I Passagewinkeliers organiseren zaterdag grote najaarsproeverij I Bekijk en plaats foto’s J Schaatsclub Gou- westreek ging op schaatskamp Plaats uw bericht in de agenda van volgende week Negen dvd’s in twee boxen Overbruggen - Er komt een man bij de gemeente Maar liefst zestien deelnemers presenteren een groot en zeer gevarieerd aanbod aan lekkernijen. woensdag 27 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl cE Derrick Evenement Sportnieuws Land vol paparazzi www.deweekkrant.nl/webwinkef/'» www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nlj Jubileum Anne Een voorproefje op het lekkers van de decem bermaand. Dorcas Voedselactie Waddinxveen Frankkoor Waddinxveen I XI De winkeliers op de Passage kunnen nauwelijks wachten op de najaarsproeverij van komende zaterdag. FOTO RONALD STAM. Ton van Doorn, PCW. P Aanstaande zaterdag wordt op en rond de Passage een grote najaarsproeverij ge houden, waar winkeliers een grote variatie aan lekkernijen en delicatessen presenteren. Na de eerder dit jaar gehouden succesvolle modeshows en de kinderdag, staat nu alles in het teken voor de fijnproevers. In Pagode-tenten op het plein, bij kraampjes en in de deelnemende winkels kan men vanaf 10.30 uur tot 16.00 uur van alle soor ten lekkernijen genieten. Gebackerij Van den Berg geeft alvast een voorproefje op al het lekkers van de december maand. Pepernoten, chocolade, speculaas en marsepein, maar natuurlijk zullen ook de stroop wafels, de oliebollen en de appel beignets niet ontbreken. Rob de Graaf van lunchroom De Sand- witch zal het najaar introduceren met huisgemaakte erwtensoep, broodjes rookworst en pannen koeken. “We hebben op 1 okto ber ook nog wat te vieren. We zijn dan precies één jaar aan de Passage gevestigd en we hebben de lekkerste koffie en die zullen we ook zeker op de proeverij aan onze klanten serveren”, zegt Rob de Graaf. Poeliersbedrijf Ton Martens presenteert vers wild en daar is ook een prijsvraag aan verbon den. Men kan er kiphachee en een kipstoofpotje proeven en er is erwtensoep. Door Ruud Groot Waddinxveen Aanbiedingen Pieter Baelde van de Kaashak- ker presenteert Hollandse en buitenlandse kaassoorten, die bijzonder geschikt zijn voor een kaasplateau. De kaas wordt te gen een speciale aanbiedings- prijs verkocht en elke klant krijgt bovendien een kuipje tapenade gratis mee. Visboer William ter Haar uit Spakenburg, die elke woensdag en zaterdag op de Passage staat is ook van de partij. De Hollandse Nieuwe zijn vers van het mes en iedereen mag komen proeven. Bovendien zorgt hij voor warme kibbeling en heeft hij die dag een aantal extra leuke aanbiedingen in petto. Mediterrane Delicatesse uit de Kanaalstraat presenteert bij Blue Wave pikante borrelworst- jes, tapas, kaas en antipasti en natuurlijk zullen de zelfbereide olijven niet ontbreken. “Tijdens de proeverij is deze specialiteit ook extra in de aanbieding”, zegt eigenaar Mirza. Halve prijs C1000 presenteert snackbrood- jes, nieuwe fruitoogst en rook worst. Bij Mulder Mannenmo de zorgt een kok van Van den Berg voor lekkere kleine hapjes. “Bovendien wordt die dag elke dan loopt de bureaucratie zichzelf knap voor de voeten! De gemeente heeft natuurlijk viel de pech, dat zij altijd in depicture is. Laten we niet vergeten dat er in het bedrijfsleven ook genoeg voor beelden te vinden zijn van tranen trekkende slechte dienstverlening. Kijk op TV maar eens naar Ra dar of Kassa. Dat neemt niet weg dat de gemeente zich optimaal in moet zetten om kwalitatief goede producten te leveren, die op een ef ficiënte wijze tot stand komen. De overheid moet bedenken, dat de burger geen keuze heeft waar men de vergunning aanvraagt. Voor een pot augurken kan ik kiezen tussen diverse leveranciers, maar voor een vergunning kan ik maar naar één loket: de gemeente Gestimuleerd door de Rijksover heid heeft de gemeente Wad dinxveen ook een stap gezet om tot regeldruk vermindering en administratieve lastenverlichting te komen. De burgers en de on dernemers hebben recht op goede producten, die efficiënt tot stand zijn gekomen. Naar aanleiding van vragen van mijn fractie heeft het college toegezegd de komende vier jaar steeds 25% van de regel geving kritisch te zullen beoorde len, teneinde de producten van de gemeente doelmatiger tot stand te brengen, maar ook om de lasten voor de burgers en bedrijven daar door te verlichten. De politiek moet dit serieus controleren en monito- richten, die onnodige bureaucratie bestrijdt. Wie ‘bureaucratie’ zegt, denkt aan de overheid. Zo ervaren burgers en bedrijven de gemeente als bureaucratisch. Start op een verjaardag maar een discussie over de gemeente en er volgen he melschreiende verhalen over bu reaucratie. De vraag is of we bui ten bureaucratie kunnen. Ik denk van niet, want bureaucratie heeft een groot voordeel: het voorkomt chaos. Maar bureaucratie heeft wel mankementen! Ook in Wad dinxveen. Als een ambtenaar een aanvraag voor een vergunning de organisatie in stuurt en de burger wekenlang op een reactie moet wachten, die de ambtenaar in fei te slechts enkele uren arbeid kost, Zaterdag 6 november wordt de Dorcas Voedselactie ge houden in de Plus super markt aan de. Zuidplaslaan. Vanaf8.30uurtot 16.00 uur delen vrijwilligers voedsel- lijstjes uit met de vraag of mensen één of meerdere ar tikelen van dat lijstje willen kopen en dat af willen staan voor de allerarmsten in Oost- Europa. Voedselhulp is meer nodig dan ooit. Mede door de krediet- en voedselcrisis leven miljoenen Oost-Europeanen onder de armoedegrens. Het ontvangen van een voedsel pakket betekent enorm veel voor deze mensen. Dorcas is een internationale hulporganisatie. Zij onder steunen meer dan 180 pro jecten in Oost-Europa en Afrika en werken samen met lokale partnerorganisaties. Ieder jaar organiseren zij de Dorcas Voedselactie. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt dan voed sel ingezameld. Vorig jaar werden er ruim 51.000 pak ketten verzendklaar gemaakt en getransporteerd naar de landen waar Dorcas werkt. Deze actie wordt gecoördi neerd door Wim Baelde, tel. 06-28645140. Meer infor matie op www.dorcasvoed- selactie.nl worden. De overbekende wokkeltjes zijn te proeven bij het Lichtpavil- joen. Voor de kinderen is er bij Inter- toys popcorn te verkrijgen en bij Blokker kunnen ze plezier beleven met een speciale limo- nadeclown. Voor de echte lekkerbekken wordt aan het laatste kwartaal van 2010 met deze Passage najaarsproeverij aanstaande zaterdag een extra feestdag toe gevoegd. Voor een compleet overzicht van de deelnemers aan de Proeverij: zie het hart van deze krant. In zijn invalidenwagen komt hij het gemeentehuis binnen. Jaren geleden raakte hij bij een dramatisch ongeluk beide be nen kwijt. Nu moet hij, even als twee jaar geleden, komen bewijzen dat hij gehandicapt is. Het bewijs van zijn invali diteit heeft hij op moeten halen bij de specialist. De man zegt jullie denken zeker dat ze in twee jaar weer aangroeien”. De baliemedewerkster veront schuldigt zich: “Het spijl me, mijnheer, de regels zijn nu een maal zo”. Dit voorval vond niet in Wad dinxveen plaats. Maar het in spireerde een groep Nederlan ders wel de Kafkabrigade op te ren. Ik verlang naar 2014 als ik in Waddinxveen een fiits- vergunning kan aanvragen en voor buurtfeestjes kan volstaan met een melding. tweede shirt voor de halve prijs verkocht, dus mocht men met al dat lekkers toch even gemorst hebben, dan is dit probleem ook snel weer opgelost”, zegt John Mulder. Bij Den Haag juwelier kan men chocolade proeven, HEMA pre senteert gevulde speculaas en natuurlijk de bijzondere rook worst, terwijl bij Hairmaxx kaas en wijn klaar staat. Bij Verzijl wordt een voorschot genomen op het Wintersport- seizoen en kan er lekkere warme Glühwein geproefd worden. Bij Parfumerie Mieke vindt er een Marsepeindemonstratie plaats en kan er ook geproefd Op vrijdag 5 november geeft het Anne Frankkoor van het Seniorenwerk haar 40-jarige jubileumconcert in het Anne Frankcentrum. Het koor is 40 jaar geleden gestart onder de naam ‘Bezawa’ - een af korting van ‘Bejaarden Zang Waddinxveen’. Later is de naam veranderd in Anne Frankkoor, uiteraard ge noemd naar het Anne Frank centrum dat vanaf het begin de thuisbasis is geweest van het uitsluitend door senioren bezette koor. Tijdens het jubileumcon cert staan voor de pauze de meer serieuze liederen en na de pauze de meer luchtigere liederen op het programma. Het Anne Frankkoor zal deze liederen afwisselen met ‘Het Ensemble’ een vrou wenkoor dat meezingt op uitnodiging van het Anne Frankkoor. Zowel het Anne Frankoor als ‘Het Ensemble’ zullen tijdens dit jubileum concert onder leiding staan van mevrouw D. Houwe- ling. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs is 3,50 inclu sief een kopje koffie of thee. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar ’s avonds aan de zaal en vooraf in het kantoor van het Seniorenwerk in het Anne Frankcentrum. Het koor zingt elke donder dagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur in het Anne Frank centrum. Er is in het koor al tijd plaats vóór mannen- en vrouwenstemmen. I

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11