Burgercomite opgericht Wensen komen uit él ij Win vier ^dagen naar Texel Trek de aandacht met je evenement Alle diensten van komend weekend Een rol in je eigen Baantjer Waddinxveen Zelfstandig Waddinxveen Zelfstandig Provincie neemt regie over woensdag 29 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Kerkdiensten In de agenda Vakantiebeürs www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Zout met zand Cursussen Brand in schuur Waddinxveen Zelfstandig is tegen de fusie met Gouda Vergoeding afgeschaft Persoonlijk mui Een aantal Waddinxveners heeft zich verenigd in het nieuwe burgercomité Wad dinxveen Zelfstandig. Ze zijn tegen de fusie met Gouda en zien niets in een dergelijke - vanuit de provincie opgelegde - gemeentelijke herindeling. Van de redactie Waddinxueen ruste Waddinxveners bijeen, die niets positiefs zien in een fusie met Gouda”, aldus Wientjes in het persbericht. “Waddinxveen Zelfstandig heeft, de afgelopen periode bewoners opgeroepen om zich te melden en zo te ko men tot een burgercomité tot behoud van de zelfstandigheid van Waddinxveen.” steeds is de groep op zoek naar deelnemers, die zich de komen de tijd actief willen inzetten om ervoor te zorgen dat Waddinx veen - ook in de toekomst - een zelfstandige gemeente blijft. verenigd hebben in het burgeri nitiatief. Behalve Maria Wien tjes, bestaat het bestuur uit oud- brandweercommandant Gert Huizer (vice-voorzitter), Onno Glasbeek (le secretaris), Arie Peters (2e secretaris), Thon Bostelaar (penningmeester), Bert van Noort (lid) en Teun Los (lid). Giften Het burgercomité Waddinxveen Zelfstandig is afhankelijk van giften en schenkingen. Hiervoor wordt binnenkort een bankreke ning geopend. Van de redactie Waddinxveen De borden dat er momen teel beperkt wordt gestrooid, staan vanaf donderdagmid dag langs de inkomende wegen. Om zo lang mogelijk de begaanbaarheid van de hoofdwegen te kunnen ga randeren, wordt het beschik bare zout gemengd met zand. Bij extreme gladheid zullen de wijkstraten met zand wor- den gestrooid. De extreem hevige sneeuwval in december heeft afgelopen periode in Waddinxveen voor veel overlast gezorgd voor het verkeer. Met name in de wijkstraten heeft het ruimen van de grote hoeveelheid sneeuw de nodige kopzorgen opgeleverd. Dit heeft volgens de gemeente vooralsnog niet tot ernstige incidenten geleid. De gemeente Waddinxveen roept bewoners op om bij sneeuwval het trottoir in de directe nabijheid van de wo ning sneeuwvrij te maken. Daardoor kunnen mensen die wat slechter ter been zijn veiliger wandelen. De me dewerkers van de gemeente kunnen hun inspanningen dan richten op de overige straten, brugdekken en der gelijke. Waddinxveen In een schuur aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen heeft vrijdagochtend brand gewoed. De brand brak rond 04.00 uur uit. De schuur stond direct naast een woon huis en de brandweer van het korps Hollands Midden sloeg groot alarm. De naastgelegen woning kon worden gered. Niemand raakte gewond. Hoe de brand ontstond is niet bekend. Voormalig WD-wethouder Maria Wientjes (links naast het plaatsnaambord) is voorzitter van het burgercomité. De groep is in december opgericht en is tegen een fusie met Gouda. Het comité zal zich met hand en tand verzetten tegen de - door de provincie opgelegde - gemeentelijke herindeling. FOTO: PR Website In december is Stichting Wad dinxveen Zelfstandig officieel opgericht. Er wordt nu hard gewerkt aan een eigen website, logo en andere uitingen. Nog Prominenten Het zijn niet de minste die zich Waddinxveen De Stichting Seniorenraad Waddinxveen wil alle se nioren die gebruik maken van het Collectief Vraagaf hankelijk Vervoer (CVV) wijzen op een wijziging in de regeling. De jaarvergoeding van 365 euro (de forfaitaire vergoeding voor de Wmo kaarthouders, die vaak ge bruik maken van de Groene Hart Hopper, gaat vervallen. Wie van deze regeling ge bruik maakt moet voortaan het Wmo-tarief betalen. Ter compensatie mag een bege leider tegen hetzelfde tarief meereizen. Er is nog wel een mogelijkheid om voor het hele jaar 2011 deze vergoe ding te blijven ontvangen en nog gebruik te maken van de oude regeling. Hiervoor moet voor 31 december dit jaar een verzoek zijn ingediend. Aan melden kan bij het Zorgloket van de afdeling Dienstver lening op het gemeentehuis. Tel. 0182-624767 of via e- mail: zorgloket@waddinx- veen.nl. Van 6 tot en met 20 december stonden er wensbomen in de bibliotheek en in het gemeentehuis, een initiatief van de Ro tary Waddinxveen. Na een selectie kon de organisatie meer dan tien wensen laten uitkomen. Waddinxveners kregen bijvoorbeeld een mooie bos bloemen of een dinerbon voor twee personen. FOTO: PR gemeente te vormen. Uiter lijk op 1 juli 2011 moeten de gemeenten met een plan van aanpak komen. Gedeputeerde Martin van Engelshoven-Huls: ”Ik heb grote waardering voor de besluitvorming van de ge meenten Alphen aan den Rijn, Boskoop en Rijnwoude om te komen tot vrijwillige fusie. Met deze voorgeno men fusie en de fusies van de gemeenten Zuidplas (2010), Bodegraven-Reeuwijk (2011) en Krimpenerwaard (2013) is een fusie van de gemeenten Gouda en Waddinxveen het sluitstuk van een gemeente lijke herindelingsoperatie van Midden-Holland.” Waddinxveen Seniorenwerk Waddinxveen gaat in het nieuwe jaar van start met een aantal cursus sen. De eerste is ‘Kijken naar Schilderkunst: Moderne Kunst’. De lezingencyclus, inclusief exursies, bestaat uit twee delen: ‘Schilderkunst van Cezanne tot Kubisme en Suprematisme’ en ‘Van Mondriaan tot het post modernisme van de 21ste eeuw’. De cursus start 20 januari 2011 op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en kost 151,50 euro per persoon per cyclus van tien bijeen komsten. Op dinsdag 11, 18 en 25 januari 2011 (aanvang 14.00 uur) vindt de work shop ‘Gedichten schrijven’ plaats. Voor gevorderden zal deels een ander programma worden samengesteld. De kosten voor deze workshop bedragen 15 euro. Een derde cursus is de ‘Meditatiecursus Beginners’. Er wordt in deze cursus gelet op de ademha ling en ontspanning van het lichaam en geest. De cursus wordt gehouden op vrijdag 14, 21, 28 januari en 4 fe bruari van 9.15 tot 10.15 uur en kost 20 euro. Voor wie de beginnerscursus gedaan heeft, wordt er de komende weken de verdiepingscursus ‘leven in vreugde’ gegeven. Ook hierin weer ademhaling en ontspanningsoefeningen aangevuld met visualisaties waarin de lichte kant van je zelf centraal staat. De cursus vindt plaats op 14, 21, 28 ja nuari en 4 februari van 10.30 uur tot 11.30 uur en kost 20 euro. Een andere activiteit is de cursus ‘Kalligraferen voor beginners’, om de week op woensdagochtend, van 12 ja nuari tot en met 20 april. Het cursusgeld bedraagt 72,50 euro. Dit is inclusief benodig de materialen. Alle cursussen vinden plaats in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinx veen. Telefonisch aanmelden kan op 0182 - 631932 van het Seniorenwerk Waddinxveen of via e-mail: cursussen® stichtingvonk.nl. Voormalig VVD-wethouder Maria Wientjes is voorzitter van het comité. “In oktober kwam voor het eerst een aantal onge- Vervolg van voorpagina. Waddinxveen heeft te ma ken met de Zuidplasontwik- keiing, het realiseren van een nieuw centrum, de ontwik keling van woonwijk Tri angel, het opknappen van bedrijventerreinen en forse aanpassingen in de regionale infrastructuur. Met het oog op deze opgaven en vanwege de bestuurlijke patstelling die is ontstaan, hebben GS het besluit genomen om de procedure te starten. Het besluit van de Provincie komt voor burgemeester Bert Cremers niet als een verras sing. “We zien nog steeds het belang van samenwerking met Gouda, maar willen geen fusie. Het is jammer dat de Pro vincie dit standpunt niet heeft overgenomen.” Op 2 maart wordt met een referendum om de mening van de Waddinx- veense bevolking gevraagd. De herindelingsprocedure start op basis van de Wet algemene regels herindelingen (Wet Arhi) met een open overleg dat maxi maal een half jaar duurt, tot 21 juni 2011. In het overleg kunnen alle vari anten (vormen van samenwer king, samenvoeging en grens correcties) door betrokken gemeenten aan de orde worden gesteld. In tegenstelling tot Wad dinxveen krijgen Alphen aan den Rijn, Boskoop en Rijnwoude de ruimte en regie om samen één "A Êf i"- i- ipf/OTWHwRi ukchapsband met j z A/„.j J

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 3