Raad tegen fietspad Sinterklaas komt eraan Drie dvd’s van de Sprookjesboo Elke dag een nieuwe puzzel op de website Op zoek naar een verhaal? Blader op de site Bekijk video van*« de dag Protest van omwonenden Putteringvaart helpt raad over de streep ‘Het fietspad heeft geen toegevoegde waarde’ Raad blijft verdeeld over hogere belastingen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 23 Efteling Even ontspannen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl Rommelmarkt Sint komt De Paddestoel Beurs Archief In het nieuws www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl mJ f** Waddinxveen I Liefst zes insprekers lieten voor afgaand aan de vergadering we ten dat een fietspad de rust voor omwonenden en gebruikers van het bestaande wandelpad zou verstoren. Bewoners langs de dijk van de Putteringvaart hebben bijna 200 handtekeningen ingezameld te gen het fietspad. “Omdat er genoeg alternatieven zijn, zowel voor lokale fietsers als recreatieve fietsers”, stelde Tineke den Ou den namens het Comité Fiets pad Nee. “De dijkverzwaring is belangrijk voor onze veiligheid, maar een fietspad langs die dijk is geen toegevoegde waarde”, voegde ook bewoner Van den Hondel toe. PvdA-steunraadslid Jan van der Loo herinnerde het college eraan dat het beloofde te doen ‘wat wettelijk noodzake lijk is en daarna wat nuttig is.’ “Voor dit fietspad mis ik zowel het nut als de noodzaak. Die laatste is er hooguit voor recre atieve fietsers die Waddinxveen in de zomermaanden aan doen. eniging Waddinxveen (OVW), sprak voorafgaand aan de com missievergadering bestuur en middelen over de hoge kosten waarmee Waddinxveen (toe komstige) ondernemers volgens hem dreigt te gaan opzadelen. “Door die OZB-verhoging prijst Waddinxveen zich uit de markt, als het gaat om het aantrekken van bedrijven. Het is oneerlijk om de financiële gaten van de gemeente te laten dekken door het bedrijfsleven.” Namens de VVD liet Raymond Boer we ten het liefste te zien dat beide vormen van belasting voor het bedrijfsleven niet werden aan- of toegepast. “Het is moeilijk om een dekking te vinden om die OZB niet te verhogen, maar Zevenhuizen-Moerkapelle Het bezoek van Sint Nicolaas en zijn Pieten aan Zeven huizen-Moerkapelle is op 20 november gepland. Op uitnodiging van Midden- standsvereniging Zevenhui zen en Winkeliersvereniging Moerkapelle bericht Sint Nicolaas dat hij op zaterdag 20 november Zevenhuizen- Moerkapelle zal bezoeken. Ook dit jaar zal de Sint op zaterdagmorgen om 10.00 uur op het Raadhuisplein in Moerkapelle aankomen. Daar wordt hij ontvangen door zowel de burgemeester als de jeugdburgemeester van Zuidplas. Samen met de kinderen zal er onder bege leiding van muziekkorps De Kleine Trompetter een aan tal Sinterklaasliedjes worden gezongen. Hierna zal de Sint met de kinderen en De Kleine Trompetter naar dorpshuis Op Moer vertrekken, alwaar ter ere van Sinterklaas door de ‘Rabo-Theater-Pieteri een toneelstuk voor de kinderen zal worden opgevoerd. Na de lunchpauze vertrekt de Sint naar de dorpskern van Zevenhuizen waar hij met zijn gevolg omstreeks 13.50 uur bij drukkerij ‘Elgersma’ aan zal komen, waarna hij doorgaat naar het Dorps plein. Daar wordt hij ver welkomd door de beide bur gemeesters van de gemeente Zuidplas. Na met het ont vangstcomité en de kinderen van Zevenhuizen gesproken en gezongen te hebben zal de Sint met gevolg zijn weg, Vooraf gegaan door muziek korps De Kleine Trompet ter, vervolgen naar Sport en Cultureel Centrum Swanla waar de ‘Rabo-Theater-Pie- teri ook voor de kinderen uit Zevenhuizen een toneelstuk zullen opvoeren. De Middenstandvereniging Zevenhuizen heeft een Sin- terklaas-puzzelactie. Voor de beste inzendingen zijn er fan tastische prijzen beschikbaar, die Sinterklaas tijdens de in tocht zal uitreiken. Meer in formatie bij de deelnemende winkeliers. Waddinxveen Stichting Wijkwerk ‘Het Zuidhonk’ (Zuidplaslaan 552) houdt op 9 november speelgoedbeurs (inclusief baby- en peuterspullen). Binnenlopen kan voor twee dehands speelgoed, baby- en peuterspullen kan van 13.30 tot 17.000 uur. Op deze beurs is te vinden: Poppenspullen, loopauto, poppenkast, step, driewieler, fiets, schoolbord, schommel, auto, constructiespeelgoed, boeken, puzzels, spellen, garage, verkleedkleding( Carnaval), knutselspullen, box, flessenwarmer, laken setjes, kinderstoel, wipstoel, autostoel, fietsstoel, cam- pingbedje, voedingskussen, aankleedkussen en buggy (- drager) s. Tijdens de beurs is er kinderopvang. medewerksters van de ver eniging aanwezig om de kin deren te helpen bij het maken van mooie 3D-kaarten. Leef-, tijd vanaf 10 jaar en het duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Op dinsdag 9 november is er de wekelijkse activiteit hand- werkclub voor volwassenen. Deze activiteit is elke week van 20.15 tot 22.00 uur. Op zaterdag 13 november om klokslag 10.00 uur arriveert Sinterklaas met zo’n twintig Pieten in Waddinxveen. Met hulp van het Zeekadettenkorps laat Sinterklaas zijn boot aan de kade van de Nesse aanmeren. De burgemeester zal hem ontvangen. Voor het hele programma zie www.week- bladwaddinxveen.nl. FOTO: PR Waddinxveen De Nintendo DS Club van ‘De Paddestoel’houdt op maandag 8 november een inloop. Op deze tweeweke lijkse activiteit kunnen kin deren met hun Nintendo DS met en tegen elkaar spelen. De games worden tussen 18.30 en 20.00 uur gespeeld in activiteiten in Wijk- en Speeltuinvereniging ‘De Paddestoel’ Gedart wordt er op donderdag 4 november. Op deze wekelijkse activi teit is iedereen vanaf 14 jaar van welkom om een spelletje darts mee te spelen. Darten voor jongeren van 14 tot 16 jaar is van 20.00 tot 21.30 uur. Volwassenen spelen van 20.00 tot 23.00 uur. Op dinsdag 9 november is er de wekelijkse activiteit 3D-kaarten. Tijdens deze Daarom kunnen we het geld be ter besteden aan andere zaken.” Burgemeester Cremers ver baasde zich over de argumenten tegen het fietspad. “De honden die nu los worden gelaten in het gebied, verstoren de vogels meer dan wielrenners die er straks doorheen kunnen fietsen. De bedoeling van het fietspad is een oversteek tussen het toekom stige Bentwoud en de polders van Bloemendaal en Reeuwijk. Een alternatieve route zou min der consumptie opleveren voor onze horeca.” Maar daar was de raad het niet mee eens. wij zijn in principe tegen lastenverhoging voor be drijven. Zij zorgen namelijk voor de werkgelegenheid in Waddinxveen. Daar kun nen bedrijven beter hun geld aan besteden, dan aan extra belasting.” Pvd A-fractievoorzitter Hen ry ten Zijthoff sprak geen di recte voorkeur voor één van de twee uit, maar kwam met een ander idee. „Waarom maken we het niet mogelijk voor bedrijven om in plaats van die OZB-verhoging, maatschappelijke kosten van de gemeente door middel van sponsoring over te nemen?” Andere partijen zagen wel iets in dat idee. Waddinxveen Stichting De Gouwebloem houdt op zaterdag 6 novem ber haar jaarlijkse rommel markt in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161 te Waddinxveen De verkoop is van 09.30 tot 14.00 uur. Te koop is: antiek en curiosa, boeken, platen, Cd’s, huishoudelijke artike len, radio- en televisieappa- ratuur en nog veel meer voor weinig geld. Ook is er een koffie hoek en worden er oliebollen gebakken. De Gouwebloem is een stich ting die zich inzet voor de chronische zieken en gehan dicapten in Waddinxveen. De opbrengst komt geheel ten goede aan het eigen werk. Het geplande fietspad langs de Putteringvaart, dat tege lijk met de dijkverzwaring zou worden aangelegd, komt er niet. Tijdens de commissie vergadering Openbare Ruimte De eerste Najaarsproeverij van de Passage winkeliers in Waddinxveen is een groot succes te noemen. Afgelopen zaterdag kon het winkelend publiek allerlei hapjes en delicatessen proeven bij de verschillende winkeliers; van tapas tot wild en van oliebollen tot chocolade. foto: riekelt bezemer wekelijkse activiteit zijn twee lieten alle partijen in de Wad- dinxveense gemeenteraad weten dat zij tegen het plan zijn. Richard Avontuur Waddinxveen De door het Waddinxveense college voorgenomen verho ging van de onroerend zaak belasting (OZB) voor niet- woningen met 6,5 procent en de invoering van reclame- belasting voor ondernemers verdeelt de Waddinxveense gemeenteraad. Enige over eenkomst lijkt dat geen en kele partij voorstander is om beide door te voeren. “De reclamebelasting én de OZB-verhoging schrappen, dat gaat niet”, verwoordde PCW-fractievoorzitter Herman Timmermans de spagaat waarin de partijen zitten. Henk de Bas, voorzit ter van de Ondememersver-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 23