Regels rond appartement Uniek nieuwjaar Arke Al uw dia’s digitaal Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Profiteer van aantrekkelijke aanbiedingen Reageer op de column van Henk Spaan Henk Spaan Lezen is voor homo’s en communisten woensdag 27 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 29 Altijd actueel: de weekkrant.nl Geef je mening Lezersacties Actueel Vakantie van toen www.deweekkrant.nl/spaan www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/actie www.deweekkrant.nl/webwinkei Column r Lezersactie Klik&Win Win een 4 Prostop laserbehandeling en stop binnen één uur met roken! Oud en Nieuw op unieke locatie voor 165 p.p. Twintig jaar ‘mamabus’ VvE Belang geeft informatie en workshops mosjQp FOTO PETER ELENBAAS FOTO: ERIK VAN DER BURGT/VERBEELD ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie De vele regels rond het wonen in een appartement roepen vaak vragen en proble men op. Daarom organiseert VvE Belang, Belangenorga nisatie voor Appartementsei- genaren in november op vijf plaatsen verspreid over het land voorlichtingsbijeenkom sten voor appartementseige- naren en bestuursleden van VvE’en. Kopers en eigenaren van een appartement zijn automatisch verplicht lid van de Vereniging van Eigenaren (VvE) waar hun appartement deel van uitmaakt. Zij hebben dan ook met meer en andere regels te maken dan een eigenaar van een eenge zinswoning. Zo zijn zij als ap- partementseigenaar naast het exclusieve gebruiksrecht van het appartement (privé-gedeelte) tevens mede-eigenaar en dus medeverantwoordelijk voor het gehele complex. Om te zorgen dat e.e.a. in goede banen wordt geleid is in de wet de oprichting van een VvE verplicht gesteld. Bovendien moet iedere VvE vanaf mei 2008 een reservefonds vormen voor het plegen van toe komstig (groot) onderhoud. Dit voorkomt onaangename financi ële verrassingen in de toekomst. Het hoofdprogramma van de bijeenkomst voor de pauze gaat in op actuele juridische onder werpen. Een speciaal panel gaat vervolgens met de zaal in discus sie. Na de pauze wordt ingegaan op het belang van planmatig onderhoud, het verplichte reser vefonds en het meerjarenonder houdsplan, energiebesparende maatregelen, de verplichte in schrijving bij de KvK en de nieuwe 6% btw-regeling op on derhoud. Zin in een bijzonder Oud Nieuw feest, op een luxu euze P 0 cruise ferry? U krijgt 10 korting op dit spetterende feest! Nodig uw vrienden en familie uit aan boord en beleef een spectaculaire jaarwisse ling! ties (blokverwarming)Vooraf gaand, in de pauze en na afloop van de bijeenkomsten kan men een uitgebreide informatiemarkt bezoeken. Nieuw is dit jaar een juridisch spreekuurplein waar bezoekers maximaal 10 minuten met een jurist hun VvE proble men kunnen bespreken. Aanmelden Op vijf locaties zijn er telkens twee bijeenkomsten. Het mid dagprogramma begint om 14.00 uur en het avondprogramma om 19.30 uur. Voor de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg zijn de bijeenkomsten op dinsdag 2 november in het Chassé Theater in Breda, voor de provincies Groningen, Fries land en Drenthe op dinsdag 9 november in Martiniplaza in Groningen, voor de provincies Gelderland en Overijssel op dinsdag 16 november in thea ter Orpheus in Apeldoorn, voor de provincie Zuid-Holland op Prijs per persoon voor u als lezer 165 p.p. in een 2-persoonshut i.p.v. 175. Het Oud Nieuw arrangement is inclusief: - 5-gangen dinerbuffet - feestavond met live band en dj - om 24.00 uur oliebollen en een glas champagne - overnachting in een special cabin aan boord van de Pride of Rotterdam - ontbijtbuffet op 1 januari - gratis parkeren De bus van het bevolkingson derzoek naar borstkanker rijdt twintig jaar door Nederland. Vrouwen van 50 tot 75 jaar kunnen elke twee jaar gratis hun borsten laten onderzoeken. In een onderzoek van een paar minuten worden röntgenfoto’s van de borsten gemaakt, waar op kankergezwellen meestal te zien zijn. Omdat de ziekte vaak vroeg ontdekt wordt, is de kans op genezing veel groter dan twintig jaar geleden. Wie elke twee jaar komt, heeft veel minder kans te overlijden aan borstkanker. Wat niet wil zeggen dat het onderzoek op timaal is. Er worden steeds verbeteringen doorgevoerd. Eén verbetering is dat nu digitale foto’s worden gemaakt. De eerste resultaten tonen aan dat meer tumoren worden gevonden. Voor een goede foto moeten de borsten samengedrukt worden. Dat is soms pijnlijk. Een proef met een minder pijnlijke me thode is veelbelovend, maar het zal nog enige tijd duren voordat de nieuwe methode overal kan worden ingevoerd. Zie ook www.bevolkingsonder- zoeknaarborstkanker. nl Meer informatie en boeken? Voor informatie en boekingen kunt u bellen met Arke tel.: 0900-8847 0,15 p.m.) of ga langs bij een Arke Winkel bij u in de buurt o.v.v. ‘Oud Nieuw Cruise Wegener Huis aan Huis aanbieding’. (Het boekingskantoor brengt 15 administratiekosten per boeking in rekening.) De ANVR/SGR-voorwaarden zijn op deze aanbieding van toepassing. donderdag 18 november in het ADO-stadion in Den Haag en voor de provincies Noord-Hol- land, Flevoland en Utrecht op donderdag 25 november in de Central Studio’s in Utrecht. Aanmelden voor zowel het hoofdprogramma als voor de workshops via www.vvebelang. nl. Info: 0900-20.20.510 0,10/min). VvE Belang heeft een speciale Appartementenkrant toegezonden naar alle eigenaren van een appartement. Heeft u de krant niet ontvangen mail dan naar: info@webelang.nl Belang«norganitttl« voor Appartement»*lg«nar*n daar het vuurwerk te bewonde ren. Het feest gaat door tot 3 uur ’s nachts. U slaapt aan boord van de luxe P&O Ferry en geniet ter afsluiting op 1 januari 2011 van een uitgebreid Nieuwjaarsont bijtbuffet. Daarnaast zijn er vier work shops: Voor wie nog geheel on bekend is met de basisregels en de rechten en plichten van het wonen in een appartement is er workshop 1. Voor VvE’en die aan de slag willen met energie besparing, maar niet weten hoe e.e.a. aan te pakken is workshop 2 een aanrader. Wie toe is aan het vervangen van een oude cv- ketel door een HR-ketel en aan loopt tegen problemen met de afvoerkanalen volgt workshop 3. En in workshop 4 wordt verteld hoe men energie kan besparen bij collectieve gestookte installa- Na de inscheping in de Eu ropoort wacht u een heerlijk 5-gangen dinerbuffet. Ver volgens kunt u op livemuziek van de Casino Show Band naar de klok van twaalven swingen. Ook kunt u de avond doorbrengen in de Irish Bar, de Piano Bar of in het casino waar u een gokje kunt wagen aan de blackjack en roulette tafels. Bij goed weer zet de kapitein koers naar Scheveningen om Het nieuwe bewind gaat meer dan de helft van de bibliotheken sluiten. De stemmers op Wilders en Rutte hebben geen behoefte aan het lezen van ‘De Idioot’, of ‘Onder Professoren’. Rutte en Wilders zelf trouwens ook niet. Drie jaar geleden verscheen in Engeland ‘The Uncommon Reader’ van Alan Bennett, een klein, briljant boek over een verslaving waaraan de koningin was gaan lijden: ze las zon der ophouden. Op zich was dat al een grap: de Engelse ko ningin staat erom bekend dat ze het kijken tiaar de paarden races afwisselt met het leggen van puzzels. Ze is een verklaard Shakespeare-hater. Ongerust geworden door het blaffen van haar hondjes was ze op het geluid afgegaan en had ze aan het eind van de paleis tuin een rijdende bibliotheek gevonden. Ze raakte in gesprek met de enige klant: een in haar keuken werkzame koksmaat. Omdat ze niet onbeleefd wilde zijn leende ze zelf ook een boek. Zo begon haar leeswoede waar men zich aan het hof de grootste zorgen om maakte. Aan de Franse president had ze tijdens een staatsdiner gevraagd of hij het werk van Jean Genet kende! Een homoseksuele gevangenisboef nota bene. De Franse presi dent was in opperste verlegenheid geraakt. Ze had zich een wuiven vanuit de koets eigen gemaakt waarbij ze gewoon kon blijven doorlezen in het op haar schoot liggende boek. Om nooit om een boek verlegen te zitten, promoveerde ze de koksmaat tot een persoonlijk lakei. Door het lezen leerde ze begrippen als gelijkheid, zich in te voelen in anderen en zelfs menselijkheid. “Ik geloof dat ik een normaal mens begin te worden”, zei ze. Maar ze was er niet van overtuigd dat men dit een welkome ontwikkeling zou vinden. Toen ze op de eerste avond van haar leesmanie in bed was gestapt met een boek had de Prins-gemaal verbaasd gekeken. “Wat doe jij nou, old girl? vroeg hij. “Ik lees”, zei ze. “Dat moetje niet doen. Lezen is voor homo’s en communis ten”, zei hij. Zo is het. Lezen is een linkse hobby. Wilders en Rutte gedogen het, maar het mag niks kosten.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 29