Uitbreiding activiteiten Stichting Vrijwilligerswerk Lees alle columns van Henk Spaan Bekijk de laatste berichten Oude Ip’s nu ook digitaal Ongevallen, inbraken en ander leed I f De kunst van het oppositie voeren Yarda Oostendorp nieuwe coördinator Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Politieberichten Ion platenspeler Actualiteit Op onze site www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveenn I www.deweekkrant.nl/spaan Klaverjassen Wandeltocht I Theater 'Speciale aandacht gaat uit naar de jongeren’ Yarda Oostendorp (links) en Willem de Boer zetten zich in voor het vrijwilligerswerk in Waddinxveen. FOTO: RIEKELT BEZEMER De 36-jarige Yarda Oosten dorp is per 1 november 2010 aangesteld als coördinator van de Stichting Vrijwil ligerswerk Waddinxveen. Deze stichting ondersteunt op vele manieren zowel de vrijwilligers als de organisa ties, clubs en instellingen die alleen maar kunnen voortbe staan als er vrijwillige hulp wordt geboden bij allerlei activiteiten. Dit jaar is uitgeroepen tot het Europese Jaar van het Vrijwil ligerswerk: een jaar waarin veel aandacht wordt gevraagd voor het goede werk en de noodzaak van vrijwilligers. In Waddinx veen zijn er veel vrijwilligers ac tief. Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen ondersteunt hun activiteiten en geeft ze handvat ten om hun taak zo goed mo gelijk te kunnen uitvoeren. De nieuwe en ambitieuze coördina tor Yarda Oostendorp is erva ren in het tot stand brengen van hulpvraag en hulpaanbod. Jongeren Na haar studie Culturele Maat schappelijke Vorming (CMV) heeft ze veel ervaring opgedaan op het gebied van arbeidsbe middeling en P O. “Hierin komt ook vaak aan de orde wat de mensen naast hun werk doen en hoe actief ze er in zijn”, zegt Yarda Oostendorp. “Zelfben ik ook actief als vrijwilliger, op de school van mijn twee kinderen. In mijn nieuwe taak wil ik zoveel mogelijk mensen stimuleren en ondersteunen bij het verlenen van hulp aan anderen.”Ook in stellingen, clubs en andere orga nisaties die alleen maar kunnen draaien op de inzet van vrijwilli- Ruud Groot Waddinxveen gers krijgen haar ondersteuning. “Speciale aandacht gaat uit naar de jongeren, nu wettelijk is be paald dat middelbare scholieren, van vmbo tot vwo, dertig uur maatschappelijk stage moeten lopen. Dit om zo het bewust wordingsproces van vrijwillige dienstbaarheid op jonge leeftijd op gang te brengen.” ken het werk licht. Het stimule ren van vrijwillige hulpverlening door jongeren middels de maat schappelijke stage is daarin een goed initiatief. “We gaan clubs, organisaties en instellingen be naderen om deze stages mogelijk te maken waarbij we middels een zogenoemde ‘klussengenerator’ laten zien hoe er in hun club werkzaamheden zijn die als sta ge kunnen functioneren”, zegt de coördinator. Hiervoor zullen ze worden bena derd door nieuwsbrieven, mai lings en contacten. Ze kunnen ook zelf contact opnemen met de Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen. ander geluid kunnen laten horen. De PvdA wenst alle Waddinxveners een sociaal en duurzaam jaar toe. Waddinxveen Stichting Wijkwerk De Zuid- plas houdt op 7 januari een klaverjasavond in Het Zuid- honk aan de Zuidplaslaan 552. Het klaverjassen begint om 20.00 uur. Op 19 februari wordt er in het Zuidhonk een klaverjasmarathon gehouden. Er worden acht ronden ‘Rot terdams’ gespeeld. De zaal is open vanaf 13.00 uur, aan vang 13.30 uur. Deelname kost 10 euro per persoon. In begrepen zijn een kop soep, een broodje kaas of ham, een broodje kroket of frikadel, een slaatje, een glas melk of frisdrank. Inschrijven kan tot 4 februari via J. van Velzen, tel. 0182-611171 (alleen ‘s avonds). Waddinxveen Twee keer pér maand geeft het Seniorenwerk Waddinx veen alle senioren de gelegen heid om met een groep door de natuur te wandelen, onder - leiding van enkele vrijwilli gers. Dit kan een wandeling van 6 km (tweede maandag van de maand) zijn of een van 10 tot 12 km (laatste dinsdag van de maand). Op 10 januari is de eerstvolgende korte wandeling. Vooraf op geven is niet nodig; inschrij ven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frankcentrum aan het JanvanBijnenpad. Om 10.00 uur vertrekken de deelnemers richting het Gouwe Bos. Na een wandeling van zo’n 4 km komen de deelnemers weer terug bij het Anne Frank centrum. Daarna volgt een rondje van ongeveer 2 km langs enkele mooie plekjes van Waddinxveen gelopen. Kosten voor deelname be dragen 3,15 euro. Zevenhuizen-Moerkapelle In de vestiging Zevenhui zen-Moerkapelle van Bibli otheek De Groene Venen is op woensdag 19 januari om 10.00 uur een theater voorstelling voor peuters en kleuters. Dit vanwege de Nationale Voorleesdagen. Poppentheater ‘Dubbele Jan’ speelt ‘Twiet, twiet, twiet’. Deze voorstelling is geba seerd op het bekroonde boek ‘Fiet wil rennen’ van Bibi Dumon Tak. De voorstel ling duurt een half uur. De kaartjes kosten 3,50 euro per persoon in de voorverkoop en 5 euro aan de deur. Dit is inclusief limonade/koffie of thee na afloop van de voor stelling. Om teleurstellingen te voorkomen raden wij aan kaartjes van te voren te ko pen in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 of kaartjes te reserveren via de website: www.bibliotheekdegroene- venen.nl. Kinderen tot zes jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek, krijgen een vingerpopje cadeau. Maatschappelijke stage Er zijn gelukkig veel mensen, die hulp verlenen. Vaak zijn ze zelf niet eens be wust dat ze vrijwilliger zijn. ‘Het is vanzelfsprekend en dat doe je toch gewoon’ is daarbij een veel gehoorde opmerking. Maar er verkiezingen voor de Provinciale Staten, in plaats van een volks raadpleging een enquête te hou den. Je hebt dan de mogelijkheid om drie keuzes aan te bieden aan de bevolking. Bij een referendum gaat het alleen maar om voor of tegen. Die derde mogelijkheid biedt inwoners de kans zich uit te spreken voor het doen van een onderzoek naar de voors en tegens van een fusie. Ook deze motie werd alleen gesteund door de oppositie. De PvdA wilde ook dat bij een volksraadpleging jongeren vanaf vijftien jaar zich kunnen uitspreken. De college partijen accepteren echter geen enkel voorstel van de oppositie. Toch zullen we daaraan moeten wennen, want in een democratie kom je zo nu en dan buitenspel te staan. Wat het dan toch nog leuk maakt om je te blijven inzetten en voldoening te vinden in het raadswerk is de saamhorigheid in de fractie en de gezamenlijke wil er samen de schouders onder te zetten. We blijven in onze zaak geloven en zullen tonen dat we het vermogen bezitten om dicht bij de behoeften van de kwetsba ren in de samenleving te blijven. De PvdA blijft zich verzetten tegen de bezuinigingen in de ‘linkse hoek’ en zet alles op alles om duidelijke alternatieven voor te stellen die eerlijker, socialer en duurzaam zijn. Wat dat betreft zijn we blij goed te kunnen sa menwerken met de andere op positiepartijen in de raad en een Lottie van den Berg- Bouwman Gemeenteraadslid voor de PvdA Vrijwilligersonderscheiding De andere activiteiten van de stichting worden ook dit jaar voortgezet. “We hebben al cur sussen voor bestuurders georga niseerd op het gebied van onder meer wet- en regelgeving en spreken in het openbaar en ook dit jaar zullen we weer cursus sen houden. Op 27 mei wordt het vrijwilligersfeest georgani seerd, waarbij vrijwilligers met een maaltijd, geserveerd door de burgemeester en wethouders, worden bedankt voor hun inzet”, zegt voorzitter Willem de Boer. “Daarnaast is er een gemeente lijke vrijwilligersonderscheiding in voorbereiding.” met een bedrag van zo’n 4000 euro; een schamel bedrag op de bezuinigingsvoorstellen van het college van ruim 2 miljoen euro. Alle pogingen om de Stichting Vonk te redden zijn mislukt omdat het college bleef vasthou den aan de 96 000 euro voor kunst- en cultuureducatie, een vermindering van 60% van de oorspronkelijke subsidie. En op de laatste raadsvergadering van 15 december bij het punt Inwo- nersraadpleging (referendum) over een ja voor een zelfstandig Waddinxveen/nee tegen een fusie met Gouda werden we an dermaal opzij gezet door de coa litiepartijen PCW/WD/CDA. Onze fractie diende een motie in om op 2 maart, tegelijk met de zijn ook mensen die het allemaal aan anderen overlaten, terwijl er toch zoveel te doen is. Bij elke instelling of (sport) club zijn veel werkzaamheden die door vaak dezelfde kleine groep mensen moeten worden ver richt. Toch zou volgens Oostendorp iedereen een bijdrage moeten leveren, want vele handen ma- Als je in de oppositie zit is het ontzettend frustrerend dat de coalitiepartijen niet naar je luisteren. Is het dan nog wel leuk in de politiek? Dit heb ik mij de laatste tijd wel eens afgevraagd. Wij werken hard in onze PvdA-raads- fractie die drie leden telt op een totaal van eenentwintig gemeenteraadsleden. Maar onze ideeën en voorstellen maken geen kans, hoe goed ze ook zijn. Dat bleek bij de be grotingsbehandeling op 10 en 11 november. De PvdA had samen met D66 en Wewa een tegenbegroting opgesteld met vijftien amendementen en moties. Daarvan werden er maar twee gehonoreerd

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11