopt. Het besluit tot vast stelling van het bestemmings plan en het bestemmingsplan zelf-inclusief de nota van be antwoording zienswijzen lig gen met ingang van 7 oktober 2010 gedurende zes weken (tot en met 17 november 2010) tij dens openingsuren voor eenie der ter inzage bij de Publieks balie. Op www.waddinxveen. nl en via www.ruimtelijkeplan- nen.nl (identificatienummer: NL.IMR0.0627.bpdesniep-0401) kunnen bovengenoemde stuk ken digitaal worden geraad pleegd. Belanghebbenden die tij dig hun zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten dat zij daartoe niet in staat zijn geweest én belang hebbenden die bezwaar hebben tegen de planonderdelen die ge wijzigd zijn vastgesteld, kunnen gedurende de termijn van terin- zagelegging schriftelijk beroep instellen tegen het besluit van de gemeenteraad tot vaststel- Vanaf 13 oktober a.s. zal de gemeente Waddinxveen de jaarlijkse ronde uitvoeren be treffende het reinigen van de afwateringskolken. Al leen de kolken die binnen het gemeentelijk te beheren gebied vallen worden gerei- 20100135 Chopinlaan 2, het ver groten van de woning door middel van een De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100173 Coenecoop 71, het in tern verbouwen van het pand (27-09-2010); 20100174 Coenecoop 645, het plaatsen van klimaatin stallatie op het dak van het pand (30-09-2010); 20100175 Broekhuizen 4, het veranderen van het materiaal van het dak (30-09-2010) De volgende sloopaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100172 Wingerd 85, het ver wijderen van asbest houdend zeil (24-09- 2010) 20100176 Peter Zuidlaan 26 en 52, het verwijderen van asbesthoudende vloer- De volgende bouwvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100139 Noordkade 68A, het veranderen van een loods t.b.v. vuurwerk- opslag(max. 1.000 kg) (01-10-2010); Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo'n verzoek zijn kos ten verbonden. Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hier voor genoemde - verleende ver- gunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). Op donderdag 14 oktober 2010 van 18.00 uur tot 20.00 uur is in het gemeentehuis een informa tieavond, waarbij gelegenheid is om uw vragen over het vooront- werpbestemmingsplan Alblas en de werkzaamheden op het ter rein Alblas aan de gemeente te stellen. In Waddinxveen wordt voor het houden van één of meerde re honden belasting geheven. Uit oogpunt van rechtsgelijk heid ziet de gemeente erop toe dat iedereen aan deze belasting plicht voldoet. Als u een hond aanschaft of verzorgt moet u hiervan aangifte doen. Het niet aangeven van een hond kan zo wel verhoging van de aanslag, als een geldboete tot gevolg heb- ontwikkeling van de gemeente Waddinxveen (de heer D. Kop penaal bereikbaar via 0182 - 624 500). Op grond van artikel 1.3.1, lid 2 Bro wordt gelegenheid ge boden om te reageren over dit voornemen, het voorontwerpbe- stemmingsplan met de achterlig gende milieukundige onderzoe ken zal ter inzage worden gelegd en dat er geen onafhankelijke in stantie in de gelegenheid wordt gesteld advies uit te brengen over dit voornemen. Het voor- ontwerpbestemmingsplan ‘Al blas' zal van 7 oktober tot en met 17 november tijdens openings uren ter inzage liggen bij de Pu blieksbalie. Tevens is het plan raadpleegbaar via www.wad- dinxveen.nl. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk haar zienswijze over het voor nemen tot opstellen van een be stemmingsplan alsmede over het voorontwerpbestemmingsplan naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden ge richt aan het college van B&W. Ten overvloede wordt opge merkt dat deze mogelijkheid tot reageren de wettelijk verplich te terinzagelegging van het ont werpbestemmingsplan niet be perkt. Op de ingediende reactie zal het college van B&W schrif telijk reageren. Het is niet moge lijk om mondelinge zienswijzen in te dienen. De volgende kapaanvraag is ont vangen: - Openbaar groen ten zuiden van Burg. Trooststraat 52. Nood- kap voor een berk die dood is ge gaan. B&W bereiden een bestem mingsplan voor voor de locatie Alblas. Directe aanleiding voor het nieuwe bestemmingsplan vormt de ontwikkeling van 180 woningen op de locatie van de voormalige houthandel Alblas en het achtergelegen weiland. Het ontwerpbestem mingsplan wordt waarschijnlijk begin 2011 ter inzage gelegd op het gemeen tehuis, via www.waddinxveen.nl en op ruimtelijkeplannen.nl. Ge durende de termijn van terinza gelegging van het bestemmings plan kan eenieder een zienswijze indienen. De kennisgeving van de ter inzage legging van het be stemmingsplan wordt gepubli ceerd in het Hart van Holland, de Staatscourant en langs elek tronische weg (gemeentelijke in ternetsite). Voor meer informa tie over deze vooraankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Strategie Beleids- ben. In de maand oktober/no- vember gaan de controleurs hondenbelasting weer elke werkdag huis aan huis controle ren of er één of meer honden in een pand aanwezig zijn. De con troleur is in het bezit van een le gitimatiebewijs waar u hem of haar naar kunt vragen. Aan de hand van een lijst kan de contro leur nagaan of voor de hond be lasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt een na- vorderingsbedrag opgelegd. Deze kan worden verhoogd met eenzelfde bedrag dat te wei nig is betaald. Bovendien staat op het niet doen van aangifte een forse geldboete. Ook wan neer iemand niet thuis is pro beert de controleur te beoor delen of er op het betreffende adres een hond aanwezig is. Zo nodig komt de controleur later nog een keer terug. De controle is permanent van aard jaarlijks wordt in Waddinxveen op wil lekeurige momenten gecontro leerd. U kunt een hoge navor- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 13 oktober 2010 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7