Weinig bezoekers i Rijnland 10öl Bekendmaking Bekijk de laatste berichten Negatieven en dia’s digitaal Plaats een opmerking bij elk bericht Op tijd voor je afspraak 1 J Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 24 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 17 Verkeersinformatie Actueel Veelzijdige scanner Reageren? km www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl - 3 Droge voeten, schoon water Aanhouding drugsdealers Comité wil vrije winkeltijden *1 'Ik Lm i 1 Openbare bijeenkomst van Rijnlands Verenigde Vergadering De volgende zaken komen onder andere aan de orde: De vergaderingen van de commissies zijn openbaar. Alle stukken zijn ook op www.rijnland.net in te zien. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Leiden, 24 november 2010 V Commissie Voldoende Water Commissie Bestuur, Organisatie en Dienstverlening Commissie Veiligheid en Gezond Water Belanghebbenden kunnen gebruikmaken van het spreekrecht. Zij kunnen dit kenbaar maken tot een half uur vóór aanvang van de vergadering aan de heer H.M. de Groot, tel. (071) 306 3584 (of per e-mail: Bestuursondersteuning@rijnland.net). Vaststellen Kostentoedelingsverordening 2011 Vaststellen Programmabegroting 2011 Vaststellen onderstaande belastingverordeningen 2011: - Verordening Watersysteemheffing - Verordening Zuiveringsheffing - Verordening Verontreinigingsheffing Intrekken Kwijtscheldingsregeling Rijnland 2009 Verzamelkrediet Programma Voldoende Water Verzamelkrediet Programma Gezond Water -• Vaststellen waterplan Leiderdorp (incl. Kredietverlening) Partiële herziening peilbesluit peilvakken De Zilk, peilvak 3 Vaststellen Kustnota Nota Waterkeringen Adviescommissie Inkopen Aanbesteden Wijziging delegatiebesluit i.v.m. vaststelling projectplannen Verkoopstrategie Rijnlandse eigendommen Vaststellen Calamiteitenplan Stand van zaken uitvoering maatregelen in het kader van de Europese Kaderrichtlijn Water Startnotitie herijking Waterbeheerplan 4 Operatie Storm Waterschapspeil 2010 De Verenigde Vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland komt op woensdag 15 december 2010 om 13.00 uur bijeen in de VV-zaal van het kantoorgebouw, Archimedesweg 1 in Leiden. Ter voorbereiding van deze bijeenkomst komen onderstaande commissies uit de Verenigde Vergadering op de aangegeven tijdstippen bijeen in het kantoorgebouw, Archimedesweg 1 in Leiden: De stukken liggen vanaf 24 november 2010 tot aanvang van de vergadering ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren in het kantoorgebouw aan de Archimedesweg 1 in Leiden. Kijk voor meer informatie over andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. dinsdag 30 nov. 2010 om 09.30 uur woensdag 1 dec. 2010 om 09.00 uur woensdag 1 dec. 2010 om 14.00 uur De organisatie achter de vakantiemarkt voor gehandi capten, afgelopen zaterdag in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen, is teleurge steld over de opkomst. “Jammer dat er weinig mensen zijn gekomen”, aldus voorzitter van PGW Loes Lekx. “Het was een unieke kans om kennis op te doen van de recreatieve moge lijkheden voor gehandicapten en mensen met een verstandelijke beperking. Het is een gemiste kans voor allen die niet zijn ge komen.” Ondanks het lage aantal bezoe kers, waren de standhouders erg ingenomen met het initiatief van het Platform Gehandicap ten Waddinxveen. “Het is erg gericht publiek”, zegt Wout van der Garde, voorzitter van de stichting Manege zonder Drem pels. “Vaak blijkt dat deze men sen al heel lang niet op vakan tie zijn geweest. Als we op een algemene vakantiemarkt staan, Ruud Groot Waddinxveen Niet alleen standhouders, maar ook bezoekers waren blij verrast. Mevrouw Hartwijk heeft veel leuke ideeën opgedaan om met haar man - die door een beroerte gehandicapt is geraakt - weer op vakantie te gaan: “Wij gingen dat kan nu niet meer. Hier heb ik veel mogelijkheden ontdekt om toch op vakantie te kunnen.” Of deze vakantiemarkt voor gehan dicapten een vervolg krijgt is nog niet bekend. in Leiden op zondagochtend open. Dat werd een groot suc ces. En parttimers stonden in de rij om een paar uur wat te kun nen bijverdienen.” Henk de Bas, eigenaar van de Hema en Fixet, is het niet eens met de ideeën van Bos. “In dit land hebben we met elkaar een aantal regels af gesproken, waaronder op welke tijden winkels open mogen zijn. Hoe vervelend sommige van die wetten ook kunnen zijn, het is wel goed dat ze er zijn. Ze zor gen er namelijk voor dat het in ons land geen rommeltje wordt.” Volgens De Bas zorgt het voor veel onduidelijk bij consumen ten als iedere winkelier andere openingstijden hanteert. “De consument zal snel weer terug verlangen naar vaste openings tijden.” Daarnaast reageert De Bas ook op het voorbeeld van de zondagsopening van de biblio theek in Leiden. “Er zijn inmid- u>- Zowel bezoekers als standhouders waren erg enthousiast. FOTO: RONALD STAM Gouda /Waddinxveen De politie heeft vrijdag 12 november een 25-jarige man uit Gouda aangehouden in Waddinxveen op verdenking van handel in verdovende middelen, zo werd deze week bekend. Nadat gezien was hoe de drugs verkocht werd zijn eerst twee afnemers aan gehouden. Beiden hadden enkele zakjes drugs in bezit. Deze twee afnemers, een 36-jarige Gouwenaar en een 34-jarige Reeuwijker, zijn na verhoor weer heengezonden. De 25-jarige verdachte werd in zijn auto op de Henegou- werweg in Waddinxveen aan gehouden. Bij hem werden veertien zakjes drugs en een hoeveelheid geld aangetrof fen. Na een doorzoeking in zijn woning werden nog eens 35 zakjes drugs gevonden. Zondag 14 november werd een tweede verdachte, een 26-jarige Gouwenaar, van handel in drugs aangehou den. Uit onderzoek blijkt dat deze verdachten de verdoven de middelen op verschillende locaties in Gouda afleverden. Ze zijn voor veertien dagen in bewaring gesteld. Hoogheemraadschap van sloten, waarin is vastgelegd dat het werken op zondag niet extra wordt beloond. Waarschijnlijk zal de animo om extra te wer ken dan verdwijnen. Daarnaast zijn wisselende openingstijden niet sociaal ten opzichte van het personeel. Het verstoord ook de sociale levens van ondernemers. Daarom kan ik niet achter het initiatief staan.” kost dat veel geld en hebben we onvoldoende contact met de doelgroep die wij willen helpen. Deze beurs is voor ons gratis en dat is geweldig”, zegt Van der Garde. Ook Tiny Rietkerk van Het Vakantie Bureau was inge nomen dat voor deze doelgroep altijd met de caravan weg, maar een veelzijdig programma kan worden geboden. Pierre Roos van ECT vakanties (voorheen het reisbureau van het reuma fonds) was tevreden: “Je kunt nu rustig de tijd voor ze nemen.” Van de redactie Waddinxveen De journalist Frans Bos, oud-gemeenteraadslid in Waddinxveen, heeft samen met zijn echtgenote het co mité ‘Waddinxveen open’ opgericht. Het comité wil de Winkeltijdenwet en de bijbe horende gemeentelijke ver ordening dusdanig wijzigen, dat winkeliers op elk gewenst tijdstip open kunnen. “Wij vinden dat winkeliers zelf het best weten hoe en wanneer ze handel kunnen drijven”, aldus Bos. “Als een ijzerwa renhandelaar denkt op dins dag tussen middernacht en woensdagochtend zeven uur de meeste spijkers te kunnen verkopen, moet hem niets in de weg worden gelegd. En als hij tot de conclusie komt, dat dels al één of twee CAO’s afge- de verkoop tegenvalt, gaat hij beslist op een andere tijd open. Maar het is niet meer van deze tijd om dat door de (gemeentelijke) overheid te laten bepalen”, aldus Bos. De tegenwerping dat het zo vervelend is voor het perso neel, gaat volgens Bos niet op. “Enkele jaren geleden ging op proef de bibliotheek r-'-r,, IrxW?. r

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17