100 I Kerstlunch voor leerling Koningin Beatrixschool ‘Ik zoek nog een slinger’ lp Vind je droomhuis op onze site Lees alle columns van Henk Spaan Trek de aandacht met een evenement ft O Snel op weg van A k naarB \i In de agenda Tegendraads Kerstbomen van de beste kwaliteit bij Verkleij Bloemen en Plantencentrum Wimpie van de buren Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Verhuizen Verkeersinformatie www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/spaan www.weekbladwaddinxveen.nl e Klaverjassen Kunst in Unie Postbus opge heven Raad stuurt sporttarieven- nota terug ‘Na de kerst is er geen gedoe en is het ‘inklappen en wegwezen” km j Nieuw clubhuis voor hockeyers pjj i»< l i Vervolg van voorpagina Waddinxveen Per 31 december is de post bus van het Weekblad voor Waddinxveen opgeheven. Post voor de krant is na tuurlijk altijd welkom en kan voortaan worden verstuurd naar Oranjelaan 9, 2741 EP in Waddinxveen. Ik wil vriendjes worden met Wimpie van de buren. Hoe pak ik dat aan? Wimpie is veel groter dan ik en dus misschien wel veel sterker. Bovendien denk ik - ik meen dat ergens te hebben horen fluisteren - dat hij wat knik kers van me wil afpakken. Ik weet niet zeker of dat ook zo is. Ik vind die gedachte wel heel naar. Ik besluit Wimpie maar eens te gaan uitschel den. Zo maar. Dat zal hem leren! ‘Arrogant’, ga ik hem noemen. Ik weet nog niet he lemaal wat dat betekent, maar hij zal er wel van schrikken, denk ik. En als Wimpie dan boos wordt, wil ik niet direct de bovenmeester erbij halen. Ik wil mijn eigen boontjes Neuzen tussen de bomen, ballen, huisjes, engeltjes en lichtsnoeren; bij Verkleij Bloemen en Plantencentrum is het de week voor Kerstmis nog gezellig druk. De familie Brand uit Waddinx veen staat bij accessoires voor in de boom te kijken. “We hebben een kerstboom met groene bal- Jolanda van den Berg Waddinxveen Leerlingen van groep 5 tot en met 8 van de Koningin Beatrixschool (wijk Zuidplas) werden vrijdag 17 december getrakteerd op een kerstlunch. In de meeste groepen hadden de kinderen zei/ traktaties voor de hele klas mee naar school genomen. De leerlingen van groep zes/zeven gingen - onder begeleiding van hulpouders - eerst met elkaar boodschappen doen. FOTO: PR len. Nu zoeken we daar nog bij passende vogeltjes bij.” Toch is de grootste drukte volgens eige naar Johan Verkleij (54) alweer voorbij. “De meeste klanten ko men in de week na Sinterklaas. Zo’n 80 procent van de bomen is nu verkocht.” Jaarlijks verkoopt het tuincentrum ongeveer dui zend echte bomen en zo’n hon derd tot honderdvijftig kunstbo men. “Vooral de Nordman en de Omorika zijn populair.” De laatste jaren moet Verkleij op boksen tegen de bouwmarkten, die vaak voor spotprijzen bomen verkopen. “Zij verkopen bomen van mindere kwaliteit. Mijn bo men komen veelal uit Denemar ken. Daarnaast ga ik vaak al in augustus naar België om bomen persoonlijk uit te kiezen. Ik heb de eerste keus en daardoor de beste kwaliteit.” Verkleij merkt duidelijk dat er trends zijn in kerstversiering. “Dit jaar gaan overigens dan nog gewoon ver spreid door de beide gemeen ten wonen, gaan vergaderen in Gouda. De bezoeker moet vijf minuten langer op de fiets voor een raadsvergadering. Nou en? En hoeveel bezoekers komen er eigenlijk naar een gemiddelde raadsvergadering? Een handje vol en soms nog niet eens. De plaatselijke bestuurders zouden in een kleine gemeente gemak kelijker aanspreekbaar zijn. Dat is waar. Maar hoe vaak spreekt u lokale bestuurders aan in de plaatselijke supermarkt? De er varing leert, dat de plaatselijke politici de meeste klachten, op en aanmerkingen gewoon door de telefoon krijgen aangereikt. Plaatselijke politici overal in het land zéggen altijd wel, dat ze zo graag met de inwoners in contact willen komen, maar sluiten zich in werkelijkheid op in vergaderruimten. Of dat nu in Gouda of Wad dinxveen is, of in Waddinx veen, gemeente Gouda. Stephan Peters Fractievoorzitter Weerbaar Waddinxveen balkje, liever een schop onder de kont willen geven? We heb ben het hier natuurlijk over de gemeentelijke herindeling. Wad dinxveen wil samenwerken met Gouda, maar eigenlijk ook weer niet. Althans, Waddinxveen doet zijn uiterste best de stemming goed te verzieken. De provincie zal moeten ingrijpen en zal dat zonder twijfel ook gaan doen. En dan gaat Waddinxveen anders heten: Waddinxveen, gemeente Gouda. Wat gaan we daar van merken? Paspoort, rijbewijs, bewijs omtrent het gedrag, uit treksel uit het geboorteregister en dergelijke blijven gewoon verkrijgbaar aan het loket bur gerzaken in de gemeentelijke dependance in Waddinxveen. De plaatselijke bestuurders, die Waddinxveen In samenwerking met de Waddinxveense Kunst Kring houdt De Unie aan de Kerk- weg Oost 226 in Waddinx veen een expositie met werk van Will Borst, Magg Bosma, Bea van Kempen en Cor rie Korver. Will Borst schil dert alweer geruime tijd met acryl- en olieverf. De natuur is haar grootste inspiratie bron. Magg Bosma schildert met pastel, acryl- en olieverf. Haar stijl is los en kleurrijk. Bea van Kempen schilderde eerst veel aquarelwerk. Daar na ging zij over op pastelkrijt. Uit die tijd dateren veel hon denkoppen. Tegenwoordig maakt zij het liefst doeken met onder meer bloemen en zeezichten. Corrie Korver startte in de jaren zeventig met boetseren met klei. Nu maakt ze vooral werken van boetseerwas. Alle tentoon gestelde werken zijn te koop, de portretten in overleg. Een deel van de opbrengst is be stemd voor het kunstproject ‘Anders Bekeken’, een project voor (ex-)GGZ- cliënten. Richard Avontuur Waddinxveen Na een korte discussie heeft de Waddinxveense gemeen teraad besloten de door het college voorgestelde sport- tarievennota terug te sturen. De raad was teleurgesteld in het stuk waarin werd in gegaan op mogelijkheden tot bezuiniging op de sport- nota. Het college stelde enkele keu zes voor, maar de raad wist niet goed wat het met stuk aan moest. Er werden vraag tekens gezet bij de zwaardere lasten voor binnensportver- enigingen en er was kritiek op het uitblijven van een sportnota. Halverwege de discussie werd voorgesteld om het debat over de sport- tarievennota op te schorten, w'at door de meerderheid werd gesteund. Richard Avontuur Waddinxveen Hockeyclub Waddinxveen (HCW) kan beginnen aan de bouw van een nieuw clubhuis. Afgelopen woensdag stemde de Waddinxveense gemeen teraad in met een subsidie van ruim een ton euro voor de bouw van een nieuw on derkomen. Het huidige club huis op Sportpark De Sniep is nodig aan vervanging toe. Van de zes partijen in de Waddinxveense raad stemde alleen D66 tegen de bijdrage van de gemeente aan het nieuwe clubhuis. “Wij zijn bang voor een precedentwer king, dat er meer clubs bij de gemeente aan zullen kloppen voor een financiële bijdrage”, zei Fatima Kalai namens D66. Volgens CDA-wethou- der Dorenda Gerts zal daar echter niet zo snel sprake van zijn. “Alle sportclubs in Wad dinxveen staan er nu redelijk voor qua accommodatie”, zei de voor sport verantwoorde lijke wethouder. De andere vijf partijen toonden zich verheugd over de verbete ring van de accommodatie van HCW. “Nu is die zijn naam namelijk onwaardig”, vond PvdA’er Hans van Stel, die wel meldde verbaasd te zijn over de bijdrage van de gemeente. “Enkele weken geleden werden namelijk al onze ideëen om het leed in de maatschappij te verzach ten nog naar de prullenbak verwezen. Nu is er plots het voorstel voor HCW, dat wij ten volle steunen.” Namens het CDA prees Jeanette Heezen vooral de stap van HCW om de aan vankelijk gewenste bijdrage naar beneden bij te stellen. “Dat is zelfredzaamheid zoals wij als coalitiepartijen graag zien.” vooral de zilver- en paarskleu- rige versieringen hard. Ik merk wel dat mensen door de recessie langer met hun spulletjes doen.” Even verderop staat Saskia van Dam uit Zoetermeer: “Ik heb zwarte en witte versieringen in de kerstboom en zoek nog een witte slinger. We zijn vorige week met de kinderen een dag bezig geweest om een Nordman uit te zoeken en te versieren.” Eric en Sylvia van Sparrentak kiezen liever voor een kunst- kerstboom. “Lekker makkelijk”, aldus Sylvia. “Na de kerst is het ‘inklappen en wegwezen’.” Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders houdt op oudjaarsdag een koppelklaverjastoernooi. Het is alweer de veertiende keer dat het toernooi gehouden wordt. Er zijn zeven ronden. Het kaarten vindt plaats in het gebouw van De Gouwe- bloem aan de Tollenstraat 161 in Waddinxveen. De ac tiviteit begint om 10.00 uur en kost 20 euro per koppel. Opgeven kan tot en met 30 december bij A.A.Boer, tel. 06-23671549 doppen, hoewel ik weet dat ik dit niet kan. De bovenmeester zal proberen Wimpie en mij toch bij elkaar te brengen. Dat is be ter voor iedereen, maar ik wil het niet horen. De bovenmeester wil dat Wimpie en ik meer dingen samen gaan doen. Zandkastelen bouwen en zo. Maar ik blijf toch lekker boos op Wimpie en ook op de bovenmeester. En nu ga ik alle kleintjes uit de buurt er bij halen om te laten zien dat ik heus wel sterk ben. Misschien ga ik wel snoepjes uitdelen om de kleintjes te paaien. Een voetbal- complexje hier, een hockey veldje daar. Alleen dat jongetje van Vonk krijgt niks. Die is te eigen wijs. Wat denkt u? Zal Wimpie mij in de armen sluiten? Of zal hij mij, dat vervelende huile- g' www.deweekkrant.nl w-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 11