I Feestelijke kerstmarkt Y ji» Dames van handwerkcafé breien mutsjes voor India LA Lees alle columns van Henk Spaan Zet jouw evenement op de site Hang je sieraden in de boom Ongevallen, inbraken en ander leed Kerstmarkt wordt jaarlijks evenement Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Politieberichten Nooit meer iets kwijt In de agenda Op onze site www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwadd inxveenn I www.deweekkrant.nl/spaan S T9 I feil Kunst kijken Klaverjassen Rommelmarkt Wintermiddag Kerstbingo Natuurwerkdag Expositie Bert Cremers: ‘Het wordt steeds gezelliger in Waddinxveen’ I Zwemmen voor zwangeren Derde trekking eindejaarsactie f W ■A Mi Lr De eerste Waddinxveense kerstmarkt die afgelopen donderdag plaatsvond op de Beukenhof is de start van een jaarlijkse traditie. achtig aanbod van artikelen, bijvoorbeeld honderden stoelen, tafels, (vitrine) kasten, televisies, kapstokken, computers, lam pen, muziekinstrumenten en zelfs een pottenbakkersdraaita fel. De rommelmarkt wordt ge houden op 17 december tussen 11.30 uur en 13.30 uur in het Coenecoop College. Toegang is gratis. Waddinxveen Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel houdt vrijdag 17 december een kerstbingo. Op deze avond worden tien ronden gespeeld. Ook is er een super- ronde en een loterij. Als extra zal er een gratis ronde gespeeld Ruud Groot Waddinxveen Waddinxveen Een twintigtal leden van de Waddinxveense Kunst Kring neemt deel aan de traditionele oliebollen, warme worst, kaas en andere lekkernijen, waar bij de glühwein natuurlijk niet mocht ontbreken. Cindy Vonk, die sinds kort het bestuur van de SNFW versterkt, was erg blij met de verkoop van allerlei kerstartikelen, waardoor de kos ten voor de organisatie enigszins Kerst- en Nieuwjaarsexpositie in de raadzaal van het gemeente huis in Waddinxveen. Het is een expositie met thema’s als natuur en zeegezichten. Traditiegetrouw zijn ook een vijftal schilderijen opgenomen van verstandelijk beperkte bewoners van Ipse de Bruggen in Waddinxveen. De expositie is tijdens werkdagen en kantooruren te bezichtigen van donderdag 23 december tot en met woensdag 5 januari 2011. Waddinxveen Op zaterdag 18 december houdt het IVN IJssel en Gouwe, de or ganisatie die mensen betrekt bij natuur, milieu en landschap, een natuurwerkdag in een ge- riefhoutbosje in de polder tussen Gouda en Reeuwijk. Geriefhoutbosjes vormen een karakteristiek beeld in het Groene Hart. Ook in de winter vormen deze bosjes belangrijke schuilplaatsen voor vogels en is het een jachtgebied van de sperwer. Wie het ook belangrijk vindt dat het natuurlandschap be houden blijft is welkom om aan de natuurwerkdag deel te nemen. Ouders met kin deren zijn ook welkom. De groep verzamelt om 9.00 uur in Reeuwijk aan de Nieuw- dorperweg onder het viaduct van de A12. Aanmelden is niet nodig. Voor aanvullende informatie en een overzicht van alle natuurwerkdagen zie www.ivn-ijsselengouwe.nl. Waddinxveen Het Seniorenwerk Wad dinxveen houdt de komende maanden op donderdagoch tend een lezingencyclus in het Anne Frankcentrum in Waddinxveen met als thema ‘Kijken naar schilderskunst’. De lezingencyclus bestaat uit twee delen. Het eerste is ‘Schilderkunst van Cezanne tot Kubisme en Suprematis me. Deel twee is ‘Van Mond riaan tot het postmodernisme van de 21ste eeuw’. De cur sus start 20 januari en duurt van 10.00 tot 12.00 uur en kost 145 euro per persoon per cyclus van tien bijeen komsten. Aanmelden via te lefoonnummer 0182 - 63 19 32 of via e-mail: cursussen® stichtingvonk.nl. “Kerstmis is een feest met een diepere betekenis, maar ook een feest van gezelligheid”, aldus burgemeester Bert Cremers bij het ontsteken van de lichtjes van de kerstboom op de Beukenhof. “Het wordt steeds gezelliger in Waddinxveen. Eerst het Sinter klaasfeest, nu de kerstmarkt en sinds lange tijd weer een kerst boom”, aldus de eerste burger die nu als Waddinxvener voor het eerst Kerstmis viert in ‘zijn dorp’. Burgemeester Cremers sprak veel waardering uit voor de organisatie en alle andere initiatieven die de Stichting Na tionale Feestdagen Waddinx veen (SNFW) onderneemt. Natuurlijk ontbrak de kerstman niet en terwijl muziekensem- ble De Kruiskerk kerstliederen speelde, kon iedereen zich op de kerstmarkt te goed doen aan de worden waarmee deelnemers een jaar lang bingo (tien ronden bingoboekje) kunnen winnen. De bingo er voor iedereen vanaf tien jaar. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Op zaterdag 18 december is er disco voor de jeugd in De Pad destoel. De leeftijd is van negen tot en met vijftien jaar. De acti viteit duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is 1.50 euro in clusief consumptie en een verlo ting. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Seniorenwerk Waddinxveen houdt op donderdag 16 de cember een gezellige winter middag. Een kinderkoor van de Ko ningin Julianaschool zingt liedjes, Piet Hardendood leest enkele gedichten voor en er treedt een Christmas Ca rol koor op. Aanvang 14.00 uur. De gratis toegangskaar ten zijn op te halen bij Seni orenwerk Waddinxveen in het Anne Frankcentrum of telefonisch te reserveren, tel. 0182-631932. De dames van Handwerkcafé Waddinxveen hebben al meer dan veertig mutsjes gebreid voor kinderen in India. Een mutsje kan een pasgeboren baby tegen onderkoeling beschermen. De actie is een landelijk initiatie/van organisatie Save The Children. Tot 27 februari opgestuurd worden. Landelijk staat de teller op ruim 11.000 mutsjes. FOTO: PR Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders houdt op Oudjaarsdag een koppelklaverjastoernooi ze ven rondes in het gebouw van De Gouwebloem aan de Tollenstraat 161 in Waddinx veen. Het klaverjassen begint om 10.00 uur. Meedoen kost 20 euro per koppel. Opgeven kan tot en met 30 december. Op donderdag 16 december houdt de autoclub een tradi tionele klaverjasavond. In schrijven vanaf 19.30 uur; het klaverjassen begint om 20.00 uur. Opgeven voor beide ac tiviteiten kan via A.A. Boer, tel. 06-23671549. Waddinxveen Gouwebad De Sniep start met ingang van 4 januari weer met zwemmen voor zwangeren. Iedere dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur in het recreatiebad (1.20 m diep) met een watertemperatuur van 32 graden. Zwangeren blijven zo in goede conditie. Na afloop is er gelegenheid om te bubbelen en daarna met elkaar te kletsen onder het genot van een kopje thee of koffie. Een logisch ver volg na de geboorte van het kind is het baby-, peuter-, en kleuterzwemmen op dins dag- donderdag- of vrijdag ochtend. Meer informatie via Gouwebad De Sniep, tel. 0182-630444. Door Ruud Groot Waddinxveen Het Coenecoop College houdt vrijdag een grote rom melmarkt. De opbrengst komt ten goede van een project in Madras in India. In dit project wordt voor de allerarmste kinderen opvang gerealiseerd en scholing ver zorgd, zodat ze straks zelf werk kunnen vinden en in hun eigen onderhoud kun nen voorzien. De rommelmarkt is moge lijk omdat schoolgebouw ‘Noord’ gaat sluiten nu de school in één gebouw kan worden gehuisvest. De rom melmarkt biedt een reus- De derde trekking van de eindejaarsactie van de On dernemersvereniging Wad dinxveen (OVW) heeft weer tien winnaars opgeleverd: A. Hoogendoorn (Kuyperhoe- ve 78), C.H.M. Houtman (Mina Druckerhoeve 12), D. Tuinenburg (Juliana van Stolberglaan 48), H. Koster (De Akker 54), HJ. Broer (Berkengaarde 44), J.B. van Gorkum (Oranjelaan 14), J.W. Rijksen (Pr. Irenestraat 56), M. van Leeuwen (De Genestetlaan 59), M.C. Dui- ne (Schaepmanhoeve 42) en mevrouw Oosterom (Spar- rengaarde 16). Zij ontvangen binnenkort een OVW-ca- deaucheque ter waarde van elk vijftig euro. Na deze derde trekking vol gen er nog twee, en wel op 18 december en op 7 januari 2011. Tijdens de laatste trekking worden de hoofdprijzen, vijf cheques ter waarde van elk honderd euro, verloot. Alle tot dan toe ingeleverde actie- enveloppen doen voor die trekking mee. Wie voor in totaal 50 euro aan kassabonnen, die OV W- leden tijdens de actieperiode hebben uitgegeven, in een actie-envelop inlevert, maakt kans op één van de veertig OVW-cadeaubonnen van 50 euro of op één van de vijf OVW-cadeaubonnen van 100 euro. OVW-leden zijn herkenbaar aan een sticker op hun voor deur en vermelding op www. ovw.nu. Actie-enveloppen zijn gratis en in de meeste winkels in Waddinxveen verkrijgbaar. De met kassabonnen gevulde enveloppen kunnen in de ac tieperiode worden ingeleverd bij Albert Heijn (Kon. Wil- helminaplein), Drogisterij Parfumerie Groenswaard (Groensvoorde), HEM A (Kerkweg Oost), Plus (Zuid- plas), Pour Vous Parfumerie Mieke (Passage), Schilders bedrijf Visser (Dorpstraat) en Wijnen en dranken Johan Schalk (Luifelbaan). gedekt worden. Medewerkers van kinderdagverblijf Humani- tas hadden het tijdens de kin- derkerstmarkt - die ’s middags werd gehouden - vooral druk met schminken. Ook de vrijwil ligers van de Victorkerk deden goede zaken met de verkoop van jam, wijn en zelfgemaakte kerst ballen. De kerstmarkt verdiende meer bezoekers. “Het is de eer ste keer en men moet er nog even aan wennen”, zegt Gert Huizer namens SNFW. “Maar mede door de geweldige steun van de gemeente, gaan we hier een jaar lijkse traditie van maken.” F

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11