Ten Kate- Winters EEN PAKKET VOL HERFSTPLEZIER I I Steenslag voorkomen? Afstand houden! 4+ Openingstijden Di. t/m vrij. 14.00 tot 17.30 uur, za. 9.00 tot 14.30 uur. Wij zijn gesloten op vrij. 26/11, 24/12, 31/12 en 1/61/11. Zijde 276, 2771 EW Boskoop, Tel.: 0172-232184, info@biljarttraditie.com Backgammon Bridgeboeken Pokeraccessoires Bridge-, canasta- en pokerkaarten Schaakborden en -klokken Biljart- en dartartikelen Tafelvoetbalspelen Tafeltennis Airhockey Renovatie, onderhoud, in- en verkoop van biljarttafels Lasergraveren van o.a. sportprijzen, naamborden binnen en buiten, glas, leer e.d. I yy Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 24 november 2010 Weekblad voor Waddinxueen/Goume Koerier pagina 20 - I Gouda De winter komt er weer aan en veel wegen lopen vorstschade op. Gevolg: losliggende steentjes die tegen de voorruit van je auto kunnen spatten. Tip van Autotaalglas: afstand houden en langzamer rijden bij wegwerkzaamheden, want dat voorkomt steenslag. Pats! Voordat je het door hebt, wordt je auto ge raakt door een opspattend steentje. Gevolg: een ster retje in je voorruit. Of erger: een barst. Autoruit- schade komt altijd ongele gen. Los daarvan levert steenslag een boel gedoe op. Reden dus om te voor komen dat je autöruit- schade oploopt. En daar kan je zelf iets aan doen. Want wie te dicht op voor- De herfst is een heerlijk seizoen om met kinderen de natuur in te trekken. Dat wordt nog leuker met het Herfstpakket van Natuumonumenten. Een rijk gevulde 'schoenendoos' vol verrassingen waarmee kinderen - en ouders! - nog veel meer plezier beleven aan de natuur in dit bijzondere jaargetijde. gangers zit en te hard rijdt bij wegwerkzaamheden, loopt een groter risico om een steentje of steen op de voorruit te krijgen. Auto taalglas is daarom een op vallende landelijke cam pagne gestart om mensen hiervoor te waarschuwen. Maar mocht je toch ge troffen worden door steen slag: Autotaalglas is 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar via het gratis servicenummer 0800-0828. Met reparatie aan huis, op je werk of in de vestiging. En als dat nodig is krijg je gratis een Mini ter beschikking als vervangend vervoer. Rolf Braun, eigenaar van Autotaalglas Gouda: “Er zijn heel wat wegen in en rond Gouda die nu door losliggende steentjes en gaten in het wegdek gevaar opleveren voor de ruiten van uw auto. Negentig procent van alle ruitschade wordt veroorzaakt door opspattende steentjes van losliggend asfalt (vaak ZOAB). Afstand houden van uw voorganger en wat langzamer rijden bij wegwerkzaamheden is dan ook de beste manier om steen slag te voorkomen.” 1 J I i 1 Een uitkomst voor ouders Voor kinderen is er in het herfstbos extra veel te beleven. Gratis proeflidmaatschap Het Herfstpakket is te bestellen via 0800- 4a Het Herfstpakket is te bestellen via 0800-1314 (gratis) of on natuurmonumenten nl da I In de herfst gebeurt er van alles. Het bos verkleurt spectaculair naar rood en geel. Overal schieten paddestoelen de grond uit. Kinderen kunnen kastanjes en beu- kennootjes zoeken, heerlijk ravotten in een dik tapijt van bladeren en dan thuis een lekkere mok warme chocolademelk drin ken. Voor sommige gezinnen zijn herfst- wandelingen misschien al een vaste jaar lijkse traditie. In andere gezinnen is de natuur intrekken in de herfst er misschien nog nooit van gekomen. Natuurmonu menten wil iedereen graag aanmoedigen van de herfstnatuur te genieten. Dat is met het Herfstpakket bijzonder goed gelukt. Als je het pakket openmaakt en de inhoud bekijkt, begint het meteen te kriebelen. mocht het herfstweer tegenvallen dan biedt de DVD met de geslaagde familie film ‘Kikkerdril’ (inclusief werkboek!) uit komst. Ook leuk voor thuis is de set kleur potloden verpakt in een reuzenpotlood, dat uitnodigt het herfstbos nog eens na te tekenen. Het pakket zelf kun je ook nog eens omtoveren tot een herfst-kijkdoos met de bijgeleverde knip- en stickervellen. Kortom, het Herfstpakket is goed voor vele uren speel-, kijk- en knutselplezier. breiding van de Nederlandse natuur en ontvangt vier keer het magazine Natuur behoud. Met het lidmaatschap kunt u pro fiteren van leuke acties en kortingen. Behalve een feestje voor de kinderen, is het Herfstpakket dus voor de ouders een heel mooie manier om kennis te maken met Natuurmonumenten. Voor kinderen van 4 tot 14 jaar organiseert Natuurmonumenten op veel plaatsen in het land sowieso veel leuke herfstactivitei- ten. Denk aan speurtochten, paddenstoe len ontdekken, een pannenkoeken- of kano- expeditie, op zoek gaan naar een nachtwachter of een 'volle maan tocht' over de heide. Bekijk ze op natuurmonu menten.nl De eerste verrassing is een insectenpotje met een ingebouwde loep. Daarmee kun je spinnen of andere insecten prachtig van dichtbij bestuderen. Leuk is ook het vogel huisje van stevig karton, dat je in een handomdraai in elkaar vouwt. Op een mooi plekje in de tuin of op het balkon, trek je er binnen de kortste keren de mooiste tuinvogels mee aan. Echt handig zijn de geïllustreerde zoekkaarten met boomvruchten, paddestoelen en blade ren. Zeker ook een uitkomst voor ouders die zelf niet meer zo goed in de materie zitten, maar wel hun kinderen wegwijs wil- verder een kompas en een frisbee. En len maken in de natuur. Het pakket bevat Natuurmonumenten biedt het pakket aan voor 22,50. Dat is inclusief een gratis proeflidmaatschap van een jaar van Natuurmonumenten (stopt automatisch na een jaar). U steunt met het Herfst^ pakket dus nok de bescherming en uit- 1814 (gratis) of op nati n irmnni imenten nl Hutotdalgjas ft -’.-yJ

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 20