Authentieke gerechten Gift voor kinderboerderij 11 I Word de beste paparazzi Plaats uw eigen nieuws op de site Laatste nieuws op een rij Moord, beroving en overvallen? fa Smakelijk eten bij toko Selamat Makan Herfstklanken bij optreden van Concordia Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 9 Eigen nieuws Politieberichten BN’er gespot www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant. nl www.weekbladwaddinxveen.nl Zang en kleur Alzheimer Café ‘Ik heb enorme affiniteit met Indonesisch eten’ Coby Hol leest voor in bieb Expositie Sin terklaaspapier Geen aanslui ting op Doelwijk Waddinxveen Blijf op de hoogt^|^k r J Ruim vijf jaar geleden opende toko Selamat Makan de deu ren in Waddinxveen en het was toen het enige adres in het Gouwedorp waar authen tiek Indonesische gerechten werden geserveerd. Erft Winkster Waddinxveen den, zoon Mitch bezorgt elke dag op z’n scooter bestellingen aan huis. Het maakt het familie- bedrijfje compleet. „Erie Kuhr liet me op een gegeven moment weten dat hij de zaak wilde ver kopen en vroeg zich af of het iets voor mij was. Dat overviel me een beetje, maar ik ben er toch muzikale vertaling op het boek The Wind in de Willows van Kenneth Grahame over een rat je, een mol, een das en een Pad die allerlei avonturen beleven. De heer pad werd mooi uitge voerd op trombone door Pieter Blijleven en Evert Bouman. Deze twee werken zal het orkest ook ten gehore brengen tijdens een festival, waaraan zij op zater dag 13 november in het Everts- huis in Bodegraven meedoet. Dat optreden loopt van 14.50 uur tot 15.15 uur. Dan zal een vakjury deze werken op ritme, klank, zuiverheid en samenspel beoordelen. Het orkest speelde verder op dit tussenconcert nogde werken Cossack wedding dance, een over gaan nadenken. Om een lang verhaal kort te maken: ik ging in op het aanbod van Eric. Ik heb immers een enorme affi niteit met Indonesisch eten,”, al dus Monique Huizer (44), wier moeder en oma uit Indonesië komen. Koken doet de Wad- dinxveense niet zelf. Het voed sel wordt dagelijks vers bereid aangevoerd vanuit Den Haag. Inderdaad, door Eric Kuhr en zijn staf. Op maandag blijven de deuren gesloten, maar van dins dag tot en met zondag kan men wel aan de Zuidplaslaan terecht van 16.30 tot 19.30 uur. gedeelte uit de musical Miss Saigon en Eisenhower Cen tennial. Verder trad er nog een koper ensemble op be staande uit trompet, cornet, hoorn, bas en trombone. Zij speelde Four Swiss Tunes. Het volgende concert door het harmonieorkest staat op vrijdagavond 7 januari 2011 gepland. Het orkest begint dan het nieuwe jaar met een nieuwjaarsconcert en krijgt de medewerking van het koor Rock Vocals uit Wad dinxveen. Deze avond wordt gehouden in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang bedraagt vijf euro. Waddinxveen In het Anne Frankcentrum is er op woensdag 10 november een Alzheimer Café in het Anne Frankcentrum, De bij eenkomst is aan het Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen en de inloop is vanaf 19.00 uur. Het programma start om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De toe gang is gratis. Het onderwerp op deze avond is ‘hoe om te gaan met probleemgedrag’. De avond is bedoeld voor alle mensen met een vorm van dementieen hun partners. vertrok om in Den Haag het (indonesich) restaurant Frede ric te beginnen en hij deed ’zijn kindje’ over aan Monique Hui zer. De nieuwe eigenaresse is de moeder van Esmée en Romy, die beurtelings achter de toonbank assisteren. Zo snijdt het mes aan twee kanten. De twee studentes verdienen zo een zakcentje en brengen bovendien hun ervaring mee. Beiden waren al een paar jaar werkzaam in de toko van Eric Kuhr. Selamat Makan, ‘eet smakelijk’ in het Nederlands, is niet alleen een afhaaladres voor gerechten en complete maaltij- Zevenhuizen-Moerkapelle Onder deze titel exposeert Madelein Duijvestijn Sinter klaaspapieren uit haar collec tie. Ze verzamelt al vanaf de jaren negentig van de vorige eeuw intensief Sinterklaas papier. Door bestudering van haar papieren ontdekte zij dat het Sinterklaaspapier door de jaren heen een hele ontwik keling heeft doorgemaakt. Deze ontwikkeling laat zij in deze expositie zien door bepaalde thema’s en onder werpen eruit te lichten, zoals ‘Sinterklaas als kindervriend’, ‘Muziek op het Sinterklaas papier’, ‘Sinterklaasteksten op het papier’ en ‘de oudste inpakpapieren’. De Sinterklaasexpositie is tot en met 6 december te zien in Bibliotheek de Groene Venen in Zevenhuizen, Dorpsstraat 87, telefoon: 0180-638388. Voor meer informatie zie www.bibliotheekdegroene- venen.nl. De door de Waddinxveense gemeenteraad ingediende zienswijzen over de aanleg van de zogenaamde Moor- drechtboog zijn ongegrond verklaard. De toekomstige verbindingsweg tussen de A20 bij Moordrecht en de A12 bij Waddinxveen maakt onderdeel uit van het plan om de files bij knooppunt Gouwe te verminderen.De Waddinxveense raad had de Provincie Zuid-Holland, uitvoerder van het plan, ge vraagd om te kijken naar een eventuele aansluiting van het distripark Doelwijk op de Moordrechtboog en vroeg de Provincie rekening te hou den met de voorkeursligging van de toekomstige Vreden- burchlaan, die als ontslui ting van de nieuwbouwwijk Triangel moet gaan dienen. De ontsluiting van Doelwijk is misschien in een later sta dium mogelijk, maar nu nog niet. De gewenste aansluiting op de toekomstie Vredenbur- chlaan was, zo liet de Provin cie weten, al bekend, maar nu nog niet aan de orde. Zevenhuizen-Moerkapelle De eerstvolgende contact- avond van vogelvereniging ‘Zang en Kleur’ is op vrijdag 5 november. Dit keer is vogel- voeder J. van Himbergen uit genodigd. Hij komt een lezing houden over ‘Voeding waar vogels om vragen’. Vogels in het wild leven in een biotoop waarin alle voorwaarden aanwezig zijn om te kunnen overleven. Achtergrond van deze bijeenkomst is om de aanwezigen te voorzien van belangrijk informatie Van Himbergen bespreekt in begrijpelijke wijze over een aantal onderwerpen zoals wa ter, eiwitten, energiestoffen, vitaminen en mineralen. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is voor alle vogelliefhebbers gratis. De bijeenkomst wordt ge houden in het clubgebouw’ van ‘Zang en Kleur’ aan het Nijverheidscentrum 50 in Zevenhuizen. Vanwege de zestigste verjaardag van Rob de Wit, eigenaar van de Wit Installatiebedrijf te Waddinxveen, werd er een feestje georganiseerd. In plaats van cadeaus werd er om een financiële donatie gevraagd ten behoeve van Kinderboerderij Dierendal. Uit eindelijk werd zeshonderd euro verzameld. FOTO: PR Zevenhuizen-Moerkapelle Prentenboekenmaker Coby Hol brengt op woensdagmid dag 17 november een bezoek aan bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhui- - zen-Moerkapelle. Tot nu toe zijn er dertig prenten boeken, waaronder ook twee Sinterklaasboeken,van haar verschenen. Haar twee Sin terklaasboeken over Pietje Pedro staan op 17 november centraal in de bibliotheek. Zij leest om 14.00 uur een ver haal van Pietje Pedro voor met het vertelkastje. Daarna gaat ze met de kinderen een Pietje Pedro scheuren en plakken. De middag is gratis toegankelijk voor kinderen uit groep 1 en 2. In verband met de beperkte deelname aan de knutselactiviteit moet men zich opgeven via een deelne- merskaartje bij de balie. Coby Hol is van 14.00 uur tot 15.00 uur aanwezig in de vestiging Zevenhuizen- Moerkapelle. Voor meer informatie raad pleeg de website, www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Dat is nu nog steeds het geval, maar toch is er iets veranderd daar aan de Zuidplaslaan. Het pand ging per 1 oktober over in andere handen. Eric Kuhr Waddinxveen Het harmonieorkest van Mu ziekvereniging Concordia ging de herfst in met een tus senconcert op vrijdagavond 29 oktober. Hoewel het geen onstuimig herfstweer was klonken er in de St. Victor- kerk bijzondere onstuimige klanken van het orkest. Die bijzondere klanken kwamen onder andere van de mu ziekwerken Bam Dance and Cowboy hymn een Ameri kaans volksliedje verstopt in een vrolijke volksdans met tussendoor een cowboyhym- ne, als het publiek dacht te kunnen dansen dan werden ze steeds op het verkeerde been gezet. Hierna volgde de c o c.. n >0 O O o I*’

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 9