rWjï £7 Doedelzak en high tea t emeester paal CoÊFiecoop III it Uitreiking laptops •w Drie dagen i samen naar I de Moezel gerechten op de site Lees alle columns van Henk Spaan Ongevallen, inbraken en ander leed De heerlijkste 1 Het diploma geeft toegang tot veel Engelse en Amerikaanse universiteiten In 2011 Centrum voor Jeugd en Gezin woensdag 1 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl d~ Politieberichten Op onze site Lekker eten Romantische prijs www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/spaan www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie I Parkeersituatie i Fotografie Kinderbingo ‘De examens worden in Engeland nagekeken’ Medaille voor vrijwilliger Drugsdealer opgepakt Groene energie Vervolg uan voorpagina. Waddinxveen Wiel Arets exposeert van dinsdag 7 december tot woensdag 26 januari in de expositie ruimte van bibli otheek De Groene Venen vestiging Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwe- rinlaan 1. Planten, bloemen, insecten, vlinders, vogels, dieren en mooie landschap pen zijn inspiratiebronnen van de fotograaf. Waddinxveen In het Zuidhonk vindt 8 december een kinderbingo plaats. Kinderen van vier tot tien jaar mogen meedoen. Kinderen onder de vier jaar kunnen alleen samen met hun ouders of verzorgers In twee groepen werden de 180 gelukkigen die een diploma in ontvangst moch ten nemen onthaald door doedelzakspeler Herman van den Berg van het Concord Pipeband uit Hengelo. In optocht gingen de leerlingen naar de aula waar een gepaste high tea klaarstond. Daarna konden de leerlingen hun diplo ma’s in ontvangst nemen, waar na de feestelijke bijeenkomst werd afgesloten met wederom een optreden van doedelzak- ker Van den Berg. In het Anglia Netwerk Nederland werken zo’n 275 scholen samen, die het En gels verder willen stimuleren. “Bijzonder is dat de examens in Engeland worden nagekeken en beoordeeld”, aldus conrector mavo Riet Hay. “Er zijn tien ver schillende niveau’s waarop leer lingen kunnen slagen. Het hoog ste niveau geeft toegang tot veel Engelse en Amerikaanse hoge- scholen en universiteiten. Deze opleiding beloont en stimuleert leerlingen die een talent voor Engels hebben.” Een extra bij zondere prestatie werd geleverd door de vijftienjarige Jacco de Witt, die in de derde klas mavo het diploma al haalde op niveau acht. “De opleiding begon met genomen en elke gemeente wet telijk gezien 1 januari 2012 een fysiek CJG moet hebben, wordt er ook gekeken naar een tussen oplossing. Eind 2011 moet er een lande lijk dekkend netwerk zijn van centra voor jeugd en gezin waar gemeenten de regie over voe ren. Gemeenten zijn vrij om te bepalen hoe het CJG er precies komt uit te zien. Daarom is de gemeente eind 2007 begon nen met de ontwikkeling van een CJG, in samenwerking met onder meer gemeenten uit Mid- den-Holland, de GGD, Bureau Jeugdzorg, het opvoedbureau en het maatschappelijk werk (de kempartners). Hieruit is het zo genoemde ‘implementatieplan Waddinxveen De gemeente heeft onder zoeksbureau Empaction uit Eindhoven de opdracht ge geven een analyse te maken van de huidige parkeersitu atie in het centrum van Wad dinxveen en aangrenzende woonwijken en te onderzoe ken wat er verandert met de komst van het nieuwe winkel centrum. Er zijn onder meer plannen voor een betaalde parkeergarage. Empaction gaat bekijken wat hiervan de gevolgen zijn voor de par- keersitatie in de rest van het centrum. De gemeente zal mede op dit onderzoek ver der beleid omtrent het parke ren in het centrum van Wad dinxveen ontwikkelen. Ruud Groot Waddinxveen voor de Centra voor Jeugd en Gezin Midden-Holland’ ontstaan. Een deel van de kernpartners is op dit mo ment bij elkaar gehuisvest aan de Limaweg. Behalve met de kempartners, zal de gemeente ook samen werken met de netwerkpart ners. Hier vallen onder meer scho len, kinderopvang, huisartsen en politie onder. Naast een CJG zal er ook een website gemaakt worden, specifiek gericht op jongeren en ge maakt door jongeren. De kosten van het CJG worden deels door de overheid en deels door de gemeente be taald. Waddinxveen De gemeente Waddinxveen is een van de dertien gemeen ten die een handtekening heeft gezet onder een nieuw gemeentelijk energiecontract met DONG Energy en elek- triciteitsleverancier DVEP Energie. Dit betekent dat zowel elektriciteit als gas de komende drie jaar ‘groen’ zullen zijn. Omdat de energie gezamenlijk wordt ingekocht, zijn de deelnemende gemeen ten goedkoper uit. De ondertekening is het re sultaat van een gezamenlijk Europees aanbestedingstra ject van het ISMH (Interge meentelijk samenwerkings orgaan Midden-Holland) en de gemeenten Bergambacht, Bodegraven-Reeuwijk, Bos koop, Gouda, Nederlek, Ou derkerk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en van buiten Midden-Holland Alphen aan den Rijn, Rijnwoude en Nieuwkoop. Waddinxveen Waddinxvener A.J. Witten berg, als vrijwilliger aange sloten bij de Rode Kruis Af deling Gouda en Omstreken, krijgt binnenkort alsnog zijn vrijwilligersmedaille Open bare Orde en Veiligheid. Wit tenberg was afgelopen week verhinderd tijdens de officiële uitreiking in Leiden. Daarom krijgt hij zijn medaille op een later tijdstip uitgereikt. De heer Wittenberg ontvangt de Vrijwilligersmedaille Openbare Orde en Veilig heid van het Rode Kruis vanwege zijn verdiensten als helper geneeskundigehulp Drie Waddinxveense organisaties, Care For Family, De Zonnebloem en Platform Sociaal Waddinxveen (PSW), ontvingen 24 november in het gemeentehuis van Waddinx veen een laptop uit handen van wethouder Dorenda Gerts. De notebooks zijn beschikbaar gesteld door het bedrijf I Make IT. FOTO: RIEKELT BEZEMER 9 'i u een test, waarop ik werd inge schaald in niveau negen. Toch hebben we in overleg besloten om het examen te doen op ni veau acht en daar ben ik nu als beste van de school in geslaagd. Ik ga nu volgend jaar zeker door voor niveau negen en als ik de havo op deze school ga doen, ga ik daarna voor het hoogste ni veau tien”, zegt Jacco. Over zijn toekomstplannen is hij nog niet echt concreet; iets met economie lijkt hem wel leuk. “Internatio nale handel spreekt mij wel aan. Ik zou straks graag willen door studeren in het buitenland.” bij Ongevallen en Rampen met Verzamelplaats Gewon den (1997 - 1999) en voor zijn werk als vrijwilliger bij de Geneeskundige Eenheid (1999 tot 2008). In totaal kregen 26 vrijwil ligers uit de regio’s Hollands Midden, Rotterdam-Rijn- mond en Haaglanden een medaille. meedoen. De activiteit begint om 14.00 uur. Er worden vier rondes gespeeld en daarna is er een loterij. Waddinxveen De politie heeft woensdag 24 november een tweede ver dachte van dealen in drugs in de regio Hollands Midden aangehouden. De verdachte is vrijdag 26 november voor geleid aan de rechter com missaris en hij moet twee weken de cel in. De politie wilde woensdagavond ter hoogte van de carpoolplaats op de Henegouwerweg in Waddinxveen de 25-jarige verdachte uit Boskoop in zijn auto aanhouden. De verdachte probeerde aan zijn aanhouding te ontkomen door de auto te proberen te starten, maar de politie be lette dit en hield de man aan. Na een doorzoeking in zijn woning werd een hoeveelheid drugs in beslaggenomen. De politie doet al enkele weken onderzoek naar de handel in verdovende middelen in de gemeente Boskoop. Vrijdag 8 oktober werd al een 19-ja- rige verdachte aangehouden. Deze verdachte is onlangs door de Raadkamer geleid en blijft nog in bewaring. De Waddinxveense burgemeester Bert Cremers sloeg gisteren, dinsdag 30 november, de officiële eerste paal van bedrijvenpark Coenecoop III de grond in. Op het bedrijvenpark komt een groot pand van Tool Technic Systems en 23 units, geschikt voor kanto ren, bedrijven en showrooms. Initiatiefnemer van het project is De Arvast Groep. FOTO: RIEKELT BEZEMER Van de redactie De gemeente Waddinxveen wil uiterlijk eind 2011 een Centrum voor Jeugd en Ge zin (CJG). Het CJG is een inlooppunt voor ouders, kin deren, jongeren tot 23 jaar en professionals. Zij kunnen bij het centrum terecht voor advies over opvoeden en op groeien. Bij zwaardere pro blemen coördineert het CJG de zorg of verwijst door naar gespecialiseerde hulp. De voorkeur gaat vooralsnog uit naar een locatie in het nieuwe centrum, gecombi neerd met de bibliotheek. Omdat het nieuwe centrum naar verwachting pas eind 2013 in gebruik zal worden

WvW | 2010 | | pagina 3