Voortaan informatie over kosten water O Corporaties negeren EU-regel Veel spijt na afsluiten persoonlijke leningen Ozb op eigen huis melkkoe gemeenten Norm in strijd tegen nieuwe geldproblemen po/ i1 Brandveilig dankzij preventieweken Licht en ruimte met dakkapel Sparen voor jonge kinderen Subsidiepot dubbel glas is leeg Steun Veilig Huurtoeslag januari 2011 Protectielint tegen vorst Altijd actueel: de weekkrant.nl Leefruimte Toekomst www.deweekkrant.nl/wonen www.deweekkrant.nl/wonen www.deweekkrant.nl/wonen www.deweekkrant.nl/wonen 1 kW - Kijk op Wonen 721 L J ’<53. Veel mensen krijgen spijt van het sluiten van een persoon lijke lening of het nemen van doorlopend krediet. Dat toont onderzoek van het Nibud aan. Bijna 60% van de mensen met een lening had achteraf liever minder geleend. Het Nibud ondervroeg 500 mensen met een geldlening en nog eens vijfhonderd mensen die geen Huiseigenaars betalen in 2011 gemiddeld 3% meer aan on- roerende-zaakbelasting (ozb). Dat blijkt uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis in 103 gemeenten. Volgens VEH han teren gemeenten een te strikte norm voor de beheersing van de ozb, waardoor huizenbe zitters en woningcorporaties in 2011 rond 200 miljoen teveel betalen. Gemeenten verhogen de belasting op het lening hebben. Een op de 16 huishoudens heeft een lening en het gemid delde bedrag komt uit op 11.400. Uit cijfers van het Bureau voor Krediet Registratie (BKR) blijkt dat ruim 10% van de mensen met meer dan drie leencon tracten moeite heeft met het afbetalen van de leningen. eigen huis omdat zij in de geldproblemen zitten. Tege lijk zijn de huizenprijzen de laatste jaren fors gedaald. Er zijn wel grote verschillen tussen de gemeenten. Kop loper in 2011 is de gemeen te Koggenland, waar de ozb met bijna 27,8% stijgt. Wel ligt deze gemeente ook na de verhoging nog een stuk onder het landelijke gemid delde. Is de drinkwaternota abraca dabra? Dat gaat veranderen, want drinkwaterbedrijven wor den verplicht de consument meer inzicht te gaan geven in de kosten van drinkwater. Dit staat in een ontwerpbesluit van staatssecretaris Atsma van Infrastructuur en Milieu waarmee de ministerraad heeft ingestemd. De waterbedrijven moeten voortaan jaarlijks een overzicht geven van de tarieven voor drinkwater, onderverdeeld in aansluitkosten, vastrecht en de kubieke meterprijs. De bedrij ven moeten duidelijk maken hoe de tarieven zijn afgeleid uit de gemaakte kosten. Ook is in het besluit verankerd dat waterbedrijven maximaal 1% van de jaarlijkse omzet mogen besteden aan ontwikkelingssa menwerking. De Nederlandse Mededingingsautoriteit (Nma) krijgt een adviserende taak. I Sinds 2007 gelden voor alle hypotheken dezelfde accepta- tienormen. Geldverstrekkers mogen hier alleen gemotiveerd van afwijken. De leennorm moet er voor zorgen dat min der gezinnen in de financiële problemen raken met de beta- stelt dat koopwoningen al voor het middensegment onbereik baar zijn geworden en er geen doorstroming vanuit huur woningen plaatsvindt. Aedes voorspelt dat vanaf 2011 de doorstroming op de huurders- markt op slot raakt. Aedes laat het er niet bij zitten en gaat opnieuw met de mi nister praten. Het is namelijk mogelijk om na de invoering van de nieuwe EU-regel een verzoek om herziening ervan te verzoeken in verband met uitvoeringsproblemen. Per 1 januari 2011 worden voor het eerst alle uitgangs punten van de huurtoeslag op dezelfde datum van 1 januari aangepast. Dit be treft zowel de verschillende inkomensgrenzen als de huurprijsgrenzen. Tot 2009 werden de huurprijsgrenzen per 1 juli aangepast. De aanpassing van 2010 is verschoven naar 1 janu ari 2011. De maximum inkomensgrenzen voor de verschillende doelgroepen worden per 1 januari 2011 verhoogd met 0,77%: voor alleenstaanden tot 65 jaar 21.625; voor meerper- soonshuishoudens tot 65 jaar 29.350; voor alleen staanden 65+ 20.325; voor meerpersoonshuishou- dens 65+ 27.750. Staan de lange latten ai Haar? Reisverzekering afgesloten en heeft de auto een ivinter- beurt gehad? Ook gedacht aan de veiligheid in en rond het huis? Zijn de sloten veilig en sluiten de ramen goed? Is er een afwezigheidmelding bij de politie gedeponeerd en zijn de buren op de hoogte? De alarminstallatie is natuurlijk ook gecontroleerd en de buurvrouw even verderop haalt de post weg en doet lampen aan en uit. Nu rustig op vakantie. De buitenkraan vergeten af te sluiten? Op een heel een voudige manier kan nu wor den voorkomen dat de vorst voor verrassingen zorgt. Plaats een vorstprotectielint zodat de waterleiding en/of buitenkraan niet bevriest. Het lint is stekkerklaar, heel eenvoudig aan te brengen, doeltrefferid en goedkoop. De vorstprotectielinten zijn voorzien van een thermos taat aan het einde van het lint, wat resulteert in een optimale temperatuursregi- stratie. Hiermee neemt het lint alleen stroom af als het strikt noodzakelijk is. Niet alleen goed voor de porte monnee maar ook voor het milieu. ling van huur of hypotheek. De nieuwe norm is inko mensafhankelijk. Wie wil weten welke leennorm voor hem van toepassing is, kan terecht op www.nibud.nl of telefonisch via tel. (030) 239 13 50. Een groot aantal woningcor poraties gooit de knuppel in het hoenderhok. Zij weigeren te voldoen aan een nieuwe EU-regel die per 1 januari van kracht wordt. De nieuwe regels houden in dat corporaties 90% van hun woningen moeten toewijzen aan huishoudens met een inkomen van niet meer dan 33.614, waardoor volgens de corporaties veel gezinnen niet in aanmerking voor een huurwoning komen. Het is volgens de corporaties nu al lastig aan een betaalbare KH® al MtMMÉitaMÈfaS huurwoning te komen, laat staan vanaf 2011. De maatregel, in combinatie met een vastgelopen woning markt, zorgt ervoor dat men sen blijven zitten. Vooral lage inkomens in het middenseg ment krijgen een probleem. Koepelorganisatie Aedes trekt al geruime tijd aan de bel bij de minister. Tot op heden ech ter vergeefs. De minister ziet geen problemen als huurders blijven zitten waar zij zitten. Maar, daar denkt Aedes heel anders over. De organisatie 1 1 i

Weekblad voor Waddinxveen | 2010 | | pagina 8