Kerstfeest in sfeer van Taizé Kerstnachtdienst met verrassingen Kerstconcert r Concordia bij dienst in Zijdekerk in Boskoop Tiende traditionele kerstnachtdienst Kerstactiviteiten bij kinderboerderij Plaats je bericht in de agenda op onze site Vind artikelen terug in de digikrant Trek de aandacht met jouw evenement Maak een account aan en plaats je bericht In de agenda Evenement Eigen nieuws Terug in de tijd Moerkapelse koren Kerstzang- avond Altijd actueel: de weekkrant.nl www.gouwekoerier. n I www.weekbladwaddinxveen.nl www.gouwekoerier.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Kerst in de regio Muziekvereniging Concordia Boskoop. FOTO: PR F FOTO: PR FOTO: PR Boskoop Het gemengde Ichtuskoor houdt maandag 20 decem ber een Kerstzangavond. Deze zangavond vindt plaats in de Ichtuskerk aan de Mendelweg 20 in Bos koop en begint om 19.30 uur. Naast het gemengde Ichtuskoor verlenen een tweetal koren hun mede werking: Jongerenkoor ‘Da Capo’ uit Gouda en Jeugdkoor ‘Jonge Ichthus- klanken’ uit Boskoop. De opbrengst van de collecte is bestemd voor Stichting Ontmoeting; deze stichting helpt dak- en thuislozen. De toegang is vrij. Er is ruime parkeergelegenheid. De avond begint om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur. Iedereen is welkom. Na afloop is er koffie, thee en limonade. Moerkapelle De Gereformeerde ge meente van Moerkapelle houdt vrijdag 17 december een kerstzangavond om 19.30 uur. Verschillende koren geven hun mede werking aan de avond, als Christelijk Gemengd koor Sursum Corda, Christelijk Gemengd koor Asaf, ouderenkoor De Avondster, Jongerenkoor Nethanja en Jeugdkoor Asarela. Daarnaast geeft een muziekgroep onder leiding van Maarten van der Spek en Hannah van der Spek-Hoogendoom hun medewerking. brengen. De rijk gevarieerde 9- mans formatie herbergt enkele getalenteerde muzikanten. Zo zal de Boskoopse sofist musicus. Na afloop kunnen bezoekers warme chocomel en glühwein met elkaar drinken. Op vrijdagavond 24 december wordt de kerstnachtdienst gehouden. Deze dienst begint om 20.45 uur met samenzang. Predikant Joost Röselaers zal voorgaan in deze dienst. An ton Lok bespeelt het orgel en het kerkkoor onder leiding van Johan Oomkes,verleent haar medewerking aan de dienst. Ruben Drenth speelt mee op trompet en Patricia Versloot op klarinet. Boskoop De Christelijke Muziek vereniging Concordia Boskoop verleent zondag 19 december haar medewer king aan de morgendienst - een adventszondag - in de Zijdekerk in Boskoop. De dienst begint om 9.30 uur. Concordia gaf afgelopen van kerststukjes. Ouders zijn welkom om de kinderen te helpen. Kinderen kunnen zich opgeven via tel.: 0182- 610777. De kosten zijn 3,50 euro. Woensdag 29 december vindt nog een activiteit voor kinderen plaats. Een team van enthousiaste leden van de Morgensterkerk heeft een uitgebreid program ma voorbereid. Het thema voor deze bijeenkomst is ‘Is dit nu kerst’. Vanaf 24 december 21.00 uur staan de deuren van de Morgensterkerk aan de Sterrenlaan 1 in Waddinxveen open. De viering begint om 21.30 uur. Iedereen is tijdens deze tiende kerstnachtdienst welkom. zaterdag al een zeer gevarieerd Kerstconcert in het eigen ver enigingsgebouw. Naast muziek was er ook samenzang en werd het kerstverhaal voorgelezen. Daarnaast traden de muzikan ten op bij het zorgcentrum in Boskoop. Voor meer informa tie over Concordia: www.concordiaboskoop.nl. staan bekend om hun sfeer, hun ‘eenvoud’ en hun muziek. Anders dan een ‘traditionele kerkdienst’ is een Taizéviering doorgaans verstillend, ontroe rend, pakkend en zet mensen/ jongeren aan het denken. Er wordt niet ‘gepreekt’. Samen vieren in de sfeer van Taizé is dus vooral samen zingen, luisteren en stil worden. De Vrijzinnig Protestantse kerk is te vinden aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop. De muzikale begeleiding is in han den van Johan Oomkes, kerk- Hanno van der Loo act de presence geven alsmede plaats genoot en leadgitarist Hein Baljet, maar bijvoorbeeld ook Waddinxveen De Morgensterkerk in Wad dinxveen (wijk Zuidplas) houdt voor de tiende keer op vrijdag 24 december de ‘kerstnachtdienst’. Bezoekers kunnen genieten van samenzang en muziek; er zal ook een gelegenheids koor optreden. Daarnaast is er tijdens de dienst plaats voor meditatie, een gedicht of een verhaal. het Rotterdamse vioolta- lent Jaap Rovers. “Dit jaar willen we de bezoekers verrassen door bijzondere uitvoeringen van bekende traditionele en hedendaag se songs.” Jacqueline de Bruijn, sinds 2004 de drijvende kracht achter de Boskoopse kerstnachtdiensten, is zich ervan bewust dat mensen ook graag zélf zingen. “Die gelegenheid willen we hen zeker niet ontnemen. Sa men zingen draagt immers bij aan die specifieke sfeer die de kerstnachtdiensten kenmerken.” De Bos koopse Kerstnachtdienst l vindt plaats op vrijdag 24 december in de Zijde kerk (tegenover de apotheek). De dienst begint om 22.30 uur; voorganger is ds Harald Overeem. Boskoop De Zijdekerk in Bos koop wordt ook dit jaar feestelijk aangekleed voor de Boskoopse Kerst nachtdienst op vrijdag 24 december. Met de titel ‘De Nacht van De Prom’ belooft de dienst een mix te worden van traditionele kerstnummers én pop songs die verrassend mooi passen in een kerstnacht dienst. Volgens Jacqueline de Bruijn, gastvrouw van de dienst, wordt de dienst inderdaad verrassend. “Maar de mensen zullen ook de sfeer ontmoeten die zij van de kerstnacht diensten gewend zijn.” Een gelegenheidsensemble met de naam ‘Classic United’ zal met een originele bezetting verschillende songs ten gehore Kerststukjes maken bij Dierendal. Waddinxveen In de kerstvakantie houdt Kinderboerderij Dieren dal in Waddinxveen een doemiddag voor kinde ren. De deelnemers gaan zaterdag 18 december aan de slag met het maken Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Goutuestem geeft vrijdag 17 december om 20.00 uur in de Waddinxueense Ontmoetingskerk een kerstconcert. Het mannenkoor staat onder leiding van dirigent Martin Mans. Verder verlenen Arjan Breukhoven op orgel en vleugel en bariton Lucas Kramer hun medewerking. Verkoop van toegangskaarten via www.degouwestem.nl en voor het concert in de kerk aan de Croensvoorde 3. FOTO: PR Gastvrouw Jacqueline de Bruijn. Boskoop In de Vrijzinnig Protestantse kerk in Boskoop wordt zon dagmiddag 19 december om 16.30 uur een jongerenkerst feest gehouden in de sfeer van Taizé. Jongeren vanaf 12 jaar, ouders en ouderen zijn wel kom. Het thema is: ‘Daar waar liefde is...’. Taizé is een oecu menische leefgemeenschap in Zuid-Frankrijk, een plek waar jaarlijks duizenden jonge ren heen gaan om elkaar te ontmoeten en om samen (hun geloof) te vieren. De vieringen

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 29