Gemeente Nieuws Realisatie 180 woningen op locatie Alblas Ontwikkelaar Alblas v.o.f., een samenwerkingsverband tussen Bouwfonds en Dura Vermeer, gaat 180 woningen realiseren op de locatie van de voorma lige Houthandel Alblas aan de Zuidkade 62. Het gaat zowel om grondgebonden als gestapelde woningen. week Rampen bestrijding Gemeente Waddinxveen verordeningen Bouwen en wonen Uitnodiging inloopavond 21 oktober 2010 Bezwaar Gemeentelijke woensdag 20 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen TELECÖMMUNICAT1E- VERORDENING 2Ó10 VASTGESTELD VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN WERKZAAMHEDEN BEGROTINGSBEHANDELING De begrotingsvoorstellen van het college van B&W moeten nog door de gemeenteraad wor den goedgekeurd. De begro ting wordt op 26 oktober behan deld in de commissie Openbare Ruimte, op 27 oktober in de commissie Bestuur en Midde len en op 28 oktober 2009 in de commissie Samenleving. De raadsvergadering is gepland op woensdag 10 november. De vergaderingen zijn openbaar. De Programmabegroting is te downloaden op de website www.waddinxveen.nl. AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. SPREEKUREN AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afval inzameling en ophalen grofvuil 547 500 MAATREGELEN OM OVERLAST TE BEPERKEN Om overlast voor omwonenden te beperken heeft Alblas v.o.f. de volgende maatregelen getroffen: COLLEGEPROGRAMMA De programmabegroting is een verdere uitwerking van het col legeprogramma. Daarin stelt het college dat ze een groter be roep doet op de eigen verant woordelijkheid en zelfredzaam heid van de individuele burger. Verder wil het gemeentebestuur meer dan voorheen gebruik ma ken van de kracht en de kennis van iedereen in de samenleving. Het college wil verder een zelf standig Waddinxveen waar het voor jong en oud, nu en in de toekomst, goed wonen, werken UITGANGSPUNTEN ZELFREDZAAMHEID PUBLIEKSBALIE SLUITENDE BEGROTING MET BEPERKT OVER SCHOT INLOOPAVOND brengen van de voorbelasting Rijk. De programmabegroting omvat dan ook een stevige op gave, die alleen waar te maken is als ambities realistisch zijn en worden afgebakend. Het colle ge heeft keuzes gemaakt waar bij telkens scherp is afgewogen welke zaken wettelijk verplicht, onvermijdelijk, nuttig of wen selijk zijn. Het college heeft een discussie gevoerd over beleidskeuzes en daar is een aantal ombuigingen cq. bijstellingen uit voortgeko men. Het college kiest er onder andere voor te snijden in de ei gen organisatie (ruim 750.000,- beheer van de openbare ruim te 400.000,--) en verbonden partijen 165.000,-). Een groot deel van de ombui gingen blijft echter ook niet on opgemerkt voor de samenle ving. Wethouder Financiën Kees de Jong. “We komen voor alle groepen van de bevolking met ombuigingsvoorstellen, met uitzondering van de kwets baren. We willen namelijk de sociale vangnetfunctie niet aan tasten”. Het college geeft de raad in overweging de voorge nomen reclamebelasting voor het bedrijfsleven om te zetten in een verhoging van de OZB voor niet-woningen met 6%. “Het is de bedoeling dat een deel van de opbrengst wordt ingezet in een ondememersfonds ten behoe ve van het bedrijfsleven”, aldus De Jong. en recreëren is. Daarnaast wil het college burgers zo min mo gelijk belasten met administra tieve verplichtingen. Het is een stevige opgave, maar het college gaat voor Waddinx veen. Dat betekent dat de begroting concreet en meetbaar is gefor muleerd, zodat de burger het college daarop kan aanspreken. gevoerd voor het dempen van de sloten en het ophogen van de tuinen. Daarnaast is een voor- belasting van zand aangebracht voor de wegenstr'uctuur. In de komende maanden wordt de resterende grond aangevoerd voor het ophogen van de tuinen. Op verzoek van dè omwonen den heeft Alblas v.o.f. een groot aantal maatregelen getroffen om overlast door de werkzaamhe den te beperken. Dit moet u doen bij een ramp: Als u de sirene hoort, blijf binnen of ga naar binnen. U loopt buiten juist gevaar. Sluit deuren en ramen. Zorg dat u een radio op batterij en heeft. Zet radio of tv aan op de rampenzender. Kijk op www.crisis.nl voor meer in- formatie.Volg de aanwijzin gen van overheid en hulpver leners op. Haal uw kinderen niet uit school; de schoollei ding vangt uw kinderen op. Help anderen zoveel moge lijk. Ook al doet de telefoon het nog, ga niet onnodig bel len om het telefoonnet niet te veel te belasten. Voor meer informatie: www.wad- dinxveen.nl. (05-10-2010); 20100182 Wingerd 226, het ver wijderen van asbest houdend zeil in de keuken en de algeme ne besmetting (11-10- 2010); 20100183 Vijverlaan 24, het 20100181 G. van Dort Kroon- wég 1, het slqpèn van Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR. Postadres: Postbus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeente@wad- dinxveen.nl. Website: www. waddinxveen.nl. Op 22 september 2010 heeft de gemeenteraad de nieuwe ‘Tele- communicatieverordening 2010, gemeente Waddinxveen’ vast gesteld. Deze nieuwe gemeentelijke te- lecommünicatieverordening, vervangt de telecommunicatie- verordening uit 2002. Door het vaststellen van deze verorde ning voldoet de gemeente Wad dinxveen aan de wettelijke ver plichting hiertoe, zoals deze is opgenomen in de telecommuni catiewet. De nieuwe telecommunicatie- verordening is gebaseerd op de modelverordening van de Ver eniging Nederlandse Gemeen ten (VNG) en is waar nodig ver der ingevuld en aangepast. De telecommunicatieverordening 2010 treedt in werking de dag na die van deze publicatie. De huidige telecommunicatie uit 2002 wordt gelijktijdig inge trokken. De verordening kunt u vinden op onze website www. waddinxveen.nl en ligt koste loos ter inzage bij De Publieks- balie. Een kopie van de veror dening is tegen betaling van de legeskosten verkrijgbaar. De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100086 Spoorstraat/ Stati- onslaan /Jan Dor- rekenskade Oost (Houtexlocatie), het oprichten van 52 wo ningen en 42 apparte menten met 120 par keerplaatsen in een ondergrondse parkeer garage (12-10-2010); 20100142 Noordstaring 11 Staringlaan 13-25, het gedeeltelijk verande ren van een bedrijfs pand (06-10-2010); 20100158 Containerweg 9, het gedeeltelijk ver anderen van een be- drijfsloods (06-10-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorko men kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de Rechtbank ‘s-Graven- hage, Postbus 20302,2500 EH De gemeente Waddinxveen hecht groot belang aan goe de communicatie over dit pro ject. Hoewel dit niet wettelijk verplicht is, legt zij een vooront werp van het bestemmingsplan ter inzage. Hierop kunnen ziens wijzen worden ingediend. Het college beoordeelt deze ziens wijzen en neemt een besluit over het ontwerpbestemmingsplan. Als de zienswijzen daartoe aan leiding geven, past de gemeen te het bestemmingsplan aan. Het ontwerpbestemmingsplan wordt naar verwachting begin 2011 ter inzage gelegd in het ge meentehuis, op www.waddinx- veen.nl en op www.ruimtelijke- plannen.nl. Vanaf dat moment kunt u een zienswijze indienen. Ook over het ontwerp bestem mingsplan organiseert de ge meente weer een inloopavond voor omwonenden. Ontwikkelaar Alblas v.o.f. is in middels gestart met het aan- De volgende aanvragen zijn ont vangen op de tussen haakjes ver melde datum: 20100179 Bloemendaalseweg 17A, het oprichten van een berging (01-10- 2010); 20100180 Peuleyen 72, het plaat sen van een stalen balk (07-10-2010); Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. De gemeente Waddinxveen en Alblas v.o.f. nodigen u uit voor een inloopavond over het voor ontwerp bestemmingsplan Al blas op 21 oktober 2010. U kunt op elk gewenst moment tussen Naast dure woningen worden ook middeldure en goedkope (startersjwoningen gerealiseerd. - het zand voor de voorbelasting wordt per schip aangevoerd; - er zijn opnamerapporten ge maakt van de bestaande wonin gen aan de Zuidkade; - de Zuidkade is voor de gehele periode van het aanbrengen van de voorbelasting afgesloten voor verkeer; - de bebording van de omlei- dingsroute is aangepast; - de vrachtwagens voor het grondtransport rijden stapvoets in plaats van de toegestane 30 ki lometer per uur; - er is een extra verkeerstelling uitgevoerd op de kruisingen Oostpolderweg/Schielandweg en Burgemeester Troostraat/ Boezemweg/Meren riusweg; - de berg puin is afgedekt om verstuiven tegen te gaan; - het zand voor de voorbelasting is behandeld tegen verstuiven. (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). Het nieuwe college is aan getreden in een periode van economische recessie en for se bezuinigingen vanuit het Er zijn dingen die u bij elke ramp kunt doen. Als voorberei ding of tijdens de ramp zelf. Op de website www.nederlandvei- lig.nl vindt u uitleg over hoe u moet handelen bij een bepaal de ramp. Zo kunt u zich voorbereiden: Stel de regionale rampenzen der in op uw radio en/of tv. Zorg dat u een noodvoorraad in huis heeft. Kijk altijd even waar de nooduitgang is als u een ge bouw binnenkomt. Zijn er in uw omgeving mensen die extra hulp nodig hebben tijdens een ramp? Bespreek met hen wat u voor hen kunt doen. Bent u ge handicapt? Bereid u dan voor via www.nietbangmaarvoor- bereid.nl. Wilt u gedetailleerde re informatie over risico's in uw woonomgeving? Kijk dan op ri- sicokaart.nl. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. 18:00 uur en 20:00 uur binnen- van het terrein. Er is grond aan- lopen. Tijdens deze avond kunt u uw vragen stellen over het plan en de werkzaamheden op het ter rein. Medewerkers van de ge meente en Alblas V.o.f. zijn aan wezig om u te woord te staan. Ook wanneer u suggesties heeft of problemen voorziet, kunt u deze tijdens de inloopavond ken baar maken. Het voorontwerp wijzigingsplan Alblas ligt tot en met 17 november 2010 ter inza ge bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Wat: inloopavond Wanneer: donderdag 21 oktober 2010 van 18:00 uur tot 20:00 uur Waar: raadszaal gemeentehuis Waddinxveen aan het Raadhuis plein 1 Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- plaatsen van een dak- datum van de beschikking een kapel op het voordak- vlak (07-10-2010); 20100184 Zuidkade 207, het ver wijderen van asbestce- ment golfplaten op 2 schuren (08-10-2010). gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B&W ject en heeft alle afspraken met Alblas v.o.f vastgelegd in een ex ploitatie overeenkomst. Daarbij is ook vastgelegd dat Alblas v.o.f. het openbaar gebied binnen de plangrenzen inricht. Na de reali satie van het project krijgt de ge meente het openbaar gebied in beheer. Het college van B&W van de gemeente Waddinxveen heeft de Programmabegro ting 2011-2014 aan de raad aangeboden, met een be perkt overschot. Dat is hard nodig voor de onzekere ja- ren na 2011. De gemeente krijgt o.a. te maken met fors dalende in komsten vanuit het Rijk Omdat dit ingrijpende gevol gen heeft, zijn ombuigingen nodig van meer dan twee miljoen euro. Den Haag. Dé rechter beziet dan In het plan worden voldoende u öfmetdëbouw/sloopmagwor- parkeerplaatsen gerealiseérd. een schuur en het ver- den begonnen. Aan het indienen Het voorontwerp van het be- wijderen van hierbij van zo’n verzoek zijn kosten ver- sremmingsplan ligt tot en met vrijkomende asbest- bonden. 17 november 2010 ter inzage in houdende materialen hét gemeentehuis. Op 21 oktober organiseren de gemeente Waddinxveen en ont wikkelaar Alblas v.o.f. een in loopavond om u over dit voor ontwerp te informeren. De gemeente heeft haar medewer king verleend aan de ontwikke ling van dit woningbouwpro-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7