Geen oud zeer maar sfeer bij reünie fabriek Mulder F ^Op de foto ’’met Jochem Myjer Kijk naar wat er in de buurt gebeurt Keyboard met 49 r toetsen Geboren, getrouwd, overleden Veel Waddinxveners aanwezig bij reünie Fusie stopt afbraakbeleid woensdag 24 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Familieberichten Actuele video’s BN’er gespot www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl 400 keer 1-1-2 Kerstmarkt Voor PC en Mac Wandeltocht senioren »Veel Waddinxveners bezochten de reünie i i Een beeld van de drukte tijdens de reünie van Mulder. FOTO: SJAAK BLAAZER De reünie van het personeel van Mulder’s Fabriek voor Rol lend materiaal en Landbouw machines, kortweg Mulder Boskoop, is een fantastische gebeurtenis geworden. Meer dan 250 oud-medewerkers van Mulder genoten van het weerzien. Er waren ook veel Waddinxveners aanwezig, die vroeger werkzaam waren bij de fabriek. Herinneringen werden opgehaald, foto's be keken en adressen uitgewis seld. De reünie verliep in een uitstekende sfeer. Uitstekende sfeer En dat was het sein voor een uiterst sfeervolle reünie. Zo genoot Henk Rentes (77), stu rende kracht van de toenmalige bedrijfsschool, met volle teugen van het weerzien van zijn oud- collega’s die hem als leermees ter veel lof toezwaaiden. Rentes maakte als CNV’er lange tijd deel uit van de Ondernemings raad. Onlangs is de begroting 2011 vastgesteld. PCW, VVD eh CDA hebben hun bezuini- gingskeuze vooral eenzijdig gelegd bij zaken die mensen treffen. Zij vinden - nu het echt op kiezen aankomt - lantaarnpalen belangrijken De PvdA heeft samen met D66 en WeWa wijzigings voorstellen ingebracht om meer evenwicht in de keu zes te krijgen. Als financiële dekking is gebruik gemaakt van een door het college zelf voorgestelde bezuiniging op het gemeentelijk apparaat: door anders te werken levert dit op korte termijn 750.000 euro op. Het college trekt hiervoor echter jaren uit met Emotie Arie Burggraaf, die destijds meehielp bij de ontwikkeling van de betoncentrale en mixers aftelde voor Duistland, liep trots te vertellen dat hij nog bij Mulder in Waddinxveen had gewerkt. Hij kreeg ook veel be langstelling vanwege een oude personeelsfoto. Cas Kranenburg, voor Van Mook het bedrijf overnam de laatste directeur van Mulder, noemde de reünie fantastisch. Hij zei begrip te hebben voor de emotie bij sommige mensen. “Ik heb destijds inderdaad mensen moeten ontslaan. Dat was ver velend. Toch heb ik later van ve len en ook van de vakbeweging grote stip op nummer één waar het bezuinigingen in deze sector betreft en is hiermee verworden tot de allergrootste kunst- en cultuurbezuiniger in Neder land. Onze inzet om de eenzij dige keuzes van PCW, VVD en CDA te wijzigen heeft echter weinig opgeleverd. De voorstel len werden stuk voor stuk - zon der blikken of blozen - afgewe zen. Op exact hetzelfde tijdstip dat PCW, VVD en CDA de in gebrachte voorstellen van PvdA, D’66 en WeWa afwezen besloot de raad van Gouda om er bij de Provincie op aan te dringen het fusieproces met kracht door te zetten. Een logisch gevolg van onbetrouwbaar handelen door PCW, VVD en CDA. Vele ma- complimenten gehad over mijn aanpak.” king en een fusie met Gouda niet op voorhand uitsluiten. Het niet nakomen van het in 2009 unaniem door de raad aangenomen besluit heeft tot gevolg dat de Provincie wel moet ingrijpen. Binnenkort krijgen we het te horen. Wel licht dat daardoor het af braakbeleid van PCW, VVD en CDA gestopt en gekeerd wordt. Henry ten Zijthoff fractievoorzitter PvdA Het bekendst is Mulder toch ge worden door de fabricage van de rijdende betonmixers. Tijdens de reünie waren op het parkeer terrein vijf verschillende mixers te zien. Die mixers worden nog steeds gemaakt bij Mulder Dor drecht. Ontroerend was het moment dat mevrouw Mulder, de echtgeno te van stichter Piet Mulder een plaquette met het Mulder-logo mocht onthullen. ”Ik zie deze reünie een beetje ter nagedach tenis van mijn man, die jong is overleden, Hij was nog maar 42. Ik heb tegen deze dag vreselijk opgezien, maar is het in één woord geweldig.” Waddinxveen. In de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 in Wad dinxveen vindt vrijdag 26 en zaterdag 27 november een kerstmarkt plaats. On der meer de Wereldwinkel, Elsefleur en Tafelmanieren verkopen er hun producten. Daarnaast worden er deli catessen van het landgoed Marienwaerdt en feestelijk verpakte koekjes en cakes verkocht. Curiosa en andere tweedehands spulletjes zijn te koop op het pleintje voor de kerk. Vrijdagavond is er harp muziek en zaterdag orgelspel en kerstmuziek. De kerst markt is vrijdag 26 novem ber van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag 27 november van 10.00 tot 16.00 geopend. Floragebouw De reünie vond plaats in het onlangs door koningin Beatrix heropende Floragebouw. Dat was voor de reünisten een bij zondere plek, want na 1961 was dit gebouw een onderdeel van de fabriek van Mulder. Naast het reviseren van goede renwagons en treinstellen liet Mulder ook ruim 5.000 perso nenwagens uit de fabriek rollen. Voor het Floragebouw stonden tijdens de reünie een Parnhard Dyna, Fiat Toledo en Volvo te pronken. len hebben PvdA, WeWa en D’66 indringend gewaarschuwd voor de gevolgen. Onderzoek wijst uit dat een fusie voor Wad dinxveen niet slecht hoeft uit te pakken, zeker waar het gaat om het voorzieningenniveau. De ge wekte indruk dat we straks naar Gouda moeten om ons paspoort te halen is onzin en instellingen als Historisch Genootschap en Stichting Nationale Feestdagen blijven gewoon voortbestaan. Wel wordt het gemeentelijk ap paraat ineen geschoven en komt er één gemeenteraad. De pijn zit dus vooral bij bestuurders en ambtenaren, maar zeker niet bij onze inwoners. De PvdA is altijd duidelijk geweest: breed onder zoek naar vergaande samenwer- Moerkapelle Een 35-jarige vrouw uit Moerkapelle heeft vanaf dins dag 5 oktober tot maandag 15 november ongeveer vier honderd keer naar alarmcen trale 1-1-2 gebeld. De vrouw belde het alarmnummer zon der dat daar enige noodzaak voor was en zei vervolgens niets. Op 15 november werd de vrouw aangehouden nadat ze wederom vijf keer kort na elkaar met het alarmnum mer had gebeld. De vrouw was eerder al telefonisch benaderd om haar te waar schuwen over het misbruik van het alarmnummer, maar zij verbrak de verbinding. Tegen de agent die naar haar woning was gegaan ontkende zij dat ze had gebeld. De po litie maakt proces verbaal op tegen de vrouw. Juist over de sfeer had de orga nisatie zich wel wat zorgen ge maakt. Ber Houtman, woord voerder van het organiserend comité stipte dat in zijn wel komstwoord ook even aan. Hij moest eind 1999 als voorzit ter van de Ondernemingsraad het personeel informeren over het einde van Mulder Boskoop. Dat bericht kwam hard aan en er werd destijds naar een schuldige gezocht. Ber Houtman in zijn toespraak: “Wij vragen ieder een vandaag het oud zeer achter ons te laten en confrontaties te vermijden. Later wij gezellig met elkaar omgaan, zodat wij straks terug kunnen kijken op een ge slaagde dag.” Oud-Boskoper Kees van Leeu wen werkte veertig jaar bij Mul der. Hij woont tegenwoordig in Drenthe en hij moest zaterdag door problemen bij ProRail heel wat moeite doen om op tijd in Boskoop te zijn. “Nee, ik wilde dit voor geen goud missen. Dit is echt fantastisch.” SjaakBlaazer Boskoop als gevolg een lange periode van rapporten, afwegingen en navel staren. Het resultaat laat zich ra den. Een sneller invoeren bete kent dat daardoor vrijkomende gelden worden ingezet voor het niet sluiten van buurtcentra, tegengaan van bezuinigingen WMO, behoud van kunst- en cultuuronderwijs, tegengaan achterstand in onderwijs, enz. Door deze eenzijdige keuzes is bijvoorbeeld het voortbestaan van de Stichting Vonk erg on derzeker geworden. Onderzoek uitgevoerd door COELOC in samenwerking met de Rijks universiteit Groningen wijst uit dat gemeenten gemiddeld 9% bezuinigen op kunst- en cul tuur. Waddinxveen staat met Waddinxveen Bij Seniorenwerk van de Stichting Vonk staat op dinsdag 30 november een wandeltocht van 10 kilometer op het programma. Inschrij ven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.30 uur vertrekt de groep met auto’s naar de Goudse Hout. Van daaruit gaat de wandeling rond de Reeuw- ijkse Plassen. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegenheid om met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 3,15 euro, inclusief een kopje kof- fie/thee tijdens de koffiestop bij Het Wapen van Moerka pelle. Bij gebruik van auto’s wordt aan de deelnemers die meerijden een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd, maximaal 1 euro. Voor meer informatie over de wandel tochten, neem contact op met de stichting in het Anne Frankcentrum, telefoon 0182-631932^ it

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11