Fikse korting via ANBO ll I 27 I Winterzon voordeel ii lb E 9.^^ Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen Henk Spaan Reageer op de column van Henk Spaan Ruim 1000 spelletjes en vragen Piet geeft antwoord Reizen voor elk Arke Klik&WIn Schreeuw niet zo Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 24 november 2010 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 25 Brain Trainer Nieuws Gaat het vriezen? Geef je mening www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/spaan Column Lezersactie personen! Win een weekend- of midweek Landal GreenParks voor 4-6 Aanbiedingen gemakkelijk vergelijken op www.anbo.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel Acht dagen volpension vanaf 365,- p.p. '.CSSHSBal L. 1 FOTO PETER ELENBAAS Bas Moerman ANBO-directeur Liane den Haan. FOTO: BAS MOERMAN Landal Een gratis lidmaatschap en ruim 100 euro korting op je zorgverzekering. Slimme 50-plussers kunnen veel geld besparen door lid van ANBO te worden. Liane den Haan, algemeen directeur van de belangenbehartiger van senio ren, vertelt hoe het werkt. Wie nu lid wordt van Nederlands meest invloedrijke ouderen bond kan er leuk op verdienen. Dat heeft te maken met unieke mogelijkheden om via ANBO je zorgverzekering af te sluiten. Speciaal voor onze lezers heeft Arke deze unieke 55+-reis samengesteld. Geniet nu heel voorde lig van een onbezorgde winterzonvakantie aan de Costa del Sol. U verblijft in het uitstekende viersterren Aparthotel Holi day Resort in Benalmadena aan de Costa del Sol. van de ene verzekeraar naar de andere niet eens nodig. “Omdat de belangrijkste Nederlandse verzekeraars in het rijtje staan, is de kans groot dat men al ver zekerd is via een van de maat schappijen. Dan kan de lopende verzekering worden omgezet in een lange wandeling. Zowel Fuengirola als Torremolinos zijn per bus en/of trein uitstekend bereikbaar. Belangenbehartiging ANBO-leden profiteren niet alleen van lagere premiekosten voor hun zorgverzekering. Liane den Haan: “Met hun lidmaat schap steunen ze ook de belan genbehartiging van senioren. ANBO is op dat terrein de meest invloedrijke in ons land. Met een zetel in de Sociaal Economische Raad, de SER, hebben we een belangrijke vinger in de pap. Dat kan alleen dankzij onze grote achterban. Die steun is hard no dig, zeker nu pensioenen onder druk staan en ons zorgsysteem langzaam maar zeker afbrok kelt.” Maar er zijn meer redenen om je bij deze actieve club aan te sluiten. Gratis belastinghulp en gratis gebruik van de advieslijn bijvoorbeeld. Maar ook het aan trekkelijke ledenmagazine, de opleidingen, vrijwilligerswerk en diverse activiteiten in de buurt trokken al veel vijftigplussers over de streep. Gunstige prijs Prijs per persoon vanaf 365 in een 2-kamerappartement. Het arrangement is te boeken tot en met 9 april 2011, aankomst op donderdag en zaterdag. Word lid van ANBO. Juist nu. Ga naar www.anbo.nl/ zorgverzekeringen of bel 01 82 - 30 45 00 u Meer informatie en boeken? Het arrangement is exclusief: bijdrage calamiteitenfonds €2,50 per boeking, eventuele klassetoeslagen of - kortingen en €27,50 boekingskosten per boeking. Voor iedere deelnemer die 55+ is, mag een deelnemer mee die nog geen 55 is. Voor informatie en boekinen kunt u bellen met Arke tel 0900-8847 (€0,15 cpm) of ga langs bij een Arke Winkel bij u in de buurt o.v.v. ‘55+ reis Wegener huis-aan-huis aanbieding’. Op deze reis zijn de ANVR en SGR voorwaarden van toepassing. Nü in actie komen “Wie op ons aanbod wil ingaan, moet nü in actie komen”, aldus Liane den Haan. “De lopende verzekering moet immers voor het eind van het jaar worden op gezegd. Op www.anbo.nl/zorg- De vereniging maakte kortings- afspraken met maar liefst zestien verzekeraars. ANBO-directeur Liane den Haan speelde een sleutelrol bij de totstandkoming van die afspraken. Ze is blij dat ze haar achterban dit extraatje in de schoot kan werpen. Voor waarde om van het aanbod te kunnen profiteren, is natuurlijk lidmaatschap van de bond. Dat kost ongeveer drie tientjes per jaar. Een aantal verzekeraars vergoedt zelfs het lidmaatschap. Benalmadena is een gezel lige badplaats met een mooi strand en een trendy jacht haven met uitnodigende terrasjes. Rondom de haven bevindt zich een winkelcen trum. De boulevard van Benalma dena is verbonden met de boulevard van 'Jorrefn^Lino en leent zich uitstekend vbo r verzekeringen staat een duidelijk overzicht van de zestien aange sloten zorgverzekeraars met de korting die zij onze leden bieden. Met een druk op de knop zijn hun aanbiedingen gemakkelijk met elkaar te vergelijken.” In véél gevallen blijkt overstappen Elk gat in Nederland van Steenwijk tot Den Helder heeft zijn eigen schouwburg. Meestal zijn het lelijke nieuwe gebouwen, wat in ons land een pleonasme is, met een bezettingsgraad en atmosfeer van een kampeerterrein in de winter. Ik las dat de actie waarin om cultuur wordt geschreeuwd een succes is geworden. In Den Haag droegen Haagse schrijvers voor uit eigen werk. Haagse schrijvers? Is Louis Couperus uit de doden opgestaan? Aanwezig in Den Haag waren ook de Friese cabaretier Ronald Smink en de acteur Hugo Maerten. Het spijt me maar ik ken ze niet. Ter afsluiting van het Haagse protest werd zaterdagavond om twaalf uur The Last Post gespeeld. Ik dacht aan de Me nenpoort van leper. In het marmer van de poort zijn zoveel mogelijk namen gegraveerd van soldaten die tijdens de eerste wereldoorlog vermist zijn geraakt. Elke avond om acht uur wordt onder de poort The Last Post geblazen, een herdenking die dag in dag uit al tachtig jaar publiek trekt en die altijd weer ontroert. Rond leper hebben vier veldslagen plaatsgegrepen waarvan de derde, de ‘Slag om Passendale’de grootste hoeveelheid zinloze doden heeft gekost. De slag woedde van 4 oktober tot 6 no vember 1917 en ging om een terreinwinst van een kilometer of acht. Het regende altijd in die dagen. Karren liepen vast, tanks strandden in de modder en soldaten zakten zomaar weg in het moeras van de oorlog. Het was een hels theater van modder, bloed, artillerievuur, duisternis en geschreeuw. Tijdens de vier veldslagen rond leper zijn in totaal bijna vijfhonderdduizend slachtoffers gevallen. De terreinwinst was te verwaarlozen. De dood wordt soms ten onrechte zinloos genoemd, maar hier was de rede spoorloos. Zoek maar eens naar de zin bij het beeld van een soldaat zonder gezicht of van een dood paard dat in een boom hangt. Ter herdenking van die gruwelijkheden blazen ze in leper elke avond The Last Post. Dat ze het in Den Haag hebben gedaan omdat Jeroen Krabbé en Halina Reijn eens een avondje moeten overslaan in de The ater de Muzeval van Emmen, is typisch een idee van gesubsi dieerde kunstenaars. DE WERELD IN SS f3 VAKANTIEDAGEN L Rfl56WSWOUD€WfRKXWMD6 feSR Johannes Keuning presen teert zijn gids als een reisgids voor de werkende mens. Het is bedoeld om mensen inspi ratie te geven voor reizen, waarvan ze denken dat ze niet met hun drukke baan te combineren zijn. Hij laat zien hoe je met een bescheiden aantal vakantiedagen bijzon dere stedentrips naar bijvoor beeld Riga of Budapest kunt maken. Maar ook verre be stemmingen zijn weggelegd voor iedereen met relatief weinig vakantiedagen. En of het nu gaat om een reis naar India of een paar weken Viet nam, Keuning geeft steeds tips om de kosten, zowel in de voorbereiding als ter plaatse, binnen de perken te houden. Johannes Keuning, De wereld in 27 vakantiedagen, Nieuw Amsterdam, 17,95. ga snel naar wv. w.’dewéekKrant.nl/actie 8-daagse reis is inclusief: - Vliegreis met Transavia gebaseerd op de U-klasse - retourtransfer van/naar de luchthaven - 7 overnachtingen in een 2 -kamerappartement - volpension, inclusief water en wijn tijdens de maaltijden - diverse activiteiten zoals bingo en bridge - Nederlandse hostess - 1 excursie naar Malaga onder leiding van een Nederlandse gids - 1 excursie naar de steden Mijas en Torremolinos is ander leiding van een >r Nederlandse gids een collectieve. Simpelweg door het telefoonnummer van de ANBO SUCSEZ zorgadvies- lijn te bellen 0182 -304 500. De korting wordt dan automatisch verrekend.” Kortingen gelden niet alleen voor de basisverzekering. Ook voor aanvullende verzekeringen worden soms reducties van 100 euro of meer per persoon ge geven.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 25