I I Hoe kan het goedkoper? HF* p Lions Kennisqulz^br 5.000 euroJaij elka DL Veilig de weg op kV I I Alle lokale kerkdiensten op onze site Nu ook digitaal op onze website Nieuws I uit het I buitenlan Een heel jaar humor Wethouder ziet weinig opties voor korten leerlingenvervoer ‘Gemeente laat kunsteducatie in de kou staan’ plan ’II Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 d- Gemeentenieuws Kerkdiensten Actueel www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl Tegen begroting i; V Clubhuis Plasticafval Onkruid weg 9 Alleen een samenwerking met Gouda en Zuidplas kan nog ‘Behoud voor gevel oude postkantoor’ r Ff I ‘Brulkikker is heel normaal’ www.deweekkrant.nl/webwinkel Toos Henkj-0@>S h r i ‘.jj| Er zijn weinig mogelijkheden maar de gemeente gaat kijken waar het nog meer op leerlingenvervoer kan bezuinigen. Ruud Groot Waddinxueen leerlingenvervoer. Wethouder Gerts ziet eigenlijk nog maar een mogelijkheid. “Bij een nieuwe aanbesteding van het vervoer overleg zal plaatsvinden met de gemeente Zuidplas en Gouda, die nu nog gebruik maken van andere vervoersbedrijven. Mo gelijk kan door gezamenlijk aan besteden nog enige bezuiniging worden bereikt, maar volledige kostenbeheersing hierop blijft een moeilijke zaak.” Momenteel bestaat er een weer war aan regel en komen diverse organisaties voor een bijdrage in aanmerking. Ze zijn er in alle soorten en maten. Het vervoer van leerlingen voor bijzonder onderwijs waar de overheid fi nancieel aan bijdraagt betreft leerlingen van bijzonder on derwijs (BO), speciaal basis onderwijs (SBO), speciaal on derwijs ‘basis’ (SO), speciaal onderwijs ‘voortgezet’ (SO(V)) vasthouden aan een bezuiniging van 150.000 euro en ondanks herhaalde verzoeken, hebben we van het college zelf nog geen enkele inhoudelijk visie gehoord over hoe het dan wel zou kun nen. Wij hebben in de raadsver gadering van juni al aangegeven dat een verantwoorde kunstedu catie voor de door de gemeente aangegeven 95.000 euro niet mogelijk is. Toch hebben wij een plan gemaakt om tot verdere be zuinigingen te komen. We heb ben een ingrijpende stap gezet, waarbij de docenten hun (lan ge) dienstverband verliezen en doorgaan als ZZP’ers (zelfstan dig zonder personeel). Mogelijk wil de gemeenteraad alsnog het college op andere gedachte en weekeinde- en vakantiever- voer (WV). Leerlingen van BO zijn leerlingen die op basis van levensbeschouwelijke grondslag bijzonder onderwijs genieten. Daarvoor is de soberste vergoe ding (kilometervergoeding per gezin) beschikbaar. De leerlin gen van het SBO zijn leerlingen die gewoon basisonderwijs ge nieten maar meer steun nodig hebben bij het leren. Dit betref fen de kinderen van de vroe gere LOM en MLK scholen. Hiervoor is tot en met 9 jaar een vergoeding beschikbaar voor aangepast taxi/bus vervoer. Waddinxveen Bij de herontwikkeling van het terrein waarop het voor malige postkantoor aan de Kerkweg West staat, moet minimaal de voorgevel van het huidige pand bewaard blijven. Dat stelde wethouder Cees Kroes op vragen van D66-raadslid Fatima Kalai over het pand. Investeerder De Gouwe Kroon, momen teel eigenaar van het pand, heeft de gemeente verzocht om de locatie te herontwik- kelen. “De panden aan de Kerkweg West en Kerkweg Oost die beeldbepalend zijn voor Waddinxveen, willen wij behouden”, reageerde wethouder Kroes. “Daar hoort het postkantoor ook bij. Mocht het niet lukken om het pand in z’n huidige vorm te herontwikkelen, dan willen wij toch het liefste de geven behouden. Lukt dat ook niet, dan moet er iets gelijkends voor terugkeren.” Waddinxveen Dat er in Waddinxveen een toename is van het aantal brulkikkers, is volgens wet houder Kroes eigenlijk geen probleem. Dit liet de VVD- wethouder weten op vragen van WD-raadslid Raymond Boer, die klachten Had ont vangen over de toenemende overlast van het luid kwaken de reptiel. Boer vroeg zich af of er een meldpunt voor de brulkikkers in het leven kon worden geroepen. Kroes: “Die toename is een gevolg van de verbetering van de waterkwaliteit. Dertig jaar geleden hadden we last van veel mussen en ook de brul- kikker was jaren terug heel normaal.” Waddinxveen Het onkruid dat nu weelderig groeit op het braakliggende terrein aan de Kromme Esse wordt voor het voorjaar ver wijderd. Dat liet wethouder Kroes aan raadslid Lottie van den Berg weten. 1 brengen. Zo niet dan zal het bestuur van Vonk genood zaakt zijn zich te richten op afbouw van de organisatie”, zegt, de teleurgestelde voor zitter van Vonk in een laatste poging nog de kunsteducatie voor Waddinxveen te redden. “We hebben 40% bezuini ging doorgevoerd en dat ligt ver boven het landelijk ge middelde. Ik vertrouw er op dat de raadsleden het college kan overtuigen van ons ul tieme bezuinigingsvoorstel. Ook de kosten voor huisves ting bieden een mogelijkheid voor een goede oplossing en tot het voortbestaan van Stichting Vonk te komen”, aldus Kraaijestein. Veiligverkeer Nederland hield afgelopen zaterdag in Wad dinxveen een actie w’aarbij gratis de fietsverlichting werd nagekeken. Zo’n negentig fietsers maakten daar gebruik van. Geen overbodige luxe want fietsen zonder of met slech te verlichting kan een flinke boete van 35 eur opleveren. FOTO: PR j- Waddinxveen Tijdens de behandeling van de begroting voor komend jaar werd tijdens de verga dering van de commissie Samenleving plotseling door de oppositie meegedeeld, dat zij binnenkort een tegenbe- groting zal aanleveren. Dit wekte grote onvrede bij de coalitiepartijen, omdat deze tegenbegroting zo laat wordt aangeleverd dat deze niet meer grondig kan worden bestudeerd en behandeld. Zweder Bergman (CDA) reageerde teleurgesteld op de aankondiging van de te genbegroting door Henry ten Zijthoff (PvdA) en vroeg om een schorsing van de ver gadering om te kunnen over leggen met de andere coali tiepartners. PCW, VVD en CDA bleven bij hun stand punt, dat het ongepast is dat de oppositiepartijen zo laat met een andere begroting ko men. Henry ten Zijthoff re ageerde, dat men zorgvuldig te werk wil gaan. “Nu we de tegenbegroting door de te late aanlevering niet meer goed kunnen behandelen mag het niet zo zijn, dat de oppositie later verwijst naar hun voor stellen. Dan hadden ze er eerder mee moeten komen”, aldus Zweder Bergman. KI? Waddinxveen Het ophalen van plasticafval wordt in de gemeente Wad dinxveen vanaf 2011 ver dubbeld. In plaats van één keer per vier weken, worden de zakken met plastic vanaf januari iedere twee weken opgehaald. De extra kosten voor de gemeente zijn, zo liet wethouder De Jong weten, nog geen duizend euro. “De extra service die wij daarmee bieden is groot en boven dien halen wij het landelijke gemiddelde wat betreft de hoeveelheid plastic afval mo menteel niet.” Waddinxveen Gemeenteraadslid Jeannette Heezen (CDA) heeft zich tijdens de commissie Sa menleving sterk ingezet, het college te övertuigen voor renovatie van het clubge bouw van HCW. De Wad- dinxveense hockeyclub heeft bij de gemeente al regelma tig verzoeken ingediend het clubgebouw te vergroten en te vernieuwen. Wethouder Dorenda Gerts reageerde dat hierover in december een voorstel zal w’orden gedaan. “We denken aan een ge- meentegarantiestelling van 100.000 euro, maar we vin den wel dat HCW ook meer actie moet ondernemen.” Door de verschillende soorten onderwijs, de vrije keuze voor de school en de daarbij ver plichte vergoeding en bezuini gingen in het verleden, wordt het voor de gemeente moeilijk om nog verder te korten op het -ZT 4 Ruud Groot Waddinxveen “De gemeente heeft een maatschappelijke organisa tie volledig in de kou laten staan”. Dat zei voorzitter Martin Kraaijestein van stichting Vonk na afloop van de vergadering van de Com missie Samenleving, waar hij een ultieme poging deed de gemeenteraad te overtuigen van de maximale bezuini gingsvoorstellen die Vonk heeft aangeleverd. “We zijn heel lang bezig geweest om een goed onderbouwd plan aan te leveren en voorts heeft de gemeente er een jaar niets mee gedaan” zegt Kraaije stein. “De gemeente wil Scheurkalender 1 Rabobank Gouwestroom is de winnaar van de Lions Kennisquiz 2010. Afgelopen zaterdag was het Plantarium in Hazerswoude- Dorp het toneel van de jaarlijkse kennisquiz, gehouden door Lions Waddinxueen-Boskoop. Peter Kalkman van de Lions overhan digde een cheque aan de Stichting Vrienden van het Groene Hart Ziekenhuis ter waarde van 5.000 euro FOTO: PR i fW J --'-"Tij,

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3