Oranjefestijn Pettepret Waddinxveen bouwt, deel 2 •oeterto Vijftig jaar Passage Sluiting Eben-Haëzer Handtekeningen voor Stichting Vonk I Kijk naar wat er in de buurt gebeurt De heerlijkste recepten staan op de site Bekijk de laatste familieberichten op de site Ongevallen, inbraken en ander leed Fusieperikelen Van der Linden overleden Altijd actueel: de weekkrant.nl Actuele video’s Politieberichten Lekker eten Leven en dood www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Dit was 2010 De najaarsproeverij was een succes. FOTO: RONALD STAM Het pettepretterrein stroomde vol en er was een prima sfeer. FOTO: CARINA BERGMAN FOTO: PR De Passage bestond in 2010 vijftig jaar en dat werd gevierd met allerlei activiteiten. Er was bijvoorbeeld een najaarsproe verij, waarbij de winkeliers bezoekers een groot en zeer gevarieerd aanbod aan lekker nijen voorschotelden. Rob de Graaf van De Sand- witch presenteerde huis- De hervormde basisschool Eben-Haëzer gaat sluiten, werd afgelopen jaar bekend. Naar verwachting zal de school in augustus 2011 de deuren sluiten. Dit maakte het bestuur van de drie verenigde Hervormde scholen eind mei bekend tijdens een Algemene Leden vergadering. Als reden voor de sluiting noemt het bestuur de financiële situatie van de Hervormde Vereniging, gemaakte erwtensoep, broodjes rookworst en pan nenkoeken. Pieter Baelde van De Kaashakker bood overheerlijke Hollandse en buitenlandse kaas aan. Eerder in het jaar werd er onder meer een modeshow gehouden om het jubileum te vieren. waar naast de Eben-Haëzer ook de Bethelschool en de Rehobothschool onder val len. Door het dalend aantal leerlingen moet de vereni ging de financiële reserves aanspreken. Het bestuur heeft eerder onderzoek la ten doen naar de mogelijk heid van een bestuurlijke fusie met basisscholen in de regio. Dit heeft echter tot niets geleid. De tweede editie van Pettepret was een succes. Viel de eerste editie - om begrijpelijke redenen - aan het eind in het water, dit jaar begon het in het water: met heel veel regen. Maar dat weerhield veel Wad- dinxveners er niet van om een kijkje te nemen op de kinder- markt en uit volle borst mee te zingen bij de traditionele aubade. Toen het eenmaal droog werd, stroomde het ruime Pettepret- teterrein al snel helemaal vol en was er een prima sfeer. Er was een groot aanbod van vertier: springkussens, brand- weerdemonstraties en zang en dans. De dag werd spetterend afgesloten met een bijzonder geslaagde vuurwerkshow die door veel Waddinxveners met gejuich en applaus werd ontvangen. totaal negentig woningen gere aliseerd in verschillende prijs klassen. Hiervoor is nog geen bouwvergunning afgegeven. Het voorlopig ontwerp wordt uitgewerkt en naar verwach ting kan medio 2011 met de verkoop worden gestart. procent van de woningen ver kocht. In februari 2011 wordt gestart met de sloop van de loods en zal de grond bouwrijp worden gemaakt. Oud-burgemeester Kees van der Linden overleed afgelopen jaar op 78-jarige leeftijd. Van der Linden was van 1982 tot 1996 burge meester van Waddinxveen. Na burgemeester te zijn ge weest van Koudekerk aan den Rijn (1968-1975) en van Haastrecht, Stolwijk en Vlist (1975-1981), kreeg hij tijdens een buitengewone raadsvergadering op 7 ja nuari 1982 de ambtsketting omgehangen. In 1990 werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nas- sau en hij kreeg tijdens zijn afscheid het ereburgerschap van Waddinxveen. Van der Linden overleed op 9 oktober in zijn woonplaats Oudeschoot in Friesland. Door Ruud Groot Waddinxveen Noordpark Staringlaan. Hier worden in totaal 89 woningen gebouwd, waaronder starters- woningen, eengezinswonin gen en appartementen. De fundering is gelegd en de sloop van de fabriek is twee weken geleden begonnen. De bouwvergunning is defi nitief en in februari wordt met de bouw gestart en er staan nog enkele tuin- en terrasap partementen in de verkoop. Esdoomlaan. Hier worden in Piasweg Piasrode. Het project aan de Piasweg omvat 89 eengezins woningen, 21 appartementen en een ‘notariswoning’. De definitieve bouwvergunning is afgegeven en zo’n ongeveer 70 Zestig tot tachtig woningen ‘t Suyt Piasweg. Hier worden zestig tot tachtig woningen ge bouwd, waarvan het plan nog in de ontwerpfase verkeerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit project met vrijstaande, halfvrijstaande woningen en appartementen eind 2011 óf begin 2012 worden opgestart. Dit jaar blijkt dat Wad dinxveen geen fusie wil met Gouda. Wel is er de wil voor een ‘intensieve samenwerking’. Op 2 maart 2011 zal er een referendum plaatsvinden. Tijdens dit referendum kunnen Wad dinxveners aangeven of zij voor of tegen de fusie met Gouda zijn. Afgelopen week besloot de Provin cie om de regie over de fusie over te nemen en een gedwongen gemeentelijke herindeling te bewerkstel ligen. Inmiddels is er in Waddinxveen ook een burgercomité opgericht, Waddinxveen Zelfstandig. Een aantal prominenten heeft zich verenigd om zich uit te spreken tegen de fusie met Gouda. wethouder Dorenda Gerts voor het behoud van Vonk. Begin december besloot de stichting zich op te heffen. In het nieuwe jaar zal er overleg plaatsvinden tussen de organisatie en de gemeente. Twee leerlingen bieden handtekeningen aan. Stichting Vonk verkeert in zwaar weer. Het gemeentebe stuur wil flink bezuinigen op de subsidie aan de stichting voor kunst en cultuur. In juli overhandigden twee leerlingen van Stichting Vonk nog steunbetuigingen aan ss. E Maar liefst 110 vrachtwagens stonden dit jaar op 9 oktober klaar om de deelnemers van de traditionele Toetertocht rond te rijden. De tocht is bedoeld om lichamelijk en geestelijk gehandicapten een onvergetelijke dag te bezorgen. FOTO: RIEKELT BEZEMER

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 17