‘Als je niet van uitdagingen houdt, moet je dit niet doen’ I Kunst in de bibliotheek Snel wat lekkers op tafel Actueel woningaanbod in de buurt Win gratis vuurwerk Collier met prachtige parels Recepten Oud en Nieuw Dorenda Gerts bezig met haar derde periode als wethouder Denktank als ‘talentpool’ - ft vl woensdag 15 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Wonen in de regio Met zilveren clasp www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Nederbeat Oliebollen Nieuwe be- I ‘Ik neem mijn petje af voor wat iedereen over heeft voor elkaar’ www.deweekkrant.nl/webwinkel stuursleden M Dorenda Gerts: “Ik ga mijn verantwoordelijkheden niet uit de weg. FOTO: RIEKELT BEZEMER Dorenda Gerts is wethouder sinds april 2002 en daarmee de nestor in het College van Burgemeester Wethouders. Dit jaar is zij aan haar derde periode als wethouder begon nen. Tevreden kijkt ze terug en vol enthousiasme blikt ze vooruit. “Door de verkiezingen is het afgelopen jaar een hectische geweest”, zegt wethouder Do renda Gerts, die door haar lange ervaring als geen ander weet wat er allemaal in de politiek en de samenleving in Waddinxveen omgaat. “Het is jammer dat het CDA zowel landelijk als lokaal, kleiner is geworden. Noodge dwongen hebben we mede door de bezuinigingen een aantal maatregelen moeten nemen, die niet iedereen plezierig heeft gevonden. Zo heb ik me onder meer kwetsbaar gemaakt door de noodzakelijke besluiten rond het zwembad. Als verantwoor delijk wethouder voel ik me ook de personificatie van die bezui nigingen. Natuurlijk worden alle besluiten genomen door het Col lege, maar besluiten moeten uit gedragen worden en daarin ga ik mijn verantwoordelijkheden niet uit de weg. Ik heb een aantal las tige zaken in mijn portefeuille en mogelijk heeft dat meegespeeld in het stemgedrag tijdens de ver kiezingen”, zegt een strijdbare wethouder. Ruud Groot Waddinxveen sportgebied zijn veel zaken in gang gezet. “De samenleving in Waddinxveen is boeiend en bloeiend”, zegt Gerts. “Er ge beurt veel in de sport, in de ver enigingen, binnen de WMO, in het platform gehandicapten, bij Gered Gereedschap, de Senio renraad, binnen de kerken en op talloze andere plaatsen. Ik neem mijn petje af voor wat iedereen over heeft voor elkaar.” Gerts merkt wel dat er een afname van wellevendheid is. “Ieder een mag zeggen, wat hij vindt, maar de manier waarop is ook belangrijk. Niet altijd is er vol doende respect voor de ander en dat leidt de discussie alleen maar af.” De wethouder is niet snel teleur gesteld. “Maar het is wel jammer dat door minder geld niet alles mogelijk is. Maar het is ook een uitdaging om zoveel mogelijk wel te doen, maar op een andere manier.” Leerlingen van De Leilinde hebben, samen met leden van de Waddinxveense Kunst Kring, in november in de biblio theek geëxposeerd. Een jury heeft afgelopen week de drie mooiste werken uitgekozen. Vlnr: gemeentesecretaris Adri- aan Hoogendoorn, eerste prijs Isa de Rooijtweede prijs Pe tra van der Eijk en derde prijs Leon Dreschler. Foto: PR Via Vox Jubilans zijn er olie bollen en appelflappen te koop. Ze zijn door een pro fessionele bakker gebakken. De verkoop van de oliebollen en appelflappen is op vrijdag 31 december van 9.00 tot 12.00 uur bij de Vox-kraam op het Koningin Wilhel- minaplein in Waddinxveen. Tien oliebollen voor 6 euro en vijf appelflappen voor 3,50 euro. Er kan vooraf telefonisch een bestelling worden gedaan bij Marjolijn Geluk (0182- 632583) of per e-mail Imjge- luk@hetnet.nl (o.v.v. naam en adres). Positief Er staan dit jaar ook veel posi tieve resultaten tegenover. De WMO loopt goed, het Centrum voor Jeugd en Gezin is in voor bereiding, rond het Coenecoop College zijn positieve ontwik kelingen te melden en ook op Strijdvaardig Voor volgend jaar is Dorenda waarvoor over en weer compro missen noodzakelijk zijn. Het gaat immers niet om Dorenda, maar om het collectief.” Stofdoek PCW-fractievoorzitter Her man Timmermans stelde dat de stofdoek over de denktank heen is gehaald en dat het geheel voorzien is van een nieuw kleur tje. „Op een gezellig wijze kan de achterban via zo’n denktank actief meedoen binnen onze partij. Wij nodigen zo’n vijftien tot twintig leden uit en willen daarmee zo’n vier keer per jaar samenkomen”, legt Timmer mans uit. „Behalve dat het ge zellig is en een mooie manier om imput te verkrijgen, kunnen wij ook onszelf toetsen. Is ons beleid wel zoals de achterban het graag ziet?” Waddinxveen Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen (SVW) zoekt twee nieuwe bestuursleden. Het zijn functies op vrijwilli- gersbasis. SVW ondersteunt individuele vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties bij de uitvoering van hun taken. Het bestuur van SVW be staat uit een voorzitter, se cretaris, penningmeester en een algemeen bestuurslid. Voor de dagelijkse gang van zaken is een coördinator aan gesteld. In het bestuur is ruimte voor een secretaris en een alge meen bestuurslid met pas sie voor en ervaring in het vrijwilligerswerk. Gezien de huidige samenstelling van het bestuur gaat, bij gelijke geschiktheid, de voorkeur uit naar tenminste één vrou welijk bestuurlid. Meer informatie over de zo kunnen we over bepaalde onderwerpen de nodige des kundigheid binnenhalen.” Ook kan de denktank dienen als recrutering voor bestuur en raad. Zo stroomde Chris van Har ten, die twee maanden gele den de raadszetel van Menno van der Haven noodgedwon gen tussentijds overnam, door vanuit de denktank van de Christenunie. „Ook in het bestuur zitten mensen die wij via de denk tank hebben binnengehaald om ze eens van dichtbij te kunnen bekijken. Naast een discussieplatform is zo’n denktank eigenlijk ook een talentpool.” Gerrie Schouten en Sjef van Berkel presenteren donder dagavond 16 december vanaf 21.00 uur weer een aflevering van Nederbeat, als onderdeel van The Long Hard Ride, bij RTW FM. Ditmaal met een Nederbeat top 25. In deze uitzending ook een te lefonisch interview met The Bintangs. Onder aanvoe ring van Frank Kraayeveld scoorde deze band een grote hit in de top 40 met ‘Ridin on the L&N’. In 2011 bestaat de band vijftig jaar. Dat wordt gevierd met een groots optre den in Paradiso in Amster dam. Ook RTW viert mee; donderdag 20 januari 2011 komt de band naar de studio voor een live optreden. Mail naar longhardride@rtw.nl voor kaarten. Donderdagavond 23 decem ber is er weer een Blues Cafe met Blues Man Henk. Op 30 december sluit het team van The Long Hard Ride af met een knallende eindejaarsuitzending. 24 uur per dag via Ether 105.8 FM, Kabel 103.4 FM en www. rtw.nl. Recrutering De denktank wordt op uitno diging gevuld. Timmermans: „Dat is een bewuste keuze, want Collectief Wethouder is een intensief be roep. “Als je niet van uitdagin gen houdt, moet je dit werk niet doen. Tijdens de vakantie heb ik een week nodig om alles te rela tiveren, maar ik doe het met veel plezier. Ik blijf een exponent van het CDA, maar besluiten wor den genomen door het College, ook weer strijdvaardig. Welzijn en zorg blijft belangrijk. Het Centrum voor Jeugd en Gezin staat er komend jaar. Eén laag drempelig loket voor alle zaken voor ouders en kinderen. Verder wil ze een goede samenwerking met de verenigingen, waarbij ho pelijk alle sporten vertegenwoor digd zijn in de Sportraad. De WMO moet goed blijven lopen en verder ontwikkeld worden, want de zorg voor de kwetsbare medemens blijft belangrijk. “Elk jaar brengt weer nieuwe uitda gingen”, zegt wethouder Gerts. “Net als de nieuwe collega’s in het College. Ik kon het goed vin den in de oude samenstelling, stichting, de vacatures en de sollicatieprocedure is te vin den op www.vrijwilligers- I werkwaddinxveen.nl Richard Avontuur Waddinxveen De denktank van de Chris tenunie keert terug in Wad dinxveen. Weliswaar in de jas van de overkoepelende kiesvereniging PCW, maar na een jaar afwezigheid be schikt de Christelijke partij binnenkort weer over een ei gen brainstormgroepje. Daarmee krijgt de denktank een doorstart, want ruim een jaar geleden, in aanloop naar de gemeentelijke verkiezin gen, raakte de denktank enigszins onder het stof. maar ook nu hebben we een leuk team. Het zijn prettige collega’s, die me ook wel eens uitdagen. Ze zijn direct en slagvaardig.” c» f Mg*

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3