Gemeente Nieuws week Milieuzaken Ruimtelijke ordening Bouwen en wonen Gemeentelijke regelgeving Gemeente Waddinxveen Bezwaar Minicontainers in de winter woensdag 22 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 y) Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit waddinxveen ONTWERP AANWIJZINGS BESLUIT STRAATARTIEST REGIONALISERING BRANDWEER AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN VERLEENDE BOUWVER GUNNINGEN VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. SPREEKUREN AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinza meling en ophalen grofvuil 547 500. MELDINGEN ART. 8.40 WET MILIEUBEHEER VOORAANKONDIGING BESTEMMINGSPLAN AANBRUG HEFBRUG PUBLIEKSBALIE AANVRAAG OMGEVINGS VERGUNNING (UITGEBREIDE PROCEDURE) TOEZICHTHOUDER LEERPLICHT Harteveld.van de Afdeling SBO via tel. 624500. U kunt ook mai len naar: m.harteveld@wad- dinxveen.nl. aan één of aan beide onderde len mee te doen. Voor meer in formatie over deze wedstrijd: www.waddinxveen.nl. tainer tegen te gaan. Dit veront reinigt het afval namelijk. De medewerkers van Cyclus beste den extra aandacht aan het le- gen van de minicontainers bij vorst. Zo drukken ze extra op de ledigingsknop van het inza- melvoertuig, zodat de minicon tainer extra geschud wordt. Het kan voorkomen dat on danks de voorzorgsmaatregelen de container vanwege de vorst niet wordt geleegd. Wij vragen daarvoor uw begrip. Kijk ook eens op www.cyclusnv.nl. zo’n verzoek zijn kosten ver bonden. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400,2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. tie een andere procedure is ver meld). kapel op het voordak- vlak (14-12-2010); 20100188 Berkengaarde 16, het plaatsen van een dak kapel op het voordak- vlak (13-12-2010); 20100190 Schielandweg, het vervangen van asbest gevelplaten van elec- triciteits onderstation “Waddinxveen” (14- 12-2010); 20100196 Willem de Zwijger- laan 12, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (14- 12-2010). De burgemeester van Waddinx veen heeft ingestemd met het ontwerp “aanwijzingsbesluit straatartiest”. Dit aanwijzings besluit heeft tot doel artikel 2:9 uit de Algemene Plaatselij ke Verordening 2009 (APV) na der uit te werken, zodat handha ving bij overlast mogelijk is. De uitwerking betreft het daadwer kelijk aanwijzen van openba re plaatsen in de gemeente waar het verboden is om voor het pu bliek als straatartiest, straatfoto graaf, tekenaar, filmoperateur of gids op te treden. Op grond van artikel 2:9 lid 3 is het voor een ieder mogelijk om aan de burgemeester een ont heffing aan te vragen op het verbod. Met ingang van 15 de cember 2010 ligt het ontwerp “aanwijzingsbesluit straatar tiest” gedurende 6 weken (tot en met 26 januari 2011) tijdens ope ningstijden ter inzage bij de Pu- blieksbalie. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of monde ling zijn zienswijze over het ont werp aanwijzingsbesluit naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunt u richten aan de burgemees ter van Waddinxveen en voor het indienen van een monde linge zienswijze kunt u con tact opnemen met mevrouw M. Op 1 januari 2011 gaan de re gionale brandweer Hollands Midden en 25 gemeentelijke brandweerkorpsen, waaronder Waddinxveen, op in één brand weerorganisatie: Brandweer Hollands Midden. Vanaf die da tum is er één centraal postadres: Brandweer Hollands Midden, Postbus 1123,2302 BC Leiden. 20100215 Kanaalweg 6, het kap pen van een wilg (02- 12-2010); 20100216 Peuleyen 196, het plaatsen van een dak kapel op het voordak vlak (08-12-2010); 20100217 Pr. Beatrixlaan 58, het plaatsen van een dakkapel op het voor dakvlak (08-12-2010); 20100219 Anna van Buren- straat 1, herplaatsen van een airco-unit (12- 12-20-10); 20100220 Bilderdijklaan 36, het verhogen van de be staande aanbouw en het realiseren van een dakterras (09-12-2010). De volgende omgevingsver- gunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde da tum: 20100180 Peuleyen 72, het plaatsen van een sta len balk (08-12-2010); 20100183 Vijverlaan 24, het plaatsen van een dak- De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100175 Broekhuizen 4, het gedeeltelijk verande ren van de dakbedek king (08-12-2010). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegen gehouden. Om dat te voorko men kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de Rechtbank ‘s-Graven- hage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be- Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publica- Voor grote groepen gelijksoor tige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Be stuur (AMvB). Een milieuver gunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. De volgende meldingen zijn inge diend: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer - Doedijns BV, Coenecoop 103, het veranderen van een inrich ting voor hydraulische syste men. - Univeg Trade Benelux BV, Nij- verheidsweg 4, het veranderen van een groothandel in groen ten en fruit. - Acint Pro Audio, St. Vic- torstraat 51, het oprichten van een inrichting bestemd voor as semblage en verhandelen van geluidssystemen. - ALECS BV, Wilhelminakade 1, voor het oprichten van een schoonmaakbedrijf. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet mi lieubeheer kan geen bezwaar worden ingediend of beroep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter inzage. In de wintermaanden voert de gemeente de bestrijding van gladheid uit. Dit gebeurt vol- Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen (SVW) onder steunt individuele vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties bij de uitvoering van hun taken. De Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen is op zoek naar 2 bestuursleden (m/v). Het zijn functies op vrijwilligersbasis. Het bestuur van SVW be staat uit een voorzitter, se cretaris, penningmeester en een algemeen bestuurs lid. Voor de dagelijkse gang van zaken is een coördinator aangesteld. In het bestuur is ruimte voor een secretaris en een alge meen bestuurslid met passie en ervaring in het vrijwilli gerswerk. Gezien de huidi ge samenstelling van het bestuur gaat, bij gelijke ge schiktheid, de voorkeur uit naar tenminste één vrouwe lijk bestuurlid. Meer infor matie over de stichting, de vacatures en de sollicatie- procedure vindt u op www. vrijwilligerswerkwaddinx- veen.nl. B&W bereiden een bestem mingsplan voor voor de Aan- brug en Hefbrug op de locatie Kerkweg-Oost. Directe aanlei ding voor het nieuwe bestem mingsplan is dat de Hefbrug en Aanbrug toe zijn aan vervan ging. De nieuwe aanbrug wordt breder gemaakt om de verkeers veiligheid te bevorderen. Dit laatste geld ook voor de Hef brug die aan weerszijden ver breed wordt. Deze verbredin gen zijn niet mogelijk op grond van de vigerende bestemmings plannen, zodat een herziening nood-zakelijk is. Op dit moment wordt nog geen gelegenheid geboden om ziens wijzen over dit voornemen naar voren te brengen, er worden ook nog geen stukken over het voornemen ter inzage gelegd en wordt geen onafhankelijke in stantie (zoals de rechtbank) in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over dit voor nemen. Het ontwerpbestem- mingsplan wordt begin 2011 ge durende zes weken ter inzage gelegd bij de Publieksbalie en via www.waddinxveen.nl. Gedurende deze termijn kan dan iedereen een zienswijze in dienen. Er zal te zijner tijd in ie der geval ook één informatie avond worden georganiseerd. Zodra het ontwerpbestem- mingsplan ter inzage wordt ge legd, kondigen we dat aan in het Hart van Holland, de Staatscou rant, www.ruimtelijkeplannen. nl en op www.waddinxveen.nl. Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u con tact opnemen met de gemeen te, contactpersonen zijn de heer C. van Walsem en mevrouw P. Valkier, beiden bereikbaar via 0182 - 624624. gens een vastgesteld actieplan, waarin de verschillende routes zijn opgenomen. Als eerste wor den de doorgaande wegen en de fietspaden gestrooid bij glad heid, vervolgens de wijkontslui- tingswegen. Wijkstraten komen als laatste aan de beurt. Bij hevi ge sneeuwval of extreme glad heid worden ook brugdekken, bushaltes en trottoirs nabij be jaardencentra en openbare ge bouwen begaanbaar gehouden. Het complete actieplan glad heidbestrijding ligt ter inzage bij de Publieksbalie en is te down loaden op onze website. Parti culieren kunnen kosteloos een kleine hoeveelheid strooizout afhalen. Neem zelf een af te sluiten em mer mee naar de gemeentewerf, Coenecoop 53, waar u deze kunt vullen uit de zoutcontainer bij de entree. Bedrijven kunnen geen gebruik maken van deze service; zij moeten zelf zorgen voor de begaanbaarheid op hun eigen terrein. Vriest het af val, en dan voor al het GFT-afval, met vorst vast in uw minicontainer? Of gaat het deksel van uw minicontai ner moeilijk open met tempera turen onder het vriespunt? Dan heeft Cyclus de volgende tips voor u: Maak het af val voorzichtig los van de wand, voordat u de con tainer op de aanbiedplaats zet. Plaats een klein houtje, bijvoor beeld een knijper, tussen het deksel en de container om vast vriezen te voorkomen. Zet de container de nacht voor het le gen op een niet al te koude plaats en uit de wind (bijvoor beeld in de schuur of de garage). Leg onderin de container een krantje of een eierdoos. Stamp het afval niet aan. Laat nat (tuinjafval eerst drogen voordat u het in de container gooit. Gebruik geen zout om bevriezing van afval in de con- Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. Weet u een toepasselijke naam voor het plein en/of de straten in het nieuwe Cen trum van Waddinxveen? Doe dan mee aan de wed strijd die de gemeente uit schrijft. U kunt er een leuke prijs mee winnen. Uw in zending moet wel aan een paar voorwaarden voldoen en kan tot en met 14 januari vanaf de Dreef en de Kanaaldijk het plangebied overziet, merkt dat de werkzaamheden voor het Centrumplan gestaag vor deren. Het wordt dus tijd om na te denken over een toepasselijke naam voor zes straten van het nieuwe Centrum in Waddinx veen. “Alle inwoners van Wad dinxveen -jong én oud - bie den we de kans om daarover mee te denken. Dus hebben we een straatnamenwedstrijd uitge schreven", legt wethouder Kees de Jong uit. De wedstrijd omvat twee on- 2011 bij de gemeente worden derdelen. U kunt ervoor kiezen ingeleverd. Uit de inzendingen kiest de jury drie genomineerden, die aan de Straatnamen commissie worden voorge legd. De Straatnamencom missie kiest de winnaars. Op 8 februari 2011 worden de winnende namen be kendgemaakt en krijgen de winnaars op feestelijke wij ze hun prijs uitgereikt. Wie De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20100218 Zuidkade (deel tussen Heemraadweg, Al- pherwetering en Mo- gonnen. Aan het indienen van lenring), het oprichten van 119 woningen (07- 12-2010). Het college van B&W heeft op 7 december 2010 mevrouw B.S. den Ouden benoemd tot toe zichthouder op de naleving van de Leerplichtwet. Deze benoe ming is geldig voor de duur van haar dienstverband bij de ge meente Waddinxveen. Bel voor vragen naar 624 500 of mail naar gemeente@waddinxveen.nl.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7