Dalend animo om energie te besparen I Gezamenlijk energie inkopen ll UW Verzekeren tegen overlijden goedkoper Makelaars melden 42 louche geldtransacties Nog steeds geen herstel woningmarkt I I Lezers kiezen leukste paparazzi foto’s en filmpjes Overtrek in diverse maten Altijd actuele verkeers informatie Ook voor jou is er een leuke baan I Geen discussie Tipgeld taboe fa Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwe vacatures Blijf rijden Cinderella Jouw stem telt www.deweekkrant.nl/banen www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl :,7’ J - .e Kijk op Wonen Energiebesparing lijkt meer een zaak van de overheid dan van huishoudens. KA cH De premies van overlijdensri- sicoverzekeringen zijn in 5 jaar gemiddeld met 40% gedaald. Dat toont Independer.nl aan. Bij Reaal Verzekeringen is de daling zelfs 72% en Delta Lloyd en Aegon respectievelijk 45% en 57%. Alleen nieuwe klanten profiteren van de pre- miedalingen. Goed Idee, Loy- De woningmarktherstelt nog niet. De huizenprijzen lagen in de maand september ruim 6% lager vergeleken met augustus 2008, toen de prijzen him hoogste punt hadden bereikt. Van augustus 2008 tot en met september 2009 daalden alis en Dela laten bestaande klanten wel meegenieten. Wie tot vijf jaar geleden een overlijdensrisicoverzekering heeft afgesloten, profiteert wel van de lagere premies. Door over te stappen kan je over de resterende looptijd vaak tienduizenden euro’s besparen. de prijzen scherp. Sinds dien zijn de huizenprijzen nagenoeg stabiel gebleven, meldt het CBS. De prijzen daalden in alle provincies, in Zeeland met slechts 1,7%, maar in Noord-Hol- land met wel 7,7%. Volgens vergelijkingssite Energieprijzen.nl blijkt uit een onderzoek onder 562 huishou dens dat slechts 34% volgend jaar van plan is om te inves teren in energiebesparende maatregelen. Een jaar geleden lag dat aandeel nog op 61%. Voor grotere investeringen, zo als een nieuwe cv-ketel of een warmtepomp zijn nog minder mensen te enthousiasmeren. Zo overweegt 12% een nieuwe cv-ketel (vorig jaar was dat nog 30%) en is 10% bereid te investeren in dubbel glas (vorig jaar 27%). De interesse in isolatiemaatre- gelen zakt minder hard in, met 13% tegen 18%. De meeste mensen die geen energiebesparingen door voeren geven aan dat zij de belangrijkste maatregelen al genomen hebben. Een derde van hen vindt energiebespa ring voorlopig te duur. Vakblad Cobouw en PricewaterCoopers hebben berekend dat de 50 grootste Nederlandse bouwbedrijven in 2009 €2,7 miljard omzetverlies hebben geleden. Het gezamenlijk be drijfsresultaat daalde met ruim €0,5 miljard. BAM, Volker Wessels Steuin, Heijmans en Boskalis zijn de grootste bedrijven in de ranglijst, gerangschikt naar hun omzetten. Uit de lijst blijkt ook dat bij een toenemend aantal bouwers het water aan de lippen staat. ging Eigen Huis, krijgt een gratis lidmaatschap tot 1 mei 2011 als hij gebruik maakt van het energieaanbod. Geïnte resseerden kunnen zich tot n met 28 november vrijblij vend inschrijven (eigenhuis, nl). Vervolgens mogen de energieleveranciers daarna middels een veilingsysteem een aanbod doen aan de groep die zich heeft ingeschreven. Na sluiting van de veiling mag de energieleverancier met de laagste tarieven de deelnemers een persoonlijk aanbod doen. Pas dan beslissen deelnemers individueel of ze overstappen. Doen ze dat, dan regelt de nieuwe leverancier de overstap en zorgt Vereniging Eigen Huis dat de overstap vlek keloos verloopt. Stappen zij niet over, dan blijft alles bij het oude. Transparanter, veiliger en simpeler kan niet. Tijdens de eerdere Collectieve Inkopen Energie wist Vereni ging Eigen Huis voor 30.000 mensen een gemiddelde besparing van €230 per jaar te realiseren. Minister Donner van Bin nenlandse Zaken gaat niet opnieuw met de Europese Commissie discussiëren over de inkomensgrens van €33.000 voor mensen die een huis willen huren van een woningcorporatie. Eind oktober diende de Tweede Kamer een motie in, omdat de grens voor bepaalde mensen slecht uitpakt. De motie behaalde echter geen meerderheid. Een corporatie moet met ingang van komend jaar 90% van de huizen die vrijkomen toewijzen aan mensen die dat bedrag of minder ver dienen. Dat afgesproken is met de EC afgesproken en daarom kunnen corporaties met een garantiestelling door het Rijk huizen goed koper financieren. Brussel beschouwt garantiestelling als staatssteun, als huizen met garantiestelling aan mensen met een hoger in komen worden verhuurd. De financiële toezicht houder AFM heeft er bij banken en verzekeraars op aangedrongen om de tipgeld-regelingen voor het binnenhalen van nieuwe klanten voor hypotheken aan te passen of af te schaf fen. Tipgevers, meestal bedrijven en verenigingen, krijgen tipgeld voor het aandragen van naam, adres en telefoonnummers van mogelijke klanten. De vergoeding kan oplopen tot duizenden euro’s als de tip leidt tot afsluiting van een hypotheek. •-«KEK.. Huizen staan lang te koop en leveren minder op. Makelaars hebben dit jaar veel meer transacties die het daglicht niet kunnen verdra gen gemeld. Uit cijfers van de Financial Intelligence Unit (FIU) van het Korps Lande lijke Politiediensten blijkt dat er tot nu toe 42 meldingen zijn gedaan,. Vorig jaar lag dat aan tal op drie. Dat heeft minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) eind oktober geschre ven in antwoord op vragen van de PvdA, die wilde weten waarom makelaars bijna nooit meldingen doen over mogelijke witwaspraktijken. Volgens Opstelten is er het afgelopen jaar meer werk van gemaakt om makelaars te wijzen op hun wettelijke meldplicht, kennelijk met resultaat. Opstelten ontkent dat de makelaarsbranche niet zou bijdragen aan de bestrijding van fraude. Twijfels om naar een andere energieleverancier over te stap pen? Vereniging Eigen Huis gaat een handje helpen, want de belangenvereniging vindt dat iedereen gemakkelijk en veilig moet kunnen overstap pen naar een groen energie- contract met scherpe tarieven. Daarom organiseert Vereni ging Eigen Huis voor de vierde keer de Collectieve Inkoop Energie. Hoe meer mensen deelnemen, hoe sterker men met elkaar staat. Wie geen lid is van de Vereni- .7 ■Rtee-n.. T - -

WvW | 2010 | | pagina 25