Hervormde Bethelkerk viert veertigjarig bestaan Onze) kenmerken:! Derde uaccinatieronde Gouda Ja! Alle diensten van komend weekend op onze site Mooiste tuin van de provincie ligt in Waddinxveen Lees alle columns van Henk Spaan Win een gratis laser-l behandeling ‘Waar elders de bezoekersaantallen teruglopen, zitten hier wekelijks 400 tot 500 mensen.’ woensdag 27 oktober 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Op onze site Actueel nieuws Kerkdiensten 'www.weekblad waddinxveenn I www.deweekkrant.nl/spaa www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie A 1 'te De eerste dien sten werden gehouden in een houten gebouw. Stoppen met roken I SS ALDUS OLIEMAN FOTO RIEKELT BEZEMER. ERKEND Vinyl Uarmoleum fxim hiaat Gordijnen Horren Kinnen- huiten- zon wering Het laatste nieuws rondom de Bethelkerk, daarvan is meneer Bregman niet op de hoogte. Maar de historie van de kerk, daar weet hij wel wat van. Ruim veertig jaar geleden was hij namelijk één van de ouderlingen van de destijds nieuwe kerkelijke wijkgemeente Noord. Door Richard Avontuur Waddinxveen Jongeren Volgens Bregman zorgen die jongeren ervoor dat de kerk zelf ook jong blijft. “Wij zijn nu toe aan onze vijfde predikant en hebben eigenlijk altijd jonge predikanten gehad. De huidige dominee Batenburg heeft zelf ook kinderen. Hij brengt het ook leuk, duidelijk voor jongeren.” Een ander voordeel is dat de jongeren ervoor zorgen dat de kerk draaiende blijft. Zelf was hij, verdeeld over twee periodes, ouderling. In die functie hield hij zich bezig met de kerkgangers. Hij sprak met mensen en legde huisbezoeken af aan leden van de kerkelijke gemeente. “Nu voel ik me, op mijn leeftijd, niet meer geroepen om de kerk in die zin te dienen. Maar geluk kig hebben wij juist doordat wij zo’m jonge kerk zijn, veel men sen die dergelijke taken kunnen vervullen. Er zijn mensen nodig om de boel draaiende te houden en dat wordt bij ons gedaan door mensen uit eigen kring.” 14.30 tot 18.00 uur een Open Dag. Voor de kinderen is er dan een voorstelling door Jeroen van den Berg, getiteld ‘Lang zal je leven’. Tevens is er een high tea en samenzang. Ook de oud- predikanten, die in de afgelopen 40 jaar de Bethelkerk-gemeente hebben gediend, zijn hiervoor uitgenodigd. Zondag houdt dominee Baten burg een dankdienst, die in het teken van de allereerste dienst in de Bethelkerk, op donderdag 29 oktober 1970, staat. Dominee Batenburg zal dan preken over dezelfde bijbeltekst als 40 jaar geleden bij de ingebruikname van de kerk: Genesis 28: 19a. Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 danken aan de wijken waarin de kerk ligt. Toen we net bestonden, kwamen er veel ‘import-Wad- dinxveners’ wonen. Mensen van buitenaf trokken naar deze nieuwbouwwijk. Daardoor wer den wij steeds groter. Nu is deze wijk nog steeds kind vriendelijk en rustig, waardoor veel jonge gezinnen hier komen wonen. En jonge gezinnen krij gen vaak kinderen, dus blijven wij groeien.” WFMOOW FASHIONS Aankomend weekeinde wordt daar het veertigjarige bestaan gevierd van het gebouw aan de Bilderdijklaan met de kenmer kende knik in het dak. Inmiddels is de Bethelkerk, samen met de Burgkerk, de Hoeksteen en de Morgenster, één van de vier ker ken die Waddinxveen telt. Breg man: ’’Omdat in de Oranjewijk en omgeving werden gebouwd, moest daar in de jaren zestig een kerk komen. Zodoende kwam ik in 1963 in de kerkenraad en ont stond de wijkgemeente Noord. De eerste kerkdiensten wer den gehouden in een houten gebouwtje aan de Frisoweg. “Daarin hebben wij vijf jaar gezeten, maar uiteindelijk werd het te klein. We zaten namelijk in een groeiende gemeentelijke wijk, waardoor ook de kerkelijke wijk steeds groter werd.” Groei Mede onder aanvoering van toenmalig dominee Van ’t Veld werd gewerkt aan een nieuwe kerk. “Een behoorlijke vooruit gang,” weet Bregman. Overi gens is de groei van de kerkbe zoekers bij de Bethelkerk altijd aanwezig geweest. Waar elders in het land bezoekersaantallen terug lopen, zitten er volgens Bregman in de Bethelkerk nog wekelijks ‘zeker vierhonderd tot vijfhonderd mensen. “Dat is te Open dag Aankomend weekeinde staat de Bethelkerk beide dagen in het teken van het veertigjarig jubi leum. Zaterdagmiddag is er van Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrij blijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliteitsrerbouding vrijblijvende offerte Dit weekend wordt het veertigjarig bestaan van de in 1970 geopende Bethelkerk gevierd. Mij kun je altijd plezier doen met een stroopwafel van Markus. En wat die volgens mij zo lekker maken, is dat ene bijzondere ingrediënt: dat het Goudse stroopwafels zijn. Terecht stelde een Goudse columniste vorige week dat het toch wat typisch aan doet dat de kartrekker van het burgerinitiatief TEGEN een fusie met Gouda, zo te koop loopt met zijn Goudse stroopwafels. Op zijn web site prijkt zelfs het Goudse stadhuis. Gouda is de smaakmaker. Zet een, in delftsblauw ge schilderd, gemeentehuis van Waddinxveen op zo’n wa- felblik en je hele handel zakt in. Er is ongetwijfeld een tijd geweest dat de architectuur van ons raadhuis alom gepre zen werd, en wellicht dat dat over honderd jaar wel gezien wordt als het historisch pa reltje van Waddinxveen (en daar is niet veel voor nodig!) Maar ik denk dat de politie in Gouda groot gelijk had dat zij hun versie van dit zelfde gebouw (tegenover de Steve Bikobrug) hebben ingepakt in aluminium. Daarom zie ik nu juist zo uit naar een fusie met Gouda. Eindelijk hebben wij dan ook een stadhuis dat in elk Ja pans foto-album vereeuwigd is. We krijgen echte musea, waarover je net als de andere Gouwenaren heel decadent kunt zeggen dat je er eigenlijk nog nooit ben geweest. En echte probleemjonge ren waarmee je nog eens de voorpagina’s van alle lan delijke bladen haalt. Nee, dan die rotjochies van ons - als het koud is starten ze geen sneeuwballenterreur zoals hun illustere collega’s in Gouda, maar zitten ze bij moeders thuis bij de verwar ming. De geldzorgen van de ge meente zijn ook gelijk voor bij want we gaan over op het lucratieve Goudse parkeer beleid. Een goudmijn want in heel Waddinxveen is hier voor nog niks geregeld! Ook leuk: we kunnen straks lekker allemaal schande spreken van onze eigen Ber lusconi. Een politicus die in Gouda de media in handen heeft en op een haar na ook een stevige vinger in de pap van het onroerend goed kreeg. En dan de burgemeester. Je hebt Gerd Leers en je hebt hardleers. Als je nu ziet dat de Maastrichtse burgemees ter struikelt over zijn buiten landse vakantiehuisje, dan zou je toch denken dat je daar als Goudse burgemeester een les uittrekt. Maar nee hoor! Smullen toch, zulke politieke verwikkelingen! Daarom ben ik ook een bur gerinitiatief gestart, mede op verzoek van het Waddinx- veense raadslid Bergman. Doet u ook mee? Meld u dan aan op www.goudaja.nl In de Leilinde in Waddinxveen werd maandagmiddag de derde vaccinatieronde tegen baarmoederhalskanker ge houden. Jonge meisjes uit de gemeenten Waddinxveen en Boskoop werden gevaccineerd door medewerkers van de GGD. FOTO RONALD STAM.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3