Waddinxveen bouwt, deel 1 PCW en WD grote winnaars 1 Waddinxveense topsporters in het zonnetje gezet ba IM list kW Prijskaartje Bezoek uit Tsjechische zusterstad Pelhrimov Grootse plannen voor infrastructuur Elke dag een nieuwe puzzel op de site Maak een account aan en plaats Advertenties uit Waddinxveen en omstreken Duik in het recente verleden van Waddinxveen Altijd actueel: de weekkrant.nl Eigen nieuws De grootste etalage Digikrant Even ontspannen www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl 1 Dit was 2010 Marichelle de Jong behaalde brons op het WK boksen. FOTO PR PCW’ers De Jong en Timmermans boekten winst. FOTO RIEKELT BEZEMER. Ruud Groot Waddinxveen In economisch mindere tijden, waarbij de huizenmarkt een gevoelige klap moest verwer ken, is in Waddinxveen juist een ‘bouwoffensieP ingezet. Burgemeester Cremers gaf al eerder aan dat nieuwbouw be langrijk is voor Waddinxveen en dat er dit jaar al meer in gang is gezet dan in de laatste vijf jaar. Toch zijn er ook Wad- dinxveners die vinden dat er teveel tegelijk wordt gebouwd en dat ‘Waddinxveen lijkt op Begin mei bracht een delegatie uit Pelhrimov een bezoek aan Waddinxveen. Burgemeester Cremers ontving burgemeester Bambula op het gemeentehuis. Tijdens het bezoek werd onder meer een bezoek gebracht aan Rozenkwekerij Porta Nova. Berlijn in het klein’. Onder staand een korte terugblik op de nieuwbouwprojecten van 2010 en een vooruitblik naar 2011. De Hooge Brugge. Dit complex met twintig apparte menten is dit jaar afgebouwd en opgeleverd. Er zijn zeven appartementen verkocht en inmiddels bewoond. De ove rige staan nog in de verkoop. Dorpstraat. Dit kleinschalige nieuwbouwbouwproject van vrijstaande en halfvrijstaande woningen is voor de bouwvak opgeleverd en inmiddels zijn alle kopers in hun nieuwe woning ingetrokken. Mercuri- usweg. Een project van twintig eengezinswoningen, dat momenteel in de afbouwfase verkeerd en in het begin van volgend jaar zal worden opge leverd. Bijna alle woningen zijn verkocht; er zijn nog enkele tussenwoningen beschikbaar. Rijnlandstraat. Appartemen tencomplex van Woonpart- ners. Huur appartementen voor senioren, waarvan nog enkele appartementen vrij zijn. Oplevering begin 2011. fractie dezelfde samenstelling behield. De andere lokale partij, Wad- dinxveeps Belang, haalde te In het afgelopen jaar werden drie topsporters in het zonnetje gezet op het gemeentehuis. In februari kreeg de 18-jarige schaatser Bauke Wiersma het gouden ‘Hefje’ opgespeld door burgemeester Cremers. Hiermee werd hij in zonne tje gezet voor zijn bijzonder prestaties tijdens de Neder landse kampioenschappen Supersprint, waar hij het goud behaalde. Ook de 16-jarige kunst schaatster Joyce den Hollander ontving uit handen van burgemeester Cremers het gouden hefje. Dit gebeurde eind april als blijk van waardering voor haar prestaties op het ijs, waaronder het goud op het Nederlands Kampioen schap. Later dit jaar werd Joyce wederom Nederlands Kampioen. Het zilveren hefje was voor Een flink aantal nieuwe wegen staat op de planning voor de komende jaren. Naast de Verlegde Dreef, die meermalen vertraagd is en de Bentwoudlaan door het Bentwoud zal er ook een Extra Gouwekruising aangelegd worden over de Gouwe. In maart werd hier over een informatieavond gehouden. Hoewel het ging om de eerste globale plan de 32-jarige bokster Mari chelle de Jong. Zij behaalde het brons op het EK in Hongarije. Ook heeft zij vijf maal goud op het NK behaald. Op het WK in Barbados behaalde zij het brons. Marichelle is vastbesloten om in 2012 mee te doen met de Olympische spelen. Burge nen, ontdekten omwonenden schokkende veranderingen. Zo verdwijnt aan het Akker- oord een huis geheel onder het nieuwe talud en loopt de nieuwe brug haast tegen de gevel van Suikerwerkenfabriek Schuttelaar aan. Via de nieuwe parallelweg wordt verkeer richting Den Haag, dat nu nog na het invoegen bij Gouda drie banen moet oversteken, geleid naar een nieuwe oprit. weinig stemmen binnen. De partij was in de voorgaande periode tot stand gekomen nadat Abdelkader Alhaft zich meester Cremers speldde Marichelle in september het zilveren hefje op en stelde haar alvast het gouden hefje in het vooruitzicht, bij goede presta ties op de Olympische spelen. Maar eerst wordt er nog hard getraind voor het WK in 2011, dat dit keer in Nederland plaats vindt. Even leek dit het laatste uitwisselingsbezoek te zijn geweest toen later dit jaar de subsidie aan de Stichting Vriendschapsband op de tocht kwam te staan. De raad stemde echter tegen dit voorstel. afscheidde van de PvdA. De coalitieonderhandelin gen werden gevoerd door PCW, WD en CDA. Deze bleken succesvol waarna een College werd gevormd door Kees de Jong (PCW), Cees Kroes (VVD) en Dorenda Gerts (CDA) die hiermee voor haar derde periode tekende. De aanstelling van Kroes als wethouder, leidde tot het vertrek van diens echtgenote, het raadslid Marleen Kroes. Dit om ‘de schijn van slaapkamer- tjespolitiek’ te vermijden. J Ellen van Helden nam haar zetel over. Ook bij de PCW vond een wisseling van de wacht plaats. Menno van der Haven moest om gezondheidsredenen afscheid nemen. Chris van Harten nam het stokje over. Burgemeester Cremers verhuisde in augustus naar een ambtswoning in Wad dinxveen. Hiervoor huurt de gemeente een woning aan de Roosje Voshoeve. Dit kost de gemeente 5400 euro per jaar. Op de vraag of dit niet in strijd was met het streven van het College om te bezuinigen, stelde hij: “Waddinxveen wilde een kroonbenoemde burgemeester, daar hangt nu eenmaal een prijskaartje aan.” De burgemeesters Cremers en Bambula. FOTO RIEKELT BEZEMER. Tijdens de gemeente raadsverkiezingen in maart kwamen de PCW en de WD als grootste winnaars uit de bus. Beide behaalden een zetel meer dan in de vorige raadsperiode, waarmee de PCW op zes en de WD op vijf zetels uit kwam. Ook de fractie van D66 boekte winst en zag haar zetelaantal verdubbelen naar twee. De PvdA, in de vorige periode met vijf zetels onderdeel van de coalitie, incasseerde het grootste verlies en leverde twee zetels in. Ook het CDA verloor één zetel en stapte de coalitie in met drie raadsleden. Weerbaar Waddinxveen bleef met twee zetels de constante factor. Het was ook de enige partij waar de Het Waddinxveense vrijwilligers/eest kreeg dit jaar een koninklijk tintje met de aanwezig heid van prinses Maxima. De prinses opende het/eest en prikte een vorkje mee. De vrijwilligers kregen het/eest aangeboden als dank voor hun inzet. Het bedienend personeel bestond die avond onder meer uit wethouders en raadsleden. FOTO RIEKELT BEZEMER.

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 15