I I Gemeente Nieuws I I Gemeentelijke regelingen 'Donkere dagen offensief' Werk in uitvoering Meldpunt ongelijke discriminatie Gemeente Waddinxveen en wonen Bezwaar woensdag 17 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina? Altijd actueel: de weekkrant.nl F cB b Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VASTSTELLING BELEIDSRE GELS VOOR UITWEGEN B&W hebben de "Beleidsre gels melding uitweg Gemeen te Waddinxveen (versie 2 no vember 2010)” vastgesteld. Hierin zijn toetsingscriteria op genomen voor het maken of veranderen van een uitweg van een particulier perceel of be drijventerrein naar de openba re weg. AANVRAAG OMGEVINGSVERGUNNING De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: ALS DE SIRENE GAAT Als de sirene gaat is er sprake van alarm. Er is dan beslist meer aan de hand dan alleen een beetje stank of een prik kelende lucht. AFSLUITING BRUGWEG De gemeente Waddinxveen gaat op woensdag 24 en donder dag 25 november 2010 asfalton- derhoud plegen op de Brugweg, ter plaatse van de verkeersdrem pels gelegen tussen de Hene gouwerweg en Zwarteweg. De werkzaamheden worden op beide dagen uitgevoerd vanaf 19.00 uur tot 06.00 uur de vol gende dag. PUBLIEKSBALIE SPREEKUREN AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinza meling en ophalen grofvuil 547 500. KLACHT VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. WERKZAAMHEDEN BE GRAAFPLAATS THIJMHOF De ondergrond van de uit breiding van de begraafplaats Thijmhof zakt nu niet meer. Daarom is op maandag 8 no vember 2010 gestart met de in- richtingsfase. BUREAU DISCRIMINATIEZAKEN HULP den gehaald. Op school wordt verteld wat er gedaan moet worden. Zit u in de auto, verlaat deze dan en ga zo snel mogelijk naar binnen. Het advies “naar binnen” betekent: ga het dichtst bijzijnde gebouw binnen. Dus een bedrijf, een kantoor, een winkel of een huis. Als mensen bij u aankloppen, geef dan ge legenheid om te schuilen. Ziet u dat anderen de sirene niet op merken, waarschuw ze dan. 2. Sluit deuren en ramenU moet deuren en ramen sluiten, omdat dat het veiligst is. Zeker als er sprake is van gif wolken, gassen en straling. U krijgt dan via de radio nadere instructies. 3. Zet de radio aan en stem af op 89.3 Radio West. Informa tie over rampen krijgt u via 89.3 Radio West (via de ether op FM 89.3 MHz of via de kabel op FM 93.6 MHz). Zorg dat u altijd weet waar u 89.3 Radio West kunt vinden. Voor informatie over lokale incidenten (bijvoor- De gemeente Waddinxveen gaat op woensdag 24 en don derdag 25 november 2010 as- faltonderhoud plegen op de Brugweg, ter plaatse van de verkeersdrempels gelegen tus sen de Henegouwerweg en Zwarteweg. De werkzaamheden worden op beide dagen uitgevoerd van af 19.00 uur tot 06.00 uur de volgende dag. De Brugweg is tijdens de werkzaamheden vol ledig afgesloten voor door gaand verkeer. Er wordt een omleidingsroute voor het door gaande verkeer ingesteld. Deze route is niet bestemd voor vrachtverkeer. De aanwonen- den van de Brugweg moeten rekening houden met ernsti ge verkeershinder. Voor hulp diensten is de Brugweg tijdens de werkzaamheden wel bereik baar. Politie Hollands Midden is weer gestart met het ‘Donkere dagen offensief’. De politie maakt zich namelijk zorgen over de toena me van het aantal woninginbra ken en overvallen in de regio. Donkere dagen geven een piek in het aantal inbraken. Om in braken tegen te gaan, verspreid de politie ter waarschuwing ‘witte voeten’. Teamchef dhr. H. Zielstra deel de ook een ‘wit voetje’ uit aan Burgemeester Bert Cremers die de actie van harte ondersteunt. Het 'witte voetje’ wordt door de politie bij mensen achterge laten die een raam of een deur open hebben staan, zonder dat er iemand in de buurt is. Zorg dus dat u geen ‘wit voetje' haalt. Laat bijvoorbeeld de kamer of ruimte waar u een raam of deur heeft openstaan nier te lang on beheerd (ook niet om te dou chen, slapen, boven stofzuigen, enzovoort). Daarnaast hebben overvallen tijdens de donkere dagen ook weer prioriteit. U kunt zelf hel pen om overvallen tegen te Het Meldpunt Zorg en Over last van de GGD Hollands Mid den biedt hulp en advies bij si- gaan, door bijvoorbeeld niet al leen in het donker te gaan pin nen. Verder is het voor winkelperso neel het dringende advies om nooit alleen te openen of af te sluiten. tuaties die dreigen uit de hand te lopen. Burgers en professio nals kunnen een melding doen bij het Meldpunt als zij zich zor gen maken over iemand in de omgeving. De risico’s in de gemeente Wad dinxveen zijn opgenomen op een zogenoemde risicokaart. Deze digitale kaart geeft infor matie over risico’s in uw leef-, woon- en werkomgeving. Bijvoorbeeld transporten met gevaarlijke stoffen, bedrijven die gebeurt altijd vertrouwelijk. Alle mogelijk te nemen stap pen worden tevoren besproken; het bureau heeft hierin een ad viserende rol. In overleg met u wordt de beste oplossing ge kozen. Bij de behandeling van klachten is hoor en wederhoor het uit gangspunt. Dit houdt in dat het bureau de beklaagde in de ge legenheid stelt te reageren. Be handeling van klachten is in alle gevallen gratis. Klachten kunt u melden op onze website, onder 'snel naar’ via de link ‘Meldpunt discrimi natie’, of telefonisch (gratis) via 0800-3218686 en per e-mail naar bureau@discriminatiezaken.nl. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. ninglaan 84, het plaat sen van een schuifpui (01-11-2010); 20100198 Willem de Zwijger- laan 41, het verwij deren van een asbest houdend luchtkanaal in de slaapkamer (03- 11-2010); 20100199 Bonenakker 1, het plaatsen van een dak kapel op het achter- dakvlak (05-11-2010). hankelijk van de weersomstan digheden. Aannemer Verhoef Infra uit Langerak heeft de werkzaamhe den gegund gekregen. Aan het einde van de werkzaamheden wordt een vijverpartij gegraven aangrenzend aan het Wilgen laantje en wordt de Alberdinck Thijmlaan voorzien van een nieuw asfaltdek. Heeft u vra gen? Neem dan contact op met de heer J. Wouda, projectleider, tel (0182) 624 830. met gevaarlijke stoffen wer ken of de aanwezigheid van een LPG-station. Bovendien is op de achtergrond van de kaart te zien of zich in de ge meente gebouwen bevinden waarin zich veel of minder zelfredzame mensen bevin den die bij een calamiteit hulp nodig hebben (bijvoor beeld kerken, verpleeghui zen of scholen). De risicokaart van de ge meente Waddinxveen is op internet te vinden via nederland.risicokaart.nl/ ?gem=Waddinxveen. De ri sicokaart en meer informatie is ook te vinden op de web site van de gemeente Wad dinxveen: www.waddinx- veen.nl. Deze criteria hebben betrek king op de consequenties voor de verkeersveiligheid, parkeren en/ofopenbaar groen. Het maken of veranderen van een uitweg (ook wel inrit of uit rit genoemd) is door middel een meldingsysteem geregeld in de Algemene Plaatselijke Verorde ning Waddinxveen. Indien een particulier of bedrijf van plan is een uitweg aan te leggen of een bestaande uitweg te veranderen, dan dient daar van melding te worden gedaan bij het Vergunningenloket. De gemeente toetst de melding aan de in de vastgestelde beleidsre gels opgenomen criteria. Naar aanleiding van de toets kan de gemeente de aanleg nieuwe uit weg of het veranderen van een bestaande uitweg toestaan of weigeren. 20100196 Willem de Zwijger- laan 12, herplaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (20- 10-2010); 20100197 Werumeus Bu- Als het gevaar een beperkt gebied bedreigt, kan het ook zijn dat u door een rondrij dende geluidswagen wordt gewaarschuwd. Ga direct naar binnen. Sluit deuren en ramen. Zet de radio aan en stem af op 89.3 Radio West. Maak geen gebruik van uw telefoon. 1Ga direct naar binnen. Hoort u de sirene, ga dan zo snel mogelijk ergens naar binnen. Dat geldt voor ie dereen. Dus ook als u op uw werk bent, of op school. Kinderen die op school zijn, moeten daar blijven. Zij moeten niet van school wor- De Brugweg is tijdens de werk zaamheden volledig afgeslo ten voor doorgaand verkeer. Er wordt een omleidingroute voor het doorgaande verkeer in gesteld. Deze route is niet be stemd voor vrachtverkeer. De aanwonenden van de Brugweg moeten rekening houden met ernstige verkeershinder. Voor hulpdiensten is de Brugweg tij dens de werkzaamheden wel bereikbaar. Openingstijden maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Wat doet Bureau Discrimina tiezaken met uw klacht? Aan de hand van beschikbare gege vens wordt beoordeeld of, en op welke wijze, de klacht wordt be handeld. De behandeling van klachten U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. In deze fase wordt het deel in gericht dat nodig is voor begra vingen in de komende decen nia. De werkzaamheden lopen door tot medio maart 2011, af- Vanaf juli 2009 moet iedere ge meente in Nederland een meld punt voor ongelijke behande ling en discriminatie hebben. Waddinxveen heeft hiervoor af spraken gemaakt met Bureau Discriminatiezaken Hollands Midden en Haaglanden. Wat doet Bureau Discrimina tiezaken? Het Bureau Discri minatiezaken bevordert gelijke behandeling en bestrijdt discri minatie. U kunt er terecht met klachten over discriminatie. Bij discriminatie denkt men al snel aan racisme, het discrimineren op grond van afkomst. Het Bureau behandelt echter klachten over alle vormen van discriminatie, dus ook die op grond van leeftijd, een handicap of chronische ziekte, seksuele voorkeur, geslacht, religie, tijde lijk of vast dienstverband, enz. Heeft u het gevoel geconfron teerd te zijn met ongelijke be handeling of heeft u ervaringen met discriminatie? Neem dan contact op met het Bureau Dis criminatiezaken. beeld stroomstoringen) kunt u afstemmen op de omroep RTW (via de ether op FM 105.8 MHz of via de kabel op FM 103.4 MHz). 4. Maak geen gebruik van uw telefoon. U moet niet gaan bel len. Het telefoonsysteem kan dan overbelast raken. Dan is niemand meer bereikbaar en komt de hulpverlening ernstig in de problemen. Tip: door een ramp of een in cident kan de stroom voor langere tijd uitvallen. Zorg daarom dat u de volgen de voorwerpen altijd bij de hand heeft: een draagbare ra dio; een zaklantaarn; de juiste (reserve)batterijen; kaarsen. Het regelmatig testen van de si rene is nodig om na te gaan of het luide alarm nog goed werkt. De sirene loeit iedere eerste maandag van de maand, overal in Nederland om klokslag 12.00 uur. Bij deze maandelijkse test is het proefalarm één keer te ho ren. De sirene zal dan precies 1 minuut en 26 seconden hoor baar zijn. Er wordt geen test uit gevoerd op (religieuze en natio nale) feestdagen. Daarnaast wordt ook op 4 mei geen test uitgevoerd. Als u de si rene niet heeft gehoord, meldt dit dan bij de gemeente via tele foonnummer 624500 of mail via het reactieformulier “Sirene niet gehoord? Laat het ons weten”. Met uw melding kunnen wij na gaan of alle sirenes het doen. Er wordt een inventarisatie ge maakt van alle ingekomen te lefoontjes. Door enkele vragen te stellen, wordt direct achter haald welke sirene het niet doet. Voor uw veiligheid kan de ge meente dan adequaat maatrege len nemen. Het Meldpunt Zorg en Overlast onderzoekt in dat geval de situa tie, zorgt ervoor dat (indien no dig) hulp wordt (aan)geboden en werkt intensief samen met hulpverleningsinstellingen. Voor meer informatie: www. ggdhm.nl/HoofdMenu/meld- puntzorgenoverlast en www. waddinxveen.nl.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7