Booronderzoek naar oude dorpskerk levert nog weinig op mee Kijk naar wat er in de buurt gebeurt Elke dag nieuws over auto’s Keyboard met 49 toetsen Ook Marco en John doen Fusie-tis Volgens het ‘Caertboek' zou de kerk ten zuiden van de ‘Kerckwech' hebben gestaan. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 1 december 2010 Weekblad voor Waddinxueen pagina 11 Voor PC en Mac Beste paparazzi Actuele video’s Autonieuwtje www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Kerstinstuif I Sinterklaas Bingo Klaverjassen Kerstconcert Een aantal opgegraven vondsten wordt nader onderzocht V Tijdens het boren werd al snel gestuit op een puinlaag, maar die is waarschijnlijk niet van de kerk. FOTO: RIEKELT BEZEMER Het Archeologische Werkge meenschap Rijnstreek (AWN) heeft afgelopen zaterdag in de Kerkstraat een kort onderzoek verricht naar de aanwezigheid van archeologi sche restanten van een oude dorpskerk in Waddinxveen. Volgens vooronderzoek van het AWN zou de kerk rond 1300 moeten zijn gebouwd en zou het wegens bouwvalligheid rond 1840 zijn gesloopt. Er is slechts één matige afbeelding bekend, waar uit blijkt dat het een groot gebouw moet zijn geweest met twee beuken en een kerktoren. Caertboek In het zogenoemde ‘Caertboek van Rijnland 1615’, dat in het bezit is van het Hoogheemraad schap van Rijnland, is melding gedaan van het bestaan van de kerk. Volgens het Caertboek zou de kerk ten zuiden van de ‘Kerckwech’ hebben gestaan, dichtbij de Dorpstraat waarlangs een vaart zou hebben gelopen onder de naam ‘Dorrekade’. De Dorpstraat, de Kerkweg en de Kerkstraat behoren tot de oud ste bewoonde delen van Wad dinxveen. Ruud Groot Waddinxueen plaatsgevonden. Het gedeelte tussen de toren en het koor, die twee rijen pilaren kende, noem de men de Oude Kerk. De aan bouw aan de zuidzijde werd de Nieuwe Kerk genoemd. en Zuidplas. Het gebied omvat in totaal 21 gemeenten waarvan drie gemeenten - waaronder Waddinxveen - geen archeolo gisch beleid hebben opgesteld. De gemeente is verantwoordelijk voor een Archeologische Waar- dekaart en voor een verordening wat wel en niet is toegestaan op archeologische belangrijke plaat sen. Doordat de gemeente Wad dinxveen geen archeologisch beleid heeft vastgesteld, heeft het AWN - dat vrijwel geheel uit vrijwilligers bestaat - nu het onderzoek naar de Oude kerk plaats van de Oude Kerk niet ge bouwd, want anders had er toch een probleem kunnen ontstaan”, zegt Van Grinsven. Twijfel Er is geboord op het grasveld, dat naast het kerkhof aan de Kerkweg is gelegen. Tijdens de boorwerkzaamheden werd al snel gestuit op een puinlaag, die naar alle waarschijnlijkheid op ongeveer 50 centimeter onder www.waddinxveen.cda.nl met regelmatig weblogs van de fractievoorzitter en toe spraken van het CDA in de Raad! Waddinxveen Stichting De Boog houdt vrijdag 3 december een Sin- terklaas- en kerstbingo voor volwassenen. De zaal aan de Constandhuygenstraat 2 is open vanaf 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur Waddinxveen Sinterklaas en zijn pieten be zoeken vrijdagmiddag 3 de cember het winkelcentrum aan het Koningin Wilhel- minaplein en de weekmarkt in Waddinxveen. Kinderen die de sint willen ontmoe ten, hem iets willen vragen of hem juist willen verrassen met bijvoorbeeld een mooie tekening, zijn daar tussen 13.30 en 15.00 uur welkom. Moerkapelle De Hervormde Gemeente in Moerkapelle houdt op woens dag 8 december een ad- vent/kerstconcert. Dit vindt plaats in de Oude Dorpskerk aan de Dorpsstraat 15/17 te Moerkapelle. Het internatio nale mannenensemble ‘The Martin Mans Formation’ treedt op. Het koor wordt be geleid door Martin Mans op de vleugel en het trompettis tenduo Edith en Arjan Post. Toegang is gratis. Nieuwe en Oude Kerk Het is van belang om de juiste ligging van de kerk te achterha len in verband met het opmaken van een zogenoemde Archeolo gische Waardenkaart. Bekend is dat het gebied waar de oude kerk zou hebben gestaan in 1233 is ontgonnen. Vermoed wordt dat de kerk niet direct daarna is gebouwd, maar dat de bouw in de tweede helft van de dertiende eeuw heeft gesproken over wat we daarmee hopen te bereiken. We praten dus niet over gezamenlijke doe len. En dat zou toch juist voorop moeten staan? Het CDA heeft in de raadsver gadering in oktober al opgeroe pen om met Gouda in gesprek te treden over de wederzijdse doelen voor de komende jaren. Laten we nou eerst de discussie voeren over wat Gouda en Wad dinxveen de komende jaren wil len bereiken. Daarna is het verstandig om sa men te bepalen hoe je die doelen gaat realiseren, zodat het voor beide plaatsen winst oplevert. Spreken over fusie is wat ons betreft spreken voor je beurt! Kijk ook eens op onze website Zweder Bergman Fractievoorzitter CDA Waddinxveen Waddinxveen Stichting Wijkwerk De Zuid plas houdt vrijdagavond 3 december een klaverjas- avond in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. De ac tiviteit begint om 20.00 uur. Informatie: J. v. Velzen tel. 0182-611171. Geen archeologisch beleid Het onderzoek naar de locatie van de oude dorpskerk wordt geleid door Pierre van Grinsven. Hij is voorzitter van de afdeling Rijnstreek van het AWN, dat deel uitmaakt van het Archeo logisch Werkgemeenschap Ne derland. Binnen het AWN zijn 25 afdelingen actief, waarvan Rijnstreek verantwoordelijk is voor het gebied tussen Katwijk rassend. Jammer dat beide niet openstonden voor een open ge sprek waarin we die argumenten konden toelichten. Inmiddels heeft de provincie een voornemen uitgevaardigd tot het instellen van een algemene re geling herindeling (arhi-proce- dure) en Gouda heeft een motie aangenomen w’aarin wordt op geroepen om met voortvarend heid tot een fusie te komen. Niet bepaald voorstellen die overeen komen met de afwegingen van Waddinxveen! Het meest merkwaardige is ech ter dat de discussie alleen maar lijkt te gaan over de vorm en niet over de inhoud! Er wordt heel veel gepraat over fusie, maar we hebben nog helemaal niet Eind 2009 ging het CDA de verkiezingen in met de leus ‘Handen uit de mouwen voor W’addinxveen’. We hadden in ons verkiezingsprogramma namelijk vastgesteld dat er veel werk aan de winkel was op diverse gebieden. Ook velen van u stelden vast dat diverse maatschappelijke onderwerpen, de realisatie van het centrumplan, de ver keersproblematiek en noem maar op te veel vertraging oplopen. En puntje bij paaltje bedreigt dat de geloofwaar digheid van de politiek. Politiek bedrijven betekent keuzes maken en prioriteiten stellen. Alles tegelijkertijd willen is niet geloofwaardig. We hebben het daarom aange durfd de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen aan de orde te stellen. Immers, er stond een duur en uitgebreid onderzoek naar samenwerking en fusie op het programma. Geld en tijd die ten koste gaan van andere zaken die voor veel Waddinxveners meer urgentie hebben. Redenen genoeg om in deze raadsperiode vooral in te zet ten op een intensievere samen werking met Gouda. Dat heeft twee voordelen: 1Het vergt veel minder capaciteit dan een fusie en 2. Gezamenlijk optrekken biedt de mogelijkheid tot meer efficiency. Dat Gouda en de Provincie ‘not amused’ waren was niet ver liet bestaande grondoppervlak het gelegen. Het is nog twij felachtig of die afkomstig is van de Oude Kerk, omdat het on derzoeksteam een echt funda- opgestart. “Gelukkig is op de ment had verwacht. Er zijn wel diverse opgegraven vondsten meegenomen. Die moeten nader worden onderzocht. “Er zal nog veel onderzoek gedaan moeten worden voordat de locatie van de oude dorpskerk is vastgesteld”, aldus de AWN voorzitter Van Grinsven. “Vast staat wel dat het gebied in de Kerkstraat op de Archeologische Waardekaart van Waddinxveen aangegeven moet worden als archeologisch zeer belangrijk.” Waddinxveen In Zorgcentrum Souburgh vindt op woensdag 15 de cember een kerstinstuif plaats. De kerstinstuif telt dit jaar acht kramen. De kramen zijn gevuld met een diversiteit aan producten, onder meer sieraden, eigengemaakte kerstkaarten, eigentijdse bloemstukjes, zoete lekker nijen en vele andere creatieve presentjes om elkaar te geven met kerst. Dit jaar is er ook een groenworkshop, waar bezoekers een bloemstukje kunnen samenstellen en laten maken. Ook is er een démon stratie marsepein bonbons maken door leerlingen van de Goudse Waarden uit Gouda. De muzikale opluistering van deze middag is in handen van het dwarsfluitensemble De Magie Fluts. De opbrengst van deze kerstinstuif is voor een vervoerswagen van mate rialen voor het welzijnsteam. De kerstinstuif vindt plaats in de Marchandzaal op de derde etage en duurt van 14.30 tot 16.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11