Hand- of polsproblemen? Kies voor de beste zorg! Atletiekinstuif Antilope f 1 zkn v XPERTCLINIC Oude Ip’s straks ook digitaal Meer sport is te vinden op onze site Arm in arm met Carmen Pfaff Plaats berichten op onze site ‘Operatie plus therapie: dat is de oplossing bij Dupuytren’ woensdag 3 november 2010 Weekblad uoor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 39 Altijd actueel: de weekkrant.nl Eigen nieuws Word paparazzi Sport Powerplay www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel Ijsclub Otweg Floreant-duo Handchirurg Marietta Bertleff: SC Antilope houdt 10 november een training voor g-leden. FOTO: PR drs. Mariêtta Bertleff I Bel 0900-7777 555 voor een vrijblijvende afspraak. Kijk voor meer informatie en alle behandelingen op www.xpertclinic.nl Misschien heeft u er nog nooit van gehoord, maar de ziek te van Dupuytren komt veel voor. Deze aandoening zorgt ervoor dat de vingers krom gaan staan, zodat de hand op den duur nauwelijks nog te gebruiken is. Gelukkig is Dupuytren - in tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt - heel goed te behandelen. De ziekte van Dupuytren is te herkennen aan strengen of knob bels onder de huid van de handpalmen en vingers. Dat zijn geen pezen, maar strengen van bindweefsel. Die strengen trekken steeds meer samen, waardoor de vingers krom gaan staan. “Dupuytren is een echte mannenaandoening,” zegt hand chirurg Marietta Bertleff, werkzaam bij Xpert Clinic in Rotterdam. “Het komt zes keer vaker bij mannen voor en is meestal genetisch bepaald. De meeste mannen herkennen het wel: ze hebben een vader of oom met kromme vingers, want vroeger werd er niet of nauwelijks iets aan gedaan.” Specialistenwerk Bij een strengetje of knobbel met beginnende kromstand van een vinger kan een naald fasciotomie al voldoende zijn. Elke woensdagmiddag houdt SC Antilope in Waddinxveen een atletiektraining voor g-leden (kinderen of jongeren met een handicap of beper king). Woensdag 10 novem ber vindt de volgende training plaats. De training begint met inlopen en verschillende oefeningen. Daarna worden de deelnemers in groepen verdeeld, zodat ze op verschillende niveau’s kun nen sporten. Alle atletiekonderdelen komen aan bod: sprinten, verspringen, hoogspringen, speerwerpen, kogelstoten, discus werpen, horden, balgooien, de estafette en 300 meter hardlopen. Iedere training is anders, maar de deel nemers eindigen de training al tijd met een spel. Op woensdagmiddag 10 novem ber is er een ‘instuif training’. Deze training begint om 16.15 uur en eindigt om 17.15 uur. De deelnemers worden om 16.00 Van de redactie Waddinxveen uur verwacht op de atletiekbaan van SC Antilope in Waddinx veen. Na deze training is er aan sluitend voor de g-leden een hoog- en verspringwedstrijd. Iedereen die het leuk vindt om mee te doen, kan langskomen. Elke deelnemer is een winnaar en krijgt een diploma mee naar huis. De training wordt gehouden op de atletiekbaan van SC Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan in Waddinxveen. Voor meer informatie: Yvonne Teunissen, tel.: 06-28516756 of de website: www.scantilope.nl Boskoop Ook voor de schaatsers van Ijsclub Otweg in Boskoop is het wedstrijdseizoen begon nen. Veel jeugdleden toon den aan de vorm al weer te pakken te hebben, want vele schaatsers slaagden er al weer in hun persoonlijke records aan te scherpen tijdens on langs gehouden wedstrijden op de Uithof. Melanie Maas en Hester Hoogendoom pres teerden op de 300 meter zelfs zo goed, dat ze promoveer den naar een hogere klasse. Voor de jeugdselectiegroep werd er door de ijsclub in samenwerking met de Wad- dinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek een schaatskamp in Enschede georganiseerd. Drie van hen slaagden er in om op twee afstanden hun PR te verbe teren. Sander Wilier deed dat op de 500 en 1500 meter met tijden van 45.19 en 2.18.36. Rudolf Hoogendoom op de 500 en 1000 meter met 50.05 en 1.41.45 en Wesley Hout man tenslotte ook op de 500 en 1000 meter met 48.50 en 1.35.91. Overige uitslagen zijn te vinden op: www.ijsclubotweg.nl. Waddinxveen/Boskoop De Be Fair-selectie moet het de rest va het seizoen stellen zonder Oussama Zariouh en Mourad Boulahdaraj. De twee voetballers verruilden deze zomer het Boskoopse Floreant voor Be Fair maar gaven er, zonder opgaaf van reden aan trainer Mark Weel, in Waddinxveen al snel de brui aan. “Ik heb helaas geen idee wat de achterlig gende reden is”, laat trainer Weel weten. “Oussama zat tegen het eerste aan en be sloot ineens te stoppen. La ter liet hij weten zijn studie de voorkeur te willen geven. Ik wilde er nog met hem over praten, maar die bijeenkomst is twee keer verzet en bij de derde keer kwam hij niet op dagen. Ook Mourad kwam op een bepaald moment niet meer. Helaas kunnen we die spelers niet meer gebruiken.” Zonder de twee Boskoper werkte Be Fair dinsdagavond een oefenduel met TAVV af. De uitslag van de vriend schappelijke wedstrijd kon niet meer worden meegeno men in deze editie. Zaterdag komt Woubrugge op bezoek in Waddinxveen. Wel of niet opereren? Hoewel de ziekte van Dupuytren in principe onschuldig is, worden de strengen en knobbels steeds lastiger. Ze zorgen voor bewegingsbeperking en geven soms ook pijnklachten. Marietta Bertleff: “Hoewel deze aandoening veel voorkomt, is hij nog steeds best onbekend. Bij huisartsen heerst vaak de mening dat opereren zinloos is, omdat de klachten toch terug komen. Dat is ook zo, maar het duurt soms wel twintig jaar. En zelden is het zo ernstig dat er wéér geopereerd moet worden. Een operatie heeft dus wel degelijk zin!" Handtherapie is belangrijk! Opereren alleen is niet voldoénde om de ziekte van Dupuytren te behandelen. Marietta Bertleff: “De helft van het succes is afhankelijk van de nabehandeling. Alleen door intensief te oefenen én de vingers 's nachts goed recht te houden in een spalk om kromtrekking van de vinger door littekenvorming tegen te gaan, bereik je een goed eindresultaat. Handtherapie en spalktherapie zijn dus van doorslaggevend belang!” Bij Xpert Clinic vindt u de hand- chirurgen én handtherapeuten onder één dak. U wordt dus van begin tot eind optimaal begeleid om uw herstelproces zo goed mogelijk te laten verlopen. Bij deze kleine ingreep wordt de streng onder lokale verdoving doorgesneden. In ernstigere gevallen is een uitgebreidere operatie nodig. Marietta Bertleff: “Een Dupuytren-operatie is echt specialistenwerk. De hand zit immers vol pezen, bloedvaten en zenuwen die niet geraakt mogen worden. De handchirurgen van Xpert Clinic hebben stuk voor stuk veel ervaring met deze ingreep.” HAND- EN POLSCHIRURGIE Xpert Clinic, dé kliniek voor hand- en polsproblemen Voor alle aandoeningen aan arm, hand of pols bent u bij Xpert Clinic aan het juiste adres. In dit centrum werken uitsluitend gespecialiseerde handchirurgen, zodat u verzekerd bent van de allerbeste zorg. Xpert Clinic is daarbij één van de eerste klinieken waar handchirurgie en handtherapie samengevoegd worden - belangrijk voor een snel herstel. Behandelingen bij Xpert Clinic worden door bijna alle zorgverzekeraars volledig vergoed. Jan Leentvaarlaan 14-24 3065 DC Rotterdam Telefoon 0900 - 77 77 555

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 39