Verbouwing bijna klaar 11 11 O Prinsenpaar gekozen I Vier dagen naar Thüringen Het laatste nieuws uit Waddinxveen Nu ook digitaal op onze website Combi van boekje en dvd Nieuwbouw Coenecoop College Waddinxveen verloopt volgens planning Koninklijke Onderscheiding E.J. Heus 1- Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 17 november 2010 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 3 cB Actueel Klik en win Rupsje Nooitgenoeg Gemeentenieuws www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Werk aan spoor i i Voorstellen oppositie afgekeurd Het oude gebouw wordt aan de gemeente teruggegeven Nieuw raads lid Van Harten praat niet over centrum LA» tB CH “Met de realisatie van de nieuwe vleugel aan ons gebouw worden veertien klaslokalen, extra kan- Ruud de Groot Waddinxveen toorruimtes voor conrectoren en toiletten voor leerlingen en do centen toegevoegd”, zegt rector Roos Hermans. “Met de nieuw bouw is een bedrag van 550.000 euro- excl. BTW gemoeid.” Op dit moment wordt nog les gege ven in gebouw ‘noord’, maar zo dra de nieuwbouw gereed is en de verhuizing is afgerond, zal het gebouw worden teruggegeven aan de gemeente, die het zo snel mogelijk wil laten afbreken. Met de realisatie van alle klaslokalen in één gebouw gaat een lang gekoesterde wens van Hermans in vervulling. “Het bestaande schoolgebouw is tijdens de va kantieperiode opgeknapt, zo is er dubbel glas geplaatst. Tijdens de kerstvakantie zijn de douche ruimte en de kleedruimtes aan de beurt. Vanaf 1 januari zijn de werkzaamheden zo goed als afgerond.” De inventaris van de lokalen in gebouw ‘noord’ wordt en sketches opvoerde - speelde hij gitaar. Uit dit gezelschap ont stond twee jaar later toneelge zelschap Het Voetlicht. Na een aantal jaren te hebben gespeeld ging Heus ook regisseren bij Het Voetlicht. Hij werd in die tijd ook door andere verenigingen benaderd. In de jaren tachtig en negentig speelde en regisseerde hij vaak bij meerdere gezelschap pen tegelijk. Ook bestuurlijk was Heus actief. Hij was 25 jaar voor zitter van Het Voetlicht. Behalve bij deze vereniging is hij bij vier andere gezelschappen regisseur geweest. Van 1985 tot 1990 was hij verbonden aan toneelvereni ging De Plankeniers, van 1999 tot 2003 aan Vios, tussen 1994 en 2005 aan Rederijkerskamer zoveel mogelijk hergebruikt in de nieuwe locatie. Wat niet door de school wordt gebruikt, zal worden verkocht op een kerst markt, die wordt gehouden op 17 december. De opbrengst gaat naar een project waar con rector basiskader Albert Rook zich voor inzet. Kinderen uit de sloppenwijken van Chennai in Zuid-India worden geholpen bij het verkrijgen van onderwijs en technische vaardigheden. Zo kunnen ze zelf in hun onderhoud voorzien. Dit project wordt door Youth For Christ (YFC) geco ördineerd. Waddinxveen De komende tijd vinden er werkzaamheden plaats tus sen de overweg Paddegat in Boskoop en de kruising Azi- elaan/Evenaar in Alphen a/d Rijn. Dit heeft gevolgen voor treinreizigers vanuit Wad dinxveen. De NS zet bussen in. De werkzaamheden vin den plaats van vrijdag 26 no vember 23.00 uur tot maan dag 29 november 07.00 uur. Daarnaast vinden er eventu eel voorbereidings- of afron- dingswerkzaamheden plaats in de nacht van zaterdag 20 november op zondag 21 no vember tussen 01.20 en 07.30 uur, in de nacht van zondag 21 november op maandag 22 november tussen 01.00 en 05.45 uur, in de nacht van maandag 29 november op dinsdag 30 november en alle volgende nachten tot en met de nacht van maandag 6 de cember op dinsdag 7 decem ber tussen 00.50 en 06.00 uur. De overweg Paddegat in Boskoop is in het weekend van 26 tot en met 29 novem ber gesloten voor al het ver keer. Er worden omleidingen aangegeven. Met het Prinsenbal, dat afgelopen zaterdag werd gehou den, is het carnavalsseizoen van vereniging Wadde Wok- kels officieel begonnen. Hoogtepunt van de avond was de installatie van het nieuwe prinsenpaar. Joop Buscop en Inge Kistenmacher zullen samen met hun adjudant Richard het carnaval voorgaan in Waddinxveen. FOTO: PR Richard Avontuur Waddinxveen Het woensdag in de Wad- dinxveense gemeenteraad geïnstalleerde lid Chris van Harten (PCW) zal zich onthouden van debatten en stemmingen over het nieuw te bouwen Waddinxveense Centrum. Dit doet hij om, als medewerker van een tak van financiële dienstverlener ASR, de schijn van belangen verstrengeling te voorkomen. Van Harten vervangt in de Waddinxveense raad Menno van der Haven, die vanwege problemen aan de longen en luchtwegen zijn werk voor de raad moet neerleggen. Van der Haven werd afgelopen voorjaar geïnstalleerd als op volger van de tot wethouder benoemde Kees de Jong. Bij de installatie van Van Harten als nieuw raadslid maakte Janet Nieboer, voorzitter van de commissie geloofsbrieven die de onafhankelijkheid van nieuwe raadsleden toetst, melding van de brief die Van Harten op eigen initiatief schreef over zijn werk als as setmanager bij ASR Vastgoed en Vermogensbeheer. “Het werk bij deze dochteronder neming van ASR Nederland - die niets met het Waddinx veense centrum te maken heeft - en mijn werk in de raad is te combineren. Toch zal ik niet als woordvoerder optreden waar het centrum besproken wordt. Ook zal ik niet aanwezig zijn bij besloten gedeelten van de vergadering waar het over ASR Vastgoed gaat en ik zal mij onthouden van stemming”, stelde Van Harten in zijn brief. Excelsior en van 2000 tot 2005 aan toneelvereniging Grimas. Daarnaast zorgde de heer Heus als bestuurs lid van toneelvereniging Het Voetlicht ervoor dat de faci litaire zaken op orde waren. Door toedoen van de heer Heus hebben veel mensen de afgelopen vijftig jaar het plezier van het toneelspelen ontdekt en laat hij het publiek elk jaar weer genieten van een schitterende voorstelling. To neelvereniging Het Voetlicht speelde afgelopen vrijdag het stuk ‘Pitten’ van Herman Heijermans. Het stuk gaat over een souffleur (gespeeld door E.J. Heus) die al 25 jaar aan het toneel verbonden is. De uitbreiding van het school gebouw van het Coenecoop College in Waddinxveen loopt geheel volgens planning. Nog dit jaar zal de uitbouw aan de oostzijde gereed komen, zodat begin januari alle klaslokalen gevestigd zijn in gebouw ‘zuid’. Vervolg voorpagina. Fractievoorzitters Herman Timmermans (PCW) en Zweder Bergman (CDA) en raadslid Raymond Boer - die namens de VVD het woord voerde op de eerste dag - ga ven hun complimenten voor de inzet van de oppositie, maar werden niet blij van de plannen. Zij misten de dek king voor de wijzigingen. PCW-wethouder Kees de Jong, die financiën beheert, zei dat de oppositieplannen Waddinxveen in financieel zwaar weer zou brengen. Het overschot in de begro ting die het college becijferd had, zou in de plannen van de oppositie flink lager zijn. “Met deze wijzingen lopen wij het risico onder toezicht van de provincie te komen”, waarschuwde De Jong. Even later zouden zijn collega’s Dorenda Gerts en Cees Kroes de voorstellen, op en kele ‘sympathiek klinkende’ na, ontraden. Een meerderheid van de raad stemde in met de op dracht aan het college om nader te onderzoeken wat er zoal voor alternatieven aan cultureel onderwijs zijn voor het gereserveerde bedrag van 96.000 euro voor cultureel onderwijs. Bezuinigingsplannen van stichting VONK zelf ten spijt, werd niet ingestemd met het verminderen van de bezui niging voor deze organisatie. Wel werd de bezuiniging op de vriendschapsband met Pelhrimov geschrapt. Het CDA had hiervoor ook een motie ingediend die mede door D66 werd gesteund. Naast ‘Pelhrimov’ werd ook de door het CDA ingediende motie over de halvering van het nieuwe tarief voor de ge- handicaptenparkeerkaart, die van 9 euro naar vijftig euro zou stijgen, aangenomen. Het CDA, dat alle door haar ingediende moties aangeno men zag worden, meldde na de vergadering ‘trots’ te zijn. Schrijfster Marjan van den Berg gaf afgelopen week een lezing in bibliotheek De Groene Venen vestiging Waddinxveen. De schrijf ster is vooral bekend van haar feuilleton ‘Sanne’ in tijdschrift Margriet. Van den Berg las voor uit haar boek ‘Ze is de vioolmuziek vergeten’. Het boek gaat over haar moeder, die leed aan de ziekte van Alzheimer. FOTO: R1EKELT 8EZEMER Waddinxveen E.J. Heus heeft afgelopen vrijdag een Koninklijke On derscheiding gekregen uit handen van de Waddinx veense burgemeester Bert Cremers. Heus kreeg zijn lintje na af loop van een toneelvoorstel ling ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de to neelvereniging Het Voetlicht. De voorstelling en de uitrei king van de onderscheiding vonden beide plaats in de Goudse Schouwburg. Heus begon zijn carrière op 16-ja rige leeftijd. Met een aantal leeftijdsgenoten richtte hij de Tawajoos op. Bij dit gezel schap - dat muziek maakte

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3