Gemeente Nieuws week Milieuzaken Bouwen en wonen Minicontainers in de winter Gemeente Waddinxveen Algemeen Be stuur bedrijven- schap regio Gouda e.o. Kennisgeving Besluit mobiel breken bouw en sloopafval Bezwaar Overige vergunningen Vergaderingen woensdag 15 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl - RubriekI Gemeentenieuws uit Waddinxveen DE VOLGENDE MELDINGEN ZIJN INGEDIEND: MELDINGEN O.G.V. ART. 8.40 WET MILIEUBEHEER DE VOLGENDE MELDINGEN ZIJN INGEDIEND: WIJKSCHOUWEN EN ACTIEPUNTENLUSTEN VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNING VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNING MET ONTHEFFING VERLEENDE AANSLUITVER- GUNNING RIOLERING PUBLIEKSBALIE AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag SPREEKUREN AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Openingstijden: op werkda gen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinzameling en op halen grofvuil 547 500. VERLEENDE APV VERGUNNINGEN GEMEENTERAAD - Aankoop winkels in de Passage inclusief bekrachtiging geheim houding financiële gegevens De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreek recht. Meer informatie vindt u op www.waddinxveen.nl. op een treinstation of langduri ge stroomuitval. Kort gezegd is een ramp of crisis een ernstig in cident dat veel maatschappelijke onrust tot gevolg heeft, al dan niet met veel slachtoffers en/ of grote schade. Deze gevolgen zijn zo groot dat de hulpdien sten met de normale middelen en de normale organisatiestruc tuur het incident niet kunnen afhandelen. Er moeten extra middelen worden ingezet en voor de gecoördineerde aanpak wordt een speciale organisatie structuur opgezet. Hoe dat pre cies gebeurt, staat beschreven in een crisisplan. Net als iedere andere gemeente in Nederland, beschikt Waddinxveen ook over zo’n plan. Daarin staat bij voorbeeld beschreven welke ri sico’s er zijn en hoe de inzet van de Brandweer, de Politie en de Geneeskundige Hulp bij Onge vallen en Rampen (afgekort als GHOR) is geregeld. De risico’s in de gemeente Wad dinxveen zijn opgenomen op Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer - Kivits BV, Abr. Kroesweg 19a, het oprichten van een groot handel in kleine kokswaren en het produceren van diverse halffabrikaten en delicatessen. - Doove Mobility, Wilhelmina- kade 10, het veranderen van een inrichting voor het verko pen en verhuren van medische hulpmiddelen. - Restaurant El Caballero, Zuid- kade 3, het veranderen van een restaurant. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet mi lieubeheer kan geen bezwaar worden ingediend of beroep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter inzage. liggen niet ter inzage. Voor na dere informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (tel. 0182- 545700). Deze bekendmaking staat ook op www.milieudienst- middenholland.nl. ning indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech ter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n ver zoek zijn kosten verbonden. wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. een risicokaart. Deze digitale kaart geeft informatie over risi co's in uw leef-, woon- en werk omgeving. Bijvoorbeeld trans porten met gevaarlijke stoffen, bedrijven die met gevaarlijke stoffen werken of de aanwezig heid van een LPG-station. Bo vendien is óp de achtergrond van de kaart te zien of zich in de gemeente gebouwen bevin den waarin zich veel of minder zelfredzame mensen bevinden die bij een calamiteit hulp no dig hebben (bijvoorbeeld ker ken, verpleeghuizen of scholen). Voor meer informatie: www. waddinxveen.nl. Het overzicht bevat maatrege len voor de korte-, middellan ge- en langetermijn. De korte- termijnmaatregelen worden binnen afzienbare tijd uitge voerd. Voor de maatregelen op middellangetermijn geldt een looptijd van vier jaar. De lange- termijnmaatregelen vormen be leidsvraagstukken waarvan de uitvoeringsperiode nog niet be kend is. De actiepuntenlijsten per wijk zijn te vinden op www. waddinxveen.nl. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. Vriest het afval, en dan voor al het GFT-afval, met vorst vast in uw minicontainer? Of gaat het deksel van uw minicontai ner moeilijk open met tempera turen onder het vriespunt? Dan heeft Cyclus de volgende tips voor u: - Maak het afval voorzichtig los van de wand, voordat u de con tainer op de aanbiedplaats zet. - Plaats een klein houtje, bij voorbeeld een knijper, tussen het deksel en de container om vastvriezen te voorkomen. - Zet de container de nacht voor het legen op een niet al te kou de plaats en uit de wind (bij voorbeeld in de schuur of de garage). - Leg onderin de container een krantje of een eierdoos. - Stamp het afval niet aan. - Laat nat (tuin)afval eerst dro gen voordat u het in de contai ner gooit. - Gebruik geen zout om bevrie zing van afval in de container tegen te gaan. Dit verontrei nigt het afval namelijk. De medewerkers van Cyclus be steden extra aandacht aan het legen van de minicontainers bij vorst. Zo drukken ze extra op de ledigingsknop van het inza- melvoertuig, zodat de minicon tainer extra geschud wordt. Het kan voorkomen dat'ondanks de voorzorgsmaatregelen de con tainer vanwege de vorst niet wordt geleegd. Wij vragen daar voor uw begrip. woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vragen en meldingen 624 500. Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een milieuver gunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval - Spruit Reeuwijk, het in wer king hebben van een mobie le puinbreker op het perceel Sniepweg 13 G. De werkzaam heden vinden plaats van 6 tot en met 10 december 2010 op vijf werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur. Tegen een kennisgeving op grond van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stukken Op weg naar beter beheer is de afdeling Beheer Openbare Wer ken (BOR) bezig met het op stellen van een meerjarenplan voor het onderhoud in de wij- De volgende omgevingsvergun- ning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100187 Akkerwinde 1, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (07-12-2010). De volgende omgevingsvergun- ning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100179 Bloetnendaalseweg 17A, het oprichten van een berging (07-12- 2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie- - Kromme Esse 6 D Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, Wat is rampenbestrijding? En wat verstaan we eigen lijk onder een ramp? Dit zijn zomaar twee voor de hand liggende vragen bij de be spreking van dit onderwerp. De antwoorden zijn te vin den in de Wet Rampen en Zware Ongevallen. Hier in staat namelijk beschre ven welke taken de gemeen te heeft om zich voor te bereiden op een rampsitua tie. Bij het woord ramp den ken we snel aan de klassieke vormen als een vliegtuigon geluk, overstroming, explo sie of gifwolk. De organisa tiestructuur voor bestrijding van dat soort rampen is steeds vaker óók het instru ment voor de afhandeling van moderne crisissituaties. Denk daarbij bijvoorbeeld aan extreme weersomstan digheden, groot oponthoud De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100213 Kanaaldijk 9, het slo pen en opnieuw op richten van een ac countantskantoor, en het verplaatsen van een boom (30-11-2010); 20100214 Kerkwêg-Oost 159, het vervangen van de gevelreclame (dooslet ters) (29-11-2010). De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. Donderdag 9 december 2010, aanvang 19.30 uur in het Raad huis van de Gemeente Zuidplas Op de agenda: - Vaststellen Controleproto col 2010 - Benoeming Deloitte tot con trolerend accountant ingaan de 1-1-2011 voor een periode van 4 jaar - Aanwijzingsbesluiten - Voorstel aanpassing grond prijzen - Vergaderschema 2011 De vergadering is openbaar. De stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis Zuidplas in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Voorinforma tie kunt u terecht bij mw I. van den Bogert, secretaris bedrijven- schap, tel. 0180-639956. Voor het beheer van bepaalde categorieën bedrijfsafvalstof- fen gelden algemene regels die zijn vastgelegd in een Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB). Een bedrijf heeft voor het be heer van de afvalstoffen geen milieuvergunning nodig maar kan volstaan met het doen van een kennisgeving. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). ken. Om een beeld te krijgen van de knelpunten die inwo ners ervaren, heeft op verzoek van de afdeling een fietsron- de plaatsgevonden door de wij ken van Waddinxveen. Tijdens deze wijkschouw zaten op de fiets: de wijkregisseur, wijkbe woners, een afgevaardigde van Woonpartners Midden-Hol land, het plaatsvervangende af delingshoofd van BOR, de voor man groenvoorzieningen en de verkeersdeskundige van de ge meente. Ook de wijkplatforms werden betrokken bij de wijk schouw. Bij de eerste wijkschouw heb ben de ambtenaren, die zorg dragen voor het beheer en onderhoud van de wijken, ken nisgemaakt met de leden van de wijkplatforms. Tijdens de schouw zijn de belangrijkste knelpunten in kaart gebracht. Zo is per wijk een overzicht ont staan van punten waar tijdens de volgende schouw opnieuw aandacht aan wordt besteed. - Vergunning voor het houden van een collecte voor het spon- sorzwemmen in Gouwebad de Sniep. Opbrengst komt ten goede aan de renovatie van het zwembad. De vergunning is geldig op 14 t/m 17 februa ri 2011 van 9.00 uur tot 15.15 uur. Ook wordt er een collecte langs de huizen gehouden om sponsors te vinden voor het zwemmen. - Vergunning voor een collecte van dierenambulance Gouda en Omstreken geldig op 13 tot en met 19 februari 2011. Woensdag 15 december, aan vang 20:00 uur Op de agenda: - Benoeming voorzitter raads commissie en benoeming duo- raadslid wijziging bemensing commissies - Delegatie aan het college van B&W van de verklaring van geen bedenkingen (Wabo) - Vaststellen Verordening naam geving en nummering (adres sen) Waddinxveen 2010 - Vaststellen bestemmingsplan "Noordkade215-217” - Beslissing omtrent het be zwaarschrift van P. van Zanten en JJ.W van Zanten-Biesheuvel - Fietspad Putteringvaart - Septembercirculaire 2010 alge mene uitkering - Benoemen deeltijdwethouders - Startnotitie ontwikkeling nieuw integraal veiligheids beleid - Vaststellen re-integratieveror- dening 2010 - Vaststellen verordeningen Toe slagenverordening en Langdu- righeidstoeslag 2010 -Jaarverslag leerplicht over het schooljaar 2009 - 2010 voor ken nisgeving aannemen - Vaststellen Integrale beleids visie participatiebudget Wad dinxveen - Vervallen begrotingswijziging RDOG HM 2010-1 en handha ving begroting 2010 - Reparatie instelling Commissie beheer en exploitatie zwembad en binnensportaccommodaties - Vaststellen Erfgoedverorde- ning Waddinxveen 2010 - Subsidie nieuwbouw accom modatie Hockeyclub Waddinx veen - Notitie Sporttarieven Wad dinxveen - Vaststellen Referendumveror dening Waddinxveen 2010 - Voorstel Inwonersraadpleging - Vaststellen coördinatieregeling Hefbrug

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7