Hoogste punt Advertenties uit Waddinxveen Vind interessante artikelen terug Elke dag lachen met Toos Henk Op tijd thuis voor je liefje Straatartiest V SHARP i I Stekker uit Stichting Vonk Van de redactie Waddinxveen Nog geen drie jaar geleden zijn de voormalige welzijn stichting SWW en de cul tuurstichting Kreater op verzoek van de gemeente gefuseerd om er een sterke lokale stichting van te ma ken. Stichting Vonk heeft volgens eigen zeggen na de fusie een efficiënte en doel matige organisatie opgezet met een zeer kleine overhead. De stichting ontving 516.000 euro subsidie. Hiervan wordt volgens de stichting 48 pro cent wegbezuinigd. Stich ting Vonk wil in goed over- ondernemerschap. Het college leg met alle betrokkenen en het gemeentebestuur bekij ken hoe de belangen van de werknemers, vrijwilligers, deelnemers en cursisten bij opheffing zo goed mogelijk behartigd zullen worden. Waar mogelijk worden de activiteiten door anderen overgenomen. Het bestuur heeft het college van B&W en de leden van de Raad in een brief op de hoogte gesteld TU Delft yy Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 15 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 21 Vermijd files De etalage Scheurkalender Terug in de tijd www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl I EXPERT BOSKOOP, GOUWESTRAAT 20, TELEFOON (0172) 217388 Ervaar de pure smaak van koken met stoom en kom naar de kookdemo bij Expert Boskoop op zaterdag 18 december van 12.00-17.00 uur. KOM NU ZELF PROEVEN! SHARP STEAMWAVE 3-IN-1 STOOMOVEN MET GRILL EN MAGNETRON Nieuw! Vervolg van voorpagina Het Science Centre is inspiratie, creativiteit, actualiteit en interactie. ■502 Van experts kun je meer verwachten. Challenge the future Dankzij bereiding met pure stoom blijven vocht, natuurlijke smaak en vitamines beter behouden. Vis, vlees, groente, rijst, aardappelen - alles is tegelijkertijd te stomen. Complete maaltijd voor vier personen in één keer te bereiden. Het Science Centre keert de TU Delft binnenste buiten en laat zien wat techniek voor de samenleving betekent. Persbericht Waddinxveen heeft aangeboden om samen met de stichting te onderzoeken naar de wijze waarop dat moge lijk is. We gaan na de feestdagen met de stichting in gesprek. De gemeente gaat zorgdragen dat het seniorenwerk gecontinueerd blijft. Ook komt het college begin 2011 met een voorstel richting de raad met verschillende opties over hoe kunst- en cultuuredu catie en ouderenwerk vorm te geven in Waddinxveen.” van de beslissing. Ton van den Hondel, voorzitter van de stich ting Seniorenraad Waddinxveen vindt het erg jammer dat Stich ting Vonk, dat veel voor senioren doet, stopt. „Dat Stichting Vonk stopt mag niet betekenen dat er een einde komt aan activiteiten voor senioren in Waddinxveen. Wij zullen ons er hard voor ma ken dat er voor de senioren, die door de vergrijzing een groei ende groep mensen is, iets te doen blijft. Hoe? Daar moeten wij voor in overleg treden met de gemeente.” Het college van B&W betreurt het besluit van Stichting Vonk om zich op te heffen. “De inzet van het college is een aanbod te hebben in Wad dinxveen van kunst- en cultuur educatie tegen maatschappelijk aanvaardbare kosten”, stelt het college. “Dat vraagt om creatief andere projecten. Een diversiteit aan woningaanbod vraagt om zorgvuldigheid en overleg tussen de investeerders en de gemeente. Het project Bovenland is daar een goed voorbeeld van.” Woonpartners heeft inmiddels de helft van de woningen ver huurd, nog voordat er aan de afbouw wordt begonnen. „De woningen zijn 55+ gelabeld, maar ondanks de aanbiedings- procedure bieden we de wonin gen vanaf nu ook aan andere gegadigden aan”, aldus René Mascini, directeur-bestuurder van Woonpartners Midden- Holland. De woningen zijn ontworpen door SP Architecten uit Wad dinxveen. Er wordt gewerkt met twee en drie bouwlagen. In het najaar van 2009 is aannemer Bolton b.v. uit Woerden met de werk zaamheden op de locatie gestart. Het doel is om het complex in mei 2011 op te leveren. Van de redactie Waddinxveen Op bepaalde plekken in Wad dinxveen mogen in de toe komst straatartiesten optre den. De burgemeester heeft ingestemd met het ontwerp aanwijzingsbesluit ‘straat artiest’. In principe geldt er nu een gebiedsverbod, onder meer voor winkelcentra, het station, De Nesse en Kin- derboederij Dierendal, maar de burgemeester kan onthef fing verlenen. Zo wordt het mogelijk voor partijen als de OndernemersVereniging- Waddinxveen (OVW) om één keer per jaar een straat artiest in te huren. Dat kan een artiest zijn, maar ook een straatfotograaf of tekenaar. Ondernemers kunnen zich melden bij OVW als zij een straatartiest willen inhu ren. De gemeente checkt de melding eerst zelf. Zo nodig worden ook de brandweer en de politie geinformeerd. Dankzij het ontwerp aan wijzingsbesluit is ook hand having bij overlast mogelijk. Het ontwerp aanwijzingsbe sluit ‘straatartiest’ ligt tot en met 26 januari ter inzage in het gemeentehuis. Het omplex ligt op de hoek van de Jan Dorrekenskade-Oost en de Rijnlandstraat en telt in to taal 13 appartementen, met een voorrangsregeling voor senioren (55+). Bij de bijeenkomst waren ruim 65 genodigden aanwezig. Met een bouwkraan werd het ‘dakbier’ naar beneden getild. Dit bier is een traditioneel ca deau voor de bouwvakkers die bij de bouw betrokken zijn. Wethouder Kroes is blij dat er weer gebouwd wordt in Wad dinxveen: „Het is belangrijk dat we goede woningen en bedrijven kunnen realiseren in Waddinx veen. Onze gemeente kan groei en tot een aantal van 35.000 in woners. Er ligt een totaalopgave voor 4.000 woningen, waarvan 2.500 in het project De Trian gel en nog eens 1.500 in diverse Het hoogste punt van appartementencomplex ‘Bovenland’ in Waddinxveen is vorige week uitbundig gevierd. Kijk voor openingstijden, workshops en tarieven op www sciencecentre.tudelft.nl of http://themakingof.weblog.tudelft.nl Mijnbouwstraat 120 2628 RX Delft 015 - 27 85200 ‘Dakbier’ is een traditioneel cadeau voor de bouwvakkers die bij de bouw betrokken zijn. FOTO: PR ontdek tijdens de kerstvakantie de nieuwste techniek workshops en inloopworkshops gedurende de weekeinden bedien binnenkort zelf de 'superconductivity train' bezoek 'Science Centre on Ice' op de schaatsbaan in Delft en maak gebruik van de kortingsactie jjy

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 21