Wie wint de Ondernemersprijs Midden-Holland 2010? I I I I n I Vuurwerkspecialist Digitaal archeologisch depot Bekendmaking Rijnland cn o Altijd actueel: de weekkrant.nl (N Droge voeten, schoon water De spanning onder de drie genomineerde bedrijven is om te snijden: wie wordt de winnaar van de Ondernemersprijs Midden-Holland 2010 van de Kamer van Koophandel Rotterdam? Op 3 januari weten we het. woensdag 29 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 18 Belastingverordeningen 2011 Leiden, 29 december 2010 Bovengenoemde besluiten liggen vanaf heden gedurende twaalf weken ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap van Rijnland, Archimedesweg 1 in Leiden. In deze verordeningen is verder geregeld voor welke belastingen in 2011 kwijtschelding mogelijk is. Dat zijn watersysteemheffing ingezetenen, zuiveringsheffing woonruimten en verontreinigings heffing woonruimten. Voor 2010 was het kwijtscheldingsbeleid nog vastgelegd in de Kwijtscheldings regeling Rijnland 2009. Inhoudelijk wijzigt het kwijtscheldingsbeleid overigens niet. Duurzaam produceren Array Industries startte in 1990 als ingenieursbureau. Nu richt het bedrijf zich naast engineering ook op de vervaardi ging en montage van rookgassystemen uit (roestvastjstaal. Algemeen directeur Rob Ernst: “Duurzaamheid staat centraal in onze bedrijfsprocessen. We willen een positieve bijdrage leveren aan het efficiënt opwekken van energie en het effectief afvoeren van de restproducten die vrijkomen bij de opwek king hiervan. We houden ons permanent bezig met de ontwikkeling van nieuwe technieken op het gebied van Carbon Capture, ofwel het tegen de laagst mogelijke kosten afvangen, opslaan en hergebruiken van CO2 uit rookgas- en uitlaatgasstromen bij allerlei processen. Mochten we overigens de ondernemersprijs winnen, dan gaan we dat inzetten voor onze nieuwe projecten en uiteraard vieren we het binnen ons bedrijf!” Speur- en ontwikkelwerk Binair Groep bestaat uit Acoustair, Interko en Bolair. Het internationaal opererende In de Goudse Schouwburg wordt op een spectaculaire wijze bekendgemaakt welk bedrijf het afgelopen jaar er het best in is geslaagd om ondanks de economische situatie toch succes te boeken. De genomi neerde bedrijven zijn: Array Industries B.V. uit Nieuwerkerk aan den IJssel Binair Groep B.V. uit Moerkapelle BRS Groep uit Moerkapelle Intrekking Kwijtscheldingsregeling Rijnland 2009 Ook heeft de Verenigde Vergadering op 15 december 2010 besloten de Kwijtscheldingsregeling Rijnland 2009 met ingang van 2011 in te trekken. Omdat het kwijtscheldingsbeleicf voor 2011 in de hierboven genoemde drie belastingverordeningen zelf is opgenomen, bestaat geen behoefte meer aan de Kwijtscheldingsregeling Rijnland 2009. Durf en creativiteit De BRS Groep bestaat uit drie divisies en ontwerpt, produceert en installeert onder meer brugdekprofielen, staal- glasconstructies voor de utiliteitsbouw en speedgates (snelvouwhekken) voor andere parkeergarages en gevangenissen. Direc teur PeterThun: “We hebben de afgelopen jaren bewust gekozen voor de productie van hoogwaardige producten en het realiseren van schijnbaar onmogelijke projecten. We hebben altijd de creativiteit gehad om met architecten mee te denken over complexe staal- en glasconstructies en we hebben de durf om deze unieke constructies te construeren, produceren en monteren. Een voorbeeld hiervan is FreeFormGlass (koud 77,- per woonruimte 0,0145% van de WOZ-waarde 59,- per hectare €118,- per hectare €4,- per hectare 50,30 per vervuilingseenheid 50,30 per vervuilingseenheid De Kamer van Koophandel Rotterdam feli citeert de drie bovengenoemde bedrijven Prijsuitreiking Benieuwd wie de ondernemersprijs wint? Kom dan op maandag 3 januari 2011 van 16.00 tot 20.00 uur naar de Goudse Schouwburg in Gouda. Dit is tevens de KvK- nieuwjaarsreceptie. Meld u op www.kvk.nl/ ondernemersprijsmiddenholland aan voor deze gratis bijeenkomst. met de nominatie voor de Ondernemersprijs Midden-Holland 2010! Boskoop Het is 12,5 jaar geleden dat door Vuurwerkspecialist Groenendijk de eerste stappen werden gezet voor de verkoop van kwaliteits- vuurwerk in Boskoop. “Het eer ste jaar bracht gelijk een primeur. Het was het jaar dat voor het eerst in Nederland 200 grams vuur- werkpotten verkocht mochten worden.” Nadat de eerste jaren vuurwerk werd verkocht in de winkel aan de Koninginneweg werd na 2005 - met de komst van het nieuwe vuurwerkbesluit - de verkoop ondergébracht aan de Gouwestraat 21 in Boskoop. heeft geen tentoonstellings ruimte, dus komen daar vrijwel geen bezoekers naar toe. Wel worden vondsten uitgeleend aan onder andere oudheidska mers en musea, in binnen- en buitenland. Met de komst van het digitale depot verwacht Frits Kleinhuis, veldarcheo- loog en depotbeheerder, dat het aantal bruikleningen flink zal toenemen. Kleinhuis: “Nu we de gefotografeerde vonds ten inclusief de bijbehorende informatie hebben vastgelegd, kan een conservator van een museum op onze site ‘shop pen’ en kiezen welke vondsten het museum tijdelijk wil lenen voor een tentoonstelling. Ook scholieren kunnen de afbeel dingen en de informatie over de vondsten bijvoorbeeld ge bruiken voor het maken van een scriptie.” Archeologen in “Daarom zijn de kanonslagen in de voorverkoop weer net zo goedkoop als toen en dat geldt ook voor de multishots pot 1500 cc.” Daarnaast is de website ver nieuwd en zijn er tijdens de vrije verkoopdagen op 29, 30 en 31 december elke dag op de site feestelijke dagaanbiedingen te vinden. Ook aan de veiligheid wordt aandacht geschonken; zo zijn er veiligheidsbrillen en lan- ceerstandaards te koop. Meer info: Primera aan de Koningin neweg 1 ld, de showroom aan de Gouwestraat 21 in Boskoop en www.vuurwerk-boskoop.nl. Hoogheemraadschap van opleiding kunnen materiaal in bruikleen krijgen voor hun onderzoek. Daarbij maken ze gebruik van de nu al be schikbare informatie. Nieu we resultaten komen terecht in een scriptie of rapport. Die informatie komt dan mee terug naar het depot. Dat is de afspraak. Vondst en documentatie blijven bij elkaar. Zuid-Holland heeft geen eigen provinciaal museum. Frits Kleinhuis: “Volgend jaar krijgen we er een archeologisch centrum bij. Dat wordt nu gebouwd, naast het Archeon. In het depot vinden al voorberei dingen plaats voor de eerste tentoonstelling van bijzonde re vondsten uit de collectie in het nieuwe centrum.” Meer info: www.archeologie.zuid- holland.nl. Regio De Zuid-Hollandse archeo logische vondsten zijn sinds kort digitaal te bewonderen via de website: www.arche- ologie.zuid-holland.nl. Het archeologisch depot Zuid-Holland bestaat uit een grote loods, van 20 bij 40 meter, en bevindt zich op een industrieterrein in Alphen aan den Rijn. Er staan rijen stellingen met dozen en ladenkasten vol vondsten uit de prehistorie, de Romeinse tijd, de vroege en de late Middeleeuwen. Het gaat om ongeveer 7.000 a 8.000 jaar geschiedenis. Daarvan is nu zo’n 15 pro cent gedigitaliseerd. Ieder een kan een kijkje nemen in het digitaal archeologisch depot en zijn eigen selectie samenstellen. Het depot De verruiming in de wet om 500 grams vuurwerk te verkopen, deed voor veel consumenten de weg naar België vergeten, want mooi en veilig vuurwerk met een professionele uitstraling was nu ook in Boskoop te koop, stelt Leo Groenendijk. Drie jaar geleden zette Vuurwerkspe cialist Groenendijk de eerste stap naar online en zo ontstond www.vuurwerk-boskoop.nl; een site om online te bestellen en te kijken naar demofilmpjes van vuurwerk. Vuurwerkspecialist Groenendijk viert het 12,5-jarig bestaan met ouderwetse prijzen. De Verenigde Vergadering heeft in haar bijeenkomst van 15 december 2010 een drietal belasting verordeningen voor 2011 vastgesteld. Het gaat om de Verordening watersysteemheffing Rijnland, de Verordening zuiveringsheffing Rijnland en de Verordening verontreinigingsheffing Rijnland. In deze verordeningen zijn de tarieven voor 2011 opgenomen, zoals die voortvloeien uit de eveneens op 15 december 2010 vastgestelde Programmabegroting 2011. De tarieven voor 2011 zijn als volgt: - watersysteemheffing ingezetenen - watersysteemheffing eigenaren gebouwde eigendommen - watersysteemheffing eigenaren ongebouwd, niet zijnde natuur - watersysteemheffing eigenaren ongebouwd wegen - watersysteemheffing eigenaren natuurterreinen - zuiveringsheffing - verontreinigingsheffing bedrijf is gespecialiseerd in onder meer industriële omkastingen, geluiddem pende ventilatiesystemen, custom-made warmtewisselaars en is wereldmarktleider in systemen voorfruitrijping. “De focus van Binair Groep ligt op de hoogwaardige en toegepaste techniek die ons in staat stelt klant te bieden wat nodig is”, aldus directeur Maurice Woesthoff: “De laatste jaren is hier een aanzienlijke investering in gedaan. Zo zijn er nieuwe machines aangeschaft en hebben we veel aandacht geschonken aan productontwikkeling. Indien wij de prijs winnen dan zullen wij dit zo breed mogelijk communiceren om te laten zien dat wij naast het bieden van hoogwaardige innovatieve oplossingen ook in algemene zin een goed en solide bedrijf zijn dat klaar is voor de toekomst.” buigbaar glas). Als we de ondernemersprijs winnen, gaan we dat gebruiken als motiva- tiemiddel voor ons huidig personeel en vbor het werven van nieuw personeel. Daarnaast zullen we dit via onze gebruikelijke mid delen communiceren zoals persberichten, vakbladen en via relaties. Maar ook sociale media als Linkedln en Twitter zullen we inzetten. Hiermee bereiken we steeds meer relaties is onze ervaring.” II

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 18