dernemers en >4 Fusie tegen wens burgers 1 Waddinxveens ded Zestig jaar getrouwd ai Al uw dia’s 4 digitaal Plaats uw bericht in de agenda van volgende week Jaarwisseling op het water voor twee Schrijfster Marjan van den Berg in de bibliotheek Mr F- 0 'Waarom inwoners Reeuwijk-Bodegraven wel genoeg en Waddinxveen niet?’ Raad en College bijgepraat over Arhi-ervaringen woensdag 20 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Lezing Klik en win Evenement Vakantie van toen www.weekbladwaddinxVeen.nl www.deweekkrant.nl/actie www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel Barokconcert Herfstbingo Najaarsexpo Klaverjassen ‘Gouda wil ruim te, dat zul dus richting Waddinx veen zijn.’ Waddinxveen Lampionnen maken Waddinxveen Waddinxveen Herfstactiviteit Dierendal Waddinxveen Waddinxveen Waddinxveen i Leden van de Waddinx- veense Kunst Kring laten hun werk zien in de Biblio theek. Ook dit keer is één van de basisscholen uitgenodigd om mee te doen. De gerefor meerde basisschool De Lei- linde is aanwezig met dertig werkstukken. Geïnspireerd door het thema ‘Herfst’ heb ben de leerlingen hun fanta sie kunnen uitleven. Voor de drie mooiste kunstwerken van De Leilinde zijn prijzen beschikbaar gesteld door de Waddinxveense Kunst Kring. De bezoekers van de expositie in de bibliotheek kunnen via een formulier hun voorkeur kenbaar maken. De feestelijke prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 8 december in De Leilinde. Thon Bostelaar en Jan Mar kus zoeken vijf Waddinxve- ners met een groot netwerk en voldoende tijd om plaats te nemen in een comitée voor een Zelfstandig Wad dinxveen. Vervolg voorpagina Waddinxveen daal, een waardeloos terrein om te bouwen. Dat betekent dus dat de OZB omhoog gaat.” Boste laar en Markus hebben ook twij fels bij de motieven van Gouda. “Gouda wil ruimte, dat zal dus richting Waddinxveen zijn. Daar zitten we helemaal niet op te wachten,” aldus Jan Markus. Het Waddinxveense bedrijfsleven kwam vorige week donderdag bij elkaar in de showroom van Van Mannekes Auto’s tijdens een uitverkocht ‘Gouwezdken’ voor presentaties van ABN-AMRO topman Joop Wijn, topschaatser Erben Wennemars en voor speedda tes met collega-ondernemers. FOTO: RONALD stam. Op zaterdagmiddag 30 ok tober kunnen er lampion nen worden gemaakt in De Paddestoel. De aanvangtijd is van 14.00 uur tot 16.00 uur en ’s avonds vanaf 19:00 uur vertrekt vanaf De Pad destoel een grote lampion nenoptocht door de straten van de Bomenwijk. Het zou leuk zijn als de deelnemers verkleed komen. De sfeer is helemaal kompleet wanneer de bewoners van de Bomen wijk ’s avonds een kaars voor het raam branden en de kin deren hier en daar iets lekkers krijgen. Opgeven kan bij Els Korevaartel. 0182-618689. De Paddestoel organiseert op vrijdag 22 oktober de maan delijkse bingoavond. Dit keer is staat de bingo in het teken van de herfst. Er worden 10 ronden gespeeld waarmee verschillende prijzen kunnen worden gewonnen. Ook is er een superronde en een loterij. De bingo er voor iedereen vanaf 10 jaar. Aanvang is 20.00 uur. Overige activitei ten: Donderdag 21 oktober is er darten. Op deze wekelijkse activiteit is iedereen vanaf 14 jaar welkom. Aanvang 14- 16 jaar: 20.00 - 21.30 uur. Volwassenen: 20.00 - 23.00 uur. Op dinsdag 26 oktober is er de wekelijkse activiteit 3D kaarten. Tijdens deze weke lijkse activiteit zijn tweeen- thousiaste medewerksters van de vereniging aanwezig om de kinderen te helpen bij het maken van mooie 3D kaarten. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aanvang 18.30 - 20.00 uur. Op dinsdag 26 oktober is er de wekelijkse activiteit handwerkclub voor volwas senen. Het is wel de bedoe ling dat eigen materiaal mee te brengen. Aanvang 20.15 -22.00 uur. Op vrijdag 22 oktober vanaf 13.30 uur tot 16.00 uur kan er op kinderboerderij Die rendal gewerkt worden met Herfstmaterialen. Voor deze middag vraagt de organisatie een bijdrage van 2,50 Euro. Opgave bij de Kinderboerde rij of bellen: 0182-610777. Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 21 oktober haar traditionele klaverjasavond in de nieuwe locatie: Gebouw De Gou- webloem, Tollenslaan 161. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen begint om 20.00 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Voor infor matie: A.A.Boer, tel. 079- 3315205/06-23671549. dende argumenten gehoord voor fusie. “Het gaat alleen maar over groot, groter, grootst,” stelt Mar kus. “Terwijl onderzoek heeft aangetoond dat groter, duur der betekent.” Gevraagd naar het waarom van een weerstand tegen fusie, somt Jan Markus op:”Het risico van verlies van het dorpse karakter. En Gouda heeft een groter probleem met allochtonen dan wij. Ook denk ik dat Waddinxveen er financieel beter voor staat dan Gouda. Ver der is Gouda van plan te bouwen in Westergouwe, dat is net als het ‘gat van Gouda’, Bloemen- lingen. Volgens Schelberg is het fusieproces in Teylingen juist zo succesvol verlopen omdat de eigenheid van de drie samenge voegde dorpen behouden is ge bleven. “In onze gemeente loopt geen enkele Teylinger rond, het zijn nog steeds W'armonders, Voorhouters en Sassenheimers. Dankzij de schaalvergroting konden we de dienstverlening aan de burger beter organiseren en daar hebben onze inwoners alleen maar van geprofiteerd”. Schelberg adviseerde vervolgens de Raad om niet de gemeente lijke organisatie, maar de burger centraal te stellen bij een fusie. Een ander geluid kwam van Burgemeester Van der Hart, die een proces van meer dan twintig jaar schetste, waar de zes Hoeksche gemeenten een nadere samenwerking en fusie een tijdlang hebben nagestreefd. Uiteindelijk zijn twee gemeenten gefuseerd en de overige vier hebben hun zelfstandigheid behouden. Voornaamste reden was vol gens Van der Hart het gebrek aan draagvlak. Hij besloot zijn betoog veelzeggend: “Je moet nooit proberen om mensen tegen hun zin geluk kig te maken”. Diverse aan wezige raadsleden stelden dat een aantal tips heel bruikbaar zijn. Tips die ongetwijfeld als bouwstenen gebruikt zullen worden in de extra raadsver gadering van vanavond. “Wij hebben in Waddinxveen bovendien de handen vol aan onze eigen grote projecten, zo als het centrum en Triangel” vult Thon Bostelaar aan. Mar kus: “Wat we ook heel vreemd vinden, is het argument van het aantal inwoners als je ziet dat een fusie van Reeuwijk en Bo degraven amper meer inwoners oplevert dan Waddinxveen zelf standig.” Wie zich wil aansluiten of meer wil weten over het Bur gerinitiatief kan mailen naar Jan Markus jmarkus@kliksafe.nl of Thon Bostelaar a.bostelaar@ administratiekantoorroos.nl “Wij denken aan te tonen dat de Provincie tegen de wens van de bevolking ingaat.” De beide initiatiefnemers hebben van het Provinciebestuur geen steekhou- Op vrijdag 29 oktober geeft Ensemble Animé een concert in de Remonstrantse kerk, Zuidkade 59. Het ensemble wordt gevormd door Gerrieke van Dam, Gerlinde Neele - beiden ma ken ook deel uit van blokflui- tensemble het Lindeconsort - en Hans Pors, onder andere werkzaam als muziekdocent en nauw verbonden met het Lindeconsort. Er wordt ge speeld op blokfluiten, cello en klavecimbel. Het trio legt zich hoofdzakelijk toe op het spelen van barokmuziek, hoewel uitstapjes naar an dere muziekperioden niet uit de weg worden gegaan. Het gevarieerde programma voor deze avond bestaat uit wer ken van Bach, Handel, De Lavigne, Telemann, Vivaldi en Van Wassenaer, waarbij de musici zowel gezamenlijk als solo te horen zullen zijn. Toegangsprijs: 5,00, tot 16 jaar 2,50. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen via; reserveren@ensemble- anime.nl, 0182-615032 of op de concertavond aan de kerk. Aanvang 20.00 uur. www.ensemble-anime.nl De Themaraadsvergadering van vorige week donderdag maakte duidelijk hoe complex de situatie is waarin Wad dinxveen zich in bestuurlijk opzicht bevindt. Burgemees ter Schelberg van Teylingen en oud-burgemeester Bart van der Hart van Oud-Beijer- land deelden hun ervaringen met de bestuurlijke herinde ling van hun gemeente. Nadat burgemeester Bert Cremers de aftrap had gege ven nam burgemeester Schel-, berg het woord. Schelberg is pas na de fusie van War mond, Sassenheim en Voor hout burgemeester geworden van de nieuwe gemeente Tey- De Burgemeester feliciteerde woensdag het echtpaar Dijkstra - Homan, met hun zestigjarig huwelijksjubileum. Het echtpaar kreeg 3 kinderen, 5 kleinkinderen en 3 ach terkleinkinderen. Meneer was opzichter bij de spoorwegen, mevrouw deed de huishouding. Zij hielden beide van tui nieren, en luisteren graag muziek. FOTO: EVERT HARDENPOOD.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3