Gemeente Nieuws' week Milieuzaken Vuurwerk Bouwen en wonen Weekmarkt Referendum Plastic inzame ling in 2011 om de twee weken Verordeningen en regelingen Beperkte huis- vuilinzameling Ruimtelijke ordening Kleurrijke expositie in gemeentehuis woensdag 29 december 2010 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit waddinxveen BESLUIT VASTSTELLEN HOGERE WAARDEN GELUID (WET GELUIDHINDER) -Prs aanvraag omgevings- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u al leen op werkdagen russen 8:30 en 12:30 uur contact op nemen met het Vergunnin genloket. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergun ning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen te recht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van KAP BOMEN BIJ THEO THIJSSENSCHOOL DIGITALE GEMEENTEGIDS Naast de papieren versie is er ook een digitale Gemeentegids, die u kunt vinden via de home page van onze website. Hier in kunnen wijzigingen direct worden doorgevoerd. Daardoor vindt u in onze digitale gemeen tegids altijd de meest actuele ge gevens. VERKOPEN EN AFSTEKEN Vuurwerk mag worden ver kocht op 29,30 en 31 decem ber aan personen van 16 jaar en ouder. Het is verboden om vuurwerk af te steken op een ander tijdstip dan tussen 31 de cember 10:00 uur en 1 janua ri 02:00 uur (afsteekperiode). Het in bezit hebben of afsteken van vuurwerk buiten genoem de perioden is strafbaar. Dit zijn algemene bepalingen die overal in Nederland gelden. Haal los- ERFGOEDVERORDENING GEMEENTE WADDINXVEEN 2010 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "NOORDKADE 215-217" Wanneer u vindt dat uw di recte belangen worden ge schaad door de verlening van een - hiervoor genoem de - verleende vergunning/ beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzendda- tum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publica tie een andere procedure is vermeld). tie vindt plaats op maandag 3 januari, tussen 17.00 en 19;00 uur in de raadzaal. het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. een verminderde conditie ver keren en dat het wortelstel sel schade veroorzaakt aan de Kerkweg-Oost en het school plein. De bomen maken geen deel uit van de hoofdgroen structuur en zijn daarom niet kapvergunningplichtig. Omdat deze bomen groot zijn en beeld geven aan de Kerkweg-Oost willen wij u daarom toch op de hoogte stellen van deze kap. - belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerp besluit; - belanghebbenden die redelij kerwijs niet in staat waren hun zienswijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. king met de gemeente. Als u de Gemeentegids niet heeft ont vangen, kunt u een exemplaar ophalen op het gemeentehuis. king daags na afloop van voor melde beroepstermijn. Tevens kan een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzitter van de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Indien dit gebeurt binnen de beroepster mijn, treedt het besluit tot vast stelling van het bestemmings plan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ook voor het in behandeling nemen van het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. De Gemeentegids Waddinx veen 2011 is inmiddels huis aan huis bezorgd. Hierin treft u in formatie aan over de gemeente lijke organisatie en vindt u een overzicht van de vele verenigin gen, stichtingen en organisaties in de gemeente. De afvalkalen- der 2011 is als tabkaart opgeno men in de gemeentegids. De Gemeentegids is samengesteld Akse Media BV in samenwer- plastic wordt opgehaald, is woensdag 5 januari. In de nieuwe gemeentegids, op onze website en op www.cy- clusnv.nl/plastic kunt u meer informatie vinden over de in zameling en het scheiden van plastic afval. U kunt ook con tact opnemen met Cyclus, per e-mail: info@cyclusnv.nl of tél. 0182-547500. B&W hebben het volgende be sluit genomen: - Het vaststellen van hogere ge- luidwaarden voor het realiseren van een twee-onder-één-kapwo- ning op het perceel Noordkade 215 en 217. Dit besluit en de daarbij beho rende stukken kunt u van 23 december 2010 tot en met 2 fe bruari 2011 tijdens openings uren inzien bij de Publiekshal ie. Voor inzage buiten kantoor uren kunt u een afspraak ma ken via tel. 624624. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen het besluit instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u be roep instelt, tenzij u een voor lopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide geval len moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: - belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; De volgende aanvragen om een omgevingsvergunningzijn ont vangen op de tussen haakjesver- melde datum: 20100221 Bonenakker 9, het plaatsen van een dakkapel op het voor- en achterdakvlak (13- 12-2010); De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100193 Noordkade 86, het slo pen van een houten kantoor pand (17-12-2010); Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech ter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n ver zoek zijn kosten verbonden. De gemeente gaat binnenkort de negen Siberische populie ren bij de Theo Thijsschool aan de Kerkweg-Oost kappen. Deze kap was voorzien in verband met de werkzaamheden aan de hefbrug in 2012. Het schoolbestuur heeft ver zocht om dit eerder te doen van wege de vallende takken en overlast op het schoolplein. De gemeente gaat hieraan meewer ken. De gemeente heeft onder zoek laten verrichten naar de le vensvatbaarheid van de bomen. Hieruit blijkt dat de bomen in Geef daarom wijzigingen zo snel mogelijk door te geven via de mutatiecoupon achter in de gemeentegids of via www.wad- dinxveen.smartmap.nl. De weekmarkt van vrijdag 31 december sluit om 16:00 uur. De gemeenteraad heeft op 15 december 2010 de Referendum verordening Waddinxveen 2010 vastgesteld. Op grond van deze verordening kunnen inwoners door middel van een raadge vend referendum hun mening kenbaar maken over een besluit dat de raad wil gaan nemen. Voor een voorlopig verzoek om Het plastic afval wordt in 2011 elke twee weken ingezameld. De eerstvolgende keer dat het een referendum te houden zijn 180 handtekeningen nodig; voor een definitief verzoek zijn 1.800 handtekeningen nodig. Ver der kan de raad zelf besluiten om een inwonersraadpleging te houden. De verordening treedt met ingang van 23 december 2010 in werking en werkt dan terug tot en met 15 december 2010. De verordeningen zijn te raadplegen op onze websi te www.waddinxveen.nl en lig gen kosteloos ter inzage bij De Publieksbalie. U kunt tegen be taling van legeskosten een kopie van de verordeningen krijgen. Op 15 december 2010 heeft de gemeenteraad ingestemd met de Erfgoedverordening ge meente Waddinxveen 2010. Deze verordening bevat regel geving ten aanzien van het ge meentelijk beleid over archeo logie en monumentenzorg. De noodzaak tot een nieuwe veror dening ligt in gewijzigd Rijksbe leid over archeologie en monu mentenzorg, zoals in de Wet op de Archeologische Monumen tenzorg (WAMZ) en bijstellin gen van de Monumentenwet 1988 zijn vastgelegd. Het doel van de verordening is een betere bescherming van de archeologi sche en historische- bouwkundi ge waarden op het grondgebied van de gemeente Waddinxveen. De erfgoedverordening is de basis van een gemeentelijk be leid ten aanzien van erfgoed, tiatiefnemer en omwonenden. Omdat de inhoud en kwaliteit van dit overleg onvoldoende helder bleek is de passage aan gepast en wordt er alleen uitge gaan van de contacten vanuit de gemeentelijke zijde. - Aanpassing waterhuishoud- kundige aard: de plantoelich- ting is in dit kader aangepast ten aanzien van de gewijzigde be leidsregels van het Hoogheem raadschap Rijnland. Tevens is de verplichting opgenomen om, bij een afwijking van de bouwmo gelijkheden, advies in te winnen bij de beheerder van de water kering. De besluiten tot vaststel ling van het bestemmingsplan, het bestemmingsplan (verbeel ding, regels, toelichting) en de bijbehorende documenten lig gen met ingang van 23 decem ber 2010 gedurende zes weken (tot en met 2 februari 2011) tij dens openingsuren voor een ie der ter inzage bij de Publieksba lie. Op www.waddinxveen.nl kunnen bovengenoemde stuk ken worden geraadpleegd. Op de nationale website (www. ruimtelijkeplannen.nl) kan het bestemmingsplan digitaal wor den geraadpleegd. Gedurende de periode van terinzagelegging kan beroep worden ingesteld door een belanghebbende die tijdig een zienswijze bij de ge meenteraad heeft ingediend of door een belanghebbende aan wie niet kan worden verweten dat hij niet tijdig een zienswij ze heeft ingediend. Het is voor een ieder mogelijk om recht streeks in beroep in te stellen te gen het gewijzigde deel van het bestemmingsplan. Het beroep schrift moet u zenden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA ‘s-Graven- hage. Voor het in behandeling nemen van het beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan treedt in wer- Vanwege het extreme winter weer zamelt Cyclus in beperk te mate huisvuil in. Cyclus heeft dit besluit samen met haar op drachtgevers genomen uit vei ligheidsoverwegingen. - Cyclus rijdt alle reguliere in- zamelroutes en zamelt daar in waar dat veilig kan. - Wij vragen inwoners het huis vuil aan te bieden op aanbied- plaatsen langs gestrooide we gen. - Als uw container niet geleegd is, vragen wij u uw container deze week op de aanbiedplaats te laten staan. Cyclus probeert voor de kerst alle containers als nog te legen. - Wij informeren u via www. waddinxveen.nl over de actuele stand van zaken. Bedankt voor uw begrip en uw medewerking. De gemeenteraad heeft op 15 december 2010 het bestem mingsplan “Noordkade 215- 217” gewijzigd vastgesteld. Het doel van het bestemmingsplan is om een planologische basis te bieden voor de realisatie van twee woningen aan de Noord kade 215-217. Het bestemmings plan is op een aantal punten ge wijzigd vastgesteld. Deze zijn als volgt: - De passages met betrekking tot de spiegeling van de ver keerssituatie zijn geschrapt: in deze passages werd er gespro ken over de mogelijke spiege ling van de voorrangssituatie. Echter deze aanpassing is niet inherent aan onderhavige ont wikkeling en is geschrapt om onduidelijkheid te voorkomen. - Het bouwvlak is aangepast: het eerder opgenomen bouw vlak voorzag in de mogelijk heid om de achterliggende on dergeschikte bebouwing tot eenzelfde hoogte als de hoofd bebouwing op te trekken. Dit wordt niet wenselijk geacht, het bouwvlak is dan ook aangepast waarmee de bouwhoogte voor de achterliggende bebouwing wordt beperkt. - Aanpassing passage maat schappelijke uitvoerbaarheid: in de paragraaf met betrekking tot de maatschappelijke uit voerbaarheid werd gesteld dat er overleg is geweest tussen ini- se voorwerpen weg! Zet los se plantenbakken, afvalcon tainers en brandbare spullen weg met oud en nieuw. Het zou jammer zijn als uw tuin bankje wordt vernield of uw plantenbakken leeg worden getrokken. Een dosis vuur werk zou uw vuilcontai ner kunnen vernietigen. Dit is niet alleen heel erg verve lend, maar kan ook gevaar opleveren voor voorbijgan gers. Met het verwijderen van los se voorwerpen en objecten kunt u er toe bijdragen dat het tijdens de jaarwisseling op straat voor iedereen veili ger is. Ook verkleint u daar mee het risico dat u bezittin gen verliest. Een twintigtal leden van de Waddinxveense Kunst Kring neemt deel aan de traditione le Kerst- en Nieuwjaarsexpositie in de raadzaal van het gemeen tehuis. Het is een kleurrijke ex positie over onderwerpen zoals natuur, portret, zeegezichten, landschappen enz. Er wordt met zo kunnen bijvoorbeeld monu- veel technieken gewerkt, zoals mentenvergunningen op grond olieverf, acryl, aquarel, pastel en hiervan worden verstrekt, zeefdruk. Traditie getrouw zijn ook een vijftal schilderijen opgenomen van verstandelijk beperkte be woners van Ipse de Bruggen. De expositie is op werkdagen tijdens kantooruren te bezich tigen van donderdag 23 de cember tot en met woensdag 5 januari 2011. Ook tijdens de Nieuwjaarsre ceptie is de expositie ook te be zichtigen. De nieuwjaarsrecep-

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 7