Gert Huizer neemt na 45 jaar afscheid van de brandweer weerman Lezers kiezen leukste paparazzi foto’s en filmpjes Bomenkap op de centrumlocatie is gestart Julianaschool sluit kinder boekenweek af Over vertrek Gert Huizer Speel zelf voor Van aspirant brandwacht tot commandant met als eretitel commandeur. Burgemeester Bert Cremers over Gert Huizer: ‘Zijn hart ligt bij Waddinxveen’ Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Lampionnentocht Regenmeter Centrumnieuws Jouw stem telt www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl ‘Ik kon dit werk doen omdat we een geweldig korps hebben.’ Waddinxveen BVVN-29 WADDINXVEEN 150 Brandweercommandant tussen oud en nieuw. Per 1 november gaat hij na 45 jaar met pensioen. FOTO: RUUD GROOT. Bert Cremers Op 1 november gaat brand weercommandant Gert Huizer met pensioen. Huizer begon in 1965 als vrijwillige aspi rant brandwacht en heeft zich door cursussen en ervaring opgewerkt tot commandant in 1995. Door Ruud Groot Waddinxveen over een uur ging trouwen. We trouwden in een koets, maar ik moest in mijn ritme helemaal omschakelen want dat beest liep niet zo snel”. In de loop der jaren heeft Gert alle diploma’s behaald en diverse rangen bekleed. Hij is chauffeur geweest, pompbediende, gas meter, duiker, brandmeester en uiteindelijk werd hij in 1995 benoemd tot commandant van de vrijwillige brandweer. Het werk in de bakkerij werd steeds omvangrijker, waardoor Gert steeds vroeger moest beginnen. “Op het laatst begon ik ’s nachts om twee uur. In 2000 hebben we besloten om met de bakkerij te stoppen. Korte tijd later heeft de burgemeester mij aangesteld als beroepscommandant en twee jaar terug heb ik als waardering de titel commandeur gekregen, willigers. “Het Waddinxveense brandweerkorps is flexibel, in voor vernieuwing en hoog op geleid. Ik heb dit werk kunnen uitvoeren omdat we een gewel dig korps hebben en zij mij de mogelijkheid hebben gegeven dit te kunnen doen”, besluit Gert, die met een gerust hart afscheid neemt en zijn rol overdraagt aan Henk van Vliet die de ploegchef wordt. Gert blijft zich inzetten voor de Stichting Nationale Feestdagen. En ook door zijn hobby golfen, waarvoor hij examens afneemt en wat advieswerk voor jonge ondernemers, zal hij zich zeker niet gaan vervelen. Kees de Rooij, Hoofd brandwacht: “Ik weet nog dat Gert zich in het begin nogal bescheiden op stelde. Hij moest zijn plaatsje nog duidelijk veroveren en door studie heeft hij dat zeker waargemaakt. Gert is ie mand, die leiding geeft vanuit een zakelijke benadering met een menselijk aspect. Hij was er altijd voor zijn mannen. Door Ruud Groot Henk van Vliet, onder- commandant: “Gert liep altijd voorop in nieuwe ont wikkelingen. Hij was betrok ken bij het eerste duikersteam van Waddinxveen en ook bij de Technische hulpverle ning was Gert er direct bij. Hij heeft alle rangen tot aan de top doorlopen en hij heeft dit met veel studeren en hard werken ook dik verdiend. Maar Gert was ook de gang maker op feestavonden en hij zat ook vol humor. Hij had altijd tijd voor ‘zijn’ vrijwil ligers en was een luisterend oor. Hij ging problemen niet uit de weg en besliste soms zo snel, dat hij pas naderhand overleg voerde. Maar naast deze goede eigenschappen is Gert vooral een man met een warm hart. leed gedeeld. Natuurlijk zijn de branden, de treinongevallen en de kettingbotsing op de Rijks weg in de mist erg ingrijpend geweest. Je moet er van uit blij ven gaan dat je de positie van de mensen in nood gaat verbe teren.” Bij het vertrek van Gert zal ook binnenkort het zelfstandige Waddinxveense brandweer korps verdwijnen en opgaan in een regionale brandweer. Gert heeft zich bijzonder ingespan nen om het Waddinxveense korps zo goed mogelijk in de re gionale brandweer weg te zetten. Vooral heeft hij aangedrongen op een goede positie van de vrij- 11» maatschappelijk actief iemand die hij niet kent. Eigen lijk IS Gert Waddinxveen. Komend uit een banketbak- kersfamilie met twee winkels heeft hij de traditie van het bakken lang voortgezet. Nu bakt hij niet meer, maar de kennis van zijn (ex-) klanten paart hij aan de kennis van de middenstand en de vrienden uit zijn jeugd. Dat netwerk heeft Gert nog steeds en op die basis heeft hij de vrijwilligers bij de brandweer gevonden, actief gemaakt en actief gehouden. Onze brandweer is vooral ook een netwerk van kennissen en vrienden, van kameraadschap en banden die soms heel lang teruggaan. Onze brand weer is ook sterk verbonden met bedrijven en onderne mers in Waddinxveen en die band vormt de ruggengraat van ons vrijwilligerswerk. Gert staat daar midden in. Denk nou niet dat Gert het allemaal gedaan heeft om wille van dat netwerk en de gezelligheid. Hij heeft dat ge bruikt. Zijn hart ligt bij Waddinxveen. Vanuit de brand weer is hij ook toegetreden tot de Stichting Nationale Feestdagen en zo levert hij al jarenlang een belangrijke bijdrage aan voor ons dorp zo waardevolle dagen als Ko ninginnedag, de herdenking op 4 mei, of nog recent de De bakkerij aan de Zuidkade is voor veel Waddinxveners nog altijd een begrip. Gert is er op 25 november 1945 geboren en al op 15 jarige leeftijd ging hij aan het werk in de bakkerij van zijn vader. Al snel kreeg hij belang stelling voor het brandweerwerk. “Naast het oude gemeentehuis stond de brandspuit en bij een brandalarm zag ik de spuitgas ten bij de bakkerij voorbij rennen en het trok me direct al aan.” Gert trad in 1965 tot de vrijwil lige brandweer toe als aspirant brandwacht. Dat hij ambitieus was bleek wel uit zijn discipline, want voor het bakkersvak was Gert al drie avonden in de week aan het studeren, maar daar kwam de maandagavond voor de brandweercursussen ook nog bij. “Ik heb nooit een oefening op de maandagavond gemist, Soms hadden we wel eens wat anders en werd mijn vrouw Gré wel een beetje boos. Maar als ik ergens aan begin, dan wil ik het ook goed doen.” “Voordat ik de bakkerij overnam, heb ik over leg gevoerd met Gré. Ik reali seer me nu pas, dat ik nooit haar mening heb gevraagd dat ik bij de brandweer ben gegaan. Ze heeft het altijd geaccepteerd en me volledig gesteund.” “Ik had altijd haast. Op mijn trouwdag kwam ik zelfs te laat, omdat ik eerst het brood rond moest bren gen. Tegen de klanten zei ik dat ik moest voortmaken, omdat ik Waddinxveen Gré Huizer: “Gert leefde voor de brandweer. Op maandagavond gingen we nooit naar verjaardagen en op Oudejaarsdag zijn we ook nooit weggeweest. Ons leven is er naar gaan staan, want ik leefde altijd mee. Gert was vaak onvermoeibaar. Op een Oudejaarsdag werd Gert na de hele nacht in de bakkerij en in de winkel te hebben gewerkt ook nog eens als duiker opgeroepen voor een vermissing bij de Petteplas. Toen ben ik met schort om er naartoe gerend om hem hiervan te weerhouden, maar hij bleek zelf wel zo wijs om niet onaangelijnd te water te gaan. Gert raakte nooit snel in pa niek. Ook niet toen de bak kerij vol rook stond en ik riep: Brand, Brand! Gert keek even en zei: O, we hebben de klep niet opengezet, even de deur open om te luchten èn klaar! Gert was als een vader voor zijn manschappen, ook privé. Ik ken Gert nu ruim 49 jaar en hij is niets veran derd. Zorgzaam, humorvol en actief en natuurlijk gek op zijn kleinkinderen. Hij is ook nog Sinterklaas geweest voor de kinderen van de brandweermensen. En op personeelsfeestjes heeft hij typetjes gespeeld als Willem- pie in regenjas met Solex, als imitator van Paul van Vliet en samen met Ries van der Stelt als André van Duin en Corrie van Gorp. Die ideeën kwamen bij hem meestal op tijdens het broodbakken. De inspiratie voor de brandweer haalde Gert eigenlijk uit het brood. waardoor ik ben doorgegroeid naar het hoogste wat ik kan be reiken.”. Gert is altijd tussen de mensen blijven staan. “We hebben sa men in al die jaren veel lief en Toetertocht. Als burgemeester kon je niet om Gert heen. Er was ook geen enkele reden waarom je dat zou willen. Dat Gert ook nog enthousiast golfer en gedreven opa is nemen we ook nog even mee. Gert heeft zijn brandweer klaar gemaakt voor de vol gende stap: de regionale brandweer. Dat maakt zijn afscheid ook symbolisch. We nemen ook een beetje afscheid van onze ‘eigen’ brand weer.” “Gert, bedankt voor alles, en regionalisering of niet, je hebt er voor gezorgd dat de brandweer in Waddinx veen toch altijd een deel van onze samenleving zal blijven.” “Natuurlijk, je leert als ‘nieuwe’ burgemeester in Waddinxveen snel veel mensen kennen. Soms duurt het even voor je iemand scherp op je netvlies krijgt, maar het kan ook heel snel gaan. Zeker als je iemand in vele rollen tegenkomt. Zo iemand is Gert Huizer. Gert is nu bijna 65, wat je overigens in het geheel niet aan hem af ziet. Hij neemt na 45 jaar lid te zijn geweest van de vrijwillige brandweer afscheid. En wel als commandant, een functie die hij 16 jaar lang bekleed heeft. Sinds 2008 zelfs met de eretitel Commandeur. Geen wonder als je alleen de simpele feiten op je laat inwerken: 45 jaar lang, vrijwillig, het geschopt tot commandant en commandeur. Absoluut uniek, zo uniek dat zelfs de brandweer er geen onderscheiding voor heeft. Toch doet zo een opsomming, hoe indrukwekkend ook, Gert tekort. Want Gert is veel meer dan dat. Gert zat en zit zo diep in de haarvaten van de Wad dinxveense samenleving dat er niets in ons dorp is waar hij geen weet van heeft en er is nauwelijks een BRANDWEER

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11