Open dag nieuwe locatie praktijk voor fysiofitness Nieuws uit het buitenland Moord, beroving en overvallen? Plaats uw eigen nieuws 9 f op de site Combi van boekje en dvd Actueel Met 25 jaar ervaring is Schrooder een begrip in Waddinxveen Bezuinigen op WMO of op sport? Een moeilijke keus Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Politieberichten Eigen nieuws www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Bazaar Welfare Quantum Touch Klaverjassen i www.weekbladwaddinxveen.nl Expositie in bibliotheek Er is steeds meer behoefte aan specialistische behandelingen Rupsje Nooitgenoeg Rupsje PW De A. Schrooder praktijk heeft een nieuwe locatie. FOTO: RIEKELT BEZEMER Ter uitbreiding is A. Schrood er praktijk voor fysiotherapie en fysiofitness, op 1 novem ber een nieuwe praktijklo- catie gestart aan de Jacob Catslaan 1. In deze volledig nieuw ingerichte locatie is naast alle vormen van fysio therapie ook een grote ruimte beschikbaar voor fysiofitness. Door Ruud Groot Waddinxveen Binnenkort moet de gemeen teraad een besluit nemen over de bezuinigingen op de Wet Maatschappelijk Ondersteu ning, onder andere huishou delijk hulp, hulpmiddelen in huis, meedoen in de samen leving en dergelijke. Kortom een veelomvattende en be langrijke wet voor de kwets baren in onze samenleving. Ik word een beetje verdrietig van het voorstel. Het is we derom een verschraling. Een bezuiniging op onder meer het vervoer van ouderen, mid delen in huis om als oudere zelfstandig te kunnen blijven wonen en zelfs een voorstel tot (in sommige gevallen) ge dwongen verhuizing. Ik kan therapie een bijzondere specia lisatie voor hart- en longpatiën- ten. “We zijn aangesloten bij het HIB (Hart in Beweging) en de Regionale Longgroep. Ik werk kan. En daar zit hem nou net de kneep. Er gaat veel geld, heel veel geld om in Waddinxveen voor de sport. Er worden clubhuizen ge bouwd waarbij niemand met de ogen knippert, als ze meer dan een miljoen kosten. Of honderd duizenden euro’s voor bijvoor beeld nieuwe kunstgrasvelden. Ik kan het de sportclubs niet kwalijk nemen als ze weer bij de gemeente aankloppeh. En zolang er nog geen sportnota is, zullen wij raadsleden ook nooit de vinger aan de pols kunnen houden. Maar hoe verenig ik het met me zelf, hoe moet ik als raadslid naar buiten treden, als in mijn maag een knagend gevoel overblijft dat zegt: er klopt hier iets niet! Een landelijk initiatief, dat tot doel heeft mensen die problemen hebben met een overgewicht, op een verantwoorde wijze te helpen. “Op dit moment is de landelijke Beweegkuur in onder zoeksfase, waaraan twintig men sen mogen meedoen. Dat kan op doorverwijzing van de huisarts, maar geïnteresseerden kun nen hierover ook rechtstreeks met ons contact opnemen op telefoonnummer 0182-616693. Het programma loopt één jaar. Na een inspanningstest wordt een trainingsschema opgesteld en krijgen deelnemers bege leiding van een diëtiste en van een praktijk verpleegkundige”, dinxveen zelf wat bij. Die be zuinigingen worden ons door ‘Den Haag’ opgelegd. Over de sport in Waddinxveen mogen we als gemeenteraad zelf besluiten. Een moeilijke keus. Diana Windrich Raadslid Weerbaar Waddinxveen Zevenhpizen-Moerkapelle Prentenboekenmaker Coby Hol exposeert van tot en met 6 december in bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhuizen-Moerkapelle. Tot nu toe zijn er dertig prentenboeken van haar ver schenen waaronder ook twee Sinterklaasboeken. Coby Hol maakt voor haar boe ken collages van gescheurd en/of geknipt papier en soms ook stukjes stof. De grote en kleine vitrine in de biblio theek zijn ingericht met origi nele illustraties, voorstudies, schetsen en materiaal van de Pietje Pedro Sinterklaas boeken. Ook hangen er in de bibliotheek twee grote Pietje Pedro banieren. Op woensdagmiddag 17 november is Coby Hol van 14.00 tot 15.00 uur aanwe zig in de bibliotheek. Zij leest dan voor uit Pietje Pedro en ze gaat daarna met de kinde ren een Pietje Pedro scheu ren en plakken. De middag is gratis toegankelijk voor kinderen uit groep 1 en 2. Deelnemerskaartjes zijn op te halen bij de balie. Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt op donderdag 11 november een klaverjasavond in De Gou- webloem aan de Tollenslaan 161. Het klaverjassen begint om 20.00 uur, inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Deel nemers hoeven geen lid te zijn. Meer informatie: A.A. Boer, tel: 079-3315205/06- 23671549. me heel goed voorstellen dat u niet thuis bent in deze materie. Zelfs voor raadsleden die hier over beslissen, blijft het moeilijk. Deze bezuinigingen verzint de gemeenteraad van Waddinxveen niet zelf. Ze worden ons groten deels opgelegd door het rijk. Tegenover die bezuinigingen stel ik de sport in Waddinxveen. Sport is heel belangrijk. Het is gezond voor lichaam en geest. En voor de samenhang in de sa menleving. Sport valt eigenlijk precies in de doelstellingen van de WMO. Maar sport is ook iets waar men zelf voor kiest. Dit in tegenstelling tot een chronische ziekte of een lichaam dat on vermijdelijk ouder wordt. Sport moet je. doen! Zolang je nog Waddinxveen In het Anne Frank-activitei- tencentrum komt elke woens dag een groep senioren van de Welfare bijeen om met elkaar te handwerken. Jaar lijks houdt deze groep ver koop van alle handwerkjes die in de loop van het jaar worden gemaakt. Dit jaar zal de verkoop plaatsvinden in de kleine zaal van het Anne Frank-centrum op woens dag 17 november van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Aris Schrooder heeft als fysio therapeut veel ervaring en een brede vakkennis opgebouwd. In de 27 jaar dat hij actief is, heeft hij alle vormen van behandeling eigen gemaakt, zoals manuele therapie, acupunctuur, podolo- gie, lymfedrainage, bekkenthera- pie en dry needling. Hij is alweer 25 jaar actief in Waddinxveen en precies 12,5 jaar geleden startte hij zijn eigen praktijk. Inmiddels zijn hier zes deskundige fysio therapeuten werkzaam op drie verschillende locaties. Naast de locatie aan de Prins Bemhard- laan is hij anderhalf jaar geleden ook een praktijklocatie gestart in de Mozartlaan. Door toename van het aantal patiënten, bleek niet alleen verdere uitbreiding van behandelruimte wenselijk, maar ook een centraal gele gen eigen fysiofitnesscentrum. Op de locatie Jacob Catslaan is nu een geheel nieuw fysio fitnesscentrum ingericht, waar bezoekers onder professionele begeleiding en met persoonlijke aandacht ontspannen en op ver antwoorde wijze kan bewegen. Het centrum is van maandag tot en met vrijdag elke dag en elke avond geopend en er wordt gewerkt in blokken van een uur, waarbij de groepsgrootte nooit groter is dan acht personen. Er is voldoende apparatuur voor elke lichamelijk klacht aanwezig Zevenhuizen In de Bibliotheek De Groene Venen in Zevenhuizen vindt op donderdag 11 november een demonstratie van ‘Quan tum Touch - genezen met je handen, iedereen kan het leren’ plaats. Thea Mevis- sen is therapeute en trainer en demonstreert de werking van Quantum Touch. De demonstratie begint om 9.30 uur en eindigt om 11.30 uur. Toegang is 3,50 voor leden en 5,00 voor niet-leden. Aanmelden gewenst via ba lie, mail of tel: 0180-638388 voor de long- en hartpatiënten nauw samen met het Groene Hartziekenhuis. Daarnaast doen wij mee aan de Landelijke Beweegkuur”, zegt Priscilla. De landelijke Beweegkuur is een aldus Schrooder. De fysiothe rapeuten Corrien van Haastert, Nelleke Droge en Ronald Kron verzorgen ook de fysiofitness. Schrooder: “Gebleken is dat er steeds meer behoefte is aan behandeling van een fysiothera peut, manueel therapeut of een andere specialistische behande ling. Maar bij veel mensen blijkt dat de stap er naar toe best wel groot is, zeker als daarvoor eerst de huisarts moet worden ge raadpleegd. Tegenwoordig kan iedereen ook rechtstreeks bij ons terecht. Zaterdag 13 november houden we van 10.00 tot 13.00 uur open huis aan de Jacob Cat slaan en iedereen is welkom. en ook sporters die na een bles sure willen revalideren kunnen er terecht. De fysiotherapeuten van Schrooder hebben allen een ei gen specialisatie, zodat binnen het bedrijf voor elk probleem, de béste behandelmethode kan worden toegepast. Zo heeft Marjan Visser zich in het bijzon der gericht op lymfedrainage, waarbij door een zeer rustige en zachte massagetechniek de lym feklieren worden gestimuleerd om vocht en afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Daar naast is zij ook gespecialiseerd in de bekkentherapie. Priscilla van Hoven heeft naast manuele eenzame oudere die nu minder vaak de deur uit kan versus een geweldige sportwedstrijd waar heel Waddinxveen van geniet! Ik denk ook liever aan die span nende wedstrijd, daar word ik vrolijk van. Maar sportvereni gingen zouden zich eens moeten verdiepen in zij, die niet gezond mee kunnen komen. Een dagje als vrijwilligers aan de wandel met bewoners van Souburgh, of een dagje sport-op-niveau orga niseren. Sport dus, die is aange past aan de (on) mogelijkheden van de eerder genoemde kwets baren. Binnenkort stemt de gemeente raad over bezuinigingen op de WMO. Waar gaat er wat af, waar niet en waar leggen we als Wad-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11