Coronel rekent op zand Ontdek Valkenburg Arke Steeds de actuele verwachting Nieuws uit binnen- en buitenland Henk Spaan Moord en dood slag met de kerst Henk Spaan schreef er al meer dan 100 Keus uit stijlvolle sieraden woensdag 29 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 35 Altijd actueel: de weekkrant.nl Alles weten Zilver en fonkelend Column teruglezen? Piet Paulusma www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl Column 9 Lezersactie Klik&Win Win 4 daags volledig verzorgd arrangement Texel voor twee personen! Volg Coronels belevenissen in de rally op deweekkrant.nl Drie dagen half pension vanaf 89 p.p. Snelle zorg Arrangement FOTO PETER ELENBAAS Dick Snijders “Het lijkt er op dat op de een of andere manier de oer-mens in mij boven komt.” i Aan het eind van Dakar 2010 wist Tim Coronel het zeker. Hij zou de monsterrally nooit meer alleen in een buggy afleggen. Op 1 januari 2011 gaat Coronel in Buenos Aires opnieuw van start. In een buggy. Alleen... “Ik hoop dat het niet zo’n ontbe ring wordt als vorig jaar,” geeft hij toe. Maar zijn optimisme overwint. ‘De snelste man van Nederland’ zegt zeker te weten dat hij weer finisht. En hoger in het algemeen klassement. Even betrekt zijn gezicht als hij terugdenkt aan de vorige editie. Maar dan straalt Tim Coronel weer bij de gedachte aan een nieuwe Dakar rally: “We gaan er iets moois van maken. En eigenlijk hoop ik bij de eerste 25 te eindigen.” ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie geen plaats. “Achteraf is het vo rig jaar meegevallen, maar als je na drie dagen bijna al je teamge noten kwijt bent, is dat wel slik ken. Toch ben ik er sterker van geworden. Het lijkt erop dat op de een of andere manier de oer mens in mij boven komt.” Eenzaamheid De eenzaamheid van het alleen rijden noemde Coronel vooraf gaand aan de vorige editie als moeilijkste onderdeel. Dat werd bevestigd tijdens de etappe van vrijdag 8 januari. In de nach- Best Western Hotel Walram Dit comfortabele 3-sterren hotel is rustig gelegen aan de rivier de Geul. Toch is het vanaf het hotel slechts twee minuten loopen naar van het telijke uren klonk Coronel heel klein. Hij zat opnieuw vast in een duinpan en dacht dat het einde van zijn deelname daar was. “Dat is Dakar. Natuurlijk herinner je je die dalmomenten. Maar deelnemen aan Dakar kan niet zonder. Eigenlijk... zou het een beetje tegenvallen als dit jaar alles makkelijk zou gaan.” Met een team met zeven bug- gezellige centrum van Valken burg. Het hotel beschikt over een res taurant, gezellige bar, zwembad en wellness. Arrangement inclusief: 2 x overnachting in een standaard kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x viergangen diner Welkomstdrankje VW-Wegwijzer Entree Holland Casino Gratis gebruik binnenzwembad 50 korting op de wellness- faciliteiten van het hotel 8 korting op entree Thermae 2000 (entree alleen verkrijgbaar bij hotelreceptie) gy’s, drie motoren en een truck, kan Coronel dit jaar zeker zijn hart ophalen. “De route is uit dagender, extremer! Voor ons is het mooi dat er een groter deel van de Atacamawoestijn in zit. De auto is er volgens mij nu klaar voor. Maar je weet het nooit. Als ik nu harder kan rijden, brengt dat wel weer de kans op nieuwe problemen met zich mee.” Een verblijf in Valkenburg nodigt uit tot winterse gezel ligheid. Voor meer informatie en boe kingen kijkt u op www.arke. nl/wegener. U kunt ook bel len met Arke tel. 0900-8847 0,15 cpm) of langsgaan bij een Arke Winkel bij u in de buurt, o.v.v. Wegener - Valkenburg arrangement. De ANVR/SGR-voorwaar- den zijn op deze aanbieding van toepassing. Ik wens alle lezers van dé Weekkrant een goed en - als het even kan - net iets minder moorddadig 2011 toe. Begin het jaar fris, vol nieuwe energie! Heerlijk kuren na de drukke feest dagen, energiek de lente in of heerlijk relaxen in de zomerzon. 2-persoonskamer. Verlengen is mogelijk vanaf 50 per persoon per nacht op basis van half pen sion. Prijs is exclusief toeristen belasting 1,27 per persoon per nacht. Reserveringskosten 15,- per Online boeking; 25,- per te lefonische- of reisbureauboe- kingen. Een buurvrouw met een knobbeltje in haar borst moet weken wachten voordat het wordt onderzocht. Een ken nis met een beschadigde me niscus staat op de wachtlijst. Zorgverzekeraar Menzis wil deze verhalen zoveel mogelijk de wereld uithelpen. Met de selectie van TopZorgbehan- delingen wijst Menzis de weg naar kwaliteit en snelle zorg. Menzis heeft op basis van de officiële ZiZo (Zichtbare Zorg) kwaliteitsindicatoren en na advies van diverse patiëntenverenigingen voor negen behandelingen een ‘wensenlijst’ opgesteld. Zie kenhuizen die voor een be handeling aan de wensenlijst voldoen, kregen daarvoor het keurmerk ‘Menzis TopZorg’. Voor TopZorg is geen aan vullende verzekering nodig. Wie gebruikmaakt van-Men- zis TopZorg betaalt niets ex tra: deze behandeling wordt vergoed uit de Basisverzeke ring. De Menzis Zorgmakelaar zorgt voor begeleiding bij TopZorg-behandelingen. Hij regelt afspraken en houdt persoonlijk contact. Meer in formatie op www.topzorg.nl of via tel. 088-222 42 42. 2x Winnen op deweekkrant.nl/dakar Originele TW Steel Coronel Dakar horloges, digitale video camera’s, polaraid zonnebrillen, allerlei teamkleding en... zelf rijden in de Dakar buggy van Tim Coronel. Het zijn maar een paar van de fantastische prijzen die te Winnen zijn tijdens de Dakaractie van dé Weekkrant. Maak een foto van je eigen ‘Dakargevoel’ en plaats die op de site. Doe daarnaast tot aan de finish van Dakar mee aan een van de klik-en-winacties. Ga voor details naar www.deweekkrant.nl/dakar en win! Verbetering Er is aanleiding voor optimisme. “De buggy is op 86 punten ver beterd. De grote problemen van vorig jaar met de koppeling en de aandrijfassen moeten nu tot het verleden behoren. Daarbij is de buggy nu twintig cm langer maar dankzij lichtere materialen wel tachtig kilo lichter.” Coronel gaat voor een hogere plaats in het klassement maar zal er zeker niet gelijk als een idioot vandoor gaan. “Onze speciali teit moet het rijden in de duinen worden. Het heeft geen enkele zin om gelijk zo snel mogelijk te gaan. In het begin gaat het om minuten, zodra we de duinen ingaan gaat het om uren.” Maar hoe optimistisch Coronel ook is, voor onderschatting is Ik was erbij toen mijn vader met hout en boomschors een kerst stal timmerde. Het was 1952. Een boom mocht toen nog niet. Niemand had een kerstboom. Ja, heidenen in de stad mis schien. Wij hadden een stalletje. De kruidenier had een stal in de etalage en in de kerk stond een grote. Om Maria en Jozef, de os en de ezel en de kribbe beter te kun nen zien, had mijn vader aan de binnenkant van de stal een poppenhuislampje gemonteerd. De batterij lag verborgen onder het stro. Als je het licht in de kamer uitdeed, was de kerststal op zijn best. We hadden vijf schapen en twee herders. Drie koningen bogen diep met hun wierook mirre ende goud. Dat waren de mooiste beelden. Urenlang kon ik op mijn buik voor de stal liggen en mijn fantasie de vrije loop laten. Een paar jaar later werd aan de installatie ‘rotspapier’ toege voegd, dat over stapels boeken van verschillende hoogte rond de stal werd gedrapeerd. De herders en hun kudde trokken zich terug in de heuvels. Het terrein werd groter. Pakweg eind jaren vijftig deden plastic indianen en ridders hun intrede. Op eerste kerstdag mocht het niet, maar zodra het heilige van de kerst afwas werd de stal het centrum van een speelterrein van anachronismen. Mijn broer en ik speelden op onze buik liggend een kerstfeest van moord en doodslag. Ten slotte lagen er zelfs rails van Fleischmann rond de kribbe en zoefden er locomotieven en wagons rond het kerstkind. Iedereen lag op zijn buik. Naar het Kerstcircus van Billy Smart keken we ook liggend op onze buik. Evenals naar Circus Strassburger en naar het Jaaroverzicht van de sport. Wordt er tegenwoordig nog wel eens op de buik gelegen? Ik kan het kinderen van harte aanbevelen. Vooropgesteld natuurlijk datje liggend op je buik een spelcomputer kunt bedienen. Een groot voordeel van het op de buik liggen was dat we naar de traditionele kerstruzies van de volwassenen konden luisteren zonder er deel van uit te maken. Dichtbij en toch veraf, net als de herders in het veld. Boek nu heel voordelig; ge niet van twee overnachtingen inclusief ontbijt en diner in Best Western hotel Walram. Ontdek charmant, Bourgon disch en veelzijdig Valken burg, met vele gezellige win kels, restaurants en cafés met (verwarmde) terrassen. In de omgeving van Valken burg kunt u prima wandelen of fietsen, of voordelig shop pen in de populaire outlets Maasmechelen of Roer mond. Aankomst dagelijks van 1 janu ari t/m 31 oktober, met uitzon dering van bepaalde data. De prijs is op basis van een

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 35