Grootste golfbaan open ‘IK WIL NIET WETEN WAT ER ALLEMAAL NOG KOMT’ Ook voor jou is er een leuke baan Belangrijkste nieuwsfeiten op een rij Nu met twee gratis bordjes Wal ra: terug van weggewees Vijfdelig badlinnen High Tea servies Jump In Mensen met Alzjjeijner vergeten de normaalste dingen. woensdag 27 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 39 Altijd actueel: de weekkrant.nl Blijf op de hoogte Nieuwe vacatures Twee dagen basketbal Waddinxveen Waddinxveen 1 op de 5 mensen krijgt een vorm van dementie. Bij Joop (64) werd vier jaar geleden de ziekte van Alzheimer vastgesteld, de meest voorkomende vorm van dementie. ‘Het is een rotziekte, veel erger dan ik had gedacht. Iedere keer als ik merk dat ik achteruit ga, is dat een klap in mijn gezicht.’ www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/banen www.deweekkrant.nl/webwinkel Op de open dag zijn er diverse rondleidingen over het terrein van de golfbaan. FOTO: PR U leest nu de krent dochter komen. Nou, dat doet zeer hoor.’ Worsteling ‘Ik voel me onhandig. Veel dingen kan ik niet meer. Meehelpen met het huishouden of de krant lezen is erg moeilijk. Ik kan me niet lang concen treren. Gelukkig doet mijn vrouw nu onze admi- Op het terrein van Golfbaan Bentwoud wordt zaterdag 6 november van 10.00 tot 16.00 uur een open dag gehouden. ruim een half miljoen, tegenover een halvering van de beroepsbevolking. Zorgkosten nemen verder toe en nog meer mantelzorgers raken overbelast, waardoor mensen met dementie snel ler opgenomen moeten worden in verzorg- en In oktober is de aanleg van het Golfgebouw gestart. Dit gebouw vormt het hart van het toekom stige golfcomplex. Vier lussen van elk negen holes beginnen en eindigen bij het golfgebouw, waarin onder meer een restau rant komt. Golfbaan Bentwoud is onderdeel van het recreatiege bied Bentwoud. Het eerste deel van de baan gaat medio 2011 open. Ook de drivingrange is in 2011 toegan kelijk. Begin 2012 is de volle dige baan af. Dan telt Golfbaan Bentwoud 36 holes. Daarmee is Golfbaan Bentwoud de grootste golfbaan van Zuid-Holland. Op het scholentoernooi van Waddinxveen Flyers speel den donderdag 21 en vrijdag 22 oktober 44 teams basket bal. Het toernooi werd voor de 35e keer werd gehouden. De kinderen uit groep 3 t/m 8 van de basisscholen hadden veel plezier met het rennen achter de bal en het maken van mooie scores Natuurlijk zijn er ook prijzen gewonnen. De scheidsrech ters, veelal jeugdleden van Flyers, hadden soms grote moeite om het enthousiasme in goede banen te leiden. Vooral bij de groepen 3 en 4 moest wel eens wat door de vingers gezien worden, maar bij de bovenbouwgroepen werd er flink om de prijzen gestreden. Gelukkig stond het plezier centraal. Ook de ouders op de tribune geno ten van het spel. Sommige kinderen besloten om na het toernooi eens mee te komen trainen. Door de grote inzet van veel vrijwilligers als als scheidsrechter, in de kantine of als coach werd het voor de kinderen een geslaagde sportdag. Alzheimer Nederland Giro 2502 TOOK De gymnastiekwedstrijd Jump In wordt op zaterdag 6 november wordt in Sport complex TOOS Plaza aan de Staringlaan gehouden. Aan deze groepsspringwed- strijd, georganiseerd door de Jazzdans- en Tumvereni- -V ging TOOS, doen ruim 100 recreatiegymnastiek meisjes en jongens mee. Zij laten dan zien Wat zij afgelopen jaar hebben geleerd. De Jump In is een springwedstrijd voor groepen van zes tot negen turners of turnsters. Zij kun nen zich inschrijven op de onderdelen; lange mat, tram poline met kast en trampo line. In de ochtend springen alle deelnemers van 7-9 jaar hun wedstrijd (aanvang 9.00 uur) en in de middag sprin gen alle deelnemers van 9-12 jaar hun wedstrijd (aanvang M 12.10 uur). De deelnemende gymverenigingen zijn onder andere UDI uit Zwammer- dam, TUMO uit Moor drecht en OSS uit Zeven huizen. De TOOS Jump In Trofee wordt uitgereikt aan de beste groep. Toeschou wers zijn van harte welkom, de toegang is vrij. Van de sportredactie Rijnwoude Steun het werk van Alzheimer Nederland. Geef aan de collectant van Alzheimer Nederland tijdens de collecteweek van 8 t/m 13 november 2010. Of maak uw bijdrage over op giro 2502 van Alzheimer Nederland in Bunnik. Kijk voor meer informatie over de activiteiten van Alzheimer Nederland op www.alzheimer-nederland.nl. Omwonenden en andere geïn teresseerden kunnen tijdens de open dag zien hoe de aanleg van de golfbaan verloopt. Ook wordt er informatie gegeven over de baan en de golf- en de businessclub die op Golfbaan Bentwoud actief worden. Tij dens de open dag zijn er diverse rondleidingen over het terrein van de golfbaan. Verder is er een overdekte informatiemarkt. Hier zijn de initiatiefnemers aanwezig om vragen te beantwoorden en uitleg te geven. Bezoekers kunnen een balletje slaan; op een geïmproviseerde green kan iedereen meedingen naar de prijs voor de beste put ter van de open dag. Degene die het dichts bij de hole komt - of een hole-in-one slaat - wint een complete golfset. Alzheimer of een andere vorm van dementie. Hierdoor krijgt bijna iedereen er in zijn nabije in mijn rechterjaszak gedaan. Daarmee kan ik omgeving mee te maken als patiënt of als fami gemakkelijk de weg vragen, als ik wil.’ lielid. Alzheimer is een verwoestende ziekte. Het zorgt ervoor dat het brein langzaam maar zeker wordt uitgeschakeld, beginnend met geheugen verlies. Andere symptomen zijn het verlies van vermogen om normale taken uit te voeren, achteruitgang van het spraakvermogen en karak terveranderingen. Uiteindelijk leidt de ziekte tot nistratie, want dat lukt mij al lang niet meer, de dood, door aantasting van de slikreflexen en Namen van dingen en mensen onthouden, is ook een algemeen verminderde weerstand. een worsteling. Ik weet welk voorwerp het is dat voor me ligt, gebruik het al jaren. Maar de naam, Alarmerend vooruitzicht geen idee. Een oud collega kwam ik op straat Alzheimer Nederland lanceerde in september de tegen. Ik herkende hem niet. Hij moest mij vertel- campagne ‘Mensen met Alzheimer vergeten de len dat we jarenlang maten waren geweest. En normaalste dingen’ om de gevolgen van de ziek- laatst kon ik niet meer op de naam van mijn klein- te duidelijk te maken. Gea Broekema, algemeen directeur van Alzheimer Nederland: ‘De onwe tendheid rondom dementie brengt veel onbegrip voor patiënten en hun naasten met zich mee. De onwetendheid maakt bovendien dat dementie Klap in gezicht Alzheimer is een rotziekte, veel erger dan ik had gedacht. Mijn geheugen wordt langzaam slechter, niet als een urgent probleem gezien wordt, terwijl Ik merk dat ik soms ook dingen van vroeger ver- dementie hard op weg is volksziekte nummer één geet. En het blijft niet alleen bij vergeetachtigheid, te worden.’ Nu al is dementie een van de duurste Ik mag niet meer autorijden. Detectives lezen ziektes in Nederland en het toekomstscenario mocht ik graag doen, maar ik kan het verhaal niet ziet er somber uit als we niets doen. ‘Het aantal meer vasthouden en ik ga niet graag meer naar patiënten tussen nu en 2050 zal verdubbelen tot verjaardagen omdat ik al die gesprekken niet meer kan volgen. Volgens mijn vrouw ben ik ook veranderd. Ze vond me altijd zo attent, maar nu zie ik niet eens dat ze wat nieuws aanheeft. Niemand kan me beter maken. Er is geen medi- V - I O v v*v. V» V VI V VI V I VII cijn. Dat vind ik erg moeilijk te accepteren. Iedere verpleeghuizen die nu al met wachtlijsten kam- keer als ik merk dat ik achteruit ga, is dat een pen. Dat is een alarmerend vooruitzicht’ ‘Ik verdwaal wel eens. Gewoon hier in de buurt, klap in mijn gezicht. De dokter kan me geen als ik sigaretten ga halen. Ik woon al ruim dertig prognose geven. Dat is maar goed ook. Ik wil niet jaar in deze wijk. Ik ken ieder straatje. Maar dan weten wat er allemaal nog komt.’ weet ik het ineens niet meer. Ik schaam me om de weg te vragen. Ik wacht liever net zolang totdat ik 1 op de 5 iets herken. Uren later kom ik dan thuis. Tot grote Maar liefst 1 op de 5 mensen krijgt de ziekte van ergernis van mijn vrouw Els. Zij heeft een brief kaart van mijn dochter, met ons huisadres erop,

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 39